сезон 1960/61

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

СЕВЕРОИЗТОЧНА ЗОНА

                    Крайно класиране

 1. Димитър Ватев (Белослав)    30   17  10   3  54:19   44
-----------------------------------------------------------
 2. Корабостроител (Варна)      30   17   7   6  55:23   41
 3. Лудогорец (Разград)         30   16   5   9  49:40   37
 4. Здравко Бомбов (Река Девня) 30   14   6  10  37:27   34
 5. Левски (Лясковец)           30   14   4  12  60:45   32
 6. Димитър Бурков (Търговище)  30   14   4  12  40:39   32
 7. Доростол (Силистра)         30   13   5  12  59:47   31
 8. Владислав (Джулюница)       30   13   5  12  46:44   31
 9. ЛОКОМОТИВ (Русе)            30   13   5  12  40:48   31
10. Червено знаме (Павликени)   30   12   6  12  39:38   30
11. Панайот Хитов (Тутракан)    30   10   9  11  34:37   29
12. Фабрика Първи май (Варна)   30    9   8  13  43:38   26
13. Стамо Костов (Попово)       30    8  10  12  36:37   26
-----------------------------------------------------------
14. Левски (Борово)             30    9   8  13  31:49   26
15. Ботев (Нови пазар)          30    6  10  14  34:62   22
16. Армеец (Търново)            30    2   4  24  10:74    8
Източник: Bulgarian-football.com

– От VI кръг отборът на Етър II променя името си на Армеец (Търново) и по-късно на полусезона се отказва от по-нататъшно участие. Активът му е зачетен и на противниците му по програма през пролетният полусезон за присъдени служебни резултати 3:0 в тяхна полза.
– Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) променя името си на Здравко Бомбов (Река Девня) на полусезона.
– Село Река Девня днес е част от град Девня.
– Град Търново, днес Велико Търново.
– Село Джулюница, днес в Община Лясковец, Област Велико Търново.

 I кръг

14 август 1960 г
Червено знаме (Павликени) - Панайот Хитов (Тутракан)    2:0
Ботев (Нови пазар) - Левски (Лясковец)                  5:2
Димитър Бурков (Търговище) - Фабрика "1 май" (Варна)    1:1
Лудогорец (Разград) - Левски (Борово)                   3:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Етър II (Търново)                    4:0
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Стамо Костов (Попово) 0:0
Владислав (Джулюница) - Димитър Ватев (Белослав)        0:1
Корабостроител (Варна) - Доростол (Силистра)            5:0

II кръг

21 август 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Доростол (Силистра)          2:2
Димитър Ватев (Белослав) - Корабостроител (Варна)       1:2
Стамо Костов (Попово) - Владислав (Джулюница)           0:1
Етър II (Търново) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)     1:1
Левски (Борово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                      1:0
Фабрика "1 май" (Варна) - Лудогорец (Разград)           1:2
Левски (Лясковец) - Димитър Бурков (Търговище)          3:4
Червено знаме (Павликени) - Ботев (Нови пазар)          1:1

III кръг

28 август 1960 г
Ботев (Нови пазар) - Панайот Хитов (Тутракан)           2:1
Димитър Бурков (Търговище) - Червено знаме (Павликени)  1:0
Лудогорец (Разград) - Левски (Лясковец)                 2:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Фабрика "Първи май" (Варна)          5:3 (2:1) [репортаж]
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Левски (Борово)       1:2
Владислав (Джулюница) - Етър II (Търново)               0:1
Корабостроител (Варна) - Стамо Костов (Попово)          1:0
Доростол (Силистра) - Димитър Ватев (Белослав)          1:2

IV кръг

4 септември 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Димитър Ватев (Белослав)     2:2
Стамо Костов (Попово) - Доростол (Силистра)             0:1
Етър II (Търново) - Корабостроител (Варна)              1:1
Левски (Борово) - Владислав (Джулюница)                 4:1
Фабрика "1 май" (Варна) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня) 4:1
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                    2:0
Червено знаме (Павликени) - Лудогорец (Разград)         3:1
Ботев (Нови пазар) - Димитър Бурков (Търговище)         2:1

V кръг

17 септември 1960 г
Корабостроител (Варна) - Левски (Борово)                6:0
18 септември 1960 г
Димитър Бурков (Търговище) - Панайот Хитов (Тутракан)   2:0
Лудогорец (Разград) - Ботев (Нови пазар)                5:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Павликени)            3:1
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Левски (Лясковец)     1:0
Владислав (Джулюница) - Фабрика "1 май" (Варна)         2:0
Доростол (Силистра) - Етър II (Търново)                 4:1
Димитър Ватев (Белослав) - Стамо Костов (Попово)        2:1

VI кръг

24 септември 1960 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Корабостроител (Варна)        0:1
25 септември 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Стамо Костов (Попово)        3:3
Армеец (Търново) - Димитър Ватев (Белослав)             0:0
Левски (Борово) - Доростол (Силистра)                   2:0
Левски (Лясковец) - Владислав (Джулюница)               4:2
Червено знаме (Павликени) - Завод „К. Маркс“ (Р. Девня) 2:1
Ботев (Нови пазар) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                   1:2
Димитър Бурков (Търговище) - Лудогорец (Разград)        3:2

VII кръг

1 октомври 1960 г
Корабостроител (Варна) - Левски (Лясковец)              3:1
2 октомври 1960 г
Лудогорец (Разград) - Панайот Хитов (Тутракан)          2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Димитър Бурков (Търговище)           3:1
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Ботев (Нови пазар)    3:1
Владислав (Джулюница) - Червено знаме (Павликени)       4:0
Доростол (Силистра) - Фабрика "1 май" (Варна)           2:0
Димитър Ватев (Белослав) - Левски (Борово)              4:0
Стамо Костов (Попово) - Армеец (Търново)                5:0

VIII кръг

15 октомври 1960 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Димитър Ватев (Белослав)      1:2
16 октомври 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Армеец (Търново)             2:0
Левски (Борово) - Стамо Костов (Попово)                 0:0
Левски (Лясковец) - Доростол (Силистра)                 2:1
Червено знаме (Павликени) - Корабостроител (Варна)      0:1
Ботев (Нови пазар) - Владислав (Джулюница)              3:1
Дим. Бурков (Търговище) - Завод „К. Маркс“ (Река Девня) 2:1
Лудогорец (Разград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  1:0

IX кръг

22 октомври 1960 г
Корабостроител (Варна) - Ботев (Нови пазар)             4:1
23 октомври 1960 г
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Панайот Хитов (Тутракан)             0:1 (0:0) [репортаж]
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Лудогорец (Разград)   2:0
Владислав (Джулюница) - Димитър Бурков (Търговище)      3:0
Доростол (Силистра) - Червено знаме (Павликени)         3:1
Димитър Ватев (Белослав) - Левски (Лясковец)            1:1
Стамо Костов (Попово) - Фабрика "1 май" (Варна)         1:1
Армеец (Търново) - Левски (Борово)                      1:2

X кръг

29 октомври 1960 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Армеец (Търново)
30 октомври 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Левски (Борово)
Левски (Лясковец) - Стамо Костов (Попово)
Червено знаме (Павликени) - Димитър Ватев (Белослав)
Ботев (Нови пазар) - Доростол (Силистра)
Димитър Бурков (Търговище) - Корабостроител (Варна)
Лудогорец (Разград) - Владислав (Джулюница)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)

XI кръг

5 ноември 1960 г
Корабостроител (Варна) - Лудогорец (Разград)
6 ноември 1960 г
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Панайот Хитов (Тутракан)
Владислав (Джулюница) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Доростол (Силистра) - Димитър Бурков (Търговище)
Димитър Ватев (Белослав) - Ботев (Нови пазар)
Стамо Костов (Попово) - Червено знаме (Павликени)
Армеец (Търново) - Левски (Лясковец)
Левски (Борово) - Фабрика "1 май" (Варна)

XII кръг

13 ноември 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Фабрика "1 май" (Варна)
Левски (Лясковец) - Левски (Борово)
Червено знаме (Павликени) - Армеец (Търново)
Ботев (Нови пазар) - Стамо Костов (Попово)
Димитър Бурков (Търговище) - Димитър Ватев (Белослав)
Лудогорец (Разград) - Доростол (Силистра)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Корабостроител (Варна)
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Владислав (Джулюница)

XIII кръг

19 ноември 1960 г
Армеец (Търново) - Ботев (Нови пазар)
20 ноември 1960 г
Владислав (Джулюница) - Панайот Хитов (Тутракан)
Корабостроител (Варна) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)
Доростол (Силистра) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Димитър Ватев (Белослав) - Лудогорец (Разград)
Стамо Костов (Попово) - Димитър Бурков (Търговище)
Левски (Борово) - Червено знаме (Павликени)
Фабрика "1 май" (Варна) - Левски (Лясковец)

XIV кръг

27 ноември 1960 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Левски (Лясковец)
Червено знаме (Павликени) - Фабрика "1 май" (Варна)
Ботев (Нови пазар) - Левски (Борово)
Димитър Бурков (Търговище) - Армеец (Търново)
Лудогорец (Разград) - Стамо Костов (Попово)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Димитър Ватев (Белослав)
Завод „Карл Маркс“ (Река Девня) - Доростол (Силистра)
Владислав (Джулюница) - Корабостроител (Варна)

XV кръг

3 декември 1960 г
Армеец (Търново) - Лудогорец (Разград)
4 декември 1960 г
Корабостроител (Варна) - Панайот Хитов (Тутракан)
Доростол (Силистра) - Владислав (Джулюница)
Димитър Ватев (Белослав) - Завод „Карл Маркс“ (Река Девня)
Стамо Костов (Попово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Левски (Борово) - Димитър Бурков (Търговище)
Фабрика "1 май" (Варна) - Ботев (Нови пазар)
Левски (Лясковец) - Червено знаме (Павликени)

XVI кръг

11 март 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Димитър Бурков (Търговище)
12 март 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Червено знаме (Павликени)
Левски (Лясковец) - Ботев (Нови пазар)
Левски (Борово) - Лудогорец (Разград)
Армеец (Търново) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Стамо Костов (Попово) - Здравко Бомбов (Река Девня)
Димитър Ватев (Белослав) - Владислав (Джулюница)
Доростол (Силистра) - Корабостроител (Варна)

XVII кръг

18 март 1961 г
Корабостроител (Варна) - Димитър Ватев (Белослав)       0:1
19 март 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Борово)                      3:1
19 март 1961 г
Доростол (Силистра) - Панайот Хитов (Тутракан)          2:0
Владислав (Джулюница) - Стамо Костов (Попово)           2:2
Здравко Бомбов (Река Девня) - Армеец (Търново)          3:0 сл.
Лудогорец (Разград) - Фабрика "1 май" (Варна)           3:1
Димитър Бурков (Търговище) - Левски (Лясковец)          1:0
Ботев (Нови пазар) - Червено знаме (Павликени)          1:1

XVIII кръг

25 март 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:0
26 март 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Ботев (Нови пазар)
Червено знаме (Павликени) - Димитър Бурков (Търговище)
Левски (Лясковец) - Лудогорец (Разград)
Левски (Борово) - Здравко Бомбов (Река Девня)
Армеец (Търново) - Владислав (Джулюница)
Стамо Костов (Попово) - Корабостроител (Варна)
Димитър Ватев (Белослав) - Доростол (Силистра)

XIX кръг

2 април 1961 г
Димитър Ватев (Белослав) - Панайот Хитов (Тутракан)     4:1
Доростол (Силистра) - Стамо Костов (Попово)             2:0
Корабостроител (Варна) - Армеец (Търново)               3:0 сл.
Владислав (Джулюница) - Левски (Борово)                 8:0
Здравко Бомбов (Река Девня) - Фабрика "1 май" (Варна)   1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Лясковец)                    1:4
Лудогорец (Разград) - Червено знаме (Павликени)         2:2
Димитър Бурков (Търговище) - Ботев (Нови пазар)         2:1

XX кръг

8 април 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Владислав (Джулюница)
9 април 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Димитър Бурков (Търговище)
Ботев (Нови пазар) - Лудогорец (Разград)
Червено знаме (Павликени) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            4:0
Левски (Лясковец) - Здравко Бомбов (Река Девня)
Левски (Борово) - Корабостроител (Варна)
Армеец (Търново) - Доростол (Силистра)
Стамо Костов (Попово) - Димитър Ватев (Белослав)

XXI кръг

15 април 1961 г
Корабостроител (Варна) - Фабрика "1 май" (Варна)        3:2
16 април 1961 г
Стамо Костов (Попово) - Панайот Хитов (Тутракан)        2:0
Димитър Ватев (Белослав) - Армеец (Търново)             3:0 сл.
Доростол (Силистра) - Левски (Борово)                   6:2
Владислав (Джулюница) - Левски (Лясковец)               3:2
Здравко Бомбов (Река Девня) - Червено знаме (Павликени) 1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Ботев (Нови пазар)                   4:2
Лудогорец (Разград) - Димитър Бурков (Търговище)        1:2

XXII кръг

22 април 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Доростол (Силистра)
23 април 1961, неделя, 10:00 ч:
Левски (Лясковец) - Корабостроител (Варна)
23 април 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Лудогорец (Разград)
Димитър Бурков (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Ботев (Нови пазар) - Здравко Бомбов (Река Девня)
Червено знаме (Павликени) - Владислав (Джулюница)
Левски (Борово) - Димитър Ватев (Белослав)
Армеец (Търново) - Стамо Костов (Попово)

XXIII кръг

30 април 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Лудогорец (Разград)
Армеец (Търново) - Панайот Хитов (Тутракан)
Корабостроител (Варна) - Червено знаме (Павликени)
30 април 1961 г
Стамо Костов (Попово) - Левски (Борово)
Димитър Ватев (Белослав) - Фабрика "1 май" (Варна)
Доростол (Силистра) - Левски (Лясковец)
Владислав (Джулюница) - Ботев (Нови пазар)
Здравко Бомбов (Река Девня) - Димитър Бурков (Търговище)

XXIV кръг

6 май 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Стамо Костов (Попово)         4:0
7 май 1961, неделя, 10:00 ч:
Левски (Лясковец) - Димитър Ватев (Белослав)            1:2
7 май 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             2:0
Лудогорец (Разград) - Здравко Бомбов (Река Девня)       1:0
Димитър Бурков (Търговище) - Владислав (Джулюница)      0:3
Ботев (Нови пазар) - Корабостроител (Варна)             1:3
Червено знаме (Павликени) - Доростол (Силистра)         1:1
Левски (Борово) - Армеец (Търново)                      3:0 сл.

XXV кръг

14 май 1961, неделя, 10:00 ч:
Армеец (Търново) - Фабрика "1 май" (Варна)              0:3 сл.
14 май 1961 г
Левски (Борово) - Панайот Хитов (Тутракан)              2:2
Стамо Костов (Попово) - Левски (Лясковец)               3:2
Димитър Ватев (Белослав) - Червено знаме (Павликени)    2:1
Доростол (Силистра) - Ботев (Нови пазар)                8:0
Корабостроител (Варна) - Димитър Бурков (Търговище)     2:1
Владислав (Джулюница) - Лудогорец (Разград)             1:0
Здравко Бомбов (Река Девня) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          2:0

XXVI кръг

20 май 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Левски (Борово)
21 май 1961, неделя, 10:00 ч:
Левски (Лясковец) - Армеец (Търново)
21 май 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Здравко Бомбов (Река Девня)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Владислав (Джулюница)                1:0
Лудогорец (Разград) - Корабостроител (Варна)
Димитър Бурков (Търговище) - Доростол (Силистра)
Ботев (Нови пазар) - Димитър Ватев (Белослав)
Червено знаме (Павликени) - Стамо Костов (Попово)

XXVII кръг

27 май 1961 г
Фабрика "1 май" (Варна) - Панайот Хитов (Тутракан)      1:0
28 май 1961, неделя, 10:00 ч:
Армеец (Търново) - Червено знаме (Павликени)            0:3 сл.
Корабостроител (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               1:1
28 май 1961 г 
Левски (Борово) - Левски (Лясковец)                     3:2
Стамо Костов (Попово) - Ботев (Нови пазар)              3:0
Димитър Ватев (Белослав) - Димитър Бурков (Търговище)   1:0
Доростол (Силистра) - Лудогорец (Разград)               5:1
Владислав (Джулюница) - Здравко Бомбов (Река Девня)     2:3

XXVIII кръг

11 юни 1961, неделя, 10:00 ч:
Левски (Лясковец) - Фабрика "1 май" (Варна)             4:2
11 юни 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Владислав (Джулюница)        2:2
Здравко Бомбов (Река Девня) - Корабостроител (Варна)    0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Доростол (Силистра)                  2:5
Лудогорец (Разград) - Димитър Ватев (Белослав)          0:0
Димитър Бурков (Търговище) - Стамо Костов (Попово)      2:0
Ботев (Нови пазар) - Армеец (Търново)                   3:0 сл.
Червено знаме (Павликени) - Левски (Борово)             1:1

XXIX кръг

24 юни 1961 г
Корабостроител (Варна) - Владислав (Джулюница)          7:1
25 юни 1961, неделя, 10:00 ч:
Фабрика "1 май" (Варна) - Червено знаме (Павликени)     3:0
Армеец (Търново) - Димитър Бурков (Търговище)           0:3 сл.
25 юни 1961 г
Левски (Лясковец) - Панайот Хитов (Тутракан)            1:2
Левски (Борово) - Ботев (Нови пазар)                    2:2
Стамо Костов (Попово) - Лудогорец (Разград)             2:2
Димитър Ватев (Белослав) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             9:0
Доростол (Силистра) - Здравко Бомбов (Река Девня)       2:1

XXX кръг

2 юли 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Стамо Костов (Попово)                1:1
2 юли 1961 г
Панайот Хитов (Тутракан) - Корабостроител (Варна)       2:0
Владислав (Джулюница) - Доростол (Силистра)             4:2
Здравко Бомбов (Река Девня) - Димитър Ватев (Белослав)  2:2
Лудогорец (Разград) - Армеец (Търново)                  3:0 сл.
Димитър Бурков (Търговище) - Левски (Борово)            4:1
Ботев (Нови пазар) - Фабрика "1 май" (Варна)            1:1
Червено знаме (Павликени) - Левски (Лясковец)           3:2

 

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Купа на Съветската армия

Окръжни квалификации
октомври 1960 г.
в Пиргово:
Урожай (Пиргово) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 2:4 (1:2)

ДРУГИ ТУРНИРИ

 

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар