сезон 1988/89

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

„Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Хебър (Пазарджик)         38   23   6   9  66:38   52 
 2. Черноморец (Бургас)       38   20  10   8  63:32   50
---------------------------------------------------------
 3. Осъм (Ловеч)              38   21   5  12  50:27   47 
 4. Добруджа (Толбухин)       38   18  10  10  46:31   46 
 5. Академик (Свищов)         38   16  12  10  45:30   44
 6. Шумен (Шумен)             38   16   9  13  49:37   41
 7. Хасково (Хасково)         38   14  12  12  59:41   40
 8. Янтра (Габрово)           38   18   4  16  47:52   40
 9. Вихрен (Сандански)        38   15   9  14  43:47   39
10. Локомотив (Стара Загора)  38   17   4  17  56:61   38
11. Спартак (Плевен)          38   16   5  17  61:48   37 
12. Тунджa (Ямбол)            38   14   9  15  43:46   37 
13. Бдин (Видин)              38   13  11  14  41:50   37
14. Лудогорец (Разград)       38   15   4  19  51:62   34
15. Червено знаме (Павликени) 38   13   7  18  45:62   33
16. Рила (Станке Димитров)    38   15   3  20  39:59   33 
---------------------------------------------------------
17. Академик (София)          38    9  14  15  38:48   32
18. Спартак (Пловдив)         38   11   8  19  43:60   30 
19. ЛОКОМОТИВ (Русе)          38   12   2  24  39:56   26 
20. Арда (Кърджали)           38    8   8  22  38:75   24

Източници: Bulgarian-football.com Тодор Кръстев и личен архив на Борис Попов.
– град Толбухин, днес Добрич.
– град Станке Димитров, днес Дупница.
– по време на есенния полусезон Мадара (Шумен) променя името си на Шумен (Шумен).

Състав на отбора на Локомотив (Русе) през сезон 1988/89:

1. Тома Филипов
2. Златко Колев
3. Илия Янков
4. Петко Кирилов
5. Валери Горначки
6. Иван Андонов
7. Евгени Игнатов
8. Благовест Георгиев
9. Томислав Господинов
10. Румен Монев
11. Илиян Минчев
12. Иван Игнатов
13. Евгени Колев
14. Цветомир Василев
15. Димитър Тотев
16. Светлин Иванов
17. Наско Борисов
18. Красимир Костадинов
19. Драгомир Григоров
20. Тони Искренов
21. Димитър Нешев (привлечен през зимата от „Рила“)
22. Искрен Йорданов
23. Костадин Аврамов
24. Николай Николаев

Голмайстори на Локо (Русе) през сезона:

13 – Благовест Георгиев
5 – Румен Монев
4 – Иван Игнатов
3 – Илиян Минчев
3 – Илия Янков
3 – Костадин Аврамов
2 – Димитър Тотев
2 – Иван Андонов
1 – Евгени Игнатов
1 – Томислав Господинов
1 – Валери Горначки
1 – автогол

Резултати:

I кръг

14 август 1988, неделя, 18:00 ч:
в София, стадион „Васил Левски“:
Академик (София) - Хасково (Хасково)            1:1
Локомотив (Стара Загора) - Рила (Ст.Димитров)   2:0
Червено знаме (Павликени) - Бдин (Видин)        1:3
Спартак (Пловдив) - Хебър (Пазарджик)           1:2
Добруджа (Толбухин) - Спартак (Плевен)          1:0
Лудогорец (Разград) - Тунджа (Ямбол)            2:0
Вихрен (Сандански) - Академик (Свищов)          1:0
Янтра (Габрово) - Шумен (Шумен)                 1:0
Черноморец (Бургас) - Арда (Кърджали)           3:0
Осъм (Ловеч) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 3:1
[0:1 Благовест Георгиев 17', 1:1 Пламен Линков 44',
 2:1 Александров 76', 3:1 Милушев 87']

II кръг

21 август 1988, неделя, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            1:0
[1:0 Добрев 81']
Арда (Кърджали) - Осъм (Ловеч)                  0:1
Шумен (Шумен) - Черноморец (Бургас)             0:0
Академик (Свищов) - Янтра (Габрово)             1:0
Тунджа (Ямбол) - Вихрен (Сандански)             1:1
Спартак (Плевен) - Лудогорец (Разград)          2:1
Хебър (Пазарджик) - Добруджа (Толбухин)         3:0
Бдин (Видин) - Спартак (Пловдив)                3:1
Рила (Ст. Димитров) - Черв. знаме (Павликени)   1:0
в София, стадион „Васил Левски“:
Академик (София) - Локомотив (Стара Загора)     2:0

III кръг

27 август 1988, събота, 18:00 ч:
Локомотив (Стара Загора) - Хасково (Хасково)    3:2
Червено знаме (Павликени) - Академик (София)    2:0
Добруджа (Толбухин) - Бдин (Видин)              2:0
Лудогорец (Разград) - Хебър (Пазарджик)         4:1
Вихрен (Сандански) - Спартак (Плевен)           1:0
Янтра (Габрово) - Тунджа (Ямбол)                3:1
Черноморец (Бургас) - Академик (Свищов)         1:0
Осъм (Ловеч) - Шумен (Шумен)                    1:0
в Русе, Градски стадион:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Арда (Кърджали)              6:0 [репортаж от мача]
[1:0 Иван Андонов 6', 2:0 Благовест Георгиев 24', 
 3:0 Илиян Минчев 44', 4:0 Евгени Игнатов 54', 
 5:0 Илиян Минчев 59', 6:0 Иван Игнатов 77']
28 август 1988, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Рила (Станке Димитров)      2:1

IV кръг

4 септември 1988, неделя, 17:30 ч:
Хасково (Хасково) - Арда (Кърджали)             8:0
Шумен (Шумен) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                5:0
[1:0 Венков 20', 2:0 Ефтимов 31', 3:0 Иван Танков 37',
 4:0 Милков 46', 5:0 Аврамов 55']
Академик (Свищов) - Осъм (Ловеч)                1:0
Тунджа (Ямбол) - Черноморец (Бургас)            2:2
Спартак (Плевен) - Янтра (Габрово)              3:1
Хебър (Пазарджик) - Вихрен (Сандански)          2:0
Бдин (Видин) - Лудогорец (Разград)              1:0
Рила (Станке Димитров) - Добруджа (Толбухин)    0:2
Академик (София) - Спартак (Пловдив)            2:1
Локомотив (Ст.Загора) - Черв.знаме (Павликени)  3:0

V кръг

10 септември 1988, събота, 17:30 ч:
Червено знаме (Павликени) - Хасково (Хасково)   1:0
Спартак (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)    0:2
Добруджа (Толбухин) - Академик (София)          1:0
Лудогорец (Разград) - Рила (Станке Димитров)    1:0
Вихрен (Сандански) - Бдин (Видин)               0:0
Янтра (Габрово) - Хебър (Пазарджик)             2:0
Черноморец (Бургас) - Спартак (Плевен)          2:0
Осъм (Ловеч) - Тунджа (Ямбол)                   1:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Академик (Свищов)            0:0
Арда (Кърджали) - Шумен (Шумен)                 1:1

VI кръг

18 септември 1988, неделя, 17:30 ч:
Хасково (Хасково) - Шумен (Шумен)               0:0
Академик (Свищов) - Арда (Кърджали)             3:1
Тунджа (Ямбол) - ЛОКОМОТИВ (Русе)               1:0
[1:0 Трингов 60']
Спартак (Плевен) - Осъм (Ловеч)                 2:0
Хебър (Пазарджик) - Черноморец (Бургас)         2:0
Бдин (Видин) - Янтра (Габрово)                  2:1
Рила (Станке Димитров) - Вихрен (Сандански)     1:0
Академик (София) - Лудогорец (Разград)          2:0
Локомотив (Стара Загора) - Добруджа (Толбухин)  1:1
Червено знаме (Павликени) - Спартак (Пловдив)   1:0

VII кръг

25 септември 1988, неделя, 16:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Хасково (Хасково)           0:0
Добруджа (Толбухин) - Червено знаме (Павликени) 4:0
Лудогорец (Разград) - Локомотив (Стара Загора)  1:1
Вихрен (Сандански) - Академик (София)           2:0
Янтра (Габрово) - Рила (Станке Димитров)        1:0
Черноморец (Бургас) - Бдин (Видин)              1:0
Осъм (Ловеч) - Хебър (Пазарджик)                2:3
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спартак (Плевен)             2:0
Арда (Кърджали) - Тунджа (Ямбол)                4:0
Шумен (Шумен) - Академик (Свищов)               1:0

VIII кръг

2 октомври 1988, неделя, 13:00 ч:
Академик (София) - Янтра (Габрово)              3:1
2 октомври 1988, неделя, 15:00 ч:
Хасково (Хасково) - Академик (Свищов)           1:0
Тунджа (Ямбол) - Шумен (Шумен)                  2:1
Спартак (Плевен) - Арда (Кърджали)              3:1
в Пазарджик, стадион „Любен Шкодров“: 
Хебър (Пазарджик) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            3:1
[1:0 T. Игнатов 49', 1:1 Иван Игнатов 61',
 2:1 Кирил Василев 65', 3:1 Радко Димитров 88']
Бдин (Видин) - Осъм (Ловеч)                     0:0
Рила (Станке Димитров) - Черноморец (Бургас)    1:0
Локомотив (Стара Загора) - Вихрен (Сандански)   1:0
Червено знаме (Павликени) - Лудогорец (Разград) 3:3
Спартак (Пловдив) - Добруджа (Толбухин)         2:0

IX кръг

9 октомври 1988, неделя, 15:00 ч:
Добруджа (Толбухин) - Хасково (Хасково)         3:1
Лудогорец (Разград) - Спартак (Пловдив)         5:0
Вихрен (Сандански) - Червено знаме (Павликени)  5:1
Янтра (Габрово) - Локомотив (Стара Загора)      1:0
Черноморец (Бургас) - Академик (София)          0:0
Осъм (Ловеч) - Рила (Станке Димитров)           2:0
в Русе, Градски стадион:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Бдин (Видин)                 4:1
[1:0 Благовест Георгиев 2', 1:1 Симеон Кръстев 25',
 3:1 Благовест Георгиев 66', 72', 4:1 Иван Игнатов 82']
[пропусната дузпа - Благовест Георгиев (Лок) 45'],
 1 500 зрители
Арда (Кърджали) - Хебър (Пазарджик)             0:1
Шумен (Шумен) - Спартак (Плевен)                4:0
Академик (Свищов) - Тунджа (Ямбол)              2:0

X кръг

12 октомври 1988, сряда, 13:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Вихрен (Сандански)          4:1
12 октомври 1988, сряда, 15:00 ч: 
Хасково (Хасково) - Тунджа (Ямбол)              2:2
Спартак (Плевен) - Академик (Свищов)            0:1
Хебър (Пазарджик) - Шумен (Шумен)               1:0
Бдин (Видин) - Арда (Кърджали)                  1:1
Рила (Станке Димитров) - ЛОКОМОТИВ (Русе)       3:1
[1:0 Димитров 14'-дузпа, 2:0 Сергиев 62',
 3:0 Джамбазки 70', 3:1 Благовест Георгиев 75']
Локомотив (Стара Загора) - Черноморец (Бургас)  0:1
Червено знаме (Павликени) - Янтра (Габрово)     3:0
Добруджа (Толбухин) - Лудогорец (Разград)       4:1
12 октомври 1988, сряда, 18:00 ч:
в София, стадион „Васил Левски“:
Академик (София) - Осъм (Ловеч)                 1:1

XI кръг

16 октомври 1988, неделя, 15:00 ч:
Лудогорец (Разград) - Хасково (Хасково)         1:1
Вихрен (Сандански) - Добруджа (Толбухин)        1:0
Янтра (Габрово) - Спартак (Пловдив)             2:0
Черноморец (Бургас) - Червено знаме (Павликени) 4:1
Осъм (Ловеч) - Локомотив (Стара Загора)         4:0
в Русе, Градски стадион:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Академик (София)             2:0
[1:0 Благовест Георгиев 72', 2:0 Илия Янков 87'-дузпа],
 1 500 зрители
Арда (Кърджали) - Рила (Станке Димитров)        5:1
Шумен (Шумен) - Бдин (Видин)                    2:0
Академик (Свищов) - Хебър (Пазарджик)           3:0
Тунджа (Ямбол) - Спартак (Плевен)               3:1

XII кръг

23 октомври 1988, неделя, 13:00 ч:
Академик (София) - Арда (Кърджали)              3:1
Спартак (Пловдив) - Черноморец (Бургас)         2:2
23 октомври 1988, неделя, 15:00 ч:
Хасково (Хасково) - Спартак (Плевен)            2:1
Хебър (Пазарджик) - Тунджа (Ямбол)              4:1
Бдин (Видин) - Академик (Свищов)                0:0
Рила (Станке Димитров) - Шумен (Шумен)          0:1
Локомотив (Стара Загора) - ЛОКОМОТИВ (Русе)     3:1
[2:0 Танев 10', 13', 3:0 Евтимов 32',
 3:1 Илия Янков 43'-дузпа]
Червено знаме (Павликени) - Осъм (Ловеч)        1:0
Добруджа (Толбухин) - Янтра (Габрово)           0:0
Лудогорец (Разград) - Вихрен (Сандански)        1:0

XIII кръг

30 октомври 1988, неделя, 15:00 ч:
Вихрен (Сандански) - Хасково (Хасково)          1:0
Янтра (Габрово) - Лудогорец (Разград)           3:0
Черноморец (Бургас) - Добруджа (Толбухин)       3:0
Осъм (Ловеч) - Спартак (Пловдив)                2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Червено знаме (Павликени)    0:2
[0:1 Адриян Гайдарски 63', 0:2 Пейчев 89']
Арда (Кърджали) - Локомотив (Стара Загора)      1:0
Шумен (Шумен) - Академик (София)                0:0
Академик (Свищов) - Рила (Станке Димитров)      2:1
Тунджа (Ямбол) - Бдин (Видин)                   0:1
Спартак (Плевен) - Хебър (Пазарджик)            4:1

XIV кръг

6 ноември 1988, неделя, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Хебър (Пазарджик)           1:1
Бдин (Видин) - Спартак (Плевен)                 3:1
Рила (Станке Димитров) - Тунджа (Ямбол)         2:2
Академик (София) - Академик (Свищов)            1:1
Локомотив (Стара Загора) - Шумен (Шумен)        4:2
Червено знаме (Павликени) - Арда (Кърджали)     4:1
Спартак (Пловдив) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            3:1
[2:0 Николов 2', 11', 2:1 Илиян Минчев 21',
 3:1 Николов 89']
Добруджа (Толбухин) - Осъм (Ловеч)              1:0
Лудогорец (Разград) - Черноморец (Бургас)       1:0
Вихрен (Сандански) - Янтра (Габрово)            5:1

XV кръг

12 ноември 1988, събота, 14:30 ч:
Янтра (Габрово) - Хасково (Хасково)             1:0
Черноморец (Бургас) - Вихрен (Сандански)        3:0
Осъм (Ловеч) - Лудогорец (Разград)              2:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Добруджа (Толбухин)          0:0
Арда (Кърджали) - Спартак (Пловдив)             1:0
Шумен (Шумен) - Червено знаме (Павликени)       2:0
Академик (Свищов) - Локомотив (Стара Загора)    3:0
Тунджа (Ямбол) - Академик (София)               2:0
Спартак (Плевен) - Рила (Станке Димитров)       2:1
Хебър (Пазарджик) - Бдин (Видин)                1:0

XVI кръг

19 ноември 1988, събота, 14:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Шумен (Шумен)               1:0
20 ноември 1988, неделя, 10:30 ч:
Академик (София) - Спартак (Плевен)             1:1
20 ноември 1988, неделя, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Бдин (Видин)                2:0
Рила (Станке Димитров) - Хебър (Пазарджик)      3:2
Локомотив (Стара Загора) - Тунджа (Ямбол)       0:0
Червено знаме (Павликени) - Академик (Свищов)   0:0
Добруджа (Толбухин) - Арда (Кърджали)           2:0
Лудогорец (Разград) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          2:1
[1:0 Ананиев 25', 2:0 Рафаилов 29,
 2:1 Валери Горначки 62']
Вихрен (Сандански) - Осъм (Ловеч)               1:0
Янтра (Габрово) - Черноморец (Бургас)           1:2

XVII кръг

27 ноември 1988, неделя, 14:30 ч:
Черноморец (Бургас) - Хасково (Хасково)         3:2
Осъм (Ловеч) - Янтра (Габрово)                  3:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Вихрен (Сандански)           0:1
[0:1 Царевски 72']
Арда (Кърджали) - Лудогорец (Разград)           3:1
Шумен (Шумен) - Добруджа (Толбухин)             3:1
Академик (Свищов) - Спартак (Пловдив)           1:0
Тунджа (Ямбол) - Червено знаме (Павликени)      2:1
Спартак (Плевен) - Локомотив (Стара Загора)     5:0
Хебър (Пазарджик) - Академик (София)            3:1
Бдин (Видин) - Рила (Станке Димитров)           1:0

XVIII кръг

30 ноември 1988, сряда, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Рила (Станке Димитров)      3:0
Локомотив (Стара Загора) - Хебър (Пазарджик)    2:0
Червено знаме (Павликени) - Спартак (Плевен)    0:1
Спартак (Пловдив) - Тунджа (Ямбол)              1:0
Добруджа (Толбухин) - Академик (Свищов)         1:0
Лудогорец (Разград) - Шумен (Шумен)             2:0
Вихрен (Сандански) - Арда (Кърджали)            3:0
Янтра (Габрово) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              2:1
Черноморец (Бургас) - Осъм (Ловеч)              3:0
30 ноември 1988, сряда, 17:00 ч:
в София, стадион „Васил Левски“:
Академик (София) - Бдин (Видин)                 1:0


XIX кръг

4 декември 1988, неделя, 14:00 ч:
Осъм (Ловеч) - Хасково (Хасково)                4:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Черноморец (Бургас)          1:0
[1:0 Румен Монев 53']
Арда (Кърджали) - Янтра (Габрово)               4:0
Шумен (Шумен) - Вихрен (Сандански)              2:0
Академик (Свищов) - Лудогорец (Разград)         5:1
Тунджа (Ямбол) - Добруджа (Толбухин)            0:0
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)            5:1
Хебър (Пазарджик) - Червено знаме (Павликени)   4:0
Бдин (Видин) - Локомотив (Стара Загора)         3:0
Рила (Станке Димитров) - Академик (София)       1:0

XX кръг

26 февруари 1989, неделя, 14:30 ч:
Хасково (Хасково) - Академик (София)            1:0
Рила (Станке Димитров) - Локомотив (Ст. Загора) 1:0
Бдин (Видин) - Червено знаме (Павликени)        1:1
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Пловдив)           2:0
Спартак (Плевен) - Добруджа (Толбухин)          0:2
Тунджа (Ямбол) - Лудогорец (Разград)            1:0
Академик (Свищов) - Вихрен (Сандански)          0:0
Шумен (Шумен) - Янтра (Габрово)                 0:0
Арда (Кърджали) - Черноморец (Бургас)           0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Осъм (Ловеч)                 0:1
[0:1 Пламен Линков 56']

XXI кръг

3 март 1989, петък, 15:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Хасково (Хасково)            1:0
[1:0 Румен Монев 75']
5 март 1989, неделя, 15:30 ч:
Осъм (Ловеч) - Арда (Кърджали)                  1:0
Черноморец (Бургас) - Шумен (Шумен)             3:2
Янтра (Габрово) - Академик (Свищов)             2:1
Вихрен (Сандански) - Тунджа (Ямбол)             2:1
Лудогорец (Разград) - Спартак (Плевен)          2:1
Добруджа (Толбухин) - Хебър (Пазарджик)         0:0
Спартак (Пловдив) - Бдин (Видин)                2:2
Черв. знаме (Павликени) - Рила (Ст.Димитров)    4:0
Локомотив (Стара Загора) - Академик (София)     2:0

XXII кръг

12 март 1989, неделя, 15:30 ч:
Хасково (Хасково) - Локомотив (Стара Загора)    4:0
Академик (София) - Червено знаме (Павликени)    6:2
Рила (Станке Димитров) - Спартак (Пловдив)      2:1
Бдин (Видин) - Добруджа (Толбухин)              0:0
Хебър (Пазарджик) - Лудогорец (Разград)         1:0
Спартак (Плевен) - Вихрен (Сандански)           4:0
Тунджа (Ямбол) - Янтра (Габрово)                2:1
Академик (Свищов) - Черноморец (Бургас)         2:0
Шумен (Шумен) - Осъм (Ловеч)                    1:0
Арда (Кърджали) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              1:0

XXIII кръг

19 март 1989, неделя, 15:30 ч:
Арда (Кърджали) - Хасково (Хасково)             0:0
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Шумен (Шумен)                2:0
Осъм (Ловеч) - Академик (Свищов)                2:0
Черноморец (Бургас) - Тунджа (Ямбол)            2:0
Янтра (Габрово) - Спартак (Плевен)              2:1
Вихрен (Сандански) - Хебър (Пазарджик)          1:0
Лудогорец (Разград) - Бдин (Видин)              2:1
Добруджа (Толбухин) - Рила (Станке Димитров)    3:1
Спартак (Пловдив) - Академик (София)            2:2
Черв. знаме (Павликени) - Локомотив (Ст.Загора) 3:1

XXIV кръг

26 март 1989, неделя, 16:30 ч:
Хасково (Хасково) - Червено знаме (Павликени)   1:1
Локомотив (Стара Загора) - Спартак (Пловдив)    3:0
Академик (София) - Добруджа (Толбухин)          1:1
Рила (Станке Димитров) - Лудогорец (Разград)    0:2
Бдин (Видин) - Вихрен (Сандански)               1:1
Хебър (Пазарджик) - Янтра (Габрово)             1:0
Спартак (Плевен) - Черноморец (Бургас)          2:2
Тунджа (Ямбол) - Осъм (Ловеч)                   0:1
Академик (Свищов) - ЛОКОМОТИВ (Русе)            3:1
[1:0 Методиев 34', 1:1 Благовест Георгиев 49', 
 2:1 Маринов 61', 3:1 Спасов 81']
Шумен (Шумен) - Арда (Кърджали)                 1:0

XXV кръг

1 април 1989, събота, 10:30 ч:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Тунджа (Ямбол)               1:0
[1:0 Димитър Тотев 2']
Спартак (Пловдив) - Червено знаме (Павликени)   1:0
1 април 1989, събота, 17:00 ч:
Шумен (Шумен) - Хасково (Хасково)               0:0
Арда (Кърджали) - Академик (Свищов)             0:0
Осъм (Ловеч) - Спартак (Плевен)                 1:0
Черноморец (Бургас) - Хебър (Пазарджик)         1:1
Янтра (Габрово) - Бдин (Видин)                  4:1
Вихрен (Сандански) - Рила (Станке Димитров)     0:0
Лудогорец (Разград) - Академик (София)          0:0
Добруджа (Толбухин) - Локомотив (Стара Загора)  1:0

XXVI кръг

5 април 1989, сряда, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Спартак (Пловдив)           3:0
Червено знаме (Павликени) - Добруджа (Толбухин) 1:1
Локомотив (Стара Загора) - Лудогорец (Разград)  1:0
Академик (София) - Вихрен (Сандански)           1:0
Рила (Станке Димитров) - Янтра (Габрово)        0:2
Бдин (Видин) - Черноморец (Бургас)              3:2
Хебър (Пазарджик) - Осъм (Ловеч)                1:0
Спартак (Плевен) - ЛОКОМОТИВ (Русе)             2:0
Тунджа (Ямбол) - Арда (Кърджали)                3:0
Академик (Свищов) - Шумен (Шумен)               1:1

XXVII кръг

9 април 1989, неделя, 17:00 ч:
Академик (Свищов) - Хасково (Хасково)           2:2
Шумен (Шумен) - Тунджа (Ямбол)                  0:1
Арда (Кърджали) - Спартак (Плевен)              1:1
в Русе, стадион „Локомотив“:
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Хебър (Пазарджик)            1:0
[1:0 Костадин Аврамов 65']
Осъм (Ловеч) - Бдин (Видин)                     2:0
Черноморец (Бургас) - Рила (Станке Димитров)    2:0
Янтра (Габрово) - Академик (София)              2:0
Вихрен (Сандански) - Локомотив (Стара Загора)   3:1
Лудогорец (Разград) - Червено знаме (Павликени) 4:2
Добруджа (Толбухин) - Спартак (Пловдив)         1:1

XXVIII кръг

16 април 1989, неделя, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Добруджа (Толбухин)         2:0
Спартак (Пловдив) - Лудогорец (Разград)         2:0
Червено знаме (Павликени) - Вихрен (Сандански)  2:1
Локомотив (Стара Загора) - Янтра (Габрово)      4:0
Академик (София) - Черноморец (Бургас)          1:1
Рила (Станке Димитров) - Осъм (Ловеч)           1:0
Бдин (Видин) - ЛОКОМОТИВ (Русе)                 1:0
[1:0 Пламен Петков 33'-дузпа]
Хебър (Пазарджик) - Арда (Кърджали)             1:0
Спартак (Плевен) - Шумен (Шумен)                4:0
Тунджа (Ямбол) - Академик (Свищов)              0:0

XXIX кръг

22 април 1989, събота, 17:00 ч:
Тунджа (Ямбол) - Хасково (Хасково)              2:1
Академик (Свищов) - Спартак (Плевен)            1:1
Шумен (Шумен) - Хебър (Пазарджик)               3:1
Арда (Кърджали) - Бдин (Видин)                  2:0
в Русе, стадион "Локомотив":
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Рила (Станке Димитров)       5:0
[1:0 Благовест Георгиев 8', 2:0 Илия Янков 20',
 3:0 Румен Монев 28', 4:0 Иван Игнатов 76',
 5:0 Благовест Георгиев 83'], 1 500 зрители
Осъм (Ловеч) - Академик (София)                 0:0
Черноморец (Бургас) - Локомотив (Стара Загора)  4:0
Янтра (Габрово) - Червено знаме (Павликени)     1:2
Вихрен (Сандански) - Спартак (Пловдив)          1:1
Лудогорец (Разград) - Добруджа (Толбухин)       1:2

XXX кръг

27 април 1989, четвъртък, 17:00 ч:
Хасково (Хасково) - Лудогорец (Разград)          5:1
Добруджа (Толбухин) - Вихрен (Сандански)         1:0
Спартак (Пловдив) - Янтра (Габрово)              0:2
Червено знаме (Павликени) - Черноморец (Бургас)  0:0
Локомотив (Стара Загора) - Осъм (Ловеч)          2:1
Академик (София) - ЛОКОМОТИВ (Русе)              0:1
[0:1 Костадин Аврамов 74']
Рила (Станке Димитров) - Арда (Кърджали)         5:0
Бдин (Видин) - Шумен (Шумен)                     3:0
Хебър (Пазарджик) - Академик (Свищов)            3:1
Спартак (Плевен) - Тунджа (Ямбол)                1:2

XXXI кръг

30 април 1989, неделя, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Хасково (Хасково)             0:0
Тунджа (Ямбол) - Хебър (Пазарджик)               1:1
Академик (Свищов) - Бдин (Видин)                 1:1
Шумен (Шумен) - Рила (Станке Димитров)           2:3
Арда (Кърджали) - Академик (София)               2:2
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Локомотив (Стара Загора)      0:1
[0:1 Горов 21']
Осъм (Ловеч) - Червено знаме (Павликени)         2:0
Черноморец (Бургас) - Спартак (Пловдив)          2:0
Янтра (Габрово) - Добруджа (Толбухин)            1:0
Вихрен (Сандански) - Лудогорец (Разград)         0:1

XXXII кръг

6 май 1989, събота, 10:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Осъм (Ловеч)                2:2
Локомотив (Стара Загора) - Арда (Кърджали)      3:0
Академик (София) - Шумен (Шумен)                1:2
6 май 1989, събота, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Вихрен (Сандански)          4:1
Лудогорец (Разград) - Янтра (Габрово)           1:0
Добруджа (Толбухин) - Черноморец (Бургас)       1:1
Червено знаме (Павликени) - ЛОКОМОТИВ (Русе)    2:1
[0:1 Костадин Аврамов 2', 1:1 Черенешков 50'-дузпа,
 2:1 Минчев 55']
Рила (Станке Димитров) - Академик (Свищов)      3:1
Бдин (Видин) - Тунджа (Ямбол)                   1:0
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Плевен)            2:0

XXXIII кръг

10 май 1989, сряда, 18:00 ч:
Хебър (Пазарджик) - Хасково (Хасково)           4:1
Спартак (Плевен) - Бдин (Видин)                 2:0
Тунджа (Ямбол) - Рила (Станке Димитров)         2:1
Академик (Свищов) - Академик (София)            1:1
Шумен (Шумен) - Локомотив (Стара Загора)        1:1
Арда (Кърджали) - Червено знаме (Павликени)     0:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Спартак (Пловдив)            0:1 
[0:1 Радев 88']
Осъм (Ловеч) - Добруджа (Толбухин)              2:0
Черноморец (Бургас) - Лудогорец (Разград)       3:1
Янтра (Габрово) - Вихрен (Сандански)            0:0

XXXIV кръг

14 май 1989, неделя, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Янтра (Габрово)             4:1
Вихрен (Сандански) - Черноморец (Бургас)        2:1
Лудогорец (Разград) - Осъм (Ловеч)              1:2
Добруджа (Толбухин) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          6:1
[1:0 Стефанов 5', 2:0 Дурев 26'-дузпа,
 2:1 Румен Монев 29'-дузпа, 4:1 Дурев 53', 73',
 5:1 Георгиев 77', 6:1 Стефанов 83']
Спартак (Пловдив) - Арда (Кърджали)             4:1
Червено знаме (Павликени) - Шумен (Шумен)       0:2
Локомотив (Стара Загора) - Академик (Свищов)    1:0
Академик (София) - Тунджа (Ямбол)               2:1
Рила (Станке Димитров) - Спартак (Плевен)       2:1
Бдин (Видин) - Хебър (Пазарджик)                1:1 

XXXV кръг

21 май 1989, неделя, 18:00 ч:
Бдин (Видин) - Хасково (Хасково)                2:2
Хебър (Пазарджик) - Рила (Станке Димитров)      5:0
Спартак (Плевен) - Академик (София)             4:0
Тунджа (Ямбол) - Локомотив (Стара Загора)       4:1
Академик (Свищов) - Червено знаме (Павликени)   1:0
Шумен (Шумен) - Спартак (Пловдив)               3:1
Арда (Кърджали) - Добруджа (Толбухин)           1:3
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Лудогорец (Разград)          2:1
Осъм (Ловеч) - Вихрен (Сандански)               4:0
Черноморец (Бургас) - Янтра (Габрово)           3:1

XXXVI кръг

27 май 1989, събота, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Черноморец (Бургас)         1:2
Янтра (Габрово) - Осъм (Ловеч)                  1:1
Вихрен (Сандански) - ЛОКОМОТИВ (Русе)           2:1 [репортаж от мача]
[0:1 Мечев 30'-автогол, 1:1 Пантаазиев 65',
 2:1 Танев 80'-дузпа]
Лудогорец (Разград) - Арда (Кърджали)           3:2
Добруджа (Толбухин) - Шумен (Шумен)             0:1
Спартак (Пловдив) - Академик (Свищов)           1:2
Червено знаме (Павликени) - Тунджа (Ямбол)      1:3
Локомотив (Стара Загора) - Спартак (Плевен)     1:3
Академик (София) - Хебър (Пазарджик)            1:3
Рила (Станке Димитров) - Бдин (Видин)           2:0

XXXVII кръг

31 май 1989, сряда, 18:00 ч:
Рила (Станке Димитров) - Хасково (Хасково)      2:0
Бдин (Видин) - Академик (София)                 3:2
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (Стара Загора)    4:2
Спартак (Плевен) - Червено знаме (Павликени)    2:1
Тунджа (Ямбол) - Спартак (Пловдив)              1:1
Академик (Свищов) - Добруджа (Толбухин)         2:0
Шумен (Шумен) - Лудогорец (Разград)             ---
Арда (Кърджали) - Вихрен (Сандански)            1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) - Янтра (Габрово)              0:1
Осъм (Ловеч) - Черноморец (Бургас)              2:0
7 юни 1989, сряда, 18:00 ч:
Шумен (Шумен) - Лудогорец (Разград)             4:0

XXXVIII кръг

4 юни 1989, неделя, 18:00 ч:
Хасково (Хасково) - Осъм (Ловеч)                1:0
Черноморец (Бургас) - ЛОКОМОТИВ (Русе)          4:0
[1:0 Симеон Чилибонов 14', 2:0 Владо Стоянов 34',
 3:0 Живко Келепов 47', 4:0 Николай Русев 53']
Янтра (Габрово) - Арда (Кърджали)               5:3
Вихрен (Сандански) - Шумен (Шумен)              2:2
Лудогорец (Разград) - Академик (Свищов)         2:3
Добруджа (Толбухин) - Тунджа (Ямбол)            1:0
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)            3:1
Червено знаме (Павликени) - Хебър (Пазарджик)   1:1
Локомотив (Стара Загора) - Бдин (Видин)         6:2
Академик (София) - Рила (Станке Димитров)       0:0

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

КУПА НА НРБ
31 август 1988, сряда:
Локомотив (Горна Оряховица) – ЛОКОМОТИВ (Русе) 4:3
[Димитър Печикамъков (2), Радия Дойчев (2); Димитър Тотев (2), Маринов (автогол)]

14 септември 1988, сряда:
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Локомотив (Горна Оряховица)

VI група
Спартак (Варна) – Локомотив (Горна Оряховица) 1:1
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Добруджа (Добрич) 3:1
[1:0 Благовест Георгиев 16′, 2:0 Томислав Господинов 22′, 3:0 Благовест Георгиев 26′, 3:1 Дурев 40′-дузпа]

ДРУГИ ТУРНИРИ

КУПА НА СЪВЕТСКАТА АРМИЯ
1/16 финал
14 декември 1988, сряда:
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Етър (Велико Търново) 1:0
[1:0 Томислав Господинов 38′]

1/8 финал

ЛОКОМОТИВ (Русе) – Хасково (Хасково) 6:5 след продължения и дузпи

1/4 финал
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Миньор (Перник) 2:0

Полуфинал
ЛОКОМОТИВ (Русе) – ЦФКА Средец (София) 2:4

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

ноември 1988:
ЛОКОМОТИВ (Русе) – Рапид (Букурещ, Румъния) 2:3
[Томислав Господинов (2); Попа, Илие, Аугостин]

Напиши коментар