сезон 1976/77

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

ЗОНА „ЯНТРА“

                    Крайно класиране

 1. Раковски (Севлиево)       30  21  5  4  70:14  47
-----------------------------------------------------
 2. Ангел Кънчев (Трявна)     30  18  8  4  72:28  44
 3. Вечвой (Елена)            30  17  5  8  65:31  39
 4. ЛОКОМОТИВ (Русе)          30  17  5  8  48:23  39
 5. Бенковски (Бяла)          30  12  8 10  42:31  32
 6. Левски (Стражица)         30  12  7 11  35:37  31
 7. Филип Тотю (Две могили)   30  11  8 11  46:50  30
 8. Бъдеще (Бутово)           30  13  4 13  34:39  30
 9. Локомотив (Дряново)       30   8 12 10  34:35  28
10. Левски (Лясковец)         30  11  6 13  43:50  28
11. Ботев (Луковит)           30  10  7 13  43:45  27
12. Малчика (Кубрат)          30  10  5 15  41:58  25
13. Бенковски (Тетевен)       30  10  3 17  41:58  23
14. Левски (Полски Тръмбеш)   30   9  4 17  47:64  22
-----------------------------------------------------
15. Балкан (Орешак)           30   7  7 16  31:62  21
16. Вихър (Борово)            30   4  6 20  18:85  14
Източник: Bulgarian-football.com

– зона „Янтра“ за сезон 1976/77 покрива Русенски, Разградски, Великотърновски, Габровски и Ловешки окръг.
– преди началото на сезона съставът на зона „Янтра“ е увеличен от 12 на 16 участника поради големия брой изпадащи от Северната „Б“ група. Първоначално е планирано Зона „Янтра“ да е в състав от 14 отбора, както всички останали зони, и Малчика (Кубрат) и Балкан (Орешак) да изпаднат в окръжните групи. По-късно обаче, е решено съставът на групата да се увеличи до 16 отбора и Малчика и Балкан да запазят мястото си в зоната.
– нови членове на зона „Янтра“ за сезон 1976/77 са изпадналите от Северната „Б“ група – Раковски (Севлиево), Ангел Кънчев (Трявна) и Левски (Лясковец), както и Левски (Полски Тръмбеш) и Вихър (Борово), които влизат от съответните окръжни групи като победители в проведения квалификационен турнир.
– след края на сезона Малчика (Кубрат) е преместен в съседната зона „Черно море“, поради преминаването на Разградски окръг към тази зона.

I кръг

29 август 1976 г, неделя:
Раковски (Севелиево) - Балкан (Орешак)             5:1
Филип Тотю (Две могили) - Малчика (Кубрат)         0:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Ангел Кънчев (Трявна)           0:1
Вечвой (Елена) - Вихър (Борово)                    3:0
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Бяла)             2:0
Бенковски (Тетевен) - Бъдеще (Бутово)              3:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Левски (Лясковец)        1:1
Левски (Стражица) - Ботев (Луковит)                2:2

II кръг

4-5 септември 1976 г:
Балкан (Орешак) - Ботев (Луковит)                  3:1
Левски (Лясковец) - Левски (Стражица)              0:1
Бъдеще (Бутово) - Левски (Полски Тръмбеш)          1:0
Бенковски (Бяла) - Бенковски (Тетевен)             3:0 
Вихър (Борово) - Локомотив (Дряново)               1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Вечвой (Елена)             2:1
Малчика (Кубрат) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                1:0
Раковски (Севелиево) - Филип Тотю (Две могили)     4:0

III кръг

10 септември 1976 г, петък:
Филип Тотю (Две могили) - Балкан (Орешак)          1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Раковски (Севелиево)            0:0
Вечвой (Елена) - Малчика (Кубрат)                  0:0
Локомотив (Дряново) - Ангел Кънчев (Трявна)        1:1
Бенковски (Тетевен) - Вихър (Борово)               0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Бенковски (Бяла)         5:0
Левски (Стражица) - Бъдеще (Бутово)                1:0
Ботев (Луковит) - Левски (Лясковец)                2:1

IV кръг

18-19 септември 1976 г:
Балкан (Орешак) - Левски (Лясковец)                2:1
Бъдеще (Бутово) - Ботев (Луковит)                  1:0
Бенковски (Бяла) - Левски (Стражица)               2:2
Вихър (Борово) - Левски (Полски Тръмбеш)           1:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Тетевен)        3:0
Малчика (Кубрат) - Локомотив (Дряново)             2:2
Раковски (Севелиево) - Вечвой (Елена)              3:1
Филип Тотю (Две могили) - ЛОКОМОТИВ (Русе)         0:2

V кръг

25-26 септември 1976 г:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Балкан (Орешак)                 4:0
Вечвой (Елена) - Филип Тотю (Две могили)           4:0
Локомотив (Дряново) - Раковски (Севелиево)         0:1
Бенковски (Тетевен) - Малчика (Кубрат)             3:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Ангел Кънчев (Трявна)    2:2
Левски (Стражица) - Вихър (Борово)                 4:2
Ботев (Луковит) - Бенковски (Бяла)                 0:0
Левски (Лясковец) - Бъдеще (Бутово)                1:0

VI кръг

2-3 октомври 1976 г:
Балкан (Орешак) - Бъдеще (Бутово)                  2:0
Бенковски (Бяла) - Левски (Лясковец)               2:1
Вихър (Борово) - Ботев (Луковит)                   1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Стражица)          5:0
Малчика (Кубрат) - Левски (Полски Тръмбеш)         4:2
Раковски (Севелиево) - Бенковски (Тетевен)         2:0
Филип Тотю (Две могили) - Локомотив (Дряново)      2:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Вечвой (Елена)                  4:0

VII кръг

9-10 октомври 1976 г:
Вечвой (Елена) - Балкан (Орешак)                   7:1
Локомотив (Дряново) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             1:0
Бенковски (Тетевен) - Филип Тотю (Две могили)      3:3
Левски (Полски Тръмбеш) - Раковски (Севелиево)     0:2
Левски (Стражица) - Малчика (Кубрат)               0:2
Ботев (Луковит) - Ангел Кънчев (Трявна)            1:2
Левски (Лясковец) - Вихър (Борово)                 4:0
Бъдеще (Бутово) - Бенковски (Бяла)                 0:0

VIII кръг

16-17 октомври 1976 г:
Балкан (Орешак) - Бенковски (Бяла)                 1:1
Вихър (Борово) - Бъдеще (Бутово)                   1:2 
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Лясковец)          3:1
Малчика (Кубрат) - Ботев (Луковит)                 5:0
Раковски (Севелиево) - Левски (Стражица)           2:0
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Полски Тръмбеш)  2:4
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бенковски (Тетевен)             3:0 сл.
Вечвой (Елена) - Локомотив (Дряново)               1:1

IX кръг

23-24 октомври 1976 г:
Локомотив (Дряново) - Балкан (Орешак)              1:0
Бенковски (Тетевен) - Вечвой (Елена)               0:1
Левски (Полски Тръмбеш) - ЛОКОМОТИВ (Русе)         2:3
Левски (Стражица) - Филип Тотю (Две могили)        2:1
Ботев (Луковит) - Раковски (Севелиево)             1:3
Левски (Лясковец) - Малчика (Кубрат)               2:0
Бъдеще (Бутово) - Ангел Кънчев (Трявна)          отложен
Бенковски (Бяла) - Вихър (Борово)                  2:0

X кръг

30-31 октомври 1976 г:
Балкан (Орешак) - Вихър (Борово)                   2:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Бяла)           2:1
Малчика (Кубрат) - Бъдеще (Бутово)                 2:2
Раковски (Севелиево) - Левски (Лясковец)           3:0
Филип Тотю (Две могили) - Ботев (Луковит)          1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Стражица)               2:1
Вечвой (Елена) - Левски (Полски Тръмбеш)           8:2
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Тетевен)          4:0

XI кръг

6-7 ноември 1976 г:
Бенковски (Тетевен) - Балкан (Орешак)              6:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Локомотив (Дряново)      2:1
Левски (Стражица) - Вечвой (Елена)                 0:1
Ботев (Луковит) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 0:0
Левски (Лясковец) - Филип Тотю (Две могили)        4:2
Бъдеще (Бутово) - Раковски (Севелиево)             1:0
Бенковски (Бяла) - Малчика (Кубрат)                3:0
Вихър (Борово) - Ангел Кънчев (Трявна)             0:1

XII кръг

13-14 ноември 1976 г:
Балкан (Орешак) - Ангел Кънчев (Трявна)            1:1
Малчика (Кубрат) - Вихър (Борово)                  2:0
Раковски (Севелиево) - Бенковски (Бяла)            2:1
Филип Тотю (Две могили) - Бъдеще (Бутово)          4:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Лясковец)               3:0
Вечвой (Елена) - Ботев (Луковит)                   7:0
Локомотив (Дряново) - Левски (Стражица)            0:3
Бенковски (Тетевен) - Левски (Полски Тръмбеш)      3:1

XIII кръг

20-21 ноември 1976 г:
Левски (Полски Тръмбеш) - Балкан (Орешак)          3:0
Левски (Стражица) - Бенковски (Тетевен)            1:0
Ботев (Луковит) - Локомотив (Дряново)              2:1
Левски (Лясковец) - Вечвой (Елена)                 1:1
Бъдеще (Бутово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 0:0
Бенковски (Бяла) - Филип Тотю (Две могили)         5:1
Вихър (Борово) - Раковски (Севелиево)              1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Малчика (Кубрат)           5:0

XIV кръг

27-28 ноември 1976 г:
Балкан (Орешак) - Малчика (Кубрат)                 1:1
Раковски (Севелиево) - Ангел Кънчев (Трявна)       1:1
Филип Тотю (Две могили) - Вихър (Борово)           3:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бенковски (Бяла)                1:0
Вечвой (Елена) - Бъдеще (Бутово)                   5:0
Локомотив (Дряново) - Левски (Лясковец)            4:0
Бенковски (Тетевен) - Ботев (Луковит)              3:2
Левски (Полски Тръмбеш) - Левски (Стражица)        0:1

XV кръг

4-5 декември 1976 г:
Левски (Стражица) - Балкан (Орешак)                2:1
Ботев (Луковит) - Левски (Полски Тръмбеш)          4:0
Левски (Лясковец) - Бенковски (Тетевен)            3:2
Бъдеще (Бутово) - Локомотив (Дряново)              1:0
Бенковски (Бяла) - Вечвой (Елена)                  0:3
Вихър (Борово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  0:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Филип Тотю (Две могили)    2:0
Малчика (Кубрат) - Раковски (Севелиево)            0:2

XVI кръг

5-6 март 1977 г:
Балкан (Орешак) - Раковски (Севелиево)           отложен
Малчика (Кубрат) - Филип Тотю (Две могили)         1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           1:3
Вихър (Борово) - Вечвой (Елена)                    0:1
Бенковски (Бяла) - Локомотив (Дряново)             0:0
Бъдеще (Бутово) - Бенковски (Тетевен)              1:0
Левски (Лясковец) - Левски (Полски Тръмбеш)        5:3
Ботев (Луковит) - Левски (Стражица)                0:0
игран по-късно през април:
Балкан (Орешак) - Раковски (Севелиево)             0:1

XVII кръг

12-13 март 1977 г:
Ботев (Луковит) - Балкан (Орешак)                отложен
Левски (Стражица) - Левски (Лясковец)              1:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Бъдеще (Бутово)          2:1
Бенковски (Тетевен) - Бенковски (Бяла)             0:0
Локомотив (Дряново) - Вихър (Борово)               2:0
Вечвой (Елена) - Ангел Кънчев (Трявна)             1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Малчика (Кубрат)                2:0
Филип Тотю (Две могили) - Раковски (Севелиево)     0:0

XVIII кръг

19-20 март 1977 г:
Балкан (Орешак) - Филип Тотю (Две могили)          4:4
Раковски (Севелиево) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            2:1
Малчика (Кубрат) - Вечвой (Елена)                  0:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Локомотив (Дряново)        1:1
Вихър (Борово) - Бенковски (Тетевен)               3:2
Бенковски (Бяла) - Левски (Полски Тръмбеш)         3:2
Бъдеще (Бутово) - Левски (Стражица)                0:1
Левски (Лясковец) - Ботев (Луковит)                0:2

XIX кръг

26-27 март 1977 г:
Левски (Лясковец) - Балкан (Орешак)                2:0
Ботев (Луковит) - Бъдеще (Бутово)                  3:1
Левски (Стражица) - Бенковски (Бяла)               1:2
Левски (Полски Тръмбеш) - Вихър (Борово)           0:0
Бенковски (Тетевен) - Ангел Кънчев (Трявна)        3:0
Локомотив (Дряново) - Малчика (Кубрат)             2:0
Вечвой (Елена) - Раковски (Севелиево)              0:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Филип Тотю (Две могили)         1:2

XX кръг

2-3 април 1977 г:
Балкан (Орешак) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 1:2
Филип Тотю (Две могили) - Вечвой (Елена)           3:1
Раковски (Севелиево) - Локомотив (Дряново)         3:0
Малчика (Кубрат) - Бенковски (Тетевен)             3:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Полски Тръмбеш)    6:2
Вихър (Борово) - Левски (Стражица)                 1:4  
Бенковски (Бяла) - Ботев (Луковит)                 1:0
Бъдеще (Бутово) - Левски (Лясковец)                1:0

XXI кръг

9-10 април 1977 г:
Бъдеще (Бутово) - Балкан (Орешак)                  2:1
Левски (Лясковец) - Бенковски (Бяла)               1:0
Ботев (Луковит) - Вихър (Борово)                   3:0
Левски (Стражица) - Ангел Кънчев (Трявна)          0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Малчика (Кубрат)         3:2
Бенковски (Тетевен) - Раковски (Севелиево)         1:0
Локомотив (Дряново) - Филип Тотю (Две могили)      1:2
Вечвой (Елена) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  2:1

XXII кръг

23-24 април 1977 г:
Балкан (Орешак) - Вечвой (Елена)                   3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Локомотив (Дряново)             1:1
Филип Тотю (Две могили) - Бенковски (Тетевен)      5:1
Раковски (Севелиево) - Левски (Полски Тръмбеш)     3:0
Малчика (Кубрат) - Левски (Стражица)               3:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Ботев (Луковит)            4:2
Вихър (Борово) - Левски (Лясковец)                 2:1
Бенковски (Бяла) - Бъдеще (Бутово)                 3:0

XXIII кръг

30 април - 1 май 1977 г:
Бенковски (Бяла) - Балкан (Орешак)                 6:1
Бъдеще (Бутово) - Вихър (Борово)                   8:0
Левски (Лясковец) - Ангел Кънчев (Трявна)          2:2
Ботев (Луковит) - Малчика (Кубрат)                 6:0
Левски (Стражица) - Раковски (Севелиево)           0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Филип Тотю (Две могили)  2:1
Бенковски (Тетевен) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             1:2
Локомотив (Дряново) - Вечвой (Елена)               0:0

XXIV кръг

7-8 май 1977 г:
Балкан (Орешак) - Локомотив (Дряново)              0:0
Вечвой (Елена) - Бенковски (Тетевен)               6:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Полски Тръмбеш)         2:1
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Стражица)        2:1
Раковски (Севелиево) - Ботев (Луковит)             4:0
Малчика (Кубрат) - Левски (Лясковец)               1:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Бъдеще (Бутово)            1:0
Вихър (Борово) - Бенковски (Бяла)                  0:2

XXV кръг

14-15 май 1977 г:
Вихър (Борово) - Балкан (Орешак)                   1:0
Бенковски (Бяла) - Ангел Кънчев (Трявна)           1:2
Бъдеще (Бутово) - Малчика (Кубрат)                 3:1
Левски (Лясковец) - Раковски (Севелиево)           1:0
Ботев (Луковит) - Филип Тотю (Две могили)          0:0
Левски (Стражица) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               2:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Вечвой (Елена)           1:2
Бенковски (Тетевен) - Локомотив (Дряново)          1:3

XXVI кръг

21-22 май 1977 г:
Балкан (Орешак) - Бенковски (Тетевен)              2:1
Локомотив (Дряново) - Левски (Полски Тръмбеш)      1:3
Вечвой (Елена) - Левски (Стражица)                 3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Ботев (Луковит)                 2:1
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Лясковец)        2:2
Раковски (Севелиево) - Бъдеще (Бутово)             4:0
Малчика (Кубрат) - Бенковски (Бяла)                1:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Вихър (Борово)            15:0

XXVII кръг

25 май 1977 г, сряда:
Ангел Кънчев (Трявна) - Балкан (Орешак)            4:1
Вихър (Борово) - Малчика (Кубрат)                  2:3
Бенковски (Бяла) - Раковски (Севелиево)            0:1
Бъдеще (Бутово) - Филип Тотю (Две могили)          2:1
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               2:1
Ботев (Луковит) - Вечвой (Елена)                   2:1
Левски (Стражица) - Локомотив (Дряново)            1:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Бенковски (Тетевен)      0:1

XXVIII кръг

28-29 май 1977 г:
Балкан (Орешак) - Левски (Полски Тръмбеш)          2:2
Бенковски (Тетевен) - Левски (Стражица)            3:0
Локомотив (Дряново) - Ботев (Луковит)              0:3
Вечвой (Елена) - Левски (Лясковец)                 3:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бъдеще (Бутово)                 2:0
Филип Тотю (Две могили) - Бенковски (Бяла)         0:0
Раковски (Севелиево) - Вихър (Борово)             13:1
Малчика (Кубрат) - Ангел Кънчев (Трявна)           0:2

XXIX кръг

4-5 юни 1977 г:
Малчика (Кубрат) - Балкан (Орешак)                 3:0 сл.
Ангел Кънчев (Трявна) - Раковски (Севелиево)       1:0
Вихър (Борово) - Филип Тотю (Две могили)           
Бенковски (Бяла) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                1:1
Бъдеще (Бутово) - Вечвой (Елена)                   4:0
Левски (Лясковец) - Локомотив (Дряново)            2:2
Ботев (Луковит) - Бенковски (Тетевен)              5:0
Левски (Стражица) - Левски (Полски Тръмбеш)        2:0

XXX кръг

18-19 юни 1977 г:
Балкан (Орешак) - Левски (Стражица)                1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Ботев (Луковит)          2:0
Бенковски (Тетевен) - Левски (Лясковец)            4:1
Локомотив (Дряново) - Бъдеще (Бутово)              1:1
Вечвой (Елена) - Бенковски (Бяла)                  1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Вихър (Борово)                  3:0
Филип Тотю (Две могили) - Ангел Кънчев (Трявна)    2:1
Раковски (Севелиево) - Малчика (Кубрат)            7:1

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Купа на Съветската армия

Първи предварителен кръг

1 декември 1976 г.
Борис Спиров (Преслав) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 2:1

ДРУГИ ТУРНИРИ

 

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

януари 1977 г.
Дунав (Русе) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:0

февруари 1977 г.
Светкавица (Търговище) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:1

май 1977 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Мотор Бабелсберг (Потсдам, ГДР) 0:0

май 1977 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Филиньо Калчо (Фолиньо, Италия) 1:1
[Голмайстори: Йорданов; Менкарели]

Напиши коментар