сезон 1981/82

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

СЕВЕРОИЗТОЧНА „В“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Черноломец (Попово)       34  24  5  5  85:22  53
-----------------------------------------------------
 2. Черно море II (Варна)     34  21  8  5  83:30  50
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Химик (Девня)             34  19 10  5  62:19  48
 4. ЛОКОМОТИВ (Русе)          34  21  3 10  65:26  45
 5. Спортист (Генерал Тошево) 34  19  5 10  69:32  43
 6. Преслав (Преслав)         34  16  8 10  77:49  40
 7. Червена звезда (Дулово)   34  14  7 13  62:60  35
 8. Червено знаме (Кубрат)    34  13  7 14  48:46  33
 9. Черноморец (Балчик)       34  11 11 12  48:48  33
10. Спартак (Хлебарово)       34  13  7 14  47:48  33
11. Бяла (Бяла)               34  12  7 15  50:53  31
12. Бели Лом (Разград)        34  11  7 16  40:48  29
13. Овеч (Провадия)           34   8 12 14  38:70  28
14. Нефтеник (Шабла)          34  11  5 18  41:75  27
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
15. Дунав (Тутракан)          34   9  7 18  35:71  25
16. Червено знаме (Омуртаг)   34   8  7 19  33:59  23
17. Спортист (Нови пазар)     34   8  4 22  36:97  20
18. Мадара (Шумен)            34   5  6 23  34:100 16

Източник: Bulgarian-football.com и личен архив на Борис Попов и Нанко Нанев.

– През сезон 1981/82 са образувани пет „В“ РФГ, който изместват „А“ ОФГ като трето ниво на българското първенство. В петте „В“ групи могат да участват само състезатели на възраст до 23 години. Отборите от „А“ група са задължени да участват с представителен младежки отбор до 23 г. в съответната „В“ група на регионален принцип. Някои отбори от „Б“ група също участват с отбор до 23 г. във „В“ група. В състава на Североизточната „В“ група са включени отбори от Оркъжните групи в Североизточна България, както и младежкият отбор на Черно море (Варна),  чийто представителен отбор е участник „А“ група. Отпадналият от Северната „Б“ РФГ Черноломец (Попово) също е включен в състава на Североизточната „В“ РФГ.
– Химик (Девня) започва първенството като Девня (Девня). След II кръг е преименуван на Химик.
– Преслав (Преслав) – днес град Преслав носи името Велики Преслав.
– Спартак (Хлебарово) – днес град Хлебарово носи името Цар Калоян.

Резултати:

I кръг

6 септември 1981, неделя, 17:30 ч:
Червено знаме (Кубрат) - Преслав (Преслав)
Черно море II (Варна) - Бели Лом (Разград)
Спортист (Нови пазар) - Спортист (Генерал Тошево)
Червено знаме (Омуртаг) - Червена звезда (Дулово)
Нефтяник (Шабла) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 1:0
Спартак (Хлебарово) - Бяла (Бяла)
Мадара (Шумен) - Черноломец (Попово)
Черноморец (Балчик) - Девня (Девня)
Дунав (Тутракан) - Овеч (Провадия)

II кръг

13 септември 1981, неделя, 17:30 ч:
Преслав (Преслав) - Овеч (Провадия)                 2:2
Девня (Девня) - Дунав (Тутракан)                    5:0
Черноломец (Попово) - Черноморец (Балчик)           2:0
Бяла (Бяла) - Мадара (Шумен)                        2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спартак (Хлебарово)              2:0
Червена звезда (Дулово) - Нефтяник (Шабла)          5:1
Спортист (Генерал Тошево) - Червено знаме (Омуртаг) 1:0
Бели Лом (Разград) - Спортист (Нови пазар)          1:2
Червено знаме (Кубрат) - Черно море II (Варна)      0:2

III кръг

20 септември 1981, неделя, 17:30 ч:
Черно море II (Варна) - Преслав (Преслав)           4:2
Спортист (Нови пазар) - Червено знаме (Кубрат)      0:1
Червено знаме (Омуртаг) - Бели Лом (Разград)        4:2
Нефтяник (Шабла) - Спортист (Генерал Тошево)        1:4
Спартак (Хлебарово) - Червена звезда (Дулово)       3:2
Мадара (Шумен) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                   0:1
Черноморец (Балчик) - Бяла (Бяла)                   1:1
Дунав (Тутракан) - Черноломец (Попово)              0:1
Овеч (Провадия) - Химик (Девня)                     1:1

IV кръг

27 септември 1981, неделя, 17:30 ч:
Преслав (Преслав) - Химик (Девня)
Черноломец (Попово) - Овеч (Провадия)
Бяла (Бяла) - Дунав (Тутракан)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черноморец (Балчик)              3:1
Червена звезда (Дулово) - Мадара (Шумен)
Спортист (Генерал Тошево) - Спартак (Хлебарово)
Бели Лом (Разград) - Нефтяник (Шабла)
Червено знаме (Кубрат) - Червено знаме (Омуртаг)
Черно море II (Варна) - Спортист (Нови пазар)

V кръг

4 октомври 1981, неделя, 15:30 ч:
Спортист (Нови пазар) - Преслав (Преслав)           2:3
Червено знаме (Омуртаг) - Черно море II (Варна)     1:5
Нефтяник (Шабла) - Червено знаме (Кубрат)           3:3
Спартак (Хлебарово) - Бели Лом (Разград)            3:0
Мадара (Шумен) - Спортист (Генерал Тошево)          2:2
Черноморец (Балчик) - Червена звезда (Дулово)       2:0
Дунав (Тутракан) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 0:1
Овеч (Провадия) - Бяла (Бяла)                       2:1
Химик (Девня) - Черноломец (Попово)                 0:0

VI кръг

11 октомври 1981, неделя, 15:30 ч:
Преслав (Преслав) - Черноломец (Попово)             3:0
Бяла (Бяла) - Химик (Девня)                         0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Овеч (Провадия)                  2:0
Червена звезда (Дулово) - Дунав (Тутракан)          2:0
Спортист (Генерал Тошево) - Черноморец (Балчик)     2:0
Бели Лом (Разград) - Мадара (Шумен)                 4:1
Червено знаме (Кубрат) - Спартак (Хлебарово)        3:1
Черно море II (Варна) - Нефтяник (Шабла)            6:0
Спортист (Нови пазар) - Червено знаме (Омуртаг)     4:0

VII кръг

18 октомври 1981, неделя, 15:30 ч:
Червено знаме (Омуртаг) - Преслав (Преслав)         1:4
Нефтяник (Шабла) - Спортист (Нови пазар)            1:1
Спартак (Хлебарово) - Черно море II (Варна)         1:1
Мадара (Шумен) - Червено знаме (Кубрат)           отложен
Срещата е отложена, а впоследствие е присъден служебен
резултат 3:0 в полза на Мадара.
Черноморец (Балчик) - Бели Лом (Разград)            1:1
Дунав (Тутракан) - Спортист (Генерал Тошево)        1:4
Овеч (Провадия) - Червена звезда (Дулово)           1:4
Химик (Девня) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                    1:0
Черноломец (Попово) - Бяла (Бяла)                   5:1

VIII кръг

25 октомври 1981, неделя, 15:30 ч:
Преслав (Преслав) - Бяла (Бяла)                     1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черноломец (Попово)              1:0
Червена звезда (Дулово) - Химик (Девня)             2:1
Спортист (Генерал Тошево) - Овеч (Провадия)        10:1
Бели Лом (Разград) - Дунав (Тутракан)               2:1
Червено знаме (Кубрат) - Черноморец (Балчик)        3:1
Черно море II (Варна) - Мадара (Шумен)              7:1
Спортист (Нови пазар) - Спартак (Хлебарово)         1:2
Червено знаме (Омуртаг) - Нефтяник (Шабла)          5:0

IX кръг

1 ноември 1981, неделя, 15:00 ч:
Нефтяник (Шабла) - Преслав (Преслав)                1:3
Спартак (Хлебарово) - Червено знаме (Омуртаг)       1:0
Мадара (Шумен) - Спортист (Нови пазар)              3:0
Черноморец (Балчик) - Черно море II (Варна)         0:1
Дунав (Тутракан) - Червено знаме (Кубрат)           1:0
Овеч (Провадия) - Бели Лом (Разград)                0:4
Химик (Девня) - Спортист (Генерал Тошево)           1:0
Черноломец (Попово) - Червена звезда (Дулово)       2:0
Бяла (Бяла) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                      0:1

X кръг

8 ноември 1981, неделя, 15:00 ч:
Преслав (Преслав) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                2:2
Червена звезда (Дулово) - Бяла (Бяла)
Спортист (Генерал Тошево) - Черноломец (Попово)
Бели Лом (Разград) - Химик (Девня)
Червено знаме (Кубрат) - Овеч (Провадия)
Черно море II (Варна) - Дунав (Тутракан)
Спортист (Нови пазар) - Черноморец (Балчик)
Червено знаме (Омуртаг) - Мадара (Шумен)
Нефтяник (Шабла) - Спартак (Хлебарово)

XI кръг

15 ноември 1981, неделя, 15:00 ч:
Спартак (Хлебарово) - Преслав (Преслав)             4:0
Мадара (Шумен) - Нефтяник (Шабла)                   1:1
Черноморец (Балчик) - Червено знаме (Омуртаг)       2:0
Дунав (Тутракан) - Спортист (Нови пазар)            3:2
Овеч (Провадия) - Черно море II (Варна)             0:0
Химик (Девня) - Червено знаме (Кубрат)              1:1
Черноломец (Попово) - Бели Лом (Разград)            4:0
Бяла (Бяла) - Спортист (Генерал Тошево)             0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червена звезда (Дулово)          6:0

XII кръг

22 ноември 1981, неделя, 15:00 ч:
Преслав (Преслав) - Червена звезда (Дулово)         3:0
Спортист (Генерал Тошево) - ЛОКОМОТИВ (Русе)        3:1
Бели Лом (Разград) - Бяла (Бяла)                    2:0
Червено знаме (Кубрат) - Черноломец (Попово)        0:1
Черно море II (Варна) - Химик (Девня)               1:1
Спортист (Нови пазар) - Овеч (Провадия)             1:0
Червено знаме (Омуртаг) - Дунав (Тутракан)          3:2
Нефтяник (Шабла) - Черноморец (Балчик)              2:1
Спартак (Хлебарово) - Мадара (Шумен)                1:1

XIII кръг

29 ноември 1981, неделя, 15:00 ч:
Мадара (Шумен) - Преслав (Преслав)                  2:1
Черноморец (Балчик) - Спартак (Хлебарово)           2:0
Дунав (Тутракан) - Нефтяник (Шабла)                 1:0
Овеч (Провадия) - Червено знаме (Омуртаг)           1:1
Химик (Девня) - Спортист (Нови пазар)               8:0
Черноломец (Попово) - Черно море II (Варна)         4:1
Бяла (Бяла) - Червено знаме (Кубрат)                1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бели Лом (Разград)               2:0
Червена звезда (Дулово) - Спортист (Генерал Тошево) 1:1

XIV кръг

6 декември 1981, неделя, 14:30 ч:
Преслав (Преслав) - Спортист (Генерал Тошево)
Бели Лом (Разград) - Червена звезда (Дулово)
Червено знаме (Кубрат) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           1:2
Черно море II (Варна) - Бяла (Бяла)
Спортист (Нови пазар) - Черноломец (Попово)
Червено знаме (Омуртаг) - Химик (Девня)
Нефтяник (Шабла) - Овеч (Провадия)
Спартак (Хлебарово) - Дунав (Тутракан)
Мадара (Шумен) - Черноморец (Балчик)

XV кръг

13 декември 1981, неделя, 14:30 ч:
Черноморец (Балчик) - Преслав (Преслав)             3:2
Дунав (Тутракан) - Мадара (Шумен)                   4:0
Овеч (Провадия) - Спартак (Хлебарово)               1:1
Химик (Девня) - Нефтяник (Шабла)                    3:2
Черноломец (Попово) - Червено знаме (Омуртаг)       5:0
Бяла (Бяла) - Спортист (Нови пазар)                 3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черно море II (Варна)            1:0
Червена звезда (Дулово) - Червено знаме (Кубрат)    3:1
Спортист (Генерал Тошево) - Бели Лом (Разград)      1:0

XVI кръг

20 декември 1981, неделя, 14:30 ч:
Преслав (Преслав) - Бели Лом (Разград)              2:0
Червено знаме (Кубрат) - Спортист (Генерал Тошево)  0:2
Черно море II (Варна) - Червена звезда (Дулово)     2:0
Спортист (Нови пазар) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            4:2
Червено знаме (Омуртаг) - Бяла (Бяла)               0:0
Нефтяник (Шабла) - Черноломец (Попово)              3:0
Спартак (Хлебарово) - Химик (Девня)                 1:0
Мадара (Шумен) - Овеч (Провадия)                    4:2
Черноморец (Балчик) - Дунав (Тутракан)              3:0

XVII кръг

23 декември 1981, сряда, 14:30 ч:
Дунав (Тутракан) - Преслав (Преслав)                1:1
Овеч (Провадия) - Черноморец (Балчик)               2:0
Химик (Девня) - Мадара (Шумен)                      3:1
Черноломец (Попово) - Спартак (Хлебарово)           4:0 
Бяла (Бяла) - Нефтяник (Шабла)                      6:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Омуртаг)          4:0
Червена звезда (Дулово) - Спортист (Нови пазар)     9:1
Спортист (Генерал Тошево) - Черно море II (Варна)   3:0
Бели Лом (Разград) - Червено знаме (Кубрат)         0:1

XVIII кръг

21 февруари 1982, неделя, 16:00 ч:
Преслав (Преслав) - Червено знаме (Кубрат)          2:2
Бели Лом (Разград) - Черно море II (Варна)          1:4
Спортист (Генерал Тошево) - Спортист (Нови пазар)   2:0
Червена звезда (Дулово) - Червено знаме (Омуртаг)   2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Нефтяник (Шабла)                 4:0
Бяла (Бяла) - Спартак (Хлебарово)                   1:0 
Химик (Девня) - Черноморец (Балчик)                 3:1
Овеч (Провадия) - Дунав (Тутракан)                  1:1
24 февруари 1982, сряда, 16:00 ч: 
Черноломец (Попово) - Мадара (Шумен)                3:0

XIX кръг

28 февруари 1982, неделя, 16:00 ч:
Овеч (Провадия) - Преслав (Преслав)                 3:2
Дунав (Тутракан) - Химик (Девня)                    1:1
Черноморец (Балчик) - Черноломец (Попово)           3:1
Мадара (Шумен) - Бяла (Бяла)                        0:0
Спартак (Хлебарово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              2:2
Нефтяник (Шабла) - Червена звезда (Дулово)          3:0
Червено знаме (Омуртаг) - Спортист (Генерал Тошево) 1:0
Спортист (Нови пазар) - Бели Лом (Разград)          1:3
Черно море II (Варна) - Червено знаме (Кубрат)      3:0

XX кръг

6 март 1982, събота, 16:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Мадара (Шумен)                   4:0
7 март 1982, неделя, 16:00 ч:
Преслав (Преслав) - Черно море II (Варна)
Червено знаме (Кубрат) - Спортист (Нови пазар)
Бели Лом (Разград) - Червено знаме (Омуртаг)
Спортист (Генерал Тошево) - Нефтяник (Шабла)
Червена звезда (Дулово) - Спартак (Хлебарово)
Бяла (Бяла) - Черноморец (Балчик)
Черноломец (Попово) - Дунав (Тутракан)
Химик (Девня) - Овеч (Провадия)

XXI кръг

13 март 1982, събота, 16:00 ч:
Мадара (Шумен) - Червена звезда (Дулово)
14 март 1982, неделя, 16:00 ч:
Химик (Девня) - Преслав (Преслав)
Овеч (Провадия) - Черноломец (Попово)
Дунав (Тутракан) - Бяла (Бяла)
Черноморец (Балчик) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:0
Спартак (Хлебарово) - Спортист (Генерал Тошево)
Нефтяник (Шабла) - Бели Лом (Разград)
Червено знаме (Омуртаг) - Червено знаме (Кубрат)
Спортист (Нови пазар) - Черно море II (Варна)

XXII кръг

20 март 1982, събота, 16:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Дунав (Тутракан)                 5:0
21 март 1982, неделя, 16:00 ч:
Преслав (Преслав) - Спортист (Нови пазар)           2:0
Черно море II (Варна) - Червено знаме (Омуртаг)     1:1
Червено знаме (Кубрат) - Нефтяник (Шабла)           2:0
Бели Лом (Разград) - Спартак (Хлебарово)            
Спортист (Генерал Тошево) - Мадара (Шумен)          4:0
Червена звезда (Дулово) - Черноморец (Балчик)       2:2
Бяла (Бяла) - Овеч (Провадия)                       5:0
Черноломец (Попово) - Химик (Девня)                 1:0

XXIII кръг

28 март 1982, неделя, 16:00 ч:
Черноломец (Попово) - Преслав (Преслав)             2:1
Химик (Девня) - Бяла (Бяла)                         1:0
Овеч (Провадия) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  2:1
Дунав (Тутракан) - Червена звезда (Дулово)          1:1
Черноморец (Балчик) - Спортист (Генерал Тошево)     1:1
Мадара (Шумен) - Бели Лом (Разград)                 0:2
Спартак (Хлебарово) - Червено знаме (Кубрат)        0:0
Нефтяник (Шабла) - Черно море II (Варна)            0:3
Червено знаме (Омуртаг) - Спортист (Нови пазар)     6:1

XXIV кръг

4 април 1982, неделя, 17:30 ч:
Преслав (Преслав) - Червено знаме (Омуртаг)         2:0
Спортист (Нови пазар) - Нефтяник (Шабла)            1:0
Черно море II (Варна) - Спартак (Хлебарово)         2:0
Червено знаме (Кубрат) - Мадара (Шумен)             6:0
Бели Лом (Разград) - Черноморец (Балчик)            0:0
Спортист (Генерал Тошево) - Дунав (Тутракан)        5:0
Червена звезда (Дулово) - Овеч (Провадия)           1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Химик (Девня)                    1:0
Бяла (Бяла) - Черноломец (Попово)                   1:2

XXV кръг

10 април 1982, събота, 17:30 ч:
Мадара (Шумен) - Черно море II (Варна)              1:0
11 април 1982, неделя, 17:30 ч: 
Бяла (Бяла) - Преслав (Преслав)                     0:5
Черноломец (Попово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:0
Химик (Девня) - Червена звезда (Дулово)             4:0
Овеч (Провадия) - Спортист (Генерал Тошево)         1:0
Дунав (Тутракан) - Бели Лом (Разград)               0:0
Черноморец (Балчик) - Червено знаме (Кубрат)        5:0
Спартак (Хлебарово) - Спортист (Нови пазар)         3:0
Нефтяник (Шабла) - Червено знаме (Омуртаг)          1:0

XXVI кръг

17 април 1982, събота, 16:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бяла (Бяла)                      3:1
18 април 1982, неделя, 16:00 ч:      
Преслав (Преслав) - Нефтяник (Шабла)                3:1
Червено знаме (Омуртаг) - Спартак (Хлебарово)       0:4
Спортист (Нови пазар) - Мадара (Шумен)              2:2
Черно море II (Варна) - Черноморец (Балчик)         6:1
Червено знаме (Кубрат) - Дунав (Тутракан)           4:1
Бели Лом (Разград) - Овеч (Провадия)                1:1
Спортист (Генерал Тошево) - Химик (Девня)           3:2
Червена звезда (Дулово) - Черноломец (Попово)       1:2

XXVII кръг

24 април 1982, събота, 17:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Преслав (Преслав)                2:0
25 април 1982, неделя, 17:30 ч:
Бяла (Бяла) - Червена звезда (Дулово)               3:0
Черноломец (Попово) - Спортист (Генерал Тошево)     2:0
Химик (Девня) - Бели Лом (Разград)                  1:0
Овеч (Провадия) - Червено знаме (Кубрат)            0:0
Дунав (Тутракан) - Черно море II (Варна)            2:2
Черноморец (Балчик) - Спортист (Нови пазар)         1:0
Мадара (Шумен) - Червено знаме (Омуртаг)            2:1
Спартак (Хлебарово) - Нефтяник (Шабла)              1:1

XXVIII кръг

2 май 1982, неделя, 18:00 ч:
Преслав (Преслав) - Спартак (Хлебарово)             3:1
Нефтяник (Шабла) - Мадара (Шумен)                   6:1
Червено знаме (Омуртаг) - Черноморец (Балчик)       0:0
Спортист (Нови пазар) - Дунав (Тутракан)            2:1
Червено знаме (Кубрат) - Химик (Девня)              1:1
Спортист (Генерал Тошево) - Бяла (Бяла)             5:1
Червена звезда (Дулово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          2:2
6 май 1982, четвъртък, 18:00 ч:
Черно море II (Варна) - Овеч (Провадия)             4:1
Бели Лом (Разград) - Черноломец (Попово)            0:0

XXIX кръг

8 май 1982, събота, 18:00 ч:
Мадара (Шумен) - Спартак (Хлебарово)              отложен
9 май 1982, неделя, 18:00 ч:
Червена звезда (Дулово) - Преслав (Преслав)       отложен
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спортист (Генерал Тошево)        2:1
Бяла (Бяла) - Бели Лом (Разград)                  отложен
Черноломец (Попово) - Червено знаме (Кубрат)        3:1
Химик (Девня) - Черно море II (Варна)             отложен
Овеч (Провадия) - Спортист (Нови пазар)             3:0
Дунав (Тутракан) - Червено знаме (Омуртаг)          2:1
Черноморец (Балчик) - Нефтяник (Шабла)              4:0

XXX кръг

16 май 1982, неделя, 18:00 ч:
Преслав (Преслав) - Мадара (Шумен)
Спартак (Хлебарово) - Черноморец (Балчик)
Нефтяник (Шабла) - Дунав (Тутракан)
Червено знаме (Омуртаг) - Овеч (Провадия)
Спортист (Нови пазар) - Химик (Девня)
Черно море II (Варна) - Черноломец (Попово)
Червено знаме (Кубрат) - Бяла (Бяла)
Бели Лом (Разград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Черв. звезда (Дулово)

XXXI кръг

23 май 1982, неделя, 18:00 ч:
Спортист (Генерал Тошево) - Преслав (Преслав)      5:0
Червена звезда (Дулово) - Бели Лом (Разград)       2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Кубрат)          0:1
Бяла (Бяла) - Черно море II (Варна)                3:0
Черноломец (Попово) - Спортист (Нови пазар)       12:0
Химик (Девня) - Червено знаме (Омуртаг)            5:1
Овеч (Провадия) - Нефтяник (Шабла)                 4:1
Дунав (Тутракан) - Спартак (Хлебарово)             5:1
Черноморец (Балчик) - Мадара (Шумен)               2:2

XXXII кръг

26 май 1982, сряда, 18:00 ч:
Преслав (Преслав) - Черноморец (Балчик)            4:1
Мадара (Шумен) - Дунав (Тутракан)                  1:3
Спартак (Хлебарово) - Овеч (Провадия)              2:0
Нефтяник (Шабла) - Химик (Девня)                   
Червено знаме (Омуртаг) - Черноломец (Попово)      
Спортист (Нови пазар) - Бяла (Бяла)
Черно море II (Варна) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           1:0
Червено знаме (Кубрат) - Червена звезда (Дулово)   3:1
Бели Лом (Разград) - Спортист (Генерал Тошево)     2:1

XXXIII кръг

30 май 1982, неделя, 18:00 ч:
Бели Лом (Разград) - Преслав (Преслав)             1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Червено знаме (Кубрат) 2:0
Червена звезда (Дулово) - Черно море II (Варна)    2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спортист (Нови пазар)           7:0
Бяла (Бяла) - Червено знаме (Омуртаг)              1:1
Черноломец (Попово) - Нефтяник (Шабла)             4:0
Химик (Девня) - Спартак (Хлебарово)                3:0
Овеч (Провадия) - Мадара (Шумен)                   7:0
Дунав (Тутракан) - Черноморец (Балчик)             1:1

XXXIV кръг

6 юни 1982, неделя, 18:30 ч:
Преслав (Преслав) - Дунав (Тутракан)
Черноморец (Балчик) - Овеч (Провадия)
Мадара (Шумен) - Химик (Девня)
Спартак (Хлебарово) - Черноломец (Попово)
Нефтяник (Шабла) - Бяла (Бяла)
Червено знаме (Омуртаг) - ЛОКОМОТИВ (Русе)         0:1
Спортист (Нови пазар) - Червена звезда (Дулово)
Черно море II (Варна) - Спортист (Генерал Тошево)
Червено знаме (Кубрат) - Бели Лом (Разград)

След края на сезона по регламент се провеждат квалификации за влизане/оставане в „Б“ група между втория отбор в Североизточната „В“ група Черно море II (Варна) и 15-ия в Северната „Б“ група Лудогорец (Разград):

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ВЛИЗАНЕ/ОСТАВАНЕ В СЕВЕРНАТА „Б“ ГРУПА

16 юни 1982, сряда:
Лудогорец (Разград) – Черно море II (Варна) 6:0

20 юни 1982, неделя:
Черно море II (Варна) – Лудогорец (Разград) 3:3

Лудорогорец запазва мястото си в Северната „Б“ РФГ за сезон 1982/83, а Черно море II остава в Североизточната „В“ РФГ за сезон 1982/83.

По регламент след края на сезона се провеждат и квалификации за влизане/оставане в Североизточната „В“ РФГ между отборите, заели последните четири места в крайното класиране и първенците на Окръжните групи в Североизточна България. Първенци на съответните Окръжни групи са, както следват:
Варненска „А“ ОФГ: Вихър (Вълчи дол)
Русенска „А“ ОФГ: Динамо (Две могили)
Разградска „А“ ОФГ: Вихър (Лозница)
Силистранска „А“ ОФГ: Калипетрово (Калипетрово)
Толбухинска „А“ ОФГ: Житен клас (Житница)
Търговищка „А“ ОФГ: Енергия (Търговище)
Шуменска „А“ ОФГ: Космос (Браничево)

Отборите на последните четири места в крайното класиране на Североизточната „В“ РФГ са:
Дунав (Тутракан)
Червено знаме (Омуртаг)
Спортист (Нови пазар)
Мадара (Шумен)

Във връзка с влизането на ЖСК-Спартак (Варна) в „А“ група, отборът е задължен да участва в Североизточната „В“ РФГ със свой младежки отбор до 23 г. От Северната „Б“ РФГ в Североизточната „В“ РФГ отпада Лудогорска слава (Исперих). Така за две свободни места в Североизточната „В“ РФГ са проведени квалификации за влизане/оставане с 11 участника (4-те отбора, заели последните места в крайното класиране и 7-те окръжни първенци).

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ВЛИЗАНЕ/ОСТАВАНЕ В СЕВЕРОИЗТОЧНАТА „В“ ГРУПА

I кръг (в два мача на разменено гостуване в края на юни 1982 г.)

Енергия (Търговище) – Дунав (Тутракан) 1:0 и 2:0
Житен клас (Житница) – Мадара (Шумен) 2:4 и 2:2
Динамо (Две могили) – Червено знаме (Омуртаг) 4:3 и 0:3
Вихър (Вълчи дол) – Калипетрово (Калипетрово) 2:0 и 0:4
Спортист (Нови пазар) – Вихър (Лозница) 3:0 и 1:5
Космос (Браничево) – почива

II кръг (в началото на юли 1982 г.)

Космос (Браничево) – Червено знаме (Омуртаг) 3:0 и -?-
Калипетрово (Калипетрово) – Вихър (Лозница) 3:0 и -2-
Енергия (Търговише) – почива
Мадара (Шумен) – почива

III кръг (на 7 и 10 юли 1982 г.)

Мадара (Шумен) – Вихър (Лозница) 0:5 и 3:5
Енергия (Търговище) – Космос (Браничево) 1:0 и 0:0

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

 

ДРУГИ ТУРНИРИ

Купа на съветската армия

Преварителен кръг

4 ноември 1981, сряда, 14:30 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Радецки (Козлодуй) 1:2
[0:1 Валери Цветанов 32′, 1:1 Борислав Богомилов 57′, 1:2 Антон Антонов 69′]
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Пламен Добрев, Борислав Богомилов (капитан), Иван Маринов, Георги Начев, Асен Тодоров (76′ – Йордан Стоянов), Илко Денев (46′ – Христо Стоянов), Юлиян Спасов, Атанас Иванов, Илия Янков, Илия Кирчев

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар