сезон 1989/90

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

СЕВЕРОИЗТОЧНА „В“ РЕГИОНАЛНА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Доростол (Силистра)       30  20  5  5  67:20  65
-----------------------------------------------------
 2. Спортист (Генерал Тошево) 30  19  4  7  73:25  61
 3. Черноломец (Попово)       30  19  3  8  62:25  60
 4. ЛОКОМОТИВ (Русе)          30  15  7  8  59:38  52
 5. Овеч (Провадия)           30  13  6 11  52:54  45
 6. Заря (Крушари)            30  13  5 12  37:41  44
 7. Дружба(Професор Иширково) 30  13  3 14  41:31  42
 8. Полихим (Девня)           30  12  4 14  43:42  40
 9. Калиакра (Каварна)        30  11  7 12  33:35  40
10. Преслав (Преслав)         30  12  4 14  32:35  40
11. Исперих (Исперих)         30  12  2 16  40:64  38
12. Кубрат (Кубрат)           30  10  6 14  32:41  36
13. Черноморец (Балчик)       30   9  9 12  29:40  36
-----------------------------------------------------
14. Червено знаме (Омуртаг)   30   9  7 14  33:57  34
15. Спортист (Нови пазар)     30   9  4 17  29:61  31
16. Димитър Ватев (Белослав)  30   5  2 23  21:74  17

Източник: Bulgarian-football.com и личен архив на Борис Попов.

– град Преслав, днес – Велики Преслав.
– Девня (Девня) по време на сезона променя името си на Полихим (Девня)
– Червено знаме (Кубрат) по време на сезона променя името си на Кубрат (Кубрат).
– Белослав (Белослав) по време на сезона променя името си на Димитър Ватев (Белослав).

Състав на Локо (Русе) през сезона:
Тома Филипов /освободен/
В. Стоимиров
К. Павлов
Д. Атанасов /освободен/
Валентин Инков Костадинов
Драгомир Григоров
Петко Кирилов
Й. Йорданов
Цветан Барбушев
Стефан Митов
Иван Андонов /освободен/
Кирил Кирилов /освободен/
Томислав Господинов /освободен/
Димитър Тотев
Виктор Нанков
А. Нанков
Д. Михайлов
Сашо Тодоров
М. Пенчев
Величко Великов
Д. Петров
Искрен Йорданов
Д. Ралчев Ралев
Радосвет Ковачев
Ешреф Сюлейманов /освободен/
Р. Сираков /освободен/
Е. Каров

Голмайстори за Локо (Русе) през сезона:

16 – Димитър Тотев
7 – Величко Великов
5 – Кирил Кирилов
5 – Виктор Нанков
5 – Д. Петров
5 – Стефан Митов
3 – Цвятко Барбушев
3 – Ешреф Сюлейманов
3 – А. Нанков
2 – Томислав Господинов
2 – Петко Кирилов
1 – К. Павлов
1 – Младен Цонев
1 – В. Стоимиров

Резултати:

I кръг

20 август 1989, неделя, 18:00 ч:
Спортист (Генерал Тошево) - ЛОКОМОТИВ (Русе)    2:0
Заря (Крушари) - Черноломец (Попово)
Черноморец (Балчик) - Спортист (Нови пазар)
Калиакра (Каварна) - Дружба (Професор Иширково)
Доростол (Силистра) - Червено знаме (Кубрат)
Преслав (Преслав) - Исперих (Исперих)
Червено знаме (Омуртаг) - Белослав (Белослав)
Девня (Девня) - Овеч (Провадия)

II кръг

27 август 1989, неделя, 10:00 ч:
Белослав (Белослав) - Девня (Девня)
27 август 1989, неделя, 18:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Овеч (Провадия)              1:1
Исперих (Исперих) - Червено знаме (Омуртаг)
Червено знаме (Кубрат) - Преслав (Преслав)
Дружба (Проф. Иширково) - Доростол (Силистра)
Спортист (Нови пазар) - Калиакра (Каварна)
Черноломец (Попово) - Черноморец (Балчик)
Спортист (Генерал Тошево) - Заря (Крушари)

III кръг

3 септември 1989, неделя, 17:30 ч:
Заря (Крушари) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               1:1
Черноморец (Балчик) - Спортист (Генерал Тошево)
Калиакра (Каварна) - Черноломец (Попово)
Доростол (Силистра) - Спортист (Нови пазар)
Преслав (Преслав) - Дружба (Професор Иширково)
Червено знаме (Омуртаг) - Черв. знаме (Кубрат)
Девня (Девня) - Исперих (Исперих)
Овеч (Провадия) - Белослав (Белослав)

IV кръг

10 септември 1989, неделя, 17:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Белослав (Белослав)          4:1
Исперих (Исперих) - Овеч (Провадия)             3:1
Червено знаме (Кубрат) - Девня (Девня)          0:1
Дружба (Проф. Иширково) - Черв. знаме (Омуртаг) 4:0
Спортист (Нови пазар) - Преслав (Преслав)       1:1
Черноломец (Попово) - Доростол (Силистра)       2:1
Спортист (Генерал Тошево) - Калиакра (Каварна)  4:0
Заря (Крушари) - Черноморец (Балчик)            3:1

V кръг

17 септември 1989, неделя, 17:30 ч:
Черноморец (Балчик) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          1:1
Калиакра (Каварна) - Заря (Крушари)
Доростол (Силистра) - Спортист (Генерал Тошево)
Преслав (Преслав) - Черноломец (Попово)
Червено знаме (Омуртаг) - Спортист (Нови пазар)
Девня (Девня) - Дружба (Професор Иширково)
Овеч (Провадия) - Червено знаме (Кубрат)
Белослав (Белослав) - Исперих (Исперих)

VI кръг

24 септември 1989, неделя, 15:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Исперих (Исперих)            4:1
Червено знаме (Кубрат) - Белослав (Белослав)    2:1
Дружба (Професор Иширково) - Овеч (Провадия)    1:0
Спортист (Нови пазар) - Девня (Девня)           1:0
Черноломец (Попово) - Червено знаме (Омуртаг)   4:1
Спортист (Генерал Тошево) - Преслав (Преслав)   5:0
Заря (Крушари) - Доростол (Силистра)            1:1
Черноморец (Балчик) - Калиакра (Каварна)        0:0

VII кръг

1 октомври 1989, неделя, 10:00 ч:
Калиакра (Каварна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           5:2
Доростол (Силистра) - Черноморец (Балчик)       1:0
Преслав (Преслав) - Заря (Крушари)              1:1
Черв. знаме (Омуртаг) - Спортист (Ген. Тошево)  1:1
Девня (Девня) - Черноломец (Попово)             2:0
Овеч (Провадия) - Спортист (Нови пазар)         2:1
Белослав (Белослав) - Дружба (Проф. Иширково)   1:0
Исперих (Исперих) - Червено знаме (Кубрат)      2:0

VIII кръг

8 октомври 1989, неделя, 15:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Кубрат)       1:1
Дружба (Професор Иширково) - Исперих (Исперих)  3:1
Спортист (Нови пазар) - Белослав (Белослав)     1:2
Черноломец (Попово) - Овеч (Провадия)           6:0
Спортист (Генерал Тошево) - Девня (Девня)       5:0
Заря (Крушари) - Червено знаме (Омуртаг)        0:0
Черноморец (Балчик) - Преслав (Преслав)         1:0
Калиакра (Каварна) - Доростол (Силистра)        0:0

IX кръг

15 октомври 1989, неделя, 15:00 ч:
Доростол (Силистра) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          2:1
Преслав (Преслав) - Калиакра (Каварна)          1:0
Червено знаме (Омуртаг) - Черноморец (Балчик)   1:1
Девня (Девня) - Заря (Крушари)                  3:2
Овеч (Провадия) - Спортист (Генерал Тошево)     2:1
Белослав (Белослав) - Черноломец (Попово)       1:3
Исперих (Исперих) - Спортист (Нови пазар)       2:2
Черв. знаме (Кубрат) - Дружба (Проф. Иширково)  0:0

X кръг

22 октомври 1989, неделя, 15:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Дружба (Професор Иширково)   2:1
Спортист (Нови пазар) - Червено знаме (Кубрат)  1:2
Черноломец (Попово) - Исперих (Исперих)         5:1
Спортист (Генерал Тошево) - Белослав (Белослав) 3:2
Заря (Крушари) - Овеч (Провадия)                2:1
Черноморец (Балчик) - Девня (Девня)             2:0
Калиакра (Каварна) - Червено знаме (Омуртаг)    2:1
Доростол (Силистра) - Преслав (Преслав)         3:0

XI кръг

29 октомври 1989, неделя, 15:00 ч:
Преслав (Преслав) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:2
Червено знаме (Омуртаг) - Доростол (Силистра)   1:0
Девня (Девня) - Калиакра (Каварна)              0:0
Овеч (Провадия) - Черноморец (Балчик)           2:0
Белослав (Белослав) - Заря (Крушари)            2:0
Исперих (Исперих) - Спортист (Генерал Тошево)   2:1
Червено знаме (Кубрат) - Черноломец (Попово)    1:3
Дружба (Проф. Иширково) - Спортист (Нови пазар) 3:0

XII кръг

5 ноември 1989, неделя, 10:30 ч:
Калиакра (Каварна) - Овеч (Провадия)            2:0
5 ноември 1989, неделя, 14:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спортист (Нови пазар)        4:0
Черноломец (Попово) - Дружба (Проф. Иширково)   1:1
Спортист (Ген. Тошево) - Черв. знаме (Кубрат)   2:0
Заря (Крушари) - Исперих (Исперих)              2:1
Черноморец (Балчик) - Белослав (Белослав)       3:0
Доростол (Силистра) - Девня (Девня)          отложен за 15.11.
Преслав (Преслав) - Червено знаме (Омуртаг)     2:0

XIII кръг

12 ноември 1989, неделя, 14:30 ч:
Червено знаме (Омуртаг) - ЛОКОМОТИВ (Русе)      3:1
Девня (Девня) - Преслав (Преслав)               1:0
Овеч (Провадия) - Доростол (Силистра)        отложен за 22.11.
Белослав (Белослав) - Калиакра (Каварна)        0:1
Исперих (Исперих) - Черноморец (Балчик)         3:2
Червено знаме (Кубрат) - Заря (Крушари)         2:1
Дружба (Проф. Иширково) - Спортист (Ген.Тошево) 0:1
Спортист (Нови пазар) - Черноломец (Попово)     0:2

XIV кръг

19 ноември 1989, неделя, 14:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черноломец (Попово)          1:0
Спортист (Ген. Тошево) - Спортист (Нови пазар)  6:0
Заря (Крушари) - Дружба (Професор Иширково)     1:0
Черноморец (Балчик) - Червено знаме (Кубрат)    2:0
Калиакра (Каварна) - Исперих (Исперих)          5:3
Доростол (Силистра) - Белослав (Белослав)       5:1
Преслав (Преслав) - Овеч (Провадия)             2:3
Червено знаме (Омуртаг) - Девня (Девня)         1:1

XV кръг

26 ноември 1989, неделя, 14:30 ч:
Девня (Девня) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                2:2
Овеч (Провадия) - Червено знаме (Омуртаг)       5:1
Белослав (Белослав) - Преслав (Преслав)         0:1
Исперих (Исперих) - Доростол (Силистра)         1:0
Червено знаме (Кубрат) - Калиакра (Каварна)     1:0
Дружба (Проф. Иширково) - Черноморец (Балчик)   4:0
Спортист (Нови пазар) - Заря (Крушари)          2:1
Черноломец (Попово) - Спортист (Генерал Тошево) 1:1

XVI кръг

4 март 1990, неделя, 15:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спортист (Генерал Тошево)    2:0
Черноломец (Попово) - Заря (Крушари)            1:0
Спортист (Нови пазар) - Черноморец (Балчик)     2:1
Дружба (Професор Иширково) - Калиакра (Каварна) 1:0
Кубрат (Кубрат) - Доростол (Силистра)           0:1
Исперих (Исперих) - Преслав (Преслав)           1:1
Димитър Ватев (Белослав) - Ч. знаме (Омуртаг)   2:1
Овеч (Провадия) - Полихим (Девня)               3:2

XVII кръг

11 март 1990, неделя, 15:30 ч:
Овеч (Провадия) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:1
Полихим (Девня) - Димитър Ватев (Белослав)      5:0
Червено знаме (Омуртаг) - Исперих (Исперих)     2:0
Преслав (Преслав) - Кубрат (Кубрат)             1:0
Доростол (Силистра) - Дружба (Проф. Иширково)   2:0
Калиакра (Каварна) - Спортист (Нови пазар)      3:1
Черноморец (Балчик) - Черноломец (Попово)       1:1
Заря (Крушари) - Спортист (Генерал Тошево)      1:0

XVIII кръг

18 март 1990, неделя, 10:30 ч:
Димитър Ватев (Белослав) - Овеч (Провадия)      0:2
18 март 1990, неделя, 15:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Заря (Крушари)               1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Черноморец (Балчик) 4:0
Черноломец (Попово) - Калиакра (Каварна)        3:0
Спортист (Нови пазар) - Доростол (Силистра)     0:3
Дружба (Професор Иширково) - Преслав (Преслав)  1:0
Кубрат (Кубрат) - Червено знаме (Омуртаг)       3:0
Исперих (Исперих) - Полихим (Девня)             3:1

XIX кръг

25 март 1990, неделя, 15:30 ч:
Димитър Ватев (Белослав) - ЛОКОМОТИВ (Русе)     0:0
Овеч (Провадия) - Исперих (Исперих)             5:1
Полихим (Девня) - Кубрат (Кубрат)               1:1
Черв. знаме (Омуртаг) - Дружба (Проф. Иширково) 2:0
Преслав (Преслав) - Спортист (Нови пазар)       3:0
Доростол (Силистра) - Черноломец (Попово)       1:0
Калиакра (Каварна) - Спортист (Генерал Тошево)  1:1
Черноморец (Балчик) - Заря (Крушари)            2:1

XX кръг

1 април 1990, неделя, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черноморец (Балчик)          2:0
Заря (Крушари) - Калиакра (Каварна)             1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Доростол (Силистра) 2:0
Черноломец (Попово) - Преслав (Преслав)         1:0
Спортист (Нови пазар) - Червено знаме (Омуртаг) 2:1
Дружба (Професор Иширково) - Полихим (Девня)    1:0
Кубрат (Кубрат) - Овеч (Провадия)               3:3
Исперих (Исперих) - Димитър Ватев (Белослав)    1:0

XXI кръг

4 април 1990, сряда, 17:00 ч:
Исперих (Исперих) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:3
Димитър Ватев (Белослав) - Кубрат (Кубрат)      0:3
Овеч (Провадия) - Дружба (Професор Иширково)    2:0
Полихим (Девня) - Спортист (Нови пазар)         5:0
Червено знаме (Омуртаг) - Черноломец (Попово)   0:4
Преслав (Преслав) - Спортист (Генерал Тошево)   1:0
Доростол (Силистра) - Заря (Крушари)            4:0
Калиакра (Каварна) - Черноморец (Балчик)        0:0

XXII кръг

18 април 1990, сряда, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Калиакра (Каварна)           1:0
Черноморец (Балчик) - Доростол (Силистра)       2:2
Заря (Крушари) - Преслав (Преслав)              2:0
Спортист (Ген. Тошево) - Черв. знаме (Омуртаг)  3:0 сл.
Черноломец (Попово) - Полихим (Девня)           1:0
Спортист (Нови пазар) - Овеч (Провадия)         1:2
Дружба (Проф. Иширково) - Дим. Ватев (Белослав) 4:1
Кубрат (Кубрат) - Исперих (Исперих)             3:0

XXIII кръг

22 април 1990, неделя, 17:00 ч:
Кубрат (Кубрат) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:2
Исперих (Исперих) - Дружба (Професор Иширково)  2:1
Д. Ватев (Белослав) - Спортист (Нови пазар)     1:2
Овеч (Провадия) - Черноломец (Попово)           1:2
Девня (Девня) - Спортист (Генерал Тошево)       1:2
Червено знаме (Омуртаг) - Заря (Крушари)        2:1
Преслав (Преслав) - Черноморец (Балчик)         3:0
Доростол (Силистра) - Калиакра (Каварна)        3:0

XXIV кръг

29 април 1990, неделя, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Доростол (Силистра)          1:2
Калиакра (Каварна) - Преслав (Преслав)          0:0
Черноморец (Балчик) - Червено знаме (Омуртаг)   1:1
Заря (Крушари) - Пилихим (Девня)                2:1
Спортист (Генерал Тошево) - Овеч (Провадия)     4:0
Черноломец (Попово) - Димитър Ватев (Белослав)  5:0
Спортист (Нови пазар) - Исперих (Исперих)       1:0
Дружба (Проф. Иширково) - Кубрат (Кубрат)       1:0

XXV кръг

2 май 1990, сряда, 10:30 ч:
Дим. Ватев (Белослав) - Спортист (Ген. Тошево)  0:4
Овеч (Провадия) - Заря (Крушари)                1:3
Полихим (Девня) - Черноморец (Балчик)          отложен за 16.05.
2 май 1990, сряда, 18:00 ч:
Дружба (Професор Иширково) - ЛОКОМОТИВ (Русе)   2:1
Кубрат (Кубрат) - Спортист (Нови пазар)         2:0
Исперих (Исперих) - Черноломец (Попово)         1:0
Червено знаме (Омуртаг) - Калиакра (Каварна)    4:1
Преслав (Преслав) - Доростол (Силистра)         1:0

XXVI кръг

6 май 1990, неделя, 10:30 ч:
Калиакра (Каварна) - Полихим (Девня)            2:0
6 май 1990, неделя, 18:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Преслав (Преслав)            4:1
Доростол (Силистра) - Червено знаме (Омуртаг)   3:0
Черноморец (Балчик) - Овеч (Провадия)           0:0
Заря (Крушари) - Димитър Ватев (Белослав)       2:0
Спортист (Генерал Тошево) - Исперих (Исперих)   8:2
Черноломец (Попово) - Кубрат (Кубрат)           2:0
Спортист (Нови пазар) - Дружба (Проф. Иширково) 1:0

XXVII кръг

13 май 1990, неделя, 18:00 ч:
Спортист (Нови пазар) - ЛОКОМОТИВ (Русе)        4:0
Дружба (Проф. Иширково) - Черноломец (Попово)   3:0
Кубрат (Кубрат) - Спортист (Генерал Тошево)     1:4
Исперих (Исперих) - Заря (Крушари)              3:0
Димитър Ватев (Белослав) - Черноморец (Балчик)  0:1
Овеч (Провадия) - Калиакра (Каварна)            3:1
Полихим (Девня) - Доростол (Силистра)           1:3
Червено знаме (Омуртаг) - Преслав (Преслав)     1:0

XXVIII кръг

20 май 1990, неделя, 18:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Омуртаг)     11:0
Преслав (Преслав) - Полихим (Девня)             2:0
Доростол (Силистра) - Овеч (Провадия)           7:0
Калиакра (Каварна) - Димитър Ватев (Белослав)   3:0
Черноморец (Балчик) - Исперих (Исперих)         1:0
Заря (Крушари) - Кубрат (Кубрат)                2:0
Спортист (Ген.Тошево) - Дружба (Проф. Иширково) 2:0
Черноломец (Попово) - Спортист (Нови пазар)     5:0

XXIX кръг

27 май 1990, неделя, 10:30 ч:
Димитър Ватев (Белослав) - Доростол (Силистра)  1:5
Овеч (Провадия) - Преслав (Преслав)             2:1
Полихим (Девня) - Червено знаме (Омуртаг)       2:1
27 май 1990, неделя, 18:00 ч:
Черноломец (Попово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          4:0
Спортист (Нови пазар) - Спортист (Ген. Тошево)  1:0
Дружба (Професор Иширково) - Заря (Крушари)     4:0
Кубрат (Кубрат) - Черноморец (Балчик)           2:2
Исперих (Исперих) - Калиакра (Каварна)          1:0

XXX кръг

3 юни 1990, неделя, 18:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Полихим (Девня)              3:0
Червено знаме (Омуртаг) - Овеч (Провадия)       1:1
Преслав (Преслав) - Димитър Ватев (Белослав)    2:0
Доростол (Силистра) - Исперих (Исперих)         5:1
Калиакра (Каварна) - Кубрат (Кубрат)            1:2
Черноморец (Балчик) - Дружба (Проф. Иширково)   2:1
Заря (Крушари) - Спортист (Нови пазар)          4:3
Спортист (Генерал Тошево) - Черноломец (Попово) 4:1

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

В турнира за Купата на НРБ участват само отборите от „А“ и „Б“ група.

ДРУГИ ТУРНИРИ

Купа на Съветската армия (второстепенен турнир)

II предварителен кръг
Места (Хаджидимово) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:0 сл.

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ