сезон 1967/68

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

СЕВЕРНА „Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Дунав (Русе)              34  25   6   3   73:20  56
--------------------------------------------------------
 2. Спартак (Варна)           34  18   5  11   44:30  41
 3. Академик (Свищов)         34  15   9  10   43:31  39
 4. Христо Кърпачев (Ловеч)   34  14   8  12   50:47  36
 5. Септ.слава (Михайловград) 34  14   7  13   25:36  35
 6. Бенковски (Видин)         34  13   8  13   51:40  34
 7. Етър (Велико Търново)     34  14   6  14   36:35  34
 8. Чардафон-Орловец(Габрово) 34  14   6  14   41:42  34
 9. Септември (София)         34  13   7  14   42:40  33
10. Панайот Волов (Шумен)     34  14   5  15   37:35  33
11. Локомотив (Г. Оряховица)  34  12   7  15   27:30  31
12. Доростол (Силистра)       34  11   9  14   36:42  31
13. Левски (Лясковец)         34  10  11  13   32:50  31
14. Войвода (Враца)           34  12   6  16   37:44  30
15. Светкавица (Търговище)    34  12   5  17   44:50  29
16. ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)          34   9  11  14   33:52  29
17. Левски (Лом)              34  11   6  17   39:52  28
--------------------------------------------------------
18. Локомотив (Плевен)        34  11   6  17   37:51  28

Източник: Bulgarian-football.com

  • Михайловград – днес Монтана. Пълното име на отбора е Септемврийска слава.

Състав на първия отбор на ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) за сезона:
Васил Чернев (1941)
Григор Григоров (1945)
Александър Цонев (1944)
Никола Неделчев (1942)
Благой Ковачев (1946)
Христо Калев (1941)
Любен Пенев (1945)
Йордан Цонев (1941)
Деко Далчев (1947)
Емануил Николов (1938)
Желязко Данев (1944)
Стоян Кашкин (1945)
Крум Стоянов (1941)
Ценко Георгиев (1945)
Иван Парцалев (1940)
Методи Георгиев (1941)
Сава Стефанов (1931)
Цветан Горанов (1944)
Шерафет Алишев (1944)
Станчо Димитров (1949)
Колю Макаров (1950)
Недялко Босилков (1945)
Петър Христов (1942)
Димитър Шопов (1947)

Старши треньор: Петър Флоров

Резултати:

I кръг

12 август 1967 г., събота, 17:30 ч:
Етър (Велико Търново) - Септ.слава (Михайловград) 2:0
13 август 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Христо Кърпачев (Ловеч)       1:1
13 август 1967 г., неделя, 17:30 ч:
Левски (Лом) - Дунав (Русе)                       0:0
Войвода (Враца) - Доростол (Силистра)             3:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Академик (Свищов)              1:1
Бенковски (Видин) - Спартак (Варна)               1:2
Панайот Волов (Шумен) - Локомотив (Плевен)        1:0
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Г. Оряховица) 3:1
Левски (Лясковец) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:3

II кръг

20 август 1967 г., неделя, 17:30 ч:
Дунав (Русе) - Чардафон-Орловец (Габрово)         1:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Лясковец)       1:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (София)	  0:0
Локомотив (Плевен) - Светкавица (Търговище)       0:1
Спартак (Варна) - Панайот Волов (Шумен)	          4:1
Академик (Свищов) - Бенковски (Видин)             3:0
Доростол (Силистра) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)            1:0
[1:0 Добрев 82']
Септ.слава (Михайловград) - Войвода (Враца)       1:2
Левски (Лом) - Етър (Велико Търново)              0:1

III кръг

26 август 1967 г., събота, 17:00 ч:
Левски (Лясковец) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:1
27 август 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Локомотив (Плевен)            2:0
27 август 1967 г., неделя, 17:00 ч:
Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе)              1:2
Войвода (Враца) - Левски (Лом)                    1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Септ.слава (Михайловград)      1:1
Бенковски (Видин) - Доростол (Силистра)           0:0
Панайот Волов (Шумен) - Академик (Свищов)         2:2
Светкавица (Търговище) - Спартак (Варна)          1:2
Чардафон-Орловец (Габрово) - Хр. Кърпачев (Ловеч) 3:0

IV кръг

2 септември 1967 г., събота, 17:00 ч:
Локомотив (Г.Оряховица) - Чардафон-Орловец (Гб)	  2:0
3 септември 1967 г., неделя, 17:00 ч:
Дунав (Русе) - Христо Кърпачев (Ловеч)            5:0
Локомотив (Плевен) - Левски (Лясковец)            1:2
Спартак (Варна) - Септември (София)               4:1
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)        2:0
Доростол (Силистра) - Панайот Волов (Шумен)       2:1
Септ.слава (Михайловград) - Бенковски (Видин)	  1:0
Левски (Лом) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   2:1
[1:0 M. Костов 16', 1:1 Ценко Георгиев 32', 2:1 Илиев 87']
Етър (Велико Търново) - Войвода (Враца)           1:1

V кръг

10 септември 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Академик (Свищов)             2:2
10 септември 1967 г., неделя, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Етър (Велико Търново)          3:1
Бенковски (Видин) - Левски (Лом)                  5:1
Панайот Волов (Шумен) - Септ.слава (Михайловград) 1:0
Светкавица (Търговище) - Доростол (Силистра)	  2:1
Левски (Лясковец) - Спартак (Варна)               0:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Локомотив (Плевен)	  3:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Г.Оряховица) 0:0
10 септември 1967 г.
Войвода (Враца) - Дунав (Русе)                    1:0

VI кръг

16 септември 1967 г., събота, 16:30 ч:
Дунав (Русе) - Локомотив (Горна Оряховица)        1:0
Локомотив (Плевен) - Христо Кърпачев (Ловеч)	  1:1
Спартак (Варна) - Чардафон-Орловец (Габрово)      2:0
Академик (Свищов) - Левски (Лясковец)             1:1
Доростол (Силистра) - Септември (София)	          2:1
Септ.слава (Михайловград) - Светкавица(Търговище) 1:1
Левски (Лом) - Панайот Волов (Шумен)              2:0
Етър (Велико Търново) - Бенковски (Видин)         2:2
Войвода (Враца) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                2:3
[1:0 Лазаров 1', 1:3 Ценко Георгиев 21', 64', 80',
 2:3 Михайлов 85']

VII кръг

23 септември 1967 г., събота, 16:00 ч:
Левски (Лясковец) - Доростол (Силистра)           1:0
24 септември 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Септ.слава (Михайловград)	  2:0
24 септември 1967 г., неделя, 16:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Дунав (Русе)                   0:6
Бенковски (Видин) - Войвода (Враца)               4:2
Панайот Волов (Шумен) - Етър (Велико Търново)	  2:0
Светкавица (Търговище) - Левски (Лом)             0:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Академик (Свищов)	  1:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Спартак (Варна)         1:1
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (Плевен)  0:3

VIII кръг

30 септември 1967 г., събота, 16:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бенковски (Видин)              2:2
[1:0 Крум Стоянов 32', 1:1 Цветанов 47',
 2:1 Станчо Димитров 51'-дузпа, 2:2 Цветанов 75']
Спартак (Варна) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:0
1 октомври 1967 г., неделя, 16:00 ч:
Дунав (Русе) - Локомотив (Плевен)                 5:1
Академик (Свищов) - Христо Кърпачев (Ловеч)       4:1
Доростол (Силистра) - Чардафон-Орловец (Габрово)  4:3
Септ.слава (Михайловград) - Левски (Лясковец)	  0:0
Левски (Лом) - Септември (София)                  1:0
Етър (Велико Търново) - Светкавица (Търговище)	  1:0
Войвода (Враца) - Панайот Волов (Шумен)	          0:0

IX кръг

7 октомври 1967 г., събота, 16:00 ч:
Бенковски (Видин) - Дунав (Русе)                  2:3
Панайот Волов (Шумен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)          2:0
[1:0 Славейков 9', 2:0 Сладкаров 15'-дузпа]
Светкавица (Търговище) - Войвода (Враца)          3:1
Чардафон-Орловец (Гб) - Септ.слава (Михайловград) 2:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Доростол (Силистра)	  3:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Академик (Свищов)	  2:0
Локомотив (Плевен) - Спартак (Варна)              0:2
8 октомври 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Етър (Велико Търново)         0:2
8 октомври 1967 г., неделя, 16:00 ч:
Левски (Лясковец) - Левски (Лом)                  3:1

X кръг

14 октомври 1967 г., събота, 15:30 ч:
Войвода (Враца) - Септември (София)               0:1
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                    2:1
15 октомври 1967 г., неделя, 15:30 ч:
Академик (Свищов) - Локомотив (Плевен)            2:1
Доростол (Силистра) - Локомотив (Горна Оряховица) 0:0
Септ.слава (Михайловград) - Хр. Кърпачев (Ловеч)  2:0
Левски (Лом) - Чардафон-Орловец (Габрово)         1:1
Етър (Велико Търново) - Левски (Лясковец)         2:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Светкавица (Търговище)         2:0
[1:0 Димитър Шопов 46', 2:0 Ценко Георгиев 61']
Бенковски (Видин) - Панайот Волов (Шумен)         1:0

XI кръг

21 октомври 1967 г., събота, 15:30 ч:
Левски (Лясковец) - Войвода (Враца)               2:1
Локомотив (Плевен) - Доростол (Силистра)          3:1
Спартак (Варна) - Академик (Свищов                2:0
22 октомври 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)              5:0
22 октомври 1967 г., неделя, 15:30 ч:
Панайот Волов (Шумен) - Дунав (Русе)              1:1
Светкавица (Търговище) - Бенковски (Видин)        1:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Етър(Велико Търново) 2:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Лом)            4:1
Локомотив(Г.Оряховица) - Септ.слава(Михайловград) 0:1

XII кръг

28 октомври 1967 г., събота, 15:00 ч:
Войвода (Враца) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Лясковец)              0:1
[0:1 Гецов 86']
29 октомври 1967 г., неделя, 15:00 ч:
Дунав (Русе) - Академик (Свищов)                  2:1
Доростол (Силистра) - Спартак (Варна)             0:0
Септ.слава (Михайловград) - Локомотив (Плевен)	  2:0
Левски (Лом) - Локомотив (Горна Оряховица)        1:1
Етър (Велико Търново) - Христо Кърпачев (Ловеч)	  3:0
Бенковски (Видин) - Септември (София)             2:0
Панайот Волов (Шумен) - Светкавица (Търговище)	  2:1

XIII кръг

4 ноември 1967 г., събота, 15:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Етър (В. Търново)	  0:1
5 ноември 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Панайот Волов (Шумен)         1:0
5 ноември 1967 г., неделя, 15:00 ч:
Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе)             1:3
Чардафон-Орловец (Габрово) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)	  2:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Войвода (Враца)         3:0
Академик (Свищов) - Доростол (Силистра)           2:0
6 ноември 1967 г., понеделник, 15:00 ч:
Спартак (Варна) - Септ.слава (Михайловград)       1:0
Локомотив (Плевен) - Левски (Лом)                 2:1
Левски (Лясковец) - Бенковски (Видин)             1:1


XIV кръг

11 ноември 1967 г., събота, 14:30 ч:
Дунав (Русе) - Доростол (Силистра)                1:0
Септ.слава (Михайловград) - Академик (Свищов)	  0:0
Левски (Лом) - Спартак (Варна)                    1:0
Етър (Велико Търново) - Локомотив (Плевен)        0:0
Войвода (Враца) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:0
Бенковски (Видин) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:1
Панайот Волов (Шумен) - Левски (Лясковец)         2:1
Светкавица (Търговище) - Септември (София)        2:2
12 ноември 1967 г., неделя, 14:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Христо Кърпачев (Ловеч)        0:0

XV кръг

25 ноември 1967 г., събота, 14:30 ч:
Септември (София) - Дунав (Русе)                  0:2
Левски (Лясковец) - Светкавица (Търговище)        2:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Панайот Волов(Шумен) 2:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Бенковски (Видин)       2:1
Локомотив (Горна Оряховица) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)    1:0
Локомотив (Плевен) - Войвода (Враца)              3:2
Спартак (Варна) - Етър (Велико Търново)	          2:0
Академик (Свищов) - Левски (Лом)                  4:0
Срещата е прекъсната в 89 мин. при 1:0, поради 
групов протест на гостите. По-късно е присъден
служебен резултат 4:0 в полза на Академик.
Доростол (Силистра) - Септ.слава (Михайловград)	  0:1

XVI кръг

2 декември 1967 г., събота, 14:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Плевен)             1:1
3 декември 1967 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Левски (Лясковец)             3:2
3 декември 1967 г., неделя, 14:00 ч:
Дунав (Русе) - Септ.слава (Михайловград)          1:0
Левски (Лом) - Доростол (Силистра)                1:0
Етър (Велико Търново) - Академик (Свищов)         0:0
Войвода (Враца) - Спартак (Варна)                 0:0
Бенковски (Видин) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:0
Панайот Волов (Шумен) - Христо Кърпачев (Ловеч)	  1:0
Светкавица(Търговище) - Чардафон-Орловец(Габрово) 0:0

XVII кръг

9 декември 1967 г., събота, 14:00 ч:
Левски (Лясковец) - Дунав (Русе)                  1:1
Локомотив (Плевен) - Бенковски (Видин)            0:0
10 декември 1967 г., неделя, 14:00 ч:
Чардафон-Орловец (Габрово) - Септември (София)	  1:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Светкавица (Търговище)  2:0
Локомотив (Г. Оряховица) - Панайот Волов (Шумен)  2:0
Спартак (Варна) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                2:1
Академик (Свищов) - Войвода (Враца)               1:0
Доростол (Силистра) - Етър (Велико Търново)       1:1
Септ.слава (Михайловград) - Левски (Лом)          2:1

XVIII кръг

3 март 1968 г., неделя, 16:00 ч:
Дунав (Русе) - Левски (Лом)	                  3:0
Септ.слава (Михайловград) - Етър (Велико Търново) 1:0
Доростол (Силистра) - Войвода (Враца)             4:1
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)              2:0
Спартак (Варна) - Бенковски (Видин)               1:0
Локомотив (Плевен) - Панайот Волов (Шумен)        1:0
Локомотив (Г. Оряховица) - Светкавица (Търговище) 1:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Септември (София)       3:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Левски (Лясковец)	  5:0

XIX кръг

9 март 1968 г., събота, 16:00 ч:
Левски (Лясковец) - Христо Кърпачев (Ловеч)       0:0
10 март 1968 г., неделя, 16:00 ч:
Чардафон-Орловец (Габрово) - Дунав (Русе)         0:2
Септември (София) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:0
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Плевен)       4:2
Панайот Волов (Шумен) - Спартак (Варна)           2:1
Бенковски (Видин) - Академик (Свищов)             0:0
в Разград:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Доростол (Силистра)            0:0
Войвода (Враца) - Септ.слава (Михайловград)       0:1
Етър (Велико Търново) - Левски (Лом)              3:0

XX кръг

17 март 1968 г., неделя, 16:30 ч:
Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново)              3:1
Левски (Лом) - Войвода (Враца)                    1:1
Септ.слава (Михайловград) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)	  0:0
Доростол (Силистра) - Бенковски (Видин)           2:0
Академик (Свищов) - Панайот Волов (Шумен)         1:0
Спартак (Варна) - Светкавица (Търговище)          3:0
Локомотив (Плевен) - Септември (София)            0:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (Лясковец)	  1:0
Хр. Кърпачев (Ловеч) - Чардафон-Орловец (Габрово) 3:0

XXI кръг

24 март 1968 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Спартак (Варна)               3:1
24 март 1968 г., неделя, 16:30 ч:
Христо Кърпачев (Ловеч) - Дунав (Русе)            2:2
Чардафон-Орловец (Гб) - Локомотив (Г.Оряховица)	  1:0
Левски (Лясковец) - Локомотив (Плевен)            3:0
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)        3:2
Панайот Волов (Шумен) - Доростол (Силистра)       2:0
Бенковски (Видин) - Септ.слава (Михайловград)	  2:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Лом)	                  2:0
Войвода (Враца) - Етър (Велико Търново)           2:1

XXII кръг

30 март 1968 г., събота, 16:30 ч:
Етър (Велико Търново) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)          3:0
[1:0 Марков 31', 2:0 Йорданов 43', 3:0 Петров 85']
31 март 1968 г., неделя, 16:30 ч:
Дунав (Русе) - Войвода (Враца)                    0:0
Левски (Лом) - Бенковски (Видин)                  2:1
Септ.слава (Михайловград) - Панайот Волов (Шумен) 1:0
Доростол (Силистра) - Светкавица (Търговище)	  3:2
Академик (Свищов) - Септември (София)             1:0
Спартак (Варна) - Левски (Лясковец)               0:2
Локомотив (Плевен) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:1
Локомотив (Горна Оряховица) - Х. Кърпачев (Ловеч) 0:3

XXIII кръг

7 април 1968 г., неделя, 17:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Дунав (Русе)        0:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Плевен)	  3:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Спартак (Варна)	  1:0
Левски (Лясковец) - Академик (Свищов)             0:0
Септември (София) - Доростол (Силистра)           1:0
Светкавица (Търговище) - Септ.слава(Михайловград) 1:2
Панайот Волов (Шумен) - Левски (Лом)              3:0
Бенковски (Видин) - Етър (Велико Търново)         0:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Войвода (Враца)                1:0
[1:0 Деко Лалчев 88'-дузпа]

XXIV кръг

14 април 1968 г., неделя, 17:00 ч:
Дунав (Русе) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)	                  0:1
Войвода (Враца) - Бенковски (Видин)               4:2
Етър (Велико Търново) - Панайот Волов (Шумен)	  1:0
Левски (Лом) - Светкавица (Търговище)             0:0
Септ.слава (Михайловград) - Септември (София)	  1:0
Доростол (Силистра) - Левски (Лясковец)           1:1
Академик (Свищов) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:0
Спартак (Варна) - Христо Кърпачев (Ловеч)         2:1
Локомотив (Плевен) - Локомотив (Горна Оряховица)  1:0

XXV кръг

21 април 1968 г., неделя, 17:00 ч:
Локомотив (Плевен) - Дунав (Русе)                 1:3
Локомотив (Горна Оряховица) - Спартак (Варна)	  2:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Академик (Свищов)       0:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Доростол (Силистра)  1:1
Септември (София) - Левски (Лом)                  3:0
Светкавица (Търговище) - Етър (Велико Търново)	  2:1
Панайот Волов (Шумен) - Войвода (Враца)           3:0
Бенковски (Видин) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)              4:0
[1:0 Тодоров 3', 2:0 Станков 10', 4:0 Йорданов 30', 67']
Левски (Лясковец) - Септ.слава (Михайловград)	  0:0

XXVI кръг

27 април 1968 г., събота, 17:00 ч:
Дунав (Русе) - Бенковски (Видин)                  2:0
Войвода (Враца) - Светкавица (Търговище)          1:0
28 април 1968 г., неделя, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Панайот Волов (Шумен)          2:1
[1:0 Деко Лалчев 2пвр-дузпа, 1:1 ?? ??', 2:1 Стоян Кашкин 82']
Етър (Велико Търново) - Септември (София)         3:0
Левски (Лом) - Левски (Лясковец)                  3:0
Септ.слава (Михайловград) - Чардафон-Орловец (Гб) 1:0
Доростол (Силистра) - Христо Кърпачев (Ловеч)	  3:2
Академик (Свищов) - Локомотив (Горна Оряховица)	  1:2
Спартак (Варна) - Локомотив (Плевен)              2:0

XXVII кръг

11 май 1968 г., събота, 17:30 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Доростол (Силистра) 1:1
12 май 1968 г., неделя, 17:30 ч:
Спартак (Варна) - Дунав (Русе)                    1:3
Локомотив (Плевен) - Академик (Свищов)            2:0
Хр. Кърпачев (Ловеч) - Септ.слава (Михайловград)  4:2
Чардафон-Орловец (Габрово) - Левски (Лом)         3:2
Левски (Лясковец) - Етър (Велико Търново)         1:0
Септември (София) - Войвода (Враца)               2:1
Светкавица (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)         4:1
Панайот Волов (Шумен) - Бенковски (Видин)         2:2

XXVIII кръг

18 май 1968 г., събота, 18:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Септември (София)              2:2
[1:0 Крум Стоянов 5', 2:0 Методи Методиев 31', 2:1 Панов 50',
 2:2 Любенов 53']
19 май 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Панайот Волов (Шумен)              3:0
Бенковски (Видин) - Светкавица (Търговище)        4:1
Войвода (Враца) - Левски (Лясковец)               3:0
Етър (Велико Търново) - Чардафон-Орловец(Габрово) 0:0
Левски (Лом) - Христо Кърпачев (Ловеч)            3:1
Септ.слава(Михайловград) - Локомотив(Г.Оряховица) 0:0
Доростол (Силистра) - Локомотив (Плевен)          1:0
Академик (Свищов) - Спартак (Варна)               2:0

XXIX кръг

25 май 1968 г., събота, 18:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (Лом)        2:0
26 май 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Академик (Свищов) - Дунав (Русе)                  2:1
Спартак (Варна) - Доростол (Силистра)             3:1
Локомотив (Плевен) - Септ.слава (Михайловград)	  4:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Етър (Велико Търново)	  3:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Войвода (Враца)	  1:0
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)              1:1
Септември (София) - Бенковски (Видин)             0:0
Светкавица (Търговище) - Панайот Волов (Шумен)	  1:0

XXX кръг

1 юни 1968 г., събота, 18:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  2:0
[1:0 Деко Лалчев ??, 2:0 Методи Методиев ??']
2 юни 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Светкавица (Търговище)             1:0
Панайот Волов (Шумен) - Септември (София)         3:1
Бенковски (Видин) - Левски (Лясковец)             3:0
Войвода (Враца) - Христо Кърпачев (Ловеч)         2:0
Етър (Велико Търново) - Локомотив (Г. Оряховица)  0:2
Левски (Лом) - Локомотив (Плевен)                 2:0
Септ.слава (Михайловград) - Спартак (Варна)       1:0
Доростол (Силистра) - Академик (Свищов)	          3:1

XXXI кръг

8 юни 1968 г., събота, 18:00 ч:
Левски (Лясковец) - Панайот Волов (Шумен)         0:1
9 юни 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Доростол (Силистра) - Дунав (Русе)                1:1
Академик (Свищов) - Септ.слава (Михайловград)	  2:0
Спартак (Варна) - Левски (Лом)                    2:0
Локомотив (Плевен) - Етър (Велико Търново)        3:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Войвода (Враца)	  3:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)        2:0
[1:0 Денев 25', 2:0 Янков 35']
Чардафон-Орловец (Габрово) - Бенковски (Видин)	  0:1
Септември (София) - Светкавица (Търговище)        2:0

XXXII кръг

15 юни 1968 г., събота, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Септември (София)                  2:0
16 юни 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Светкавица (Търговище) - Левски (Лясковец)        3:0
Панайот Волов (Шумен) - Чардафон-Орловец(Габрово) 0:0
Бенковски (Видин) - Христо Кърпачев (Ловеч)       4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Горна Оряховица)    3:1
[1:0 Стоян Кашкин 29', 2:0 Крум Стоянов 36',
 2:1 Димитров 43', 3:1 Методи Методиев 53']
Войвода (Враца) - Локомотив (Плевен)              0:0
Етър (Велико Търново) - Спартак (Варна)	          3:1
Левски (Лом) - Академик (Свищов)                  3:1
Септ.слава (Михайловград) - Доростол (Силистра)	  1:0

XXXIII кръг

22 юни 1968 г., събота, 18:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Бенковски (Видин)	  2:0
23 юни 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Септ.слава (Михайловград) - Дунав (Русе)          0:1
Доростол (Силистра) - Левски (Лом)                2:1
Академик (Свищов) - Етър (Велико Търново)         1:0
Спартак (Варна) - Войвода (Враца)                 1:0
Локомотив (Плевен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)             2:1
[1:0 Мишев 54', 1:1 Крум Стоянов 69', 2:1 Мишев 75']
Христо Кърпачев (Ловеч) - Панайот Волов (Шумен)	  2:0
Чардафон-Орловец(Габрово) - Светкавица(Търговище) 3:2
Левски (Лясковец) - Септември (София)             2:1

XXXIV кръг

29 юни 1968 г., събота, 18:00 ч:
Войвода (Враца) - Академик (Свищов)               2:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Спартак (Варна)                0:0
[пропусната дузпа - Деко Лалчев (Локо) 26']
30 юни 1968 г., неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Левски (Лясковец)                  9:1
Септември (София) - Чардафон-Орловец (Габрово)	  4:0
Светкавица (Търговище) - Христо Кърпачев (Ловеч)  4:2
Панайот Волов(Шумен) - Локомотив(Горна Оряховица) 3:0
Бенковски (Видин) - Локомотив (Плевен)            4:1
Етър (Велико Търново) - Доростол (Силистра)       1:0
Левски (Лом) - Септ.слава (Михайловград)          8:0

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

 

ДРУГИ ТУРНИРИ

Юношите младша възраст на Локомотив (Русе) се класират на финалите на републиканското първенство. Младите железничари са единственият извънстоличен отбор във финалната четворка.

ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ
РЕПУБЛИКАНСКО ПЪРВЕНСТВО - ФИНАЛИ

Септември (София) - Славия (София)      3:0
Септември (София) - Локомотив (София)   2:0
Септември (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)  2:1
Славия (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)     4:0 (сл.)
Локомотив (София) - Славия (София)      2:1
Локомотив (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)  3:3

Крайно класиране:

1. Септември (София)    3  0  0   7:1   6
2. Локомотив (София)    1  1  1   5:6   4
3. Славия (София)       1  0  2   5:5   2
4. ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)   0  1  2   4:9   1

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар