сезон 1977/78

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

ЗОНА „ЯНТРА“

                    Крайно класиране

 1. Вечвой (Елена)           32  20   4   8   55:26  44
-------------------------------------------------------
 2. Локомотив (Дряново)      32  15  11   6   47:25  41
 3. Ботев (Луковит)          32  18   4  10   56:45  40
 4. Ангел Кънчев (Трявна)    32  17   5  10   60:33  39
 5. Бенковски (Бяла)         32  13  12   7   46:23  38
 6. Левски (Лясковец)        32  16   5  11   42:30  37
 7. ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)         32  13  10   9   55:32  36
 8. Черноломец (Попово)      32  12  11   9   48:41  35
 9. Бенковски (Тетевен)      32  12   7  13   37:50  31
10. Левски (Стражица)        32  11   8  13   30:36  30
11. Левски (Омуртаг)         32   8  11  13   33:44  27
12. Бенковски (Ряховците)    32  10   7  15   39:66  27
13. Бъдеще (Бутово)          32   7  11  14   30:44  25
14. Филип Тотю (Две могили)  32   7  11  14   22:40  25
-------------------------------------------------------
15. Левски (Полски Тръмбеш)  32   9   6  17   38:50  24
16. Ботев (Летница)          32   9   5  18   32:64  23
17. Енергия (Търговище)      32   7   8  17   24:45  22

Източник: Bulgarian-football.com

– зона „Янтра“ за сезон 1977/78 покрива Русенски, Търговищки, Великотърновски, Габровски и Ловешки окръг.
– няма изпадащи от „Б“ група отбори.
– нови членове на зона „Янтра“ за сезон 1977/78 са Бенковски (Ряховците, Габровски окръг), Енергия (Търговище) и Ботев (Летница) – влизащи от съответните окръжни групи като победители в квалификационен турнир, както и Черноломец (Попово) и Левски (Омуртаг), които преминават от зона „Черно море“ в зона „Янтра“ поради прехвърлянето на Търговищки окръг към зона „Янтра“, за сметка на Разградски окръг, който преминава към зона „Черно море“.
– съставът на групата е увеличен от 16 на 17 отбора за сезон 1977/78.

I кръг

27-28 август 1977 г.
Левски (Стражица) - Бъдеще (Бутово)                 1:2
Вечвой (Елена) - Ботев (Летница)                    6:0
Левски (Лясковец) - Ботев (Луковит)                 1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Бенковски (Бяла)          0:0
Локомотив (Дряново) - Филип Тотю (Две могили)       3:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Енергия (Търговище)         3:0
Бенковски (Ряховците) - Черноломец (Попово)         1:1
Бенковски (Тетевен) - Левски (Омуртаг)              3:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - почива

II кръг

3-4 септември 1977 г.
Черноломец (Попово) - Бенковски (Тетевен)           2:1
Енергия (Търговище) - Бенковски (Ряховците)         2:3
Филип Тотю (Две могили) - Ангел Кънчев (Трявна)     3:0
Бенковски (Бяла) - Локомотив (Дряново)              1:1
Ботев (Луковит) - Левски (Полски Тръмбеш)           4:1
Ботев (Летница) - Левски (Лясковец)                 2:1
Бъдеще (Бутово) - Вечвой (Елена)                    2:2
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Стражица)                3:0
Левски (Омуртаг) - почива

III кръг

10-11 септември 1977 г.
Вечвой (Елена) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   2:0
Левски (Лясковец) - Бъдеще (Бутово)                 2:3
Левски (Полски Тръмбеш) - Ботев (Летница)           2:1
Локомотив (Дряново) - Ботев (Луковит)               2:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Бяла)            2:0
Бенковски (Ряховците) - Филип Тотю (Две могили)     1:1
Бенковски (Тетевен) - Енергия (Търговище)           0:0
Левски (Омуртаг) - Черноломец (Попово)              0:0
Левски (Стражица) - почива

IV кръг

17-18 септември 1977 г.
Енергия (Търговище) - Левски (Омуртаг)              2:2
Филип Тотю (Две могили) - Бенковски (Тетевен)       0:0
Бенковски (Бяла) - Бенковски (Ряховците)            3:0
Ботев (Луковит) - Ангел Кънчев (Трявна)             2:2
Ботев (Летница) - Локомотив (Дряново)               1:2
Бъдеще (Бутово) - Левски (Полски Тръмбеш)           1:2
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Лясковец)                3:1
Левски (Стражица) - Вечвой (Елена)                  1:0
Черноломец (Попово) - почива 

V кръг

21 септември 1977 г, сряда:
Левски (Лясковец) - Левски (Стражица)               1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)          0:0
Локомотив (Дряново) - Бъдеще (Бутово)               2:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Ботев (Летница)             2:0
Бенковски (Ряховците) - Ботев (Луковит)             0:3
Бенковски (Тетевен) - Бенковски (Бяла)              2:0
Левски (Омуртаг) - Филип Тотю (Две могили)          0:0
Черноломец (Попово) - Енергия (Търговище)           0:0
Вечвой (Елена) - почива

VI кръг

24-25 септември 1977 г.
Филип Тотю (Две могили) - Черноломец (Попово)       1:1
Бенковски (Бяла) - Левски (Омуртаг)                 2:0
Ботев (Луковит) - Бенковски (Тетевен)               3:1
Ботев (Летница) - Бенковски (Ряховците)             3:1
Бъдеще (Бутово) - Ангел Кънчев (Трявна)             1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Дряново)              2:1
Левски (Стражица) - Левски (Полски Тръмбеш)         2:1
Вечвой (Елена) - Левски (Лясковец)                  2:0
Енергия (Търговище) - почива 

VII кръг

1-2 октомври 1977 г.
Левски (Полски Тръмбеш) - Вечвой (Елена)            0:0
Локомотив (Дряново) - Левски (Стражица)             4:0
Ангел Кънчев (Трявна) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)            4:1
Бенковски (Ряховците) - Бъдеще (Бутово)             3:0
Бенковски (Тетевен) - Ботев (Летница)               3:0
Левски (Омуртаг) - Ботев (Луковит)                  4:1
Черноломец (Попово) - Бенковски (Бяла)              2:1
Енергия (Търговище) - Филип Тотю (Две могили)       2:1
Левски (Лясковец) - почива

VIII кръг /игран след IX кръг/

19 октомври 1977 г, сряда, 15:30 ч:
Бенковски (Бяла) - Енергия (Търговище)              3:0
Ботев (Луковит) - Черноломец (Попово)               0:0
Ботев (Летница) - Левски (Омуртаг)                  1:1
Бъдеще (Бутово) - Бенковски (Тетевен)               2:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бенковски (Ряховците)            2:0
Левски (Стражица) - Ангел Кънчев (Трявна)           2:0
Вечвой (Елена) - Локомотив (Дряново)                1:2
Левски (Лясковец) - Левски (Полски Тръмбеш)         1:0
Филип Тотю (Две могили) - почива 

IX кръг

15-16 октомври 1977 г.
Локомотив (Дряново) - Левски (Лясковец)              2:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Вечвой (Елена)               1:2
Бенковски (Ряховците) - Левски (Стражица)            1:1
Бенковски (Тетевен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               1:1
Левски (Омуртаг) - Бъдеще (Бутово)                   2:1
Черноломец (Попово) - Ботев (Летница)                4:0
Енергия (Търговище) - Ботев (Луковит)                0:1 
Филип Тотю (Две могили) - Бенковски (Бяла)           0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - почива

X кръг

22-23 октомври 1977 г.
Ботев (Луковит) - Филип Тотю (Две могили)            3:0
Ботев (Летница) - Енергия (Търговище)                2:0
Бъдеще (Бутово) - Черноломец (Попово)                0:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Омуртаг)                  2:0
Левски (Стражица) - Бенковски (Тетевен)              3:0 сл.
Вечвой (Елена) - Бенковски (Ряховците)               6:1
Левски (Лясковец) - Ангел Кънчев (Трявна)            2:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Локомотив (Дряново)        2:2
Бенковски (Бяла) - почива 

XI кръг

29-30 октомври 1977 г:
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Полски Тръмбеш)      4:1
Бенковски (Ряховците) - Левски (Лясковец)            1:1
Бенковски (Тетевен) - Вечвой (Елена)                 1:0
Левски (Омуртаг) - Левски (Стражица)                 2:2
Черноломец (Попово) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               2:1
Енергия (Търговище) - Бъдеще (Бутово)                2:1
Филип Тотю (Две могили) - Ботев (Летница)            4:0
Бенковски (Бяла) - Ботев (Луковит)                   1:0
Локомотив (Дряново) - почива

XII кръг

2 ноември 1977 г., сряда:
Ботев (Летница) - Бенковски (Бяла)                   2:2
Бъдеще (Бутово) - Филип Тотю (Две могили)            0:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Енергия (Търговище)               2:0
Левски (Стражица) - Черноломец (Попово)              2:1
Вечвой (Елена) - Левски (Омуртаг)                    1:0
Левски (Лясковец) - Бенковски (Тетевен)              1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Бенковски (Ряховците)      1:0
Локомотив (Дряново) - Ангел Кънчев (Трявна)          2:2
Ботев (Луковит) - почива 

XIII кръг

5-6 ноември 1977 г:
Бенковски (Ряховците) - Локомотив (Дряново)          0:1
Бенковски (Тетевен) - Левски (Полски Тръмбеш)        1:0
Левски (Омуртаг) - Левски (Лясковец)                 0:0
Черноломец (Попово) - Вечвой (Елена)                 2:0
Енергия (Търговище) - Левски (Стражица)              1:0
Филип Тотю (Две могили) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)           1:1
Бенковски (Бяла) - Бъдеще (Бутово)                   1:0
Ботев (Луковит) - Ботев (Летница)                    1:0
Ангел Кънчев (Трявна) - почива

XIV кръг

12-13 ноември 1977 г:
Бъдеще (Бутово) - Ботев (Луковит)                    2:3
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бенковски (Бяла)                  0:0
Левски (Стражица) - Филип Тотю (Две могили)          1:0
Вечвой (Елена) - Енергия (Търговище)                 1:0
Левски (Лясковец) - Черноломец (Попово)              1:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Левски (Омуртаг)           0:0
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Тетевен)            4:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Ряховците)        3:0
Ботев (Летница) - почива 

XV кръг

19-20 ноември 1977 г:
Бенковски (Тетевен) - Ангел Кънчев (Трявна)          2:0
Левски (Омуртаг) - Локомотив (Дряново)               1:1
Черноломец (Попово) - Левски (Полски Тръмбеш)        3:2
Енергия (Търговище) - Левски (Лясковец)              0:2
Филип Тотю (Две могили) - Вечвой (Елена)             1:2
Бенковски (Бяла) - Левски (Стражица)                 4:0
Ботев (Луковит) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   3:2
Ботев (Летница) - Бъдеще (Бутово)                    1:0
Бенковски (Ряховците) - почива

XVI кръг

26-27 ноември 1977 г:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Ботев (Летница)                   4:1
Левски (Стражица) - Ботев (Луковит)                  1:0
Вечвой (Елена) - Бенковски (Бяла)                    2:0
Левски (Лясковец) - Филип Тотю (Две могили)          1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Енергия (Търговище)        2:0
Локомотив (Дряново) - Черноломец (Попово)            0:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Омуртаг)             3:0
Бенковски (Ряховците) - Бенковски (Тетевен)          4:3
Бъдеще (Бутово) - почива 

XVII кръг

3-4 декември 1977 г:
Левски (Омуртаг) - Бенковски (Ряховците)             4:0
Черноломец (Попово) - Ангел Кънчев (Трявна)          1:2
Енергия (Търговище) - Локомотив (Дряново)            1:0
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Полски Тръмбеш)    1:0
Бенковски (Бяла) - Левски (Лясковец)                 1:0
Ботев (Луковит) - Вечвой (Елена)                     3:0
Ботев (Летница) - Левски (Стражица)                  1:0
Бъдеще (Бутово) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   1:1
Бенковски (Тетевен) - почива

XVIII кръг

25-26 февруари 1978 г:
Бъдеще (Бутово) - Левски (Стражица)                  0:0
Ботев (Летница) - Вечвой (Елена)                     2:4
Ботев (Луковит) - Левски (Лясковец)                  4:1
Бенковски (Бяла) - Левски (Полски Тръмбеш)           2:0
Филип Тотю (Две могили) - Локомотив (Дряново)        0:0
Енергия (Търговище) - Ангел Кънчев (Трявна)          1:0
Черноломец (Попово) - Бенковски (Ряховците)          2:0
Левски (Омуртаг) - Бенковски (Тетевен)               1:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - почива

XIX кръг

4-5 март 1978 г:
Бенковски (Тетевен) - Черноломец (Попово)            2:0
Бенковски (Ряховците) - Енергия (Търговище)          0:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Филип Тотю (Две могили)      5:1
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Бяла)               0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Ботев (Луковит)            0:1
Левски (Лясковец) - Ботев (Летница)                  5:0
Вечвой (Елена) - Бъдеще (Бутово)                     2:1
Левски (Стражица) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 0:0
Левски (Омуртаг) - почива

XX кръг

11-12 март 1978 г:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Вечвой (Елена)                    2:0
Бъдеще (Бутово) - Левски (Лясковец)                  0:0
Ботев (Летница) - Левски (Полски Тръмбеш)            4:3
Ботев (Луковит) - Локомотив (Дряново)                2:1
Бенковски (Бяла) - Ангел Кънчев (Трявна)             0:0
Филип Тотю (Две могили) - Бенковски (Ряховците)      2:0
Енергия (Търговище) - Бенковски (Тетевен)            3:0
Черноломец (Попово) - Левски (Омуртаг)               2:0
Левски (Стражица) - почива

XXI кръг

18-19 март 1978 г:
Левски (Омуртаг) - Енергия (Търговище)               4:1
Бенковски (Тетевен) - Филип Тотю (Две могили)        1:0
Бенковски (Ряховците) - Бенковски (Бяла)             1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Ботев (Луковит)              6:1
Локомотив (Дряново) - Ботев (Летница)                2:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Бъдеще (Бутово)            1:1
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 2:1
Вечвой (Елена) - Левски (Стражица)                   1:0
Черноломец (Попово) - почива

XXII кръг

25-26 март 1978 г:
Левски (Стражица) - Левски (Лясковец)                4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Полски Тръмбеш)           2:0
Бъдеще (Бутово) - Локомотив (Дряново)                2:0
Ботев (Летница) - Ангел Кънчев (Трявна)              3:1
Ботев (Луковит) - Бенковски (Ряховците)              1:0
Бенковски (Бяла) - Бенковски (Тетевен)               1:0
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Омуртаг)           3:1
Енергия (Търговище) - Черноломец (Попово)            0:0
Вечвой (Елена) - почива

XXIII кръг

29 март 1978 г, сряда:
Черноломец (Попово) - Филип Тотю (Две могили)        4:0
Левски (Омуртаг) - Бенковски (Бяла)                  2:0
Бенковски (Тетевен) - Ботев (Луковит)                2:0
Бенковски (Ряховците) - Ботев (Летница)              3:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Бъдеще (Бутово)              1:0
Локомотив (Дряново) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Левски (Стражица)          3:1
Левски (Лясковец) - Вечвой (Елена)                   0:0
Енергия (Търговище) - почива

XXIV кръг

2 април 1978 г, неделя:
Вечвой (Елена) - Левски (Полски Тръмбеш)             2:0
Левски (Стражица) - Локомотив (Дряново)              0:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Ангел Кънчев (Трявна)             0:0
Бъдеще (Бутово) - Бенковски (Ряховците)              0:1
Ботев (Летница) - Бенковски (Тетевен)                1:1
Ботев (Луковит) - Левски (Омуртаг)                   5:0
Бенковски (Бяла) - Черноломец (Попово)               4:1
Филип Тотю (Две могили) - Енергия (Търговище)        1:0
Левски (Лясковец) - почива

XXV кръг

9 април 1978 г, неделя:
Енергия (Търговище) - Бенковски (Бяла)               1:1
Черноломец (Попово) - Ботев (Луковит)                4:0
Левски (Омуртаг) - Ботев (Летница)                   2:0
Бенковски (Тетевен) - Бъдеще (Бутово)                4:1
Бенковски (Ряховците) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)             1:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Стражица)            2:0
Локомотив (Дряново) - Вечвой (Елена)                 0:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Левски (Лясковец)          0:1
Филип Тотю (Две могили) - почива

XXVI кръг

16 април 1978 г, неделя:
Левски (Лясковец) - Локомотив (Дряново)              1:0
Вечвой (Елена) - Ангел Кънчев (Трявна)               4:0 сл.
Левски (Стражица) - Бенковски (Ряховците)            4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бенковски (Тетевен)               1:0
Бъдеще (Бутово) - Левски (Омуртаг)                   2:0
Ботев (Летница) - Черноломец (Попово)                4:0 сл.
Ботев (Луковит) - Енергия (Търговище)                2:1
Бенковски (Бяла) - Филип Тотю (Две могили)           2:0
Левски (Полски Тръмбеш) - почива

XXVII кръг

23 април 1978 г, неделя:
Филип Тотю (Две могили) - Ботев (Луковит)            2:1
Енергия (Търговище) - Ботев (Летница)                0:0
Черноломец (Попово) - Бъдеще (Бутово)                4:0
Левски (Омуртаг) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                  1:0
Бенковски (Тетевен) - Левски (Стражица)              3:1
Бенковски (Ряховците) - Вечвой (Елена)               2:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Лясковец)            2:0
Локомотив (Дряново) - Левски (Полски Тръмбеш)        2:0
Бенковски (Бяла) - почива

XXVIII кръг


Левски (Полски Тръмбеш) - Ангел Кънчев (Трявна)      
Левски (Лясковец) - Бенковски (Ряховците)
Вечвой (Елена) - Бенковски (Тетевен)
Левски (Стражица) - Левски (Омуртаг)
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Черноломец (Попово)
Бъдеще (Бутово) - Енергия (Търговище)
Ботев (Летница) - Филип Тотю (Две могили)
Ботев (Луковит) - Бенковски (Бяла)
Локомотив (Дряново) - почива

XXIX кръг

29 април 1978 г, събота:
Бенковски (Бяла) - Ботев (Летница)                   5:0
Филип Тотю (Две могили) - Бъдеще (Бутово)            0:0
Енергия (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               2:2
Черноломец (Попово) - Левски (Стражица)              0:0
Левски (Омуртаг) - Вечвой (Елена)                    0:1
Бенковски (Тетевен) - Левски (Лясковец)              2:1
Бенковски (Ряховците) - Левски (Полски Тръмбеш)      2:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Локомотив (Дряново)          1:0
Ботев (Луковит) - почива

XXX кръг

7 май 1978 г, неделя:
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Ряховците)          5:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Бенковски (Тетевен)        4:0
Левски (Лясковец) - Левски (Омуртаг)                 3:0
Вечвой (Елена) - Черноломец (Попово)                 2:1
Левски (Стражица) - Енергия (Търговище)              2:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Филип Тотю (Две могили)           3:1
Бъдеще (Бутово) - Бенковски (Бяла)                   2:2
Ботев (Летница) - Ботев (Луковит)                    1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - почива

XXXI кръг

21 май 1978 г, неделя:
Ботев (Луковит) - Бъдеще (Бутово)                    2:1
Бенковски (Бяла) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                  1:1
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Стражица)          0:0
Енергия (Търговище) - Вечвой (Елена)                 0:2
Черноломец (Попово) - Левски (Лясковец)              1:0
Левски (Омуртаг) - Левски (Полски Тръмбеш)           5:2
Бенковски (Тетевен) - Локомотив (Дряново)            3:1
Бенковски (Ряховците) - Ангел Кънчев (Трявна)        2:1
Ботев (Летница) - почива

XXXII кръг

28 май 1978 г, неделя:
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Тетевен)          5:1
Локомотив (Дряново) - Левски (Омуртаг)               1:0
Левски (Полски Тръмбеш) - Черноломец (Попово)        3:1
Левски (Лясковец) - Енергия (Търговище)              2:1
Вечвой (Елена) - Филип Тотю (Две могили)             3:1
Левски (Стражица) - Бенковски (Бяла)                 0:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Ботев (Луковит)                   1:1
Бъдеще (Бутово) - Ботев (Летница)                    1:0
Бенковски (Ряховците) - почива

XXXIII кръг

4 юни 1978 г, неделя:
Ботев (Летница) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   2:1
Ботев (Луковит) - Левски (Стражица)                  2:1
Бенковски (Бяла) - Вечвой (Елена)                    3:0
Филип Тотю (Две могили) - Левски (Лясковец)          1:0
Енергия (Търговище) - Левски (Полски Тръмбеш)        2:1
Черноломец (Попово) - Локомотив (Дряново)            3:3
Левски (Омуртаг) - Ангел Кънчев (Трявна)             1:1
Бенковски (Тетевен) - Бенковски (Ряховците)          1:1
Бъдеще (Бутово) - почива

XXXIV кръг

11 юни 1978 г, неделя:
Бенковски (Ряховците) - Левски (Омуртаг)             5:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Черноломец (Попово)          6:2
Локомотив (Дряново) - Енергия (Търговище)            2:1
Левски (Полски Тръмбеш) - Филип Тотю (Две могили)    5:0
Левски (Лясковец) - Бенковски (Бяла)                 4:1
Вечвой (Елена) - Ботев (Луковит)                     3:0
Левски (Стражица) - Ботев (Летница)                  2:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бъдеще (Бутово)                   7:2
Бенковски (Тетевен) - почива 

КУПА НА СЪВЕТСКАТА АРМИЯ

ПЪРВИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН КРЪГ

23 ноември 1977 г, сряда, 13:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Левски (Полски Тръмбеш) 3:1

ВТОРИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН КРЪГ

30 ноември 1977 г, сряда, 13:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Спортист (Генерал Тошево) 2:1

1/32 ФИНАЛИ

11 декември 1977 г, неделя, 13:00 ч:
Светкавица (Търговище) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:1

ДРУГИ ТУРНИРИ

Юношите младша възраст на Локомотив (Русе) се класират на финалите на републиканското първенство. Младите железничари успяват да спечелят всичките си мачове до финала и грабват златните медали и купата за републикански шампион.

ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
РЕПУБЛИКАНСКО ПЪРВЕНСТВО – ФИНАЛНА ФАЗА


ПРЕКИ ЕЛИМИНАЦИИ

(в Разград) ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Светкавица (Търговище) 5:1

(във Видин) Бдин (Видин) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:2
(в Русе) ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Бдин (Видин) 6:0

(в Ловеч) Осъм (Ловеч) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:1
(в Русе) ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Осъм (Ловеч) 5:0


ГРУПОВА ФАЗА – ТУРНИР НА ГРУПА „Г“ В ДОБРИЧ

1 юли 1978 г, събота:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Балкан (Ботевград) 3:1
3 юли 1978 г, понеделник:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Бойчо Желев (Провадия) 3:2
5 юли 1978 г, сряда:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Добруджа (Толбухин, дн.Добрич) 2:0

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ НА ГРУПА „Г“

1. ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)       3  0  0   8:3   6
2. Добруджа (Толбухин)    2  0  1   9:3   4
3. Балкан (Ботевград)     1  0  2   5:7   2
4. Бойчо Желев (Пловадия) 0  0  3   2:11  0


ЧЕТВЪРТФИНАЛИ

12 юли 1978 г, сряда:
(в Плевен) ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Локомотив (София) 2:1


ФИНАЛЕН ТУРНИР (в село Калояново, Пловдивско)

Полуфинали
20 юли 1978 г, четвъртък:
Тракия (Пловдив) – ЖСК-Спартак (Варна) 0:3
Спартак (Плевен) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 1:2 (0:0)
[Голмайстори: 0:2 Станислав Пашев, 1:2 М. Чавдаров (дузпа)]

Мач за 3-4 място
22 юли 1978 г, събота:
Спартак (Плевен) – Тракия (Пловдив) 2:1


ФИНАЛ

22 юли 1978 г, събота:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – ЖСК-Спартак (Варна) 2:1
[Голмайстори за Локо (Рс) – Данчо Кушлев и Иван Янев, за ЖСК-Сп – Стоянов]


ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)
– – РЕПУБЛИКАНСКИ ШАМПИОН ПО ФУТБОЛ ЗА ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ за сезон 1977/78

Републикански шампион

ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - републикански шампион за юноши младша възраст през 1978 г. прави /от ляво на дясно/: Ицко Димитров, Пейко Узунов, Иво Атанасов, Петър Пенев - треньор, Галин Желязков, Станислав Пашев, Красимир Колев, Христо Йотов и Евгени Игнатов. клекнали /от ляво на дясно/: Данчо Кушлев, Ярослав Костадинов, Борислав Стоянов Димитров, Мирослав Миронов /капитан/, Веско Обрешков и Иван Янев. Снимка © Личен архив на Петър Пенев.

Източник на резултатите на Локомотив (Русе) във финалната фаза на републиканското първенство – юноши младша възраст: Личен архив на Любен Марков.

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар