сезон 1968/69

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

СЕВЕРНА „Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Етър (Велико Търново)       34  22   7   5   62:21  51
----------------------------------------------------------
 2. Бенковски (Видин)           34  20   6   8   70:31  46
 3. Академик (Свищов)           34  21   4   9   55:24  46
 4. Чардафон-Орловец (Габрово)  34  13   5  11   49:36  41
 5. ЖСК-Спартак (Варна)         34  15   7  12   51:34  37
 6. Локомотив (Мездра)          34  14   8  12   46:43  36
 7. Септ. слава (Михайловград)  34  14   7  13   54:44  35
 8. Светкавица (Търговище)      34  15   4  15   42:52  34
 9. Левски (Лом)                34  14   5  15   43:47  33
10. Христо Кърпачев (Ловеч)     34  13   6  15   35:45  32
11. Панайот Волов (Шумен)       34  13   5  16   39:38  31
12. Доростол (Силистра)         34  12   7  15   37:41  31
13. ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)            34  13   5  16   35:40  31
14. Раковски (Севлиево)         34  12   7  15   40:51  31
15. Локомотив (Горна Оряховица) 34  12   6  16   36:33  30
----------------------------------------------------------
16. Левски (Лясковец)           34  12   4  18   37:60  28
--. Септември (София)           33   8   6  19   25:67  --
--. Локомотив (Варна)           33   6   3  24   17:66  --

Източник: Bulgarian-football.com

  • град Михайловград – днес Монтана. Пълното име на отбора е Септемврийска слава.
  • След изиграването на първия кръг Войвода (Враца) е изваден от групата, а на негово място е включен Левски (Лом).
  • През зимната пауза Септември (София) се обединява с ЦСКА „Червено знаме“ от „А“ РФГ под името ЦСКА „Септемврийско знаме“ (София). Новият отбор продължава в „А“ РФГ с актива на ЦСКА „Червено знаме“. Резултатите на Септември (София) в Северната „Б“ Група от есента на 1968 г. са зачетени, а през пролетта на противниците му по програма са присъдени служебни резултати 3:0 в тяхна полза.
  • На 6 март 1969 г. Спартак (Варна) – 4-ти в Северната „Б“ група, се обединява с Локомотив (Варна) – 9-и в Северната „Б“ група. Новият отбор приема името ЖСК-Спартак (Варна) и продължава в пролетния полусезон с актива и по програмата на Спартак (Варна).  Активът на Локомотив (Варна) от есенния полусезон е зачетен, а на противниците му по програма през пролетта на 1969 г. са присъдени служебни резултати 3:0 в тяхна полза.

За треньор на Локомотив (Русе) е утвърден Кирил Манев.
В представителния отбор в Северната „Б“ група са включени: Ремзи Нуриев (от „Дунав“), Димитър Василев (от „Дунав“), както и Георги Димов и Георги Митев – от двамата от закритото ДФС Приста (Русе).

Резултати:

I кръг

10 август 1968 г., събота, 17:30 ч:
Локомотив (Варна) - Септ. слава (Михайловград)       1:1
11 август 1968 г., неделя, 17:30 ч:
Академик (Свищов) - Доростол (Силистра)              2:0
Светкавица (Търговище) - Чардафон-Орловец (Габрово)  1:0
Локомотив (Мездра) - Етър (Велико Търново)           1:0
Войвода (Враца) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   отложен
Левски (Лясковец) - Септември (София)                0:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Бенковски (Видин)          1:0
Раковски (Севлиево) - Спартак (Варна)                0:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Панайот Волов (Шумен)  2:0
Игран по-късно:
Левски (Лом) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                      2:0

II кръг

17 август 1968 г., събота, 10:00 ч:
Септември (София) - Христо Кърпачев (Ловеч)          1:1
17 август 1968 г., събота, 17:30 ч:
Доростол (Силистра) - Панайот Волов (Шумен)          0:0
Спартак (Варна) - Локомотив (Горна Оряховица)        3:0 
Бенковски (Видин) - Раковски (Севлиево)              6:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Лясковец)                 3:1
[1:0 Крум Стоянов 14', 2:0 Георги Митев 30',
 3:0 Ремзи Нуриев 47', 3:1 Гецов 89']
Етър (Велико Търново) - Левски (Лом)                 2:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Локомотив (Мездра)      1:0
Септ. слава (Михайловград) - Светкавица (Търговище)  1:1
Академик (Свищов) - Локомотив (Варна)                3:0

III кръг

24 август 1968 г., събота, 17:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Бенковски (Видин)      2:0
Локомотив (Варна) - Доростол (Силистра)              3:1
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)           1:0
Локомотив (Мездра) - Септ. слава (Михайловград)      3:0
Левски (Лом) - Чардафон-Орловец (Габрово)            2:1
Левски (Лясковец) - Етър (Велико Търново)            1:3
Христо Кърпачев (Ловеч) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)           2:0
Раковски (Севлиево) - Септември (София)              1:1
Панайот Волов (Шумен) - Спартак (Варна)              3:1

IV кръг

31 август 1968 г., събота, 17:00 ч:
Доростол (Силистра) - Спартак (Варна)                1:0
Бенковски (Видин) - Панайот Волов (Шумен)            3:2
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Раковски (Севлиево)               3:0
[1:0 Ремзи Нуриев 23', 3:0 Крум Стоянов 79', 81']
Етър (Велико Търново) - Христо Кърпачев (Ловеч)      2:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Левски (Лясковец)       1:1
Септ. слава (Михайловград) - Левски (Лом)            2:1
Академик (Свищов) - Локомотив (Мездра)               3:2
Локомотив (Варна) - Светкавица (Търговище)           0:0
1 септември 1968 г., неделя, 17:00 ч:
Септември (София) - Локомотив (Горна Оряховица)      2:0

V кръг

8 септември 1968 г., неделя, 16:30 ч:
Светкавица (Търговище) - Доростол (Силистра)         2:0
Локомотив (Мездра) - Локомотив (Варна)               2:1
Левски (Лом) - Академик (Свищов)                     1:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Чардафон-Орловец (Габрово) 2:1
Раковски (Севлиево) - Етър (Велико Търново)          1:1
Локомотив (Горна Оряховица) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)       0:0
Панайот Волов (Шумен) - Септември (София)            1:1
Спартак (Варна) - Бенковски (Видин)                  1:1
Левски (Лясковец) - Септ. слава (Михайловград)       1:0

VI кръг

14 септември 1968 г., събота, 16:30 ч:
Доростол (Силистра) - Бенковски (Видин)              2:2
Септември (София) - Спартак (Варна)                  1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Панайот Волов (Шумен)             1:0
Етър (Велико Търново) - Локомотив (Горна Оряховица)  3:1
Септ. слава (Михайловград) - Христо Кърпачев (Ловеч) 2:0
Академик (Свищов) - Левски (Лясковец)                2:0
Локомотив (Варна) - Левски (Лом)                     3:0
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Мездра)          1:2
15 септември 1968 г., неделя, 16:30 ч:
Чардафон-Орловец (Габрово) - Раковски (Севлиево)     1:0

VII кръг

28 септември 1968 г., събота, 16:00 ч:
Локомотив (Г. Оряховица) - Чардафон-Орл. (Габрово)   1:1
15 септември 1968 г., неделя, 16:00 ч:
Локомотив (Мездра) - Доростол (Силистра)             1:0
Левски (Лом) - Светкавица (Търговище)                2:1
Левски (Лясковец) - Локомотив (Варна)                1:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Академик (Свищов)          3:0
Раковски (Севлиево) - Септ. слава (Михайловград)     2:0
Панайот Волов (Шумен) - Етър (Велико Търново)        1:0
Спартак (Варна) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                   0:0
Бенковски (Видин) - Септември (София)                3:0

VIII кръг

5 октомври 1968 г., събота, 16:00 ч:
Доростол (Силистра) - Септември (София)              1:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Бенковски (Видин)                 1:3
[1:0 Методи Методиев 5', 1:1 Георгиев 16',
 1:3 Тодоров 62', 74']
Етър (Велико Търново) - Спартак (Варна)              1:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Панайот Волов (Шумен)   3:2
Септ.слава (Михайловград) - Локомотив (Г. Оряховица) 1:0
Академик (Свищов) - Раковски (Севлиево)              4:1
Локомотив (Варна) - Христо Кърпачев (Ловеч)          3:0
Светкавица (Търговище) - Левски (Лясковец)           3:2
Локомотив (Мездра) - Левски (Лом)                    3:0

IX кръг

12 октомври 1968 г., събота, 16:00 ч:
Левски (Лом) - Доростол (Силистра)                   1:0
Левски (Лясковец) - Локомотив (Мездра)               4:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Светкавица (Търговище)     3:0
Раковски (Севлиево) - Локомотив (Варна)              2:1
Локомотив (Горна Оряховица) - Академик (Свищов)      1:2
Панайот Волов (Шумен) - Септ. слава (Михайловград)   1:0
Спартак (Варна) - Чардафон-Орловец (Габрово)         3:1
Бенковски (Видин) - Етър (Велико Търново)            3:1
Септември (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 4:1
[1:0 Михайлов 2', 1:1 Ценко Георгиев 11', 
 2:1 Тепавичаров 37', 4:1 Михайлов 48', 80']

X кръг

19 октомври 1968 г., събота, 15:30 ч:
Доростол (Силистра) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               1:0
Етър (Велико Търново) - Септември (София)            3:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Бенковски (Видин)       2:2
Септ. слава (Михайловград) - Спартак (Варна)         0:0
Академик (Свищов) - Панайот Волов (Шумен)            2:0
Локомотив (Варна) - Локомотив (Горна Оряховица)      1:0
Светкавица (Търговище) - Раковски (Севлиево)         3:1
Локомотив (Мездра) - Христо Кърпачев (Ловеч)         0:0
Левски (Лом) - Левски (Лясковец)                     2:0

XI кръг

26 октомври 1968 г., събота, 15:30 ч:
Левски (Лясковец) - Доростол (Силистра)              2:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Лом)               3:0
Раковски (Севлиево) - Локомотив (Мездра)             1:1
Локомотив (Горна Оряховица) - Светкавица (Търговище) 1:0
Панайот Волов (Шумен) - Локомотив (Варна)            0:1
Спартак (Варна) - Академик (Свищов)                  2:1
Бенковски (Видин) - Септ. слава (Михайловград)       1:0
Септември (София) - Чардафон-Орловец (Габрово)       4:2
27 октомври 1968 г., неделя, 15:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Етър (Велико Търново)             1:2
[0:1 Иванов 50', 0:2 Петрунов 60',
 1:2 Ремзи Нуриев 62']

XII кръг

2 ноември 1968 г., събота, 15:00 ч:
Доростол (Силистра) - Етър (Велико Търново)          0:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)        1:0
[1:0 Митов 75']
Септ. слава (Михайловград) - Септември (София)       2:2
Академик (Свищов) - Бенковски (Видин)                1:0
Светкавица (Търговище) - Панайот Волов (Шумен)       0:0
Локомотив (Мездра) - Локомотив (Горна Оряховица)     0:0
Левски (Лом) - Раковски (Севлиево)                   2:0
Левски (Лясковец) - Христо Кърпачев (Ловеч)          1:0
3 ноември 1968 г., неделя, 15:00 ч:
Локомотив (Варна) - Спартак (Варна)                  0:1

XIII кръг

9 ноември 1968 г., събота, 15:00 ч:
Христо Кърпачев (Ловеч) - Доростол (Силистра)        4:0
Раковски (Севлиево) - Левски (Лясковец)              2:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (Лом)           2:0
Панайот Волов (Шумен) - Локомотив (Мездра)           0:0
Спартак (Варна) - Светкавица (Търговище)             3:2
Бенковски (Видин) - Локомотив (Варна)                3:0
Септември (София) - Академик (Свищов)                1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Септ. слава (Михайловград)        3:0
[1:0 Методи Методиев 4', 2:0 Ремзи Нуриев 65',
 3:0 Тодоров 68']
Етър (Велико Търново) - Чардафон-Орловец (Габрово)   2:0

XIV кръг

16 ноември 1968 г., събота, 14:30 ч:
Левски (Лом) - Панайот Волов (Шумен)                 3:1
17 ноември 1968 г., неделя, 14:30 ч:
Доростол (Силистра) - Чардафон-Орловец (Габрово)     1:1
Септ. слава (Михайловград) - Етър (Велико Търново)   4:0
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 3:0
[2:0 Дяков 10', 36', 3:0 Иванов 55']
Локомотив (Варна) - Септември (София)                2:1
Светкавица (Търговище) - Бенковски (Видин)           2:1
Локомотив (Мездра) - Спартак (Варна)                 1:3
Левски (Лясковец) - Локомотив (Горна Оряховица)      3:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Раковски (Севлиево)        2:1

XV кръг

23 ноември 1968 г., събота, 14:30 ч:
Раковски (Севлиево) - Доростол (Силистра)            3:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Хр. Кърпачев (Ловеч)   1:1
Панайот Волов (Шумен) - Левски (Лясковец)            1:1
Спартак (Варна) - Левски (Лом)                       2:0
Бенковски (Видин) - Локомотив (Мездра)               4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Варна)                 1:1
[0:1 Димитров 14', 1:1 Георги Митев 32']
[пропусната дузпа - Методи Методиев (Локо) 85']
Етър (Велико Търново) - Академик (Свищов)            2:0
Чардафон-Орл. (Габрово) - Септ. слава (Михайловград) 2:1
24 ноември 1968 г., неделя, 14:30 ч:
Септември (София) - Светкавица (Търговище)           2:0

XVI кръг

30 ноември 1968 г., събота, 14:00 ч:
Доростол (Силистра) - Септ. слава (Михайловград)     1:1
Академик (Свищов) - Чардафон-Орловец (Габрово)       2:0
Локомотив (Варна) - Етър (Велико Търново)            0:1
Светкавица (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)            2:1
[1:0 Й. Филипов 19', 2:0 Димо Вълев 43',
 2:1 Ремзи Нуриев 85']
Локомотив (Мездра) - Септември (София)               2:2
Левски (Лом) - Бенковски (Видин)                     0:2
Левски (Лясковец) - Спартак (Варна)                  1:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Панайот Волов (Шумен)      1:0
Раковски (Севлиево) - Локомотив (Горна Оряховица)    2:0

XVII кръг

7 декември 1968 г., събота, 14:00 ч:
Локомотив (Горна Оряховица) - Доростол (Силистра)    1:0
Панайот Волов (Шумен) - Раковски (Севлиево)          2:1
Спартак (Варна) - Христо Кърпачев (Ловеч)            1:0
Бенковски (Видин) - Левски (Лясковец)                4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Мездра)                0:0
Етър (Велико Търново) - Светкавица (Търговище)       6:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Локомотив (Варна)       1:0
Септ. слава (Михайловград) - Академик (Свищов)       2:0
8 декември 1968 г., неделя, 10:00 ч:
Септември (София) - Левски (Лом)                     1:0

XVIII кръг

9 март 1969 г., неделя, 16:00 ч:
Доростол (Силистра) - Академик (Свищов)              2:1
Септ. слава (Михайловград) - Локомотив (Варна)       3:0 сл.
Чардафон-Орловец (Габрово) - Светкавица (Търговище)  3:0
Етър (Велико Търново) - Локомотив (Мездра)           3:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Левски (Лом)                      3:2
[0:1 Митков 40', 1:1 Георги Димов 55',
 1:2 Митков 57', 3:2 Методи Методиев 64', 85']
Септември (София) - Левски (Лясковец)                0:3 сл.
Бенковски (Видин) - Христо Кърпачев (Ловеч)          3:1
ЖСК-Спартак (Варна) - Раковски (Севлиево)            0:0
Панайот Волов (Шумен) - Локомотив (Горна Оряховица)  2:0

XIX кръг

15 март 1969 г., събота, 16:00 ч:
Левски (Лясковец) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 2:0
16 март 1969 г., неделя, 16:00 ч:
Панайот Волов (Шумен) - Доростол (Силистра)          3:0
Локомотив (Горна Оряховица) - ЖСК-Спартак (Варна)    4:0
Раковски (Севлиево) - Бенковски (Видин)              0:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Септември (София)          3:0 сл.
Левски (Лом) - Етър (Велико Търново)                 1:1
Локомотив (Мездра) - Чардафон-Орловец (Габрово)      2:1
Светкавица (Търговище) - Септ. слава (Михайловград)  2:1
Локомотив (Варна) - Академик (Свищов)                0:3 сл.

XX кръг

23 март 1969 г., неделя, 16:00 ч: 
Доростол (Силистра) - Локомотив (Варна)              3:0 сл.
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)           3:0
Септ. слава (Михайловград) - Локомотив (Мездра)      4:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Левски (Лом)            2:1
Етър (Велико Търново) - Левски (Лясковец)            4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Христо Кърпачев (Ловеч)           2:0
[1:0 Ценко Георгиев 24', 2:0 Димитър Василев 77']
[отстранен от игра - Георгиев (Кърп) 80']
Септември (София) - Раковски (Севлиево)              0:3 сл.
Бенковски (Видин) - Локомотив (Горна Оряховица)      1:0
ЖСК-Спартак (Варна) - Панайот Волов (Шумен)          2:0

XXI кръг

29 март 1969 г., събота, 16:00 ч: 
ЖСК-Спартак (Варна) - Доростол (Силистра)            3:0
30 март 1969 г., неделя, 16:00 ч: 
Панайот Волов (Шумен) - Бенковски (Видин)            2:3
Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (София)      3:0 сл.
Раковски (Севлиево) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)               3:0
[1:0 Райков 30', 2:0 Павлов 49', 3:0 Спасов 67']
Христо Кърпачев (Ловеч) - Етър (Велико Търново)      1:1
Левски (Лясковец) - Чардафон-Орловец (Габрово)       1:3
Левски (Лом) - Септ. слава (Михайловград)            1:1
Локомотив (Мездра) - Академик (Свищов)               2:1
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Варна)           3:0 сл.

XXII кръг

6 април 1969 г., неделя, 16:30 ч: 
Доростол (Силистра) - Светкавица (Търговище)         1:0
Локомотив (Варна) - Локомотив (Мездра)               0:3 сл.
Академик (Свищов) - Левски (Лом)                     2:0
Септ. слава (Михайловград) - Левски (Лясковец)       5:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Христо Кърпачев (Ловеч) 2:0
Етър (Велико Търново) - Раковски (Севлиево)          4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (Горна Оряховица)       2:0
Септември (София) - Панайот Волов (Шумен)            0:3 сл.
Бенковски (Видин) - ЖСК-Спартак (Варна)              2:1

XXIII кръг

12 април 1969 г., събота, 16:30 ч: 
Левски (Лясковец) - Академик (Свищов)                0:2
13 април 1969 г., неделя, 16:30 ч: 
Бенковски (Видин) - Доростол (Силистра)              2:0
ЖСК-Спартак (Варна) - Септември (София)              3:0 сл.
Панайот Волов (Шумен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)             1:0
[1:0 Ботев 55']
Локомотив (Горна Оряховица) - Етър (Велико Търново)  1:2
Раковски (Севлиево) - Чардафон-Орловец (Габрово)     1:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Септ. слава (Михайловград) 3:1
Левски (Лом) - Локомотив (Варна)                     3:0 сл.
Локомотив (Мездра) - Светкавица (Търговище)          1:3

XXIV кръг

20 април 1969 г., неделя, 17:00 ч: 
Доростол (Силистра) - Локомотив (Мездра)             2:0
Светкавица (Търговище) - Левски (Лом)                2:3
Локомотив (Варна) - Левски (Лясковец)                0:3 сл.
Академик (Свищов) - Христо Кърпачев (Ловеч)          1:0
Септ. слава (Михайловград) - Раковски (Севлиево)     1:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - Локомотив (Г.Оряховица) 1:0
Етър (Велико Търново) - Панайот Волов (Шумен)        4:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - ЖСК-Спартак (Варна)               1:0
[1:0 Станчо Димитров 80']
Септември (София) - Бенковски (Видин)                0:3 сл.

XXV кръг

26 април 1969 г., събота, 17:00 ч: 
Септември (София) - Доростол (Силистра)              0:3 сл.
Бенковски (Видин) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 2:0
[1:0 Маринов 2', 2:0 Тодоров 65']
ЖСК-Спартак (Варна) - Етър (Велико Търново)          1:3
Панайот Волов (Шумен) - Чардафон-Орловец (Габрово)   1:0
Локомотив (Г. Оряховица) - Септ.слава (Михайловград) 2:1
Раковски (Севлиево) - Академик (Свищов)              1:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Варна)          3:0 сл.
Левски (Лясковец) - Светкавица (Търговище)           1:2
Левски (Лом) - Локомотив (Мездра)                    2:1

XXVI кръг

3 май 1969 г., събота, 17:30 ч: 
Доростол (Силистра) - Левски (Лом)                   0:2
Локомотив (Мездра) - Левски (Лясковец)               1:0
Светкавица (Търговище) - Христо Кърпачев (Ловеч)     1:1
Локомотив (Варна) - Раковски (Севлиево)              0:3 сл.
Академик (Свищов) - Локомотив (Горна Оряховица)      0:0
Септ. слава (Михайловград) - Панайот Волов (Шумен)   2:0
Чардафон-Орловец (Габрово) - ЖСК-Спартак (Варна)     1:0
Етър (Велико Търново) - Бенковски (Видин)            1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Септември (София)                 3:0 сл.

XXVII кръг

10 май 1969 г., събота, 17:30 ч: 
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Доростол (Силистра)               2:0
[2:0 Ремзи Нуриев 26', 64']
Септември (София) - Етър (Велико Търново)            0:3 сл.
Бенковски (Видин) - Чардафон-Орловец (Габрово)       0:1
ЖСК-Спартак (Варна) - Септ. слава (Михайловград)     5:2
Панайот Волов (Шумен) - Академик (Свищов)            0:1
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (Варна)      3:0 сл.
Раковски (Севлиево) - Светкавица (Търговище)         5:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Мездра)         2:1
11 май 1969 г., неделя, 17:30 ч: 
Левски (Лясковец) - Левски (Лом)                     2:1

XXVIII кръг

17 май 1969 г., събота, 17:30 ч: 
Локомотив (Мездра) - Раковски (Севлиево)             5:0
18 май 1969 г., неделя, 17:30 ч: 
Доростол (Силистра) - Левски (Лясковец)              2:1
Левски (Лом) - Христо Кърпачев (Ловеч)               0:0
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Горна Оряховица) 0:2
Локомотив (Варна) - Панайот Волов (Шумен)            0:3 сл.
Академик (Свищов) - ЖСК-Спартак (Варна)              2:0
Септ. слава (Михайловград) - Бенковски (Видин)       4:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Септември (София)       3:0 сл.
Етър (Велико Търново) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)             2:0
[2:0 Марков 54', 87']
[отстранени от игра - Георги Димов (Локо) 73',
 Станчо Димитров (Локо) 89']

XXIX кръг

25 май 1969 г., неделя, 17:30 ч: 
Етър (Велико Търново) - Доростол (Силистра)          1:0
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Чардафон-Орловец (Габрово)        1:0
[1:0 Методи Методиев 75']
Септември (София) - Септ. слава (Михайловград)       0:3 сл.
Бенковски (Видин) - Академик (Свищов)                3:0
ЖСК-Спартак (Варна) - Локомотив (Варна)              3:0 сл.
Панайот Волов (Шумен) - Светкавица (Търговище)       4:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (Мездра)     0:0
Раковски (Севлиево) - Левски (Лом)                   4:2
Христо Кърпачев (Ловеч) - Левски (Лясковец)          3:1

XXX кръг

1 юни 1969 г., неделя, 18:00 ч: 
Доростол (Силистра) - Христо Кърпачев (Ловеч)        4:1
Левски (Лясковец) - Раковски (Севлиево)              1:0
Левски (Лом) - Локомотив (Горна Оряховица)           3:1
Локомотив (Мездра) - Панайот Волов (Шумен)           2:0
Светкавица (Търговище) - ЖСК-Спартак (Варна)         2:0
Локомотив (Варна) - Бенковски (Видин)                0:3 сл.
Академик (Свищов) - Септември (София)                3:0 сл.
Септ. слава (Михайловград) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)        2:1
Чардафон-Орловец (Габрово) - Етър (Велико Търново)   0:0

XXXI кръг

29 май 1969 г., четвъртък, 17:30 ч: 
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Академик (Свищов)                 0:3
[Босилков - 2, Пехливанов]
7 юни 1969 г., събота, 18:00 ч: 
Етър (Велико Търново) - Септ. слава (Михайловград)   1:0
8 юни 1969 г., неделя, 18:00 ч: 
Чардафон-Орловец (Габрово) - Доростол (Силистра)     3:1
Септември (София) - Локомотив (Варна)              анулиран
Бенковски (Видин) - Светкавица (Търговище)           4:0
ЖСК-Спартак (Варна) - Локомотив (Мездра)             3:1
Панайот Волов (Шумен) - Левски (Лом)                 2:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Левски (Лясковец)      1:0
Раковски (Севлиево) - Христо Кърпачев (Ловеч)        1:0

XXXII кръг

14 юни 1969 г., събота, 18:00 ч: 
Доростол (Силистра) - Раковски (Севлиево)            2:0
Христо Кърпачев (Ловеч) - Локомотив (Г. Оряховица)   1:0
Левски (Лясковец) - Панайот Волов (Шумен)            1:0
Левски (Лом) - ЖКС-Спартак (Варна)                   1:0
Локомотив (Мездра) - Бенковски (Видин)               2:1
Светкавица (Търговище) - Септември (София)           3:0 сл.
Локомотив (Варна) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                 0:3 сл.
Академик (Свищов) - Етър (Велико Търново)            0:0
Септ. слава (Михайловград) - Чардафон-Орл. (Габрово) 4:2

XXXIII кръг

21 юни 1969 г., събота, 18:00 ч: 
ЖСК-Спартак (Варна) - Левски (Лясковец)              7:0
Локомотив (Горна Оряховица) - Раковски (Севлиево)    5:0
22 юни 1969 г., неделя, 18:00 ч: 
Септ. слава (Михайловград) - Доростол (Силистра)     3:3
Чардафон-Орловец (Габрово) - Академик (Свищов)       3:0
Етър (Велико Търново) - Локомотив (Варна)            3:0 сл.
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Светкавица (Търговище)            1:0
[1:0 Ценко Георгиев 65']
Септември (София) - Локомотив (Мездра)               0:3 сл.
Бенковски (Видин) - Левски (Лом)                     2:2
Панайот Волов (Шумен) - Христо Кърпачев (Ловеч)      3:1

XXXIV кръг

28 юни 1969 г., събота, 18:00 ч: 
Доростол (Силистра) - Локомотив (Горна Оряховица)    2:0
Раковски (Севлиево) - Панайот Волов (Шумен)          2:1
Христо Кърпачев (Ловеч) - ЖСК-Спартак (Варна)        2:1
Левски (Лясковец) - Бенковски (Видин)                2:2
Левски (Лом) - Септември (София)                     3:0 сл.
Локомотив (Мездра) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ)                1:1
Светкавица (Търговище) - Етър (Велико Търново)       2:0
Локомотив (Варна) - Чардафон-Орловец (Габрово)       0:3 сл.
Академик (Свищов) - Септ. слава (Михайловград)       3:0

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

ДРУГИ ТУРНИРИ

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ