сезон 1964/65

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

ЗОНОВА ГРУПА „ДУНАВ“

                    Крайно класиране

 1. ЛОКОМОТИВ (Русе)           26   17   5   4  56:15   39
----------------------------------------------------------
 2. Лудогорец (Разград)        26   15   5   6  61:28   35
 3. Бенковски (Исперих)        26   11   9   6  46:22   31
 4. Панайот Хитов (Тутракан)   26   14   3   9  52:33   31
 5. ДМЗ "Стомана" (Силистра)   26   10   7   9  39:39   27
 6. Стъклозавод (Разград)      26   11   5  10  30:41   27
 7. Бенковски (Бяла)           26    8  10   8  27:24   26
 8. Торпедо (Русе)             26    9   7  10  37:33   25
 9. Академик (Русе)            26   10   5  11  36:36   25
10. Жити (Русе)                26    9   7  10  36:37   25
11. Малчика (Кубрат)           26    8   8  10  31:41   24
12. Червена звезда (Дулово)    26   10   2  14  35:44   22
----------------------------------------------------------
13. Станчо Саров (Калипетрово) 26    4   7  15  21:58   15
14. Янтра (Ценово)             26    3   6  17  12:68   12
Източник: Bulgarian-football.com

– ДМЗ – Държавен машиностроителен завод.
– Село Калипетрово, днес в Община Силистра.
– Торпедо (Русе) – физкултурно дружество към ДМЗ „Георги Димитров“.
– Жити (Русе) – физкултурно дружество на завод „Жити“.
– Академик (Русе) – физкултурно дружество към ВИММЕСС /дн. Русенски университет/.
– Торпедо (Русе) е изваден от групата за следващия сезон.

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ВЛИЗАНЕ В СЕВЕРНА „Б“ ГРУПА
За място в Северната „Б“ група са проведени квалификации на разменено гостуване между първенците на Зона „Дунав“ (Локомотив Русе) и на Зона „Янтра“ (Академик Свищов).

3 юли 1965 г.
Академик (Свищов) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 1:1 [репортаж][отзиви]
[1:0 Божилов 65′, 1:1 Костадин Костов 88′]
[отстранен от игра за спор със съдията – Ветронов (Локо Рс) 71′]
Състав на Локо (Русе): Сава Симеонов, Александър Цонев, Кольо Янков, Никола Неделчев, Георги Мартинов, Никола Ветронов, Крум Стоянов, (77′ – Петров), Йордан Цонев, Демостен Яков, Костадин Костов, Ценко Георгиев.

10 юли 1965 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Академик (Свищов) 4:1 [репортаж]
[2:0 Демостен Яков 12′ и 64′, 2:1 Кучев 69′, 3:1 Ценко Георгиев 81′, 4:1 ?? 88′]
Състав на Локо (Русе): Сава Симеонов, Александър Цонев, Кольо Янков, Никола Неделчев, Георги Мартинов, Никола Ветронов, Пенчо Кьорчев (Ценко Георгиев), Йордан Цонев, Демостен Яков, Костадин Костов, Атанас Борисов.
Състав на Академик (Свищов): Маринов I, Колев, Павлов, Александров, Божилов, Камберов, Даскалов, Станев, Кучев, Маринов II, Иванов.

ЛОКОМОТИВ (Русе) влиза в Северната „Б“ група за сезон 1965/66 с общ резултат 5:2 в квалификациите срещу Академик (Свищов)!

КУПА НА БЪЛГАРИЯ (тогава Купа на съветската армия)

Окръжни квалификации
15 август 1964 г. на Градски стадион
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Торпедо (Русе) 5:1

1/16 финали (в една среща)
15 декември 1964 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Академик (София) 0:1
[0:1 Андонов 29′]

ДРУГИ ТУРНИРИ

ФЕСТИВАЛ НА ЗОНАЛНИЯ ФУТБОЛ
В периода 30 април – 2 май 1965 г. са проведени турнири на сборни отбори на зоналните групи. В Разград е регионалният турнир на зоните „Дунав“, „Лудогорие“, „Черно море“ и „Странджа“. Футболисти от преставителния мъжки отбор на Локомотив (Русе) са включени в сборния отбор на зона „Дунав“, който печели турнира в Разград. Ето и крайното класиране:

 1. Зона "Дунав"       6:2     5
 2. Зона "Черно море"  6:2     4
 3. Зона "Странджа"    2:6     3
 4. Зона "Лудогорие"   1:5     2

След изиграването на всички срещи са излъчени най-добрите футболисти на турнира, сред които са:
Най-добър футболист на турнира – Георги Мартинов (Локо Русе)
Най-добър вратар – Т. Тодоров (Локо Русе)
Най-добър десен защитник – Александър Цонев (Локо Русе)
Най-добър централен защитник – Георги  Мартинов (Локо Русе)
Най-добър ляв защитник – Никола Недялков (Локо Русе)
Най-добър нападател – Костадин Костов (Локо Русе)

ЮНОШИ – Русенска зона

                    Крайно класиране

 1. Стамо Костов (Попово)      18   13   2   3  65:21   28
 2. Дунав (Русе)               18   11   5   2  60:16   27
 3. Светкавица (Търговище)     18   11   3   4  56:32   25
 4. Доростол (Силистра)        18   10   4   4  53:16   24
 5. ЛОКОМОТИВ (Русе)           18    7   4   7  43:19   18
 6. Бенковски (Бяла)           18    7   4   7  31:39   18
 7. Бенковски (Исперих)        18    6   4   8  26:39   16
 8. Малчика (Кубрат)           18    5   4   9  17:52   14
 9. Панайот Хитов (Тутракан)   18    2   3  13  10:79    7
10. Лудогорец (Разград)        18    1   1  16  24:72    3

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

27 септември 1964 г.
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Академик (Русе) 4:1

Напиши коментар