сезон 1961/62

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

От сезон 1961/62 броят на зоновите групи е увеличен от 4 на 6, като част от окръзите, представени в досегашните Североизточна и Северозападна зона, формират новата Северна зона. В Северната зона са включени отбори от Русенски, Търговищки, Търновски, Габровски и Ловешки окръг.

Към изпадналия през предния сезон от „Б“ група Академик (Свищов) са включени отборите от досегашната Северозападна зона – Ангел Кънчев (Трявна), Раковски (Севлиево), Христо Кърпачев (Ловеч) и Локомотив (Дряново), както и досегашните членове на Североизточната зона – Левски (Лясовец), Димитър Бурков (Търговище), Владислав (Джулюница), Локомотив (Русе), Червено знаме (Павликени) и Стамо Костов (Попово).

За последното 12-о свободно място е проведен квалификационен турнир в Севлиево между 30 юли и 3 август с участието на Бенковски (Бяла), Чавдар (Троян) и Цветан Цанков (Морава). Победител в турнира става Бенковски (Бяла), който е включен като нов член на Северната зона, идващ от окръжните групи.

СЕВЕРНА ЗОНА

                    Крайно класиране

 1. Академик (Свищов)          22   11   6   5  46:20   30 
 2. Ангел Кънчев (Трявна)      22   14   2   6  63:39   30
 3. Димитър Бурков (Търговище) 22   12   4   6  42:23   28
 4. Христо Кърпачев (Ловеч)    22   11   5   6  35:23   27
----------------------------------------------------------
 5. Левски (Лясковец)          22   11   3   8  42:37   25
 6. Локомотив (Дряново)        22   10   5   7  27:27   25
 7. Раковски (Севлиево)        22   10   3   9  43:33   23
 8. Червено знаме (Павликени)  22    8   5   9  18:25   21
 9. Владислав (Джулюница)      22    7   4  11  23:35   18
10. Стамо Костов (Попово)      22    6   5  11  21:40   15
11. Бенковски	(Бяла)         22    3   6  13  14:55   12
12. ЛОКОМОТИВ (Русе)           22    3   4  15  22:39   10
Източник: Bulgarian-football.com

– Село Джулюница, днес в Община Лясковец, Област Велико Търново.

I кръг

27 август 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Христо Кърпачев (Ловеч)           1:1          
27 август 1961 г:
Академик (Свищов) - Левски (Лясковец)                5:1
Раковски (Севлиево) - Червено знаме (Павликени)      0:0
Локомотив (Дряново) - Бенковски (Бяла)               2:1
Димитър Бурков (Търговище) - Владислав (Джулюница)   3:0
Стамо Костов (Попово) - Ангел Кънчев (Трявна)        1:1

II кръг

3 септември 1961 г:
Левски (Лясковец) - Ангел Кънчев (Трявна)
Христо Кърпачев (Ловеч) - Стамо Костов (Попово)
Владислав (Джулюница) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Бенковски (Бяла) - Димитър Бурков (Търговище)
Червено знаме (Павликени) - Локомотив (Дряново)
Академик (Свищов) - Раковски (Севлиево)

III кръг

10 септември 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бенковски (Бяла)                  1:2
10 септември 1961 г:
Раковски (Севлиево) - Левски (Лясковец)              4:0
Локомотив (Дряново) - Академик (Свищов)              2:0
Димитър Бурков (Търговище) - Черв. знаме (Павликени) 3:1
Стамо Костов (Попово) - Владислав (Джулюница)        3:2
Ангел Кънчев (Трявна) - Христо Кърпачев (Ловеч)      6:2

IV кръг

24 септември 1961 г:
Левски (Лясковец) - Христо Кърпачев (Ловеч)          3:1
Владислав (Джулюница) - Ангел Кънчев (Трявна)        2:0
Бенковски (Бяла) - Стамо Костов (Попово)             0:2
Червено знаме (Павликени) - ЛОКОМОТИВ (Русе)         2:1
Академик (Свищов) - Димитър Бурков (Търговище)       2:0
Раковски (Севлиево) - Локомотив (Дряново)            0:2

V кръг

1 октомври 1961 г:
Локомотив (Дряново) - Левски (Лясковец)              2:2
Димитър Бурков (Търговище) - Раковски (Севлиево)     5:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Академик (Свищов)                 0:0
Стамо Костов (Попово) - Червено знаме (Павликени)    0:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Бенковски (Бяла)             6:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Владислав (Джулюница)      2:0

VI кръг

8 октомври 1961 г:
Левски (Лясковец) - Владислав (Джулюница)            4:1
Бенковски (Бяла) - Христо Кърпачев (Ловеч)           0:0
Червено знаме (Павликени) - Ангел Кънчев (Трявна)    0:2
Академик (Свищов) - Стамо Костов (Попово)            6:1
Раковски (Севлиево) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               2:1
Локомотив (Дряново) - Димитър Бурков (Търговище)     0:1

VII кръг

22 октомври 1961, неделя, 10:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Локомотив (Дряново)               1:2
22 октомври 1961 г:
Димитър Бурков (Търговище) - Левски (Лясковец)       5:0
Стамо Костов (Попово) - Раковски (Севлиево)          2:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Академик (Свищов)            4:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Червено знаме (Павликени)  1:0
Владислав (Джулюница) - Бенковски (Бяла)             2:1

VIII кръг

29 октомври 1961 г:
Левски (Лясковец) - Бенковски (Бяла)                 4:0
Червено знаме (Павликени) - Владислав (Джулюница)    0:0
Академик (Свищов) - Христо Кърпачев (Ловеч)          0:1
Раковски (Севлиево) - Ангел Кънчев (Трявна)          6:1
Локомотив (Дряново) - Стамо Костов (Попово)          3:0
Димитър Бурков (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (Русе)      отложен
3 декември 1961 г:
Димитър Бурков (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (Русе)        4:0   

IX кръг

5 ноември 1961 г:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Левски (Лясковец)                 3:1
Стамо Костов (Попово) - Димитър Бурков (Търговище)   0:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Локомотив (Дряново)          3:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Раковски (Севлиево)        0:2
Владислав (Джулюница) - Академик (Свищов)            0:1
Бенковски (Бяла) - Червено знаме (Павликени)         1:1

X кръг

12 ноември 1961 г:
Левски (Лясковец) - Червено знаме (Павликени)        3:0
Академик (Свищов) - Бенковски (Бяла)                 5:0
Раковски (Севлиево) - Владислав (Джулюница)          4:0
Локомотив (Дряново) - Христо Кърпачев (Ловеч)        2:1
Димитър Бурков (Търговище) - Ангел Кънчев (Трявна)   4:3
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Стамо Костов (Попово)             0:1

XI кръг

19 ноември 1961 г:
Стамо Костов (Попово) - Левски (Лясковец)            0:3 сл.
Срещата завършва 1:0 в полза на Стамо Костов. По-късно, 
след контестация Републиканската секция по футбол анулира
получения на терена резултат заради нередовен състезател
в състава на Стамо Костов и присъжда служебен резултат в 
полза на Левски.
Ангел Кънчев (Трявна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             3:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Димитър Бурков (Търговище) 1:1
Владислав (Джулюница) - Локомотив (Дряново)          1:0
Бенковски (Бяла) - Раковски (Севлиево)               1:2
Червено знаме (Павликени) - Академик (Свищов)        2:1

XII кръг

Левски (Лясковец) - Академик (Свищов)
Червено знаме (Павликени) - Раковски (Севлиево)
Бенковски (Бяла) - Локомотив (Дряново)
Владислав (Джулюница) - Димитър Бурков (Търговище)
Христо Кърпачев (Ловеч) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Ангел Кънчев (Трявна) - Стамо Костов (Попово)

XIII кръг

8 април 1962 г:
Ангел Кънчев (Трявна) - Левски (Лясковец)            4:1
Стамо Костов (Попово) - Христо Кърпачев (Ловеч)      0:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Владислав (Джулюница)             3:0
Димитър Бурков (Търговище) - Бенковски (Бяла)        1:1
Локомотив (Дряново) - Червено знаме (Павликени)      1:1
Раковски (Севлиево) - Академик (Свищов)              1:1

XIV кръг

15 април 1962 г:
Левски (Лясковец) - Раковски (Севлиево)              3:0
Академик (Свищов) - Локомотив (Дряново)              3:1
Червено знаме (Павликени) - Дим. Бурков (Търговище)  1:0
Бенковски (Бяла) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  0:0
Владислав (Джулюница) - Стамо Костов (Попово)        1:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Ангел Кънчев (Трявна)      1:0

XV кръг

30 април 1962 г:
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Лясковец)          2:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Владислав (Джулюница)        4:0
Стамо Костов (Попово) - Бенковски (Бяла)             5:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Павликени)         0:0
Димитър Бурков (Търговище) - Академик (Свищов)       0:0
Локомотив (Дряново) - Раковски (Севлиево)            1:1

XVI кръг

Левски (Лясковец) - Локомотив (Дряново)
Раковски (Севлиево) - Димитър Бурков (Търговище)
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Червено знаме (Павликени) - Стамо Костов (Попово)
Бенковски (Бяла) - Ангел Кънчев (Трявна)
Владислав (Джулюница) - Христо Кърпачев (Ловеч)

XVII кръг

Владислав (Джулюница) - Левски (Лясковец)            3:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Бенковски (Бяла)         отложен 
Ангел Кънчев (Трявна) - Червено знаме (Павликени)    3:2
Стамо Костов (Попово) - Академик (Свищов)            0:3 сл.
Срещата завършва 2:1 за Стамо Костов, но по-късно резултатът
е анулиран от Републиканската секция по футбол и е присъден
служебен резултат в полза на Академик (Свищов).
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Раковски (Севлиево)               0:1
Димитър Бурков (Търговище) - Локомотив (Дряново)     5:1
Игран по-късно:
Христо Кърпачев (Ловеч) - Бенковски (Бяла)           6:0

XVIII кръг

Левски (Лясковец) - Димитър Бурков (Търговище)
Локомотив (Дряново) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Раковски (Севлиево) - Стамо Костов (Попово)
Академик (Свищов) - Ангел Кънчев (Трявна)
Червено знаме (Павликени) - Христо Кърпачев (Ловеч)
Бенковски (Бяла) - Владислав (Джулюница)

XIX кръг

Бенковски (Бяла) - Левски (Лясковец)                 0:5
Владислав (Джулюница) - Червено знаме (Павликени)    1:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Академик (Свищов)          1:1
Ангел Кънчев (Трявна) - Раковски (Севлиево)          4:1
Стамо Костов (Попово) - Локомотив (Дряново)          0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Димитър Бурков (Търговище)        1:0

XX кръг

Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (Русе)
Димитър Бурков (Търговище) - Стамо Костов (Попово)
Локомотив (Дряново) - Ангел Кънчев (Трявна)
Раковски (Севлиево) - Христо Кърпачев (Ловеч)
Академик (Свищов) - Владислав (Джулюница)
Червено знаме (Павликени) - Бенковски (Бяла)

XXI кръг

Червено знаме (Павликени) - Левски (Лясковец)        0:1
Бенковски (Бяла) - Академик (Свищов)                 0:0
Владислав (Джулюница) - Раковски (Севлиево)          2:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Дряново)        1:0
Ангел Кънчев (Трявна) - Димитър Бурков (Търговище)   2:1
Стамо Костов (Попово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             2:0

XXII кръг

Левски (Лясковец) - Стамо Костов (Попово)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Ангел Кънчев (Трявна)
Димитър Бурков (Търговище) - Христо Кърпачев (Ловеч)
Локомотив (Дряново) - Владислав (Джулюница)
Раковски (Севлиево) - Бенковски (Бяла)
Академик (Свищов) - Червено знаме (Павликени)

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Купа на Съветската армия

Окръжни квалификации
октомври 1961 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Бенковски (Бяла) 4:0

Предварителен кръг
26 ноември 1961 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Балкан (Габрово) 0:1

ДРУГИ ТУРНИРИ

 

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар