сезон 1984/85

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

„Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Академик (Свищов)          42  23  9 10  67:32  54 [-1т]
 2. Локомотив (Пловдив)        42  23  8 11  89:48  53 [-1т]
------------------------------------------------------
 3. Шумен (Шумен)              42  23  9 10  72:38  53 [-2т]
 4. Хасково (Хасково)          42  23  6 13  72:42  51 [-1т]
 5. Светкавица (Търговище)     42  21  1 20  68:62  43
 6. Спартак (Пловдив)          42  17  7 18  61:51  41 
 7. Пирин (Гоце Делчев)        42  17  7 18  55:59  40 [-1т]
 8. Балкан (Ботевград)         42  17  7 18  58:67  40 [-1т]
 9. Добруджа (Толбухин)        42  16  9 17  39:42  39 [-2т]
10. Розова долина (Казанлък)   42  17  7 18  58:65  39 [-2т]
11. Септ. слава (Михайловград) 42  17  6 19  59:69  39 [-1т]
    Нефтохимик (Бургас)        42  18  4 20  52:62  39 [-1т]
13. Чирпан (Чирпан)            42  17  6 19  55:51  38 [-2т]
14. Лудогорец (Разград)        42  16  8 18  53:53  38 [-2т]
15. ЛОКОМОТИВ (Русе)           42  16  9 17  56:60  38 [-3т]
16. Вихрен (Сандански)         42  18  5 19  45:50  38 [-3т]
17. Осъм (Ловеч)               42  18  4 20  51:57  38 [-2т]
18. Арда (Кърджали)            42  17  4 21  46:63  38 
------------------------------------------------------
19. Марек (Станке Димитров)    42  16 12 14  59:45  37 [-7т]
20. Спортист (Генерал Тошево)  42  14 10 18  45:64  35 [-3т]
21. Янтра (Габрово)            42  10 10 22  43:78  27 [-3т]
22. Беласица (Петрич)          42  11  6 25  48:91  24 [-4т]

Източници: Bulgarian-football.com и личните архиви на Борис Попов и Нанко Нанев.

– град Михайловград, днес Монтана. Името на отбора е Септемврийска слава (Михайловград).
– град Толбухин, днес Добрич.
– град Станке Димитров, днес Дупница.
– След края на сезона Шумен (Шумен) е преименуван на Мадара (Шумен).
– „За костатирани съществени нарушения на наредбата за финансирането, духовното и материално стимулиране на отборите от „А“ и „Б“ РФГ в дружествата за физическа култура и спорт „Шумен“ и „Пирин“ (Гоце Делчев), отборите на Шумен и Пирин след края на сезона са извадени от състава на „Б“ РФГ“ и включени за сезон 1985/86 в съответните „В“ РФГ, а съставът на „Б“ РФГ за сезон 1985/86 остава с 20 отбора.

[-$т] – отнети точки от актива на отбора по правилото за равен резултат 0:0.($ – брой на точките), Разликите в класирането от броя на победите и равните срещи и присъдения точков актив се дължат на въведеното от този сезон правило при равен резултат 0:0 на отборите да не се присъжда точков актив.

сезон 1984/85

I кръг

12 август 1984, неделя, 18:00 ч:
Янтра (Габрово) - Хасково (Хасково)                     3:1
Беласица (Петрич) - Осъм (Ловеч)                        5:1
Шумен (Шумен) - Светкавица (Търговище)                  3:2
Вихрен (Сандански) - Лудогорец (Разград)                2:1
Спартак (Пловдив) - Арда (Кърджали)                     4:0
Балкан (Ботевград) - Академик (Свищов)                  1:0
Добруджа (Толбухин) - Септ. слава (Михайловград)        2:1
Розова долина (Казанлък) - Пирин (Гоце Делчев)          4:1
Чирпан (Чирпан) - Локомотив (Пловдив)                   1:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спортист (Генерал Тошево)            4:1
[1:0 Илиян Минчев 8', 2:0 Анчев 51', 
 3:0 Томислав Господинов 74'-дузпа, 3:1 Красен Кръстев 80'-дузпа,
 4:1 Благовест Георгиев 85']
Нефтохимик (Бургас) - Марек (Станке Димитров)           1:0

II кръг

19 август 1984, неделя, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Марек (Станке Димитров)             2:2
Спортист (Генерал Тошево) - Нефтохимик (Бургас)         0:1
Локомотив (Пловдив) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  0:0
Пирин (Гоце Делчев) - Чирпан (Чирпан)                   2:1
Септ. слава (Михайловград) - Розова долина (Казанлък)   1:0
Академик (Свищов) - Добруджа (Толбухин)                 1:0
Арда (Кърджали) - Балкан (Ботевград)                    2:1
Лудогорец (Разград) - Спартак (Пловдив)                 1:0
Светкавица (Търговище) - Вихрен (Сандански)             1:0
Осъм (Ловеч) - Шумен (Шумен)                            2:1
Янтра (Габрово) - Беласица (Петрич)                     0:0

III кръг

22 август 1984, сряда, 18:00 ч:
Беласица (Петрич) - Хасково (Хасково)                   2:1
Шумен (Шумен) - Янтра (Габрово)                         3:1
Вихрен (Сандански) - Осъм (Ловеч)                       2:0
Спартак (Пловдив) - Светкавица (Търговище)              2:1
Балкан (Ботевград) - Лудогорец (Разград)              отложен
Добруджа (Толбухин) - Арда (Кърджали)                   1:0
Розова долина (Казанлък) - Академик (Свищов)            0:2
Чирпан (Чирпан) - Септ. слава (Михайловград)            1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Пирин (Гоце Делчев)                  1:0
[1:0 Костадин Аврамов 84']
Марек (Станке Димитров) - Спортист (Генерал Тошево)     5:0
23 август 1984, четвъртък, 18:00 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Локомотив (Пловдив)     
5 септември 1984, сряда, 17:30 ч:
Балкан (Ботевград) - Лудогорец (Разград)                1:1
          

IV кръг

26 август 1984, неделя, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Спортист (Генерал Тошево)           8:0
Локомотив (Пловдив) - Марек (Станке Димитров)           1:0
Пирин (Гоце Делчев) - Нефтохимик (Бургас)               2:0
Септ. слава (Михайловград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           4:1
[4:0 Веселин Михайлов 14', 38', 57', 69', 4:1 Илия Янков 81']
Академик (Свищов) - Чирпан (Чирпан)                     2:1
Арда (Кърджали) - Розова долина (Казанлък)              1:1
Лудогорец (Разград) - Добруджа (Толбухин)               1:1
Светкавица (Търговище) - Балкан (Ботевград)             2:1
Осъм (Ловеч) - Спартак (Пловдив)                        2:0
Янтра (Габрово) - Вихрен (Сандански)                    2:1
Беласица (Петрич) - Шумен (Шумен)                       0:0

V кръг

29 август 1984, сряда, 18:00 ч:
Шумен (Шумен) - Хасково (Хасково)                       1:1
Вихрен (Сандански) - Беласица (Петрич)                  5:2
Спартак (Пловдив) - Янтра (Габрово)                     3:2
Балкан (Ботевград) - Осъм (Ловеч)                       2:0
Добруджа (Толбухин) - Светкавица (Търговище)            1:0
Розова долина (Казанлък) - Лудогорец (Разград)          1:1
Чирпан (Чирпан) - Арда (Кърджали)                       2:2
в Русе, стадион "Локомотив":
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Академик (Свищов)                    0:2
[0:1 Методиев 66', 0:2 Бранимир Матеев 86'], 8 000 зрители
Нефтохимик (Бургас) - Септ. слава (Михайловград)        1:1
Марек (Станке Димитров) - Пирин (Гоце Делчев)           0:0
Спортист (Генерал Тошево) - Локомотив (Пловдив)         2:1

VI кръг

2 септември 1984, неделя, 17:30 ч:
Хасково (Хасково) - Локомотив (Пловдив)                 2:1
Пирин (Гоце Делчев) - Спортист (Генерал Тошево)         1:1
Септ. слава (Михайловград) - Марек (Станке Димитров)    5:2
Академик (Свищов) - Нефтохимик (Бургас)                 3:1
Арда (Кърджали) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                      5:1
[1:0 Андреев 9', 2:0 Иван Дафчев 64', 3:0 Христо Топалов 67',
 4:0 Веселин Хараланов 82', 4:1 Благовест Георгиев 87',
 5:1 Димитрис Вангелис 89']
Лудогорец (Разград) - Чирпан (Чирпан)                   4:0
Светкавица (Търговище) - Розова долина (Казанлък)       5:1
Осъм (Ловеч) - Добруджа (Толбухин)                      1:0
Янтра (Габрово) - Балкан (Ботевград)                    5:2
Беласица (Петрич) - Спартак (Пловдив)                   1:0
Шумен (Шумен) - Вихрен (Сандански)                      2:0

VII кръг

8 септември 1984, събота, 15:30 ч:
Локомотив (Пловдив) - Пирин (Гоце Делчев)               4:4
Нефтохимик (Бургас) - Арда (Кърджали)                   2:0
8 септември 1984, събота, 17:30 ч:
Вихрен (Сандански) - Хасково (Хасково)                  1:0
Спартак (Пловдив) - Шумен (Шумен)                       1:1
Балкан (Ботевград) - Беласица (Петрич)                  3:3
Добруджа (Толбухин) - Янтра (Габрово)                   1:1
Розова долина (Казанлък) - Осъм (Ловеч)                 1:0
Чирпан (Чирпан) - Светкавица (Търговище)                3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Лудогорец (Разград)                  2:0
[1:0 Борислав Стоянов Димитров 6'-дузпа, 2:0 Костадин Аврамов 43']
Марек (Станке Димитров) - Академик (Свищов)             2:2
Спортист (Генерал Тошево) - Септ. слава (Михайловград)  3:1

VIII кръг

септември 1984 (играна предварително):
Септ. слава (Михайловград) - Локомотив (Пловдив)        3:3
16 септември 1984, неделя, 17:30 ч:
Хасково (Хасково) - Пирин (Гоце Делчев)                 3:0
Академик (Свищов) - Спортист (Генерал Тошево)           1:0
Арда (Кърджали) - Марек (Станке Димитров)               2:0
Лудогорец (Разград) - Нефтохимик (Бургас)               2:0
Светкавица (Търговище) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               2:1
[1:0 Венцислав Филипов 7', 1:1 Илиян Минчев 30', 2:1 Трайков 34']
Осъм (Ловеч) - Чирпан (Чирпан)                          2:1
Янтра (Габрово) - Розова долина (Казанлък)              1:1
Беласица (Петрич) - Добруджа (Толбухин)                 0:0
Шумен (Шумен) - Балкан (Ботевград)                      3:1
Вихрен (Сандански) - Спартак (Пловдив)                  1:0

IX кръг

септември 1984 (играни предварително):
Локомотив (Пловдив) - Академик (Свищов)                 1:1
Добруджа (Толбухин) - Шумен (Шумен)                     1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Осъм (Ловеч)                         1:0
[1:0 Румен Монев 5']
Марек (Станке Димитров) - Лудогорец (Разград)           1:0
22 септември 1984, събота, 17:30 ч:
Балкан (Ботевград) - Вихрен (Сандански)                 2:0
Розова долина (Казанлък) - Беласица (Петрич)            5:2
Чирпан (Чирпан) - Янтра (Габрово)                       4:0
Нефтохимик (Бургас) - Светкавица (Търговище)            3:1
Спортист (Генерал Тошево) - Арда (Кърджали)             2:0
Пирин (Гоце Делчев) - Септ. слава (Михайловград)        1:0
23 септември 1984, неделя, 15:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Хасково (Хасково)                   0:1

X кръг

6 октомври 1984, събота, 15:00 ч:
Хасково (Хасково) - Септ. слава (Михайловград)          8:1
Академик (Свищов) - Пирин (Гоце Делчев)                 5:2
Арда (Кърджали) - Локомотив (Пловдив)                   0:3
Лудогорец (Разград) - Спортист (Генерал Тошево)         2:1
Светкавица (Търговище) - Марек (Станке Димитров)        1:3
Осъм (Ловеч) - Нефтохимик (Бургас)                      3:2
Янтра (Габрово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                      2:2
[1:0 Сашо Асенов 42', 1:2 Евгени Игнатов 44', 50',
 2:2 Сашо Асенов 84']
Беласица (Петрич) - Чирпан (Чирпан)                     2:0
Шумен (Шумен) - Розова долина (Казанлък)                1:0
Вихрен (Сандански) - Добруджа (Толбухин)                1:0
Спартак (Пловдив) - Балкан (Ботевград)                  3:1

XI кръг

10 октомври 1984, сряда, 15:00 ч:
Балкан (Ботевград) - Хасково (Хасково)                  3:2
Добруджа (Толбухин) - Спартак (Пловдив)                 1:1
Розова долина (Казанлък) - Вихрен (Сандански)           3:1
Чирпан (Чирпан) - Шумен (Шумен)                         0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Беласица (Петрич)                    3:1
[2:0 Пламен Петков 15', 35', 3:0 Стоян Пумпалов 61'-дузпа,
 3:1 Костадин Кабранов 73'-дузпа]
Нефтохимик (Бургас) - Янтра (Габрово)                   1:2
Марек (Станке Димитров) - Осъм (Ловеч)                  2:0
Спортист (Генерал Тошево) - Светкавица (Търговище)      2:1
Локомотив (Пловдив) - Лудогорец (Разград)               4:0
Пирин (Гоце Делчев) - Арда (Кърджали)                   2:0
Септ. слава (Михайловград) - Академик (Свищов)          1:0

XII кръг

14 октомври 1984, неделя, 15:00 ч:
Хасково (Хасково) - Академик (Свищов)                   1:0
Арда (Кърджали) - Септ. слава (Михайловград)            1:0
Лудогорец (Разград) - Пирин (Гоце Делчев)               1:0
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Пловдив)            1:0
Осъм (Ловеч) - Спортист (Генерал Тошево)                1:0
Янтра (Габрово) - Марек (Станке Димитров)               1:1
Беласица (Петрич) - Нефтохимик (Бургас)                 0:1
Шумен (Шумен) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                        3:1
[1:0 Иван Танков 35', 3:0 Иван Войчев 60' 65',
 3:1 Илия Янков 85']
Вихрен (Сандански) - Чирпан (Чирпан)                    1:0
Спартак (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)            2:1
Балкан (Ботевград) - Добруджа (Толбухин)

XIII кръг

20 октомври 1984, събота, 15:00 ч:
Добруджа (Толбухин) - Хасково (Хасково)                 2:1
Розова долина (Казанлък) - Балкан (Ботевград)           8:1
Чирпан (Чирпан) - Спартак (Пловдив)                     2:2
Марек (Станке Димитров) - Беласица (Петрич)             3:0
Спортист (Генерал Тошево) - Янтра (Габрово)             1:0
Пирин (Гоце Делчев) - Светкавица (Търговище)            2:1
Септ. слава (Михайловград) - Лудогорец (Разград)        2:1
Академик (Свищов) - Арда (Кърджали)                     3:0
21 октомври 1984, неделя, 15:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Вихрен (Сандански)                   1:1
[0:1 Веско Иванов 74', 1:1 Станислав Пашев 80']
Нефтохимик (Бургас) - Шумен (Шумен)                     2:1
Локомотив (Пловдив) - Осъм (Ловеч)                      3:2

XIV кръг

24 октомври 1984, сряда, 15:00 ч:
Хасково (Хасково) - Арда (Кърджали)                     3:0
Лудогорец (Разград) - Академик (Свищов)                 2:1
Светкавица (Търговище) - Септ. слава (Михайловград)     2:0
Осъм (Ловеч) - Пирин (Гоце Делчев)                      4:0
Янтра (Габрово) - Локомотив (Пловдив)                   1:6
Беласица (Петрич) - Спортист (Генерал Тошево)           1:1
Шумен (Шумен) - Марек (Станке Димитров)                 3:0
Вихрен (Сандански) - Нефтохимик (Бургас)                0:0
Спартак (Пловдив) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                    2:0
[1:0 Емил Моллов 51', 85']
Балкан (Ботевград) - Чирпан (Чирпан)                    2:0
Добруджа (Толбухин) - Розова долина (Казанлък)          2:0

XV кръг

27 октомври 1984, събота, 15:00 ч:
Розова долина (Казанлък) - Хасково (Хасково)            0:1
Чирпан (Чирпан) - Добруджа (Толбухин)                   1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Балкан (Ботевград)                   5:1
[1:0 Румен Монев 14', 1:1 Атанас Бекяров 24', 
 2:1 Илиян Минчев 39', 4:1 Евгени Игнатов 45', 68', 
 5:1 Илиян Минчев 68']
Нефтохимик (Бургас) - Спартак (Пловдив)                 2:1
Марек (Станке Димитров) - Вихрен (Сандански)            0:0
Спортист (Генерал Тошево) - Шумен (Шумен)               1:1
Локомотив (Пловдив) - Беласица (Петрич)                 5:0
Пирин (Гоце Делчев) - Янтра (Габрово)                   4:0
Септ. слава (Михайловград) - Осъм (Ловеч)               1:1
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)              1:0
Арда (Кърджали) - Лудогорец (Разград)                   1:0

XVI кръг

3 ноември 1984, събота, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Лудогорец (Разград)                 2:0
Светкавица (Търговище) - Арда (Кърджали)                2:1
Осъм (Ловеч) - Академик (Свищов)                        1:0
Янтра (Габрово) - Септ. слава (Михайловград)            0:0
Беласица (Петрич) - Пирин (Гоце Делчев)                 2:0
Шумен (Шумен) - Локомотив (Пловдив)                     1:3
Вихрен (Сандански) - Спортист (Генерал Тошево)          2:1
Спартак (Пловдив) - Марек (Станке Димитров)             2:1
Балкан (Ботевград) - Нефтохимик (Бургас)                4:1
Добруджа (Толбухин) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  0:0
Розова долина (Казанлък) - Чирпан (Чирпан)              2:1

XVII кръг

7 ноември 1984, сряда, 14:30 ч:
Чирпан (Чирпан) - Хасково (Хасково)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Розова долина (Казанлък)             3:1
Нефтохимик (Бургас) - Добруджа (Толбухин)
Марек (Станке Димитров) - Балкан (Ботевград)
Спортист (Генерал Тошево) - Спартак (Пловдив)
Пирин (Гоце Делчев) - Шумен (Шумен)
Септ. слава (Михайловград) - Беласица (Петрич)
Академик (Свищов) - Янтра (Габрово)
Арда (Кърджали) - Осъм (Ловеч)
Лудогорец (Разград) - Светкавица (Търговище)
8 ноември 1984, четвъртък, 14:30 ч:
Локомотив (Пловдив) - Вихрен (Сандански)                3:1

XVIII кръг

25 ноември 1984, неделя, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Светкавица (Търговище)              3:2
Осъм (Ловеч) - Лудогорец (Разград)                      4:2
Янтра (Габрово) - Арда (Кърджали)                       2:2
Беласица (Петрич) - Академик (Свищов)                   0:1
Шумен (Шумен) - Септ. слава (Михайловград)              2:0
Вихрен (Сандански) - Пирин (Гоце Делчев)                1:0
Спартак (Пловдив) - Локомотив (Пловдив)                 1:1
Балкан (Ботевград) - Спортист (Генерал Тошево)          2:0
Добруджа (Толбухин) - Марек (Станке Димитров)           1:0
Розова долина (Казанлък) - Нефтохимик (Бургас)          2:1
Чирпан (Чирпан) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                      2:1

XIX кръг

2 декември 1984, неделя, 14:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Хасково (Хасково)                    2:0
[1:0 Евгени Игнатов 32', 2:0 Румен Монев 71']
Нефтохимик (Бургас) - Чирпан (Чирпан)                   0:1
Марек (Станке Димитров) - Розова долина (Казанлък)      0:0
Спортист (Генерал Тошево) - Добруджа (Толбухин)         1:0
Локомотив (Пловдив) - Балкан (Ботевград)                1:1
Пирин (Гоце Делчев) - Спартак (Пловдив)                 3:0
Септ. слава (Михайловград) - Вихрен (Сандански)         2:1
Академик (Свищов) - Шумен (Шумен)                       1:1
Арда (Кърджали) - Беласица (Петрич)                     3:0  
Лудогорец (Разград) - Янтра (Габрово)                   2:0
Светкавица (Търговище) - Осъм (Ловеч)                   4:1

XX кръг

8 декември 1984, събота, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Осъм (Ловеч)                        2:0
Янтра (Габрово) - Светкавица (Търговище)                2:0
Беласица (Петрич) - Лудогорец (Разград)                 4:2
Шумен (Шумен) - Арда (Кърджали)                         6:0
Вихрен (Сандански) - Академик (Свищов)                  0:0
Спартак (Пловдив) - Септ. слава (Михайловград)          2:0
Балкан (Ботевград) - Пирин (Гоце Делчев)                1:1
Добруджа (Толбухин) - Локомотив (Пловдив)               2:2
Розова долина (Казанлък) - Спортист (Генерал Тошево)    0:0
Чирпан (Чирпан) - Марек (Станке Димитров)               0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Нефтохимик (Бургас)                 1:0
[1:0 Костадин Аврамов 65']

XXI кръг

16 декември 1984, неделя, 14:30 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Хасково (Хасково)                 0:1
Марек (Станке Димитров) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             3:1
[1:0 Димитър Димитров 56', 1:1 Евгени Игнатов 79',
 2:1 Ангел Костов 87', 3:1 Димитър Димитров 90'-дузпа]
Спортист (Генерал Тошево) - Чирпан (Чирпан)             3:0
Локомотив (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)          6:1
Пирин (Гоце Делчев) - Добруджа (Толбухин)               1:0
Септ. слава (Михайловград) - Балкан (Ботевград)         2:0
Академик (Свищов) - Спартак (Пловдив)                   2:0
Арда (Кърджали) - Вихрен (Сандански)                    2:0
Лудогорец (Разград) - Шумен (Шумен)                     0:2
Светкавица (Търговище) - Беласица (Петрич)              3:2
Осъм (Ловеч) - Янтра (Габрово)                          4:1

XXII кръг

24 февруари 1985, неделя, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Янтра (Габрово)                     2:0 
Осъм (Ловеч) - Беласица (Петрич)                        3:0
Светкавица (Търговище) - Шумен (Шумен)                  2:1
Лудогорец (Разград) - Вихрен (Сандански)                4:0
Арда (Кърджали) - Спартак (Пловдив)                     2:1
Академик (Свищов) - Балкан (Ботевград)                  1:0
Септ. слава (Михайловград) - Добруджа (Толбухин)        2:0
Пирин (Гоце Делчев) - Розова долина (Казанлък)          1:1
Локомотив (Пловдив) - Чирпан (Чирпан)                   2:1
Спортист (Генерал Тошево) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            0:0
Марек (Станке Димитров) - Нефтохимик (Бургас)           5:1

XXIII кръг

3 март 1985, неделя, 13:30 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Спортист (Генерал Тошево)         2:1
3 март 1985, неделя, 15:30 ч:
Марек (Станке Димитров) - Хасково (Хасково)             2:0
ЛОКОМОТИВ (Русе)) - Локомотив (Пловдив)                 2:0
[1:0 Борислав Стоянов Димитров 4', 2:0 Евгени Игнатов 50']
Чирпан (Чирпан) - Пирин (Гоце Делчев)                   2:0
Розова долина (Казанлък) - Септ. слава (Михайловград)   3:1
Добруджа (Толбухин) - Академик (Свищов)                 1:0
Балкан (Ботевград) - Арда (Кърджали)                    0:1
Спартак (Пловдив) - Лудогорец (Разград)                 1:1
Вихрен (Сандански) - Светкавица (Търговище)             2:0
Шумен (Шумен) - Осъм (Ловеч)                            3:0
Беласица (Петрич) - Янтра (Габрово)                     2:0

XXIV кръг

игран предварително:
Осъм (Ловеч) - Вихрен (Сандански)                       1:0
10 март 1985, неделя, 15:30 ч:
Хасково (Хасково) - Беласица (Петрич)                   3:0
Янтра (Габрово) - Шумен (Шумен)                         0:1
Светкавица (Търговище) - Спартак (Пловдив)              1:1
Лудогорец (Разград) - Балкан (Ботевград)                0:0
Арда (Кърджали) - Добруджа (Толбухин)                   2:1
Академик (Свищов) - Розова долина (Казанлък)            6:0
Септ. слава (Михайловград) - Чирпан (Чирпан)            1:0
Пирин (Гоце Делчев) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  1:0
[1:0 Иван Благов 84']
Локомотив (Пловдив) - Нефтохимик (Бургас)               5:0
Спортист (Генерал Тошево) - Марек (Станке Димитров)     1:1

XXV кръг

16 март 1985, събота, 15:30 ч:
Спортист (Генерал Тошево) - Хасково (Хасково)           3:0
Марек (Станке Димитров) - Локомотив (Пловдив)           1:3
Нефтохимик (Бургас) - Пирин (Гоце Делчев)               3:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Септ. слава (Михайловград)           3:1
[1:0 Евгени Игнатов 15', 2:0 Томислав Господинов 45'-дузпа,
 3:0 Евгени Игнатов 75', 3:1 Веселин Михайлов 77'-дузпа]
Чирпан (Чирпан) - Академик (Свищов)                     3:1
Розова долина (Казанлък) - Арда (Кърджали)              1:0
Добруджа (Толбухин) - Лудогорец (Разград)               3:1
Балкан (Ботевград) - Светкавица (Търговище)             3:2
Спартак (Пловдив) - Осъм (Ловеч)                        2:1
Вихрен (Сандански) - Янтра (Габрово)                    2:0
Шумен (Шумен) - Беласица (Петрич)                       2:0

XXVI кръг

23 март 1985, събота, 15:30 ч:
Хасково (Хасково) - Шумен (Шумен)                       1:0
Беласица (Петрич) - Вихрен (Сандански)                  1:0
Янтра (Габрово) - Спартак (Пловдив)                     1:1
Осъм (Ловеч) - Балкан (Ботевград)                       1:0
Светкавица (Търговище) - Добруджа (Толбухин)            1:0
Лудогорец (Разград) - Розова долина (Казанлък)          4:0
Арда (Кърджали) - Чирпан (Чирпан)                       1:3
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                    3:2
Септ. слава (Михайловград) - Нефтохимик (Бургас)        3:1
Пирин (Гоце Делчев) - Марек (Станке Димитров)           1:1
Локомотив (Пловдив) - Спортист (Генерал Тошево)         0:1

XXVII кръг

30 март 1985, събота, 13:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Беласица (Петрич)                   4:0
30 март 1985, събота, 15:30 ч:
Локомотив (Пловдив) - Хасково (Хасково)                 3:2
Спортист (Генерал Тошево) - Пирин (Гоце Делчев)         1:1
Марек (Станке Димитров) - Септ. слава (Михайловград)    2:0
Нефтохимик (Бургас) - Академик (Свищов)                 1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Арда (Кърджали)                      2:1
[1:0 Илия Янков 47', 2:0 Борислав Стоянов Димитров 79',
 2:1 Альоша Байрактаров 81'-дузпа]
Чирпан (Чирпан) - Лудогорец (Разград)                   3:0
Розова долина (Казанлък) - Светкавица (Търговище)       2:0
Добруджа (Толбухин) - Осъм (Ловеч)                      1:0
Балкан (Ботевград) - Янтра (Габрово)                    4:0
Вихрен (Сандански) - Шумен (Шумен)                      0:3 сл.
Срещата завършва наравно 1:1. По-късно БФФ присъжда служебен
резултат 3:0 в полза на Шумен заради нередовен състезател
в състава на Вихрен.

XXVIII кръг

7 април 1985, неделя, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Вихрен (Сандански)                  4:1
Шумен (Шумен) - Спартак (Пловдив)                       1:0
Беласица (Петрич) - Балкан (Ботевград)                  2:1
Янтра (Габрово) - Добруджа (Толбухин)                 отложен
Осъм (Ловеч) - Розова долина (Казанлък)                 2:1
Светкавица (Търговище) - Чирпан (Чирпан)                2:0
Лудогорец (Разград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  1:1
[1:0 Красимир Ковачев 20'-дузпа, 1:1 Евгени Игнатов 65']
Арда (Кърджали) - Нефтохимик (Бургас)                   0:2
Академик (Свищов) - Марек (Станке Димитров)             3:0
Септ. слава (Михайловград) - Спортист (Генерал Тошево)  3:2
Пирин (Гоце Делчев) - Локомотив (Пловдив)               1:0

XXIX кръг

10 април 1985, сряда, 17:00 ч:
Пирин (Гоце Делчев) - Хасково (Хасково)                 1:0
Локомотив (Пловдив) - Септ. слава (Михайловград)        4:0
Спортист (Генерал Тошево) - Академик (Свищов)           2:2
Марек (Станке Димитров) - Арда (Кърджали)               2:0
Чирпан (Чирпан) - Осъм (Ловеч)                          1:0
Розова долина (Казанлък) - Янтра (Габрово)              2:1
Добруджа (Толбухин) - Беласица (Петрич)                 1:0
Балкан (Ботевград) - Шумен (Шумен)                      3:2
11 април 1985, четвъртък, 17:00 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Лудогорец (Разград)
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Светкавица (Търговище)              1:0
Спартак (Пловдив) - Вихрен (Сандански)

XXX кръг

14 април 1985, неделя, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Спартак (Пловдив)                   1:0
Вихрен (Сандански) - Балкан (Ботевград)                 4:1
Шумен (Шумен) - Добруджа (Толбухин)                     2:1
Беласица (Петрич) - Розова долина (Казанлък)            2:1
Янтра (Габрово) - Чирпан (Чирпан)                       1:2
Осъм (Ловеч) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                        3:1
[1:0 Петър Хубчев 75'-дузпа, 2:0 Георги Тодоров 80, 
 2:1 Костадин Аврамов 84', 3:1 Емил Цанев 89']
Светкавица (Търговище) - Нефтохимик (Бургас)            1:0
Лудогорец (Разград) - Марек (Станке Димитров)           0:0
Арда (Кърджали) - Спортист (Генерал Тошево)             2:1
Академик (Свищов) - Локомотив (Пловдив)                 1:0
Септ. слава (Михайловград) - Пирин (Гоце Делчев)        1:0

XXXI кръг

20 април 1985, събота, 17:00 ч:
Септ. слава (Михайловград) - Хасково (Хасково)          1:1 
Пирин (Гоце Делчев) - Академик (Свищов)                 1:0
Локомотив (Пловдив) - Арда (Кърджали)                   2:1
Спортист (Генерал Тошево) - Лудогорец (Разград)         1:0
Марек (Станке Димитров) - Светкавица (Търговище)        4:0
Нефтохимик (Бургас) - Осъм (Ловеч)                      3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Янтра (Габрово)                     1:2
[0:1 Валентин Милошев 17', 0:2 Йордан Манасиев 64', 
 1:2 Костадин Аврамов 71']
Чирпан (Чирпан) - Беласица (Петрич)                     2:0
Розова долина (Казанлък) - Шумен (Шумен)                1:0
Добруджа (Толбухин) - Вихрен (Сандански)                2:1
Балкан (Ботевград) - Спартак (Пловдив)                  1:0

XXXII кръг

24 април 1985, сряда, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Балкан (Ботевград)                  3:1
Спартак (Пловдив) - Добруджа (Толбухин)                 3:1
Вихрен (Сандански) - Розова долина (Казанлък)           3:0
Шумен (Шумен) - Чирпан (Чирпан)                         1:0
Беласица (Петрич) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                   2:3
[0:1 Илия Янков 11', 0:2 Борислав Стоянов Димитров 18',
 1:2 Васил Танев 62', 1:3 Борислав Стоянов Димитров 67',
 2:3 Димитър Караделиев 78'-дузпа]
Янтра (Габрово) - Нефтохимик (Бургас)                   1:1
Осъм (Ловеч) - Марек (Станке Димитров)                  0:0
Светкавица (Търговище) - Спортист (Генерал Тошево)      5:1
Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив)             отложен
Арда (Кърджали) - Пирин (Гоце Делчев)                   1:0
Академик (Свищов) - Септ. слава (Михайловград)          2:0
игран по-късно:
Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив)               1:0


XXXIII кръг

4 май 1985, събота, 18:00 ч:
Академик (Свищов) - Хасково (Хасково)                   1:0
Септ. слава (Михайловград) - Арда (Кърджали)            2:1
Пирин (Гоце Делчев) - Лудогорец (Разград)               4:1
Локомотив (Пловдив) - Светкавица (Търговище)            2:1
Спортист (Генерал Тошево) - Осъм (Ловеч)                3:1
Марек (Станке Димитров) - Янтра (Габрово)               0:0
Нефтохимик (Бургас) - Беласица (Петрич)                 3:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Шумен (Шумен)                      1:1
[1:0 Костадин Аврамов 77', 1:1 Красимир Манолов 85'-дузпа]
Чирпан (Чирпан) - Вихрен (Сандански)                    2:0
Розова долина (Казанлък) - Спартак (Пловдив)            2:0
Добруджа (Толбухин) - Балкан (Ботевград)                1:0

XXXIV кръг

11 май 1985, събота, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Добруджа (Толбухин)                 1:0
Балкан (Ботевград) - Розова долина (Казанлък)           2:1
Спартак (Пловдив) - Чирпан (Чирпан)                   неигран
Вихрен (Сандански) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 2:0
[1:0 Атанас Манушев 5'-дузпа, 2:0 Веско Иванов 41']
Шумен (Шумен) - Нефтохимик (Бургас)                     4:0
Беласица (Петрич) - Марек (Станке Димитров)             3:1
Янтра (Габрово) - Спортист (Генерал Тошево)             1:0
Осъм (Ловеч) - Локомотив (Пловдив)                      2:3
Светкавица (Търговище) - Пирин (Гоце Делчев)            1:0
Лудогорец (Разград) - Септ. слава (Михайловград)        4:1
Арда (Кърджали) - Академик (Свищов)                     1:1
26 май 1985, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Чирпан (Чирпан)                     

XXXV кръг

15 май 1985, сряда, 18:00 ч:
Арда (Кърджали) - Хасково (Хасково)                     2:1
Академик (Свищов) - Лудогорец (Разград)                 1:0
Септ. слава (Михайловград) - Светкавица (Търговище)     4:1
Пирин (Гоце Делчев) - Осъм (Ловеч)                      3:0
Локомотив (Пловдив) - Янтра (Габрово)                   1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Беласица (Петрич)           0:0
Марек (Станке Димитров) - Шумен (Шумен)                 2:0
Нефтохимик (Бургас) - Вихрен (Сандански)                3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спартак (Пловдив)                  3:2
[1:0 Костадин Аврамов 10', 1:1 Стоян Дъбов 30', 
 2:1 Томислав Господинов 50'-дузпа, 2:2 Стоян Дъбов 63',
 3:2 Илия Янков 87']
Чирпан (Чирпан) - Балкан (Ботевград)                    1:0
Розова долина (Казанлък) - Добруджа (Толбухин)          2:0

XXXVI кръг

18 май 1985, събота, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Розова долина (Казанлък)            2:2
Добруджа (Толбухин) - Чирпан (Чирпан)                   1:0
Балкан (Ботевград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 2:0
[1:0 Радослав Панов 22', 2:0 Николай Станчев 66']
Спартак (Пловдив) - Нефтохимик (Бургас)                 2:1
Вихрен (Сандански) - Марек (Станке Димитров)            1:0
Шумен (Шумен) - Спортист (Генерал Тошево)               3:0
Беласица (Петрич) - Локомотив (Пловдив)                 3:1
Янтра (Габрово) - Пирин (Гоце Делчев)                   4:2
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)              1:2
Лудогорец (Разград) - Арда (Кърджали)                   1:0
26 май 1985, неделя, 18:00 ч:
Осъм (Ловеч) - Септ. слава (Михайловград)

XXXVII кръг

22 май 1985, сряда, 16:00 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Балкан (Ботевград)                0:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Добруджа (Толбухин)                1:1
[0:1 Никола Костов 5', 1:1 Илия Янков 14']
22 май 1985, сряда, 18:00 ч:
Лудогорец (Разград) - Хасково (Хасково)                 0:1
Арда (Кърджали) - Светкавица (Търговище)                1:2
Академик (Свищов) - Осъм (Ловеч)                        1:1
Локомотив (Пловдив) - Шумен (Шумен)                     3:0
Спортист (Генерал Тошево) - Вихрен (Сандански)          1:0
Марек (Станке Димитров) - Спартак (Пловдив)             3:2
Чирпан (Чирпан) - Розова долина (Казанлък)              2:1
23 май 1985, четвъртък, 18:00 ч:
Септ. слава (Михайловград) - Янтра (Габрово)            3:0
Пирин (Гоце Делчев) - Беласица (Петрич)                 3:2

XXXVIII кръг

5 юни 1985, сряда, 18:30 ч:
Хасково (Хасково) - Чирпан (Чирпан)                     2:0
Розова долина (Казанлък) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           2:1
[1:0 Георги Куцев 8', 2:0 Ивелин Маринов 65', 
 2:1 Евгени Игнатов 67']
Добруджа (Толбухин) - Нефтохимик (Бургас)               1:0
Балкан (Ботевград) - Марек (Станке Димитров)            2:0
Спартак (Пловдив) - Спортист (Генерал Тошево)           3:0
Вихрен (Сандански) - Локомотив (Пловдив)                2:0
Шумен (Шумен) - Пирин (Гоце Делчев)                     3:1
Беласица (Петрич) - Септ. слава (Михайловград)          0:2
Янтра (Габрово) - Академик (Свищов)                     0:2
Осъм (Ловеч) - Арда (Кърджали)                          1:0
Светкавица (Търговище) - Лудогорец (Разград)            2:0

XXXIX кръг

9 юни 1985, неделя, 18:30 ч:
Светкавица (Търговище) - Хасково (Хасково)              2:0
Лудогорец (Разград) - Осъм (Ловеч)                      1:0
Арда (Кърджали) - Янтра (Габрово)                       3:2
Академик (Свищов) - Беласица (Петрич)                   5:0
Септ. слава (Михайловград) - Шумен (Шумен)              2:3
Пирин (Гоце Делчев) - Вихрен (Сандански)                2:0
Локомотив (Пловдив) - Спартак (Пловдив)                 1:0
Спортист (Генерал Тошево) - Балкан (Ботевград)          1:1
Марек (Станке Димитров) - Добруджа (Толбухин)           3:0
Нефтохимик (Бургас) - Розова долина (Казанлък)          3:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Чирпан (Чирпан)                     1:1

XL кръг

12 юни 1985, сряда, 18:30 ч:
Хасково (Хасково) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                   1:0
[1:0 Сашо Георгиев 80']
Чирпан (Чирпан) - Нефтохимик (Бургас)                   4:0
Розова долина (Казанлък) - Марек (Станке Димитров)      2:0
Добруджа (Толбухин) - Спортист (Генерал Тошево)         2:0
Балкан (Ботевград) - Локомотив (Пловдив)                1:1
Спартак (Пловдив) - Пирин (Гоце Делчев)                 3:0
Вихрен (Сандански) - Септ. слава (Михайловград)         2:0
Шумен (Шумен) - Академик (Свищов)                       1:1
Беласица (Петрич) - Арда (Кърджали)                     1:3
Янтра (Габрово) - Лудогорец (Разград)                   2:0
Осъм (Ловеч) - Светкавица (Търговище)                   1:2

XLI кръг

15 юни 1985, събота, 18:30 ч:
Локомотив (Пловдив) - Добруджа (Толбухин)               4:2
Нефтохимик (Бургас) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                  5:1
[2:0 Желязко Желязков 13', 55', 3:0 Недялко Матушев 65',
 4:0 Димитър Стойчев 75', 5:0 Желязко Желязков 88',
 5:1 Костадин Аврамов 90']
16 юни 1985, неделя, 18:30 ч:
Осъм (Ловеч) - Хасково (Хасково)                        0:0
Светкавица (Търговище) - Янтра (Габрово)                5:1
Лудогорец (Разград) - Беласица (Петрич)                 6:0
Арда (Кърджали) - Шумен (Шумен)                         1:0
Академик (Свищов) - Вихрен (Сандански)                  1:1
Септ. слава (Михайловград) - Спартак (Пловдив)          2:0
Пирин (Гоце Делчев) - Балкан (Ботевград)                3:0
Спортист (Генерал Тошево) - Розова долина (Казанлък)    1:0
Марек (Станке Димитров) - Чирпан (Чирпан)               3:1

XLII кръг

22 юни 1985, събота, 18:30 ч:
Хасково (Хасково) - Нефтохимик (Бургас)                 1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Марек (Станке Димитров)              2:0
[2:0 Борислав Стоянов Димитров 51', 83']
Чирпан (Чирпан) - Спортист (Генерал Тошево)             4:0
Розова долина (Казанлък) - Локомотив (Пловдив)          0:3
Добруджа (Толбухин) - Пирин (Гоце Делчев)               4:1
Балкан (Ботевград) - Септ. слава (Михайловград)         2:1
Спартак (Пловдив) - Академик (Свищов)                   3:1
Вихрен (Сандански) - Арда (Кърджали)                    2:0
Шумен (Шумен) - Лудогорец (Разград)                     3:1
Беласица (Петрич) - Светкавица (Търговище)              2:5
Янтра (Габрово) - Осъм (Ловеч)                          0:1

 

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Купа на НРБ

IV кръг
26 септември 1984, сряда, 17:00 ч:
(в Чирпан)
Чирпан (Чирпан) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:1
[1:0 Жеко Желев 15′, 1:1 Евгени Игнатов 30′, 2:1 Станислав Василев 55′, 3:1 Таньо Видков 85′]
[изпусната дузпа – Иван Генчев (Чирпан) 85′]
[червени картони – Жеко Желев (Чирпан) 80′, Красимир Колев (Локо Рс) 80′], 3 200 зрители
Състав на Локо (Русе): Петко Цирков, Денчо Атанасов, Динко Господинов, Марин Атанасов Иванов, Красимир Колев, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков, Костадин Аврамов, Тайфун Мехмедов, Евгени Игнатов.

30 септември 1984, неделя, 10:00 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Чирпан (Чирпан) 2:1
[1:0 Стоян Пумпалов 13′-дузпа, 1:1 Иван Денчев 41′, 2:1 Илиян Минчев 67′], 3 500 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Марин Атанасов Иванов (46′ – Денчо Атанасов), Динко Господинов, Стоян Пумпалов, Тайфун Мехмедов, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков, Евгени Игнатов, Пламен Петков, Борислав Стоянов Димитров (60′ – Костадин Аврамов).

V кръг
11 ноември 1984, неделя, 14:00 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Академик (Свищов) 2:2
[0:1 Бранимир Матеев 32′, 1:1 Илиян Минчев 40′-дузпа, 2:1 Илия Янков 64′, 2:2 Людмил Асенов 75′], 1 500 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Тайфун Мехмедов (89′ – Красимир Колев), Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков, Костадин Аврамов, Румен Монев (63′ – Благовест Георгиев), Борислав Стоянов Димитров.

18 ноември 1984, неделя, 14:00 ч:
(в Свищов, стадион „ВФСИ“)
Академик (Свищов) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:2
[1:0 Бранимир Матеев 10′, 1:1 Благовест Георгиев 40′, 1:2 Динко Господинов 54′-дузпа, 3:2 Петър Иванов 55′-дузпа, 68], 1 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан) (81′ – Пламен Добрев), Румен Монев (75′ – Пламен Петков, Илия Янков, Костадин Аврамов, Благовест Георгиев, Борислав Стоянов Димитров.

VI кръг
27 януари 1985, неделя, 14:00 ч:
(в Павликени, стадион „Червено знаме“)
Червено знаме (Павликени) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 3:1
[1:0 Иван Котев 1′, 2:0 Сашо Тодоров 5′-автогол, 2:1 Евгени Игнатов 14′, 3:1 Иван Котев 30′], 1 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Красимир Колев, Пламен Добрев, Кольо Чизмаров, Благовест Георгиев, Илиян Минчев, Илия Янков (капитан) (70′ – Денчо Атанасов), Евгени Игнатов, Румен Монев, Борислав Стоянов Димитров (66′ – Ивайло Благоев).

2 февруари 1985, събота, 14:00 ч:
(в Русе, Градски стадион)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Червено знаме (Павликени) 4:2
[1:0 Костадин Аврамов 12′, 2:0 Румен Монев 26′, 3:0 Илия Янков 44′, 3:1 Тихомир Атанасов 51′, 4:1 Илия Янков 60′, 4:2 Вальо Иванов 69′], 1 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров (46′ – Пламен Добрев), Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков (73′ Благовест Георгиев), Костадин Аврамов, Румен Монев, Борислав Стоянов Димитров.

VII кръг
6 февруари 1985, сряда, 14:00 ч:
(в Каварна, Градски стадион)
Калиакра (Каварна) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 1:4
[0:2 Румен Монев 37′, 67′, 0:3 Евгени Игнатов 72′, 1:3 Иван Желев 76′, 1:4 Борислав Стоянов Димитров 81′], 760 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов (80′ – Иван Стоянов Иванов), Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Пламен Петков, Станислав Пашев (капитан), Костадин Аврамов (46′ – Илиян Минчев), Илия Янков, Евгени Игнатов, Румен Монев, Борислав Стоянов Димитров.

10 февруари 1985, неделя, 14:00 ч:
(в Русе, Градски стадион)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Калиакра (Каварна) 3:1
[1:0 Борислав Стоянов Димитров 5′, 2:0 Илиян Минчев 27′, 2:1 Илия Стаменков 38′, 3:1 Борислав Стоянов Димитров 54′], 500 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков (69′ – Благовест Георгиев), Евгени Игнатов (56′ – Костадин Аврамов), Румен Монев, Борислав Стоянов Димитров.

VIII кръг
27 февруари 1985. сряда, 14:00 ч:
(в село Задруга, община Кубрат)
Червено знаме (Кубрат) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 2:3
[0:1 Пламен Петков 16′, 1:1 Тихомир Радков 61′, 2:1 Евгени Илчев 65′, 2:2 Станислав Пашев 75′, 2:3 Костадин Аврамов 85′], 1 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев (42′ – Евгени Игнатов), Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков, Костадин Аврамов, Пламен Петков, Борислав Стоянов Димитров.

3 април 1985, сряда, 17:00 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Преслав (Преслав) 3:1
[1:0 Румен Монев 36′, 1:1 Гюро Якимов 38′, 3:1 Костадин Аврамов 73′, 77′], 2 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Пламен Петков (46′ – Тихомир Михайлов), Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Благовест Георгиев, Илиян Минчев (65′ – Костадин Аврамов), Илия Янков, Евгени Игнатов, Румен Монев, Борислав Стоянов Димитров.

Класиране за 47 – 49 място
17 февруари 1985: Преслав (Преслав) – Червено знаме (Кубрат) 0:0
27 февруари 1985: Червено знаме (Кубрат) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 2:3
3 април 1985: ЛОКОМОТИВ (Русе) – Преслав (Преслав) 3:1

Класиране:

47. ЛОКОМОТИВ (Русе)        2 0 0   6:3   4
48. Червено знаме (Кубрат)  0 1 1   2:3   1
49. Преслав (Преслав)       0 1 1   1:3   1

ДРУГИ ТУРНИРИ

КУПА НА СЪВЕТСКАТА АРМИЯ (второстепенен турнир)

III кръг
28 ноември 1984, сряда, 14:00 ч:
(в Пелово (дн. град Искър, Плевенска област), Градски стадион)
9 май (Червен бряг) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 0:1
[0:1 Сашо Тодоров 74′], 500 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Красимир Колев, Денчо Атанасов (53′ – Румен Монев), Кольо Чизмаров, Динко Господинов, Илиян Минчев, Илия Янков (капитан), Костадин Аврамов (67′ – Пламен Добрев), Пламен Петков, Благовест Георгиев.

1/16 финали
12 декември 1984, сряда, 13:30 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Берое (Стара Загора) 2:1
[0:1 Илия Илиев 11′, 1:1 Динко Господинов 22′-дузпа, 2:1 Румен Монев 90′], 5 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев (75′ – Румен Монев), Илия Янков, Евгени Игнатов (46′ – Костадин Аврамов), Пламен Петков, Борислав Стоянов Димитров.

1/8 финали
23 декември 1984, неделя, 13:30 ч:
(в Русе, стадион „Локомотив“)
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Пирин (Благоевград) 3:0
[1:0 Томислав Господинов 15′-дузпа, 2:0 Евгени Игнатов 43′, 3:0 Илиян Минчев 60′], 5 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров (73′ – Пламен Добрев), Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Илия Янков, Евгени Игнатов, Пламен Петков, Борислав Стоянов Димитров (59′ – Румен Монев).

1/4 финали
19 февруари 1985, вторник, 14:00 ч:
в Русе, Градски стадион:
ЛОКОМОТИВ (Русе) – ЦСКА Септемврийско знаме (София) 0:2
[0:1 Стойчо Младенов 53′, 0:2 Георги Славков 63′], 25 000 зрители
Състав на Локо (Русе): Тома Филипов, Сашо Тодоров, Динко Господинов, Красимир Колев, Кольо Чизмаров, Станислав Пашев (капитан), Илиян Минчев, Румен Монев, Евгени Игнатов, Пламен Петков (75′ – Костадин Аврамов), Борислав Стоянов Димитров (46′ – Илия Янков).
Състав на ЦСКА: Георги Велинов, Недялко Младенов, Радослав Здравков (капитан), Васил Тинчев, Георги Д. Георгиев, Костадин Янчев (46′ – Йордан Димитров), Христо Стоичков (75′ – Красимир Безински), Георги Славков, Лъчезар Танев, Пламен Марков, Стойчо Младенов.

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

ЛОКОМОТИВ (Русе) – Рапид (Букурещ, Румъния) 3:2

Напиши коментар