сезон 1959/60

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

СЕВЕРОИЗТОЧНА ЗОНА

                    Крайно класиране

 1. Академик (Свищов)               30  20  7  3  58:16  47
-----------------------------------------------------------
 2. Доростол (Силистра)             30  13 11  6  47:28  37
 3. Димитър Бурков (Търговище)      30  14  9  7  52:35  37
 4. Ботев (Нови пазар)              30  15  6  9  55:47  36
 5. ЛОКОМОТИВ (Русе)                30  14  8  8  44:42  36
 6. Корабостроител (Варна)          30  15  5 10  49:46  35
 7. Димитър Ватев (Белослав)        30  13  7 10  52:36  33
 8. Завод "Карл Маркс" (Река Девня) 30  13  6 11  50:40  32
 9. Етър ІІ (Търново)               30  11 10  9  47:45  32
10. Лудогорец (Разград)             30  13  4 13  54:42  30
11. Стамо Костов (Попово)           30   9 10 11  30:36  28
12. Левски (Лясковец)               30   7 12 11  43:44  26
13. Левски (Борово)                 30   7  9 14  35:53  23
-----------------------------------------------------------
14. Добруджа ІІ (Толбухин)          30   9  3 18  42:58  21
15. Калиакра (Каварна)              30   5  5 20  25:69  15
16. Бойчо Желев (Провадия)          30   4  4 22  19:65  12
Източник: Bulgarian-football.com

– Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) – село Река Девня днес е част от град Девня.
– Локомотив (Русе) е записан за участие под името ЛВЗ „Васил Коларов“ /като колектив към ДФС Дунав (Русе)/. В първенството отборът използва традиционното си име Локомотив (Русе).
– Добруджа II първоначално е записан за участие под името Вихър (Толбухин), но
започва участието си като втори отбор на Добруджа (Толбухин).
– От XXI кръг, проведен на 17 април 1960 г, Доростолски юнак (Силистра) участва с ново име – Доростол (Силистра).
– град Търново, днес Велико Търново.
– град Толбухин, днес Добрич.

I кръг

8-9 август 1959 г.
Лудогорец (Разград) - Етър II (Търново)              3:1
Калиакра (Каварна) - Доростолски юнак (Силистра)     1:1
Стамо Костов (Попово) - Левски (Борово)              3:0
Завод „К. Маркс“ (Река Девня) - Б.Желев (Провадия)   4:0
Добруджа II (Толбухин) - Корабостроител (Варна)      6:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Димитър Ватев (Белослав)          5:1
Академик (Свищов) - Димитър Бурков (Търговище)       5:0
Ботев (Нови пазар) - Левски (Лясковец)               1:1

II кръг

15-16 август 1959 г.
Етър II (Търново) - Левски (Лясковец)                1:0
Димитър Бурков (Търговище) - Ботев (Нови пазар)      6:0
Димитър Ватев (Белослав) - Академик (Свищов)         0:2
Корабостроител (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:0
Бойчо Желев (Провадия) - Добруджа II (Толбухин)      1:0
Левски (Борово) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)    2:2
Доростолски юнак (Силистра) - Стамо Костов (Попово)  1:1
Лудогорец (Разград) - Калиакра (Каварна)             9:0

III кръг

22-23 август 1959 г.
Калиакра (Каварна) - Етър II (Търново)               0:1
Стамо Костов (Попово) - Лудогорец (Разград)          1:1
Завод „К. Маркс“ (Река Девня) - Дор. юнак (Силистра) 2:2
Добруджа II (Толбухин) - Левски (Борово)             3:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бойчо Желев (Провадия)            0:0
Академик (Свищов) - Корабостроител (Варна)         отложен
Ботев (Нови пазар) - Димитър Ватев (Белослав)        1:0
Левски (Лясковец) - Димитър Бурков (Търговище)       2:3
10 септември 1959 г.
Академик (Свищов) - Корабостроител (Варна)           2:0


IV кръг

29-30 август 1959 г.
Етър II (Търново) - Димитър Бурков (Търговище)       4:0
Димитър Ватев (Белослав) - Левски (Лясковец)         1:1
Корабостроител (Варна) - Ботев (Нови пазар)          3:4
Бойчо Желев (Провадия) - Академик (Свищов)           0:1
Левски (Борово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 отложен
Доростолски юнак (Силистра) - Добруджа II (Толбухин) 4:0
Лудогорец (Разград) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня)  2:1
Калиакра (Каварна) - Стамо Костов (Попово)           0:1
игран по-късно:
Левски (Борово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                   2:3

V кръг

5-6 септември 1959 г.
Стамо Костов (Попово) - Етър II (Търново)            0:2
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Калиакра (Каварна) 1:0
Добруджа II (Толбухин) - Лудогорец (Разград)         1:3
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Доростолски юнак (Силистра)       1:0
Академик (Свищов) - Левски (Борово)                  5:0
Ботев (Нови пазар) - Бойчо Желев (Провадия)          2:0
Левски (Лясковец) - Корабостроител (Варна)           2:3
Димитър Бурков (Търговище) - Д. Ватев (Белослав)     2:0

VI кръг

12-13 септември 1959 г.
Етър II (Търново) - Димитър Ватев (Белослав)         2:3
Корабостроител (Варна) - Димитър Бурков (Търговище)  0:0
Бойчо Желев (Провадия) - Левски (Лясковец)           0:0
Левски (Борово) - Ботев (Нови пазар)                 1:3
Доростолски юнак (Силистра) - Академик (Свищов)      0:0
Лудогорец (Разград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               4:0
Калиакра (Каварна) - Добруджа II (Толбухин)          3:1
Стамо Костов (Попово) - Завод „К.Маркс“ (Река Девня) 3:1

VII кръг

19-20 септември 1959 г.
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Етър II (Търново)  3:0
Добруджа II (Толбухин) - Стамо Костов (Попово)       4:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Калиакра (Каварна)                2:2
Академик (Свищов) - Лудогорец (Разград)              3:1
Ботев (Нови пазар) - Доростолски юнак (Силистра)     4:1
Левски (Лясковец) - Левски (Борово)                  3:2
Димитър Бурков (Търговище) - Бойчо Желев (Провадия)  5:0
Димитър Ватев (Белослав) - Корабостроител (Варна)    1:1

VIII кръг

3-4 октомври 1959 г.
Етър II (Търново) - Корабостроител (Варна)           1:1
Бойчо Желев (Провадия) - Димитър Ватев (Белослав)    0:6
Левски (Борово) - Димитър Бурков (Търговище)         1:1
Доростолски юнак (Силистра) - Левски (Лясковец)      1:1
Лудогорец (Разград) - Ботев (Нови пазар)             4:0
Калиакра (Каварна) - Академик (Свищов)               1:2
Стамо Костов (Попово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             1:1
Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) - Добруджа II (Толбухин) 7:1

IX кръг

10-11 октомври 1959 г.
Добруджа II (Толбухин) - Етър II (Търново)           1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)   4:2
Академик (Свищов) - Стамо Костов (Попово)            1:0
Ботев (Нови пазар) - Калиакра (Каварна)              3:0
Левски (Лясковец) - Лудогорец (Разград)              4:0
Димитър Бурков (Търговище) - Дор. юнак (Силистра)    1:0
Димитър Ватев (Белослав) - Левски (Борово)           2:0
Корабостроител (Варна) - Бойчо Желев (Провадия)      5:0

X кръг

17-18 октомври 1959 г.
Етър II (Търново) - Бойчо Желев (Провадия)           2:0
Левски (Борово) - Корабостроител (Варна)             2:4
Доростолски юнак (Силистра) - Дим. Ватев (Белослав)  0:0
Лудогорец (Разград) - Димитър Бурков (Търговище)     2:1
Калиакра (Каварна) - Левски (Лясковец)            прекратен
Срещата е прекъсната поради инцидент при резултат 2:1 
в полза на Калиакра. По-късно е присъден служебен 
резултат 3:0 в полза на Левски (Лясковец).
Стамо Костов (Попово) - Ботев (Нови пазар)           0:2
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Академик (Свищов)  1:1
Добруджа II (Толбухин) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:1

XI кръг

31 октомври - 1 ноевмри 1959 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Етър II (Търново)                 3:1
Академик (Свищов) - Добруджа II (Толбухин)           3:1
Ботев (Нови пазар) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) 1:2
Левски (Лясковец) - Стамо Костов (Попово)            2:2
Димитър Бурков (Търговище) - Калиакра (Каварна)      1:1
Димитър Ватев (Белослав) - Лудогорец (Разград)       2:0
Корабостроител (Варна) - Доростолски юнак (Силистра) 1:1
Бойчо Желев (Провадия) - Левски (Борово)             1:1

XII кръг

7-8 ноевмри 1959 г.
Етър II (Търново) - Левски (Борово)                  3:2
Доростолски юнак (Силистра) - Бойчо Желев (Провадия) 4:1
Лудогорец (Разград) - Корабостроител (Варна)         3:1
Калиакра (Каварна) - Димитър Ватев (Белослав)        0:2
Стамо Костов (Попово) - Димитър Бурков (Търговище)   0:0
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Левски (Лясковец)  0:0
Добруджа II (Толбухин) - Ботев (Нови пазар)          0:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Академик (Свищов)                 0:0

XIII кръг

14-15 ноевмри 1959 г.
Академик (Свищов) - Етър II (Търново)                4:0
Ботев (Нови пазар) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                4:0
Левски (Лясковец) - Добруджа II (Толбухин)           3:1
Д.Бурков (Търговище) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня) 1:0
Димитър Ватев (Белослав) - Стамо Костов (Попово)     1:2
Корабостроител (Варна) - Калиакра (Каварна)          2:1
Бойчо Желев (Провадия) - Лудогорец (Разград)         2:1
Левски (Борово) - Доростолски юнак (Силистра)        1:0

XIV кръг

21-22 ноевмри 1959 г.
Етър II (Търново) - Доростолски юнак (Силистра)      2:2
Лудогорец (Разград) - Левски (Борово)                1:0
Калиакра (Каварна) - Бойчо Желев (Провадия)          0:4
Стамо Костов (Попово) - Корабостроител (Варна)       0:1
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Д.Ватев (Белослав) 1:1
Добруджа II (Толбухин) - Димитър Бурков (Търговище)  2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Лясковец)                 1:0
Академик (Свищов) - Ботев (Нови пазар)               1:1

XV кръг

28-29 ноевмри 1959 г.
Ботев (Нови пазар) - Етър II (Търново)               3:1
Левски (Лясковец) - Академик (Свищов)                1:1
Димитър Бурков (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (Русе)        1:1
Димитър Ватев (Белослав) - Добруджа II (Толбухин)    2:0
Корабостроител (Варна) - Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) 2:1
Бойчо Желев (Провадия) - Стамо Костов (Попово)       1:2
Левски (Борово) - Калиакра (Каварна)                 3:2
Доростолски юнак (Силистра) - Лудогорец (Разград)    2:1

XVI кръг

6 март 1960 г.
Етър II (Търново) - Лудогорец (Разград)              0:0
Доростолски юнак (Силистра) - Калиакра (Каварна)     3:0
Левски (Борово) - Стамо Костов (Попово)              1:1
Б. Желев (Провадия) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня)  0:0
Корабостроител (Варна) - Добруджа II (Толбухин)      0:1
Димитър Ватев (Белослав) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          1:1
Димитър Бурков (Търговище) - Академик (Свищов)       2:1
Левски (Лясковец) - Ботев (Нови пазар)               2:0

XVII кръг

13 март 1960 г.
Левски (Лясковец) - Етър II (Търново)                3:3
Ботев (Нови пазар) - Димитър Бурков (Търговище)      1:3
Академик (Свищов) - Димитър Ватев (Белослав)         2:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Корабостроител (Варна)            0:0
Добруджа II (Толбухин) - Бойчо Желев (Провадия)      2:0
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Левски (Борово)    1:0
Стамо Костов (Попово) - Доростолски юнак (Силистра)  0:0
Калиакра (Каварна) - Лудогорец (Разград)             2:1

XVIII кръг

20 март 1960 г.
Етър II (Търново) - Калиакра (Каварна)               4:0
Лудогорец (Разград) - Стамо Костов (Попово)          2:0
Дор. юнак (Силистра) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня) 1:0
Левски (Борово) - Добруджа II (Толбухин)             2:1
Бойчо Желев (Провадия) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:3
Корабостроител (Варна) - Академик (Свищов)           2:0
Димитър Ватев (Белослав) - Ботев (Нови пазар)        4:2
Димитър Бурков (Търговище) - Левски (Лясковец)       5:0

XIX кръг

27 март 1960 г.
Димитър Бурков (Търговище) - Етър II (Търново)       1:1
Левски (Лясковец) - Димитър Ватев (Белослав)         2:2
Ботев (Нови пазар) - Корабостроител (Варна)          3:0
Академик (Свищов) - Бойчо Желев (Провадия)           1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Борово)                   1:0
Добруджа II (Толбухин) - Доростолски юнак (Силистра) 0:1
Завод „К. Маркс“ (Река Девня) - Лудогорец (Разград)  3:1
Стамо Костов (Попово) - Калиакра (Каварна)           1:0

XX кръг

10 април 1960, неделя, 10:00 ч:
Корабостроител (Варна) - Левски (Лясковец)           2:1
10 април 1960 г.
Етър II (Търново) - Стамо Костов (Попово)            1:1
Калиакра (Каварна) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) 0:1
Лудогорец (Разград) - Добруджа II (Толбухин)         4:3
Доростолски юнак (Силистра) - ЛОКОМОТИВ (Русе)       5:0
Левски (Борово) - Академик (Свищов)                  0:0
Бойчо Желев (Провадия) - Ботев (Нови пазар)          1:2
Димитър Ватев (Белослав) - Дим. Бурков (Търговище)   2:2

XXI кръг

17 април 1960, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Лудогорец (Разград)               2:0
17 април 1960 г.
Димитър Ватев (Белослав) - Етър II (Търново)         0:1
Димитър Бурков (Търговище) - Корабостроител (Варна)  4:1
Левски (Лясковец) - Бойчо Желев (Провадия)           3:0
Ботев (Нови пазар) - Левски (Борово)                 1:1
Академик (Свищов) - Доростол (Силистра)              2:0
Добруджа II (Толбухин) - Калиакра (Каварна)          5:0
Завод „К. Маркс“ (Река Девня) - Ст. Костов (Попово)  1:0

XXII кръг

24 април 1960 г.
Етър II (Търново) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)  3:2
Стамо Костов (Попово) - Добруджа II (Толбухин)       2:1
Калиакра (Каварна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                1:2
Лудогорец (Разград) - Академик (Свищов)              0:1
Доростол (Силистра) - Ботев (Нови пазар)             2:1
Левски (Борово) - Левски (Лясковец)                отложен
Бойчо Желев (Провадия) - Димитър Бурков (Търговище)  1:2
Корабостроител (Варна) - Димитър Ватев (Белослав)    3:2
игран по-късно:
Левски (Борово) - Левски (Лясковец)                  1:1


XXIII кръг

1 май 1960, неделя, 10:00 ч:
Корабостроител (Варна) - Етър II (Търново)           4:3
1 май 1960 г.
Димитър Ватев (Белослав) - Бойчо Желев (Провадия)    3:1
Димитър Бурков (Търговище) - Левски (Борово)         2:2
Левски (Лясковец) - Доростол (Силистра)              1:1 
Ботев (Нови пазар) - Лудогорец (Разград)             1:1
Академик (Свищов) - Калиакра (Каварна)               1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Стамо Костов (Попово)             3:0
Добруджа II (Толбухин) - Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) 1:2

XXIV кръг

15 май 1960 г.
Етър II (Търново) - Добруджа II (Толбухин)           1:1
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - ЛОКОМОТИВ (Русе)   4:2
Стамо Костов (Попово) - Академик (Свищов)            0:2
Калиакра (Каварна) - Ботев (Нови пазар)              1:1
Лудогорец (Разград) - Левски (Лясковец)              4:1
Доростол (Силистра) - Димитър Бурков (Търговище)     2:1
Левски (Борово) - Димитър Ватев (Белослав)           3:2
Бойчо Желев (Провадия) - Корабостроител (Варна)      1:0

XXV кръг

22 май 1960, неделя, 10:00 ч:
Корабостроител (Варна) - Левски (Борово)             0:1
22 май 1960 г.
Бойчо Желев (Провадия) - Етър II (Търново)           0:2
Димитър Ватев (Белослав) - Доростол (Силистра)       2:1
Димитър Бурков (Търговище) - Лудогорец (Разград)     2:0
Левски (Лясковец) - Калиакра (Каварна)               2:3
Ботев (Нови пазар) - Стамо Костов (Попово)           5:2
Академик (Свищов) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)  3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Добруджа II (Толбухин)            2:1

XXVI кръг

29 май 1960 г.
Етър II (Търново) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 1:0
Добруджа II (Толбухин) - Академик (Свищов)           1:5
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Ботев (Нови пазар) 4:1
Стамо Костов (Попово) - Левски (Лясковец)            2:0
Калиакра (Каварна) - Димитър Бурков (Търговище)      1:1
Лудогорец (Разград) - Димитър Ватев (Белослав)       1:2
Доростол (Силистра) - Корабостроител (Варна)         3:1
Левски (Борово) - Бойчо Желев (Провадия)             2:1

XXVII кръг

11 юни 1960 г.
Димитър Ватев (Белослав) - Калиакра (Каварна)        7:1
12 юни 1960 г.
Левски (Борово) - Етър II (Търново)                  2:2
Бойчо Желев (Провадия) - Доростол (Силистра)         1:3
Корабостроител (Варна) - Лудогорец (Разград)         4:1
Димитър Бурков (Търговище) - Стамо Костов (Попово)   1:1
Левски (Лясковец) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)  2:0
Ботев (Нови пазар) - Добруджа II (Толбухин)          2:1
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 4:0

XXVIII кръг

19 юни 1960 г.
Етър II (Търново) - Академик (Свищов)                2:3
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Ботев (Нови пазар)                3:1
Добруджа II (Толбухин) - Левски (Лясковец)           1:0
Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) - Д. Бурков (Търговище)  3:0
Стамо Костов (Попово) - Димитър Ватев (Белослав)     0:0
Калиакра (Каварна) - Корабостроител (Варна)          1:2
Лудогорец (Разград) - Бойчо Желев (Провадия)         3:0
Доростол (Силистра) - Левски (Борово)                3:1

XXIX кръг

26 юни 1960 г.
Доростол (Силистра) - Етър II (Търново)              2:0
Левски (Борово) - Лудогорец (Разград)                1:0
Бойчо Желев (Провадия) - Калиакра (Каварна)          2:3
Корабостроител (Варна) - Стамо Костов (Попово)       1:0
Д. Ватев (Белослав) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня)  3:0
Димитър Бурков (Търговище) - Добруджа II (Толбухин)  3:0
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 1:2
Ботев (Нови пазар) - Академик (Свищов)               2:1

XXX кръг

2 юли 1960 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Димитър Бурков (Търговище)        1:2
3 юли 1960 г.
Етър II (Търново) - Ботев (Нови пазар)               1:1
Академик (Свищов) - Левски (Лясковец)                1:1
Добруджа II (Толбухин) - Димитър Ватев (Белослав)    1:0
Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) - Корабостроител (Варна) 1:3
Стамо Костов (Попово) - Бойчо Желев (Провадия)       3:0 сл.
Калиакра (Каварна) - Левски (Борово)                 1:0
Лудогорец (Разград) - Доростол (Силистра)            1:1

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Купа на Съветската армия

Окръжен финал

31 януари 1960 г.
игрище „Локомотив“:
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Бенковски (Бяла) 1:2 [репортаж от мача]
[0:1 Хвърчилков 53′(дузпа), 0:2 Игн. Младенов 57′, 1:2 Ангел Йосифов 85′]

ДРУГИ ТУРНИРИ

 

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

август 1959 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Металул Титаний (Букурещ) 2:0

септември 1959 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Гюргево 3:0

Напиши коментар