сезон 1992/93

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

„Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Черно море (Варна)       38  23  7  8   67:31  53
 2. Шумен (Шумен)            38  24  4 10   69:31  52
-----------------------------------------------------
 3. ЛЕКС (Ловеч)             38  20 10  8   63:32  51  
 4. Рилски спортист (Самоков)38  17 10 11   56:52  44  
 5. Монтана (Монтана)        38  18  5 15   59:42  41  
 6. Академик (Свищов)        38  17  7 14   46:37  41  
 7. Спартак (Плевен)         38  16  9 13   56:54  41  
 8. Нефтохимик (Бургас)      38  15 10 13   48:39  40  
 9. Беласица (Петрич)        38  16  7 15   55:51  39  
10. Светкавица (Търговище)   38  15  9 14   48:47  39  
11. Спартак (Пловдив)        38  15  8 15   50:40  38  
12. Дунав (Русе)             38  15  7 16   45:55  37  
13. Розова долина (Казанлък) 38  15  6 17   43:50  36  
14. Доростол (Силистра)      38  13  8 17   40:50  34  
15. Миньор (Перник)          38  11 12 15   35:48  34  
16. Несебьр (Несебър)        38  11 12 15   41:59  34  
17. Хе6ьр (Пазарджик)        38  13  7 18   51:56  33  
18. Ботев (Враца)            38  11  8 19   39:54  30  
19. КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)    38   9  7 22   29:54  25  
20. Бдин (Видин)             38   5  9 24   25:83  19

Източници: Bulgarian-football.com и личен архив на Борис Попов.

– С Указ № 10 от 18 януари 1993 г. на президента Желю Желев Михайловград е преименуван на Монтана.
– В програмата за есенния дял на първенството присъства ЛОКОМОТИВ (Русе), които е преименуван на Корабостроител непосредствено преди първия кръг на сезона 1992/93.
– Във връзка с обазуването на две „Б“ групи – Северна и Южна, от следващия сезон 1993/94, е решено да няма изпадащи отбори през този сезон. Това решение е взето след края на сезон 1992/93 и в негов резултат изпадналите Хебър (Пазарджик), Ботев (Враца), КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) и Бдин (Видин) запазват местата си в „Б“ група.

Голмайстори за КОРАБОСТРОИТЕЛ през сезона:
8 – Костадин Аврамов
6 – Мариян Тодоров
5 – Румен Монев
2 – Евгени Игнатов
2 – Христофор Цочев
2 – М. Величков
1 – М. Мустафов
1 – Красимир Гецов
1 – Сашо Начев
1 – Димитър Димитров

Състав на ФК КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) през сезон 1992/93

вратар

ИграчМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Тома Филипов22000
Калоян Чакъров11000
Марин Маринов5000

нападател

ИграчМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Евгени Игнатов35250
Костадин Аврамов23820
M. Мустафов14130
Димитър Димитров9110
Георги Георгиев8000
Мирослав Байчев5001

Старши треньори през сезона са Тодор Тодоров до края на март 1993 г., а след това на поста от началото на април е назначен Васил Разсолков.

Мач център – сезон 1992/93

ФК Корабостроител – сезон 1992/93

ДатаСрещаРезултатКръг
1992-08-08 18:00:058 август 1992 Корабостроител (Русе) - Розова долина (Казанлък)3 - 2I
1992-08-15 18:00:5515 август 1992 ЛЕКС (Ловеч) - Корабостроител (Русе)1 - 1II
1992-08-19 18:00:2819 август 1992 Корабостроител (Русе) - Бдин (Видин)1 - 0III
1992-08-23 18:00:1223 август 1992 Академик (Свищов) - Корабостроител (Русе)2 - 0IV
1992-08-26 18:00:3526 август 1992 Корабостроител (Русе) - Шумен (Шумен)1 - 0V
1992-08-30 18:00:5030 август 1992 Спартак (Пловдив) - Корабостроител (Русе)2 - 1VI
1992-09-05 17:00:265 септември 1992 Корабостроител (Русе) - Несебър0 - 2VII
1992-09-13 17:00:4013 септември 1992 Дунав (Русе) - Корабостроител (Русе)3 - 2VIII
1992-09-19 17:00:5019 септември 1992 Корабостроител (Русе) - Доростол (Силистра)1 - 0IX
1992-09-23 17:00:4723 септември 1992 Нефтохимик (Бургас) - Корабостроител (Русе)2 - 1X
1992-09-26 17:00:1926 септември 1992 Корабостроител (Русе) - Хебър (Пазарджик)3 - 0XI
1992-10-03 15:00:453 октомври 1992 Ботев (Враца) - Корабостроител (Русе)1 - 2XII
1992-10-11 15:00:2911 октомври 1992 Корабостроител (Русе) - Монтана (Михайловград)2 - 1XIII
1992-10-17 15:00:4817 октомври 1992 Рилски спортист (Самоков) - Корабостроител (Русе)1 - 0XIV
1992-10-24 15:00:3524 октомври 1992 Корабостроител (Русе) - Миньор (Перник)0 - 2XV
1992-10-31 15:00:5331 октомври 1992 Светкавица (Търговище) - Корабостроител (Русе)2 - 0XVI
1992-11-11 14:30:0611 ноември 1992 Корабостроител (Русе) - Спартак (Плевен)1 - 1XVII
1992-11-21 14:30:3621 ноември 1992 Корабостроител (Русе) - Беласица (Петрич)1 - 0XVIII
1992-11-28 14:30:2828 ноември 1992 Черно море (Варна) - Корабостроител (Русе)2 - 1XIX
1993-03-03 15:30:523 март 1993 Розова долина (Казанлък) - Корабостроител (Русе)2 - 0XX
1993-03-06 15:30:466 март 1993 Корабостроител (Русе) - ЛЕКС (Ловеч)1 - 2XXI
1993-03-13 15:30:3713 март 1993 Бдин (Видин) - Корабостроител (Русе)0 - 0XXII
1993-03-17 15:30:2617 март 1993 Корабостроител (Русе) - Академик (Свищов)0 - 0XXIII
1993-03-21 15:30:5021 март 1993 Шумен (Шумен) - Корабостроител (Русе)2 - 1XXIV
1993-03-27 15:30:4827 март 1993 Корабостроител (Русе) - Спартак (Пловдив)0 - 2XXV
1993-04-03 17:00:393 април 1993 Несебър (Несебър) - Корабостроител (Русе)1 - 1XXVI
1993-04-07 17:00:017 април 1993 Корабостроител (Русе) - Дунав (Русе)0 - 1XXVII
1993-04-11 17:00:1611 април 1993 Доростол (Силистра) - Корабостроител (Русе)0 - 0XXVIII
1993-04-17 17:00:2717 април 1993 Корабостроител (Русе) - Нефтохимик (Бургас)0 - 0XXIX
1993-04-21 17:00:5921 април 1993 Хебър (Пазарджик) - Корабостроител (Русе)4 - 1XXX
1993-04-25 17:00:0225 април 1993 Корабостроител (Русе) - Ботев (Враца)0 - 1XXXI
1993-05-01 18:00:051 май 1993 Монтана (Монтана) - Корабостроител (Русе)1 - 0XXXII
1993-05-08 18:00:408 май 1993 Корабостроител (Русе) - Рилски спортист (Самоков)0 - 2XXXIII
1993-05-15 18:00:4215 май 1993 Миньор (Перник) - Корабостроител (Русе)1 - 2XXXIV
1993-05-22 18:00:0022 май 1993 Корабостроител (Русе) - Светкавица (Търговище)1 - 2XXXV
1993-05-26 17:45:3826 май 1993 Спартак (Плевен) - Корабостроител (Русе) 2:12 - 1XXXVI
1993-05-30 18:00:1530 май 1993 Беласица (Петрич) - Корабостроител (Русе)3 - 0XXXVII
1993-06-05 18:00:095 юни 1993 Корабостроител (Русе) - Черно море (Варна)0 - 4XXXVIII

Резултати:

I кръг

8 август 1992, събота, 18:00 ч:
Доростол (Силистра) - Спартак (Плевен)            2:0
Нефтохимик (Бургас) - Дунав (Русе)                0:0
Хебър (Пазарджик) - Несебър (Несебър)             3:0
Ботев (Враца) - Спартак (Пловдив)                 1:1
Монтана (Михайловград) - Шумен (Шумен)            1:2
Рилски спортист (Самоков) - Академик (Свищов)     3:2
Миньор (Перник) - Бдин (Видин)                    0:0
Светкавица (Търговище) - ЛЕКС (Ловеч)             0:0
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Розова долина (Казанлък)  3:2 [репортаж от мача]
[1:0 Костадин Аврамов 46', 2:0 Румен Монев 57'-дузпа,
 2:1 Николов 75', 3:1 Мустафов 83', 3:2 Иванов 89'],
 2 500 зрители
Състав на Корабостроител: Филипов, Игнатов, Григоров,
Цонев, Гецов, Тодоров, Божилов (47'- Кирилов), В. Великов.
Аврамов, Монев, Христов (64'-Мустафов)
Беласица (Петрич) - Черно море (Варна)            2:1

II кръг

15 август 1992, събота, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Черно море (Варна)             0:0
Розова долина (Казанлък) - Беласица (Петрич)      3:1
ЛЕКС (Ловеч) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)              1:1 [репортаж от мача]
[0:1 Костадин Аврамов 30', 1:1 Спасов 80'-дузпа],
 1 200 зрители
Състав на Корабостроител: Филипов, Игнатов, Григоров,
Цонев, Цочев, Тодоров, Кирилов, Йорданов, Аврамов (89'-
Божинов), Монев, Христов (85'- Величков).
Бдин (Видин) - Светкавица (Търговище)             1:1
Академик (Свищов) - Миньор (Перник)               2:0
Шумен (Шумен) - Рилски спортист (Самоков)         3:1
Дунав (Русе) - Хебър (Пазарджик)                  1:2
Доростол (Силистра) - Нефтохимик (Бургас)         1:0
16 август 1992, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Монтана (Михайловград)        1:1
Несебър (Несебър) - Ботев (Враца)                 1:0

III кръг

19 август 1992, сряда, 18:00 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Спартак (Плевен)            3:0
Хебър (Пазарджик) - Доростол (Силистра)           2:0
Ботев (Враца) - Дунав (Русе)                      2:3
Монтана (Михайловград) - Несебър (Несебър)        5:0
Рилски спортист (Самоков) - Спартак (Пловдив)     2:1
Миньор (Перник) - Шумен (Шумен)                   1:2
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)        2:0
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Бдин (Видин)              1:0 [репортаж от мача]
[1:0 Костадин Аврамов 75'], 3 000 зрители
Състав на Корабостроител: Филипов, Игнатов, Григоров,
Цонев, Цочев, Тодоров, П. Кирилов (46' - Божинов),
Йорданов, Аврамов (85' - Великов), Монев, Христов.
Беласица (Петрич) - ЛЕКС (Ловеч)
Черно море (Варна) - Розова долина (Казанлък)     3:1

IV кръг

23 август 1992, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Розова долина (Казанлък)       2:1
ЛЕКС (Ловеч) - Черно море (Варна)                 1:1
Бдин (Видин) - Беласица (Петрич)                  2:1
Академик (Свищов) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         2:0 [репортаж от мача]
[2:0 Емил Маринов 11', 82'], 1 000 зрители
Състав на Корабостроител: Филипов, Игнатов, Григоров,
Цонев, Цочев, Тодоров, Кирилов (46' - Божинов),
Йорданов, Аврамов (75' - Божков), Монев, Христов.
Шумен (Шумен) - Светкавица (Търговище)            1:0
Спартак (Пловдив) - Миньор (Перник)               3:0
Несебър (Несебър) - Рилски спортист (Самоков)     1:1
Дунав (Русе) - Монтана (Михайловград)             3:0
Доростол (Силистра) - Ботев (Враца)               3:2
Нефтохимик (Бургас) - Хебър (Пазарджик)           2:0

V кръг

26 август 1992, сряда, 18:00 ч:
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Плевен)              2:0
Ботев (Враца) - Нефтохимик (Бургас)               0:0
Монтана (Михайловград) - Доростол (Силистра)      4:0
Рилски спортист (Самоков) - Дунав (Русе)          0:1
Миньор (Перник) - Несебър (Несебър)               1:0
Светкавица (Търговище) - Спартак (Пловдив)        0:0
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Шумен (Шумен)             1:0 [репортаж от мача]
[1:0 Мариян Тодоров 73'], 4 500 зрители
Състав на Корабостроител: Маринов, Игнатов (46' - Мустафов),
Григоров, Цонев,Гецов, Тодоров, Цочев, Йорданов
(69' - Димитров), Аврамов, Монев, Христов.
Беласица (Петрич) - Академик (Свищов)           отложен
Отложен поради инцидент с автобуса на Академик на
път за Петрич. Възниканал пожар е унищожил напълно
автобуса на "студентите", а с това и екипите им.
Черно море (Варна) - Бдин (Видин)                 3:1
Розова долина (Казанлък) - ЛЕКС (Ловеч)         отложен
Отложен поради участие на състезатели в
мач на юношеския национален отбор. 
2 септември 1992, сряда, 17:00 ч:
Беласица (Петрич) - Академик (Свищов)             2:0
Розова долина (Казанлък) - ЛЕКС (Ловеч)           2:0

VI кръг

30 август 1992, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - ЛЕКС (Ловеч)                   2:2
Бдин (Видин) - Розова долина (Казанлък)           2:0
Академик (Свищов) - Черно море (Варна)            0:2
Шумен (Шумен) - Беласица (Петрич)                 3:1
Спартак (Пловдив) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         2:1 [репортаж от мача]
[0:1 Костадин Аврамов 7', 1:1 Петков 57', 
 2:1 Хаджилийски 78'], 2 000 зрители
Състав на Корабостроител: Маринов, Игнатов, Григоров,
Цонев, Цочев, Тодоров, Мустафов, Йорданов, Аврамов
(80'- М.Великов), Монев, Христов (74'-Д. Великов)
Несебър (Несебър) - Светкавица (Търговище)
Дунав (Русе) - Миньор (Перник)                    1:0
Доростол (Силистра) - Рилски спортист (Самоков)   3:0
Нефтохимик (Бургас) - Монтана (Михайловград)      2:0
Хебър (Пазарджик) - Ботев (Враца)                 0:1

VII кръг

5 септември 1992, събота, 17:00 ч:
Ботев (Враца) - Спартак (Плевен)                  2:0
Монтана (Михайловград) - Хебър (Пазарджик)        3:0
Рилски спортист (Самоков) - Нефтохимик (Бургас)   2:1
Миньор (Перник) - Доростол (Силистра)             0:0
Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе)             0:0
в Русе стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Несебър (Несебър)         0:2 [репортаж от мача]
[0:1 Николай Русев 39', 0:2 Иван Георгиев 81'],
 1 500 зрители
Състав на Корабостроител: Маринов, Игнатов, 
Григоров, Цонев, Гецов (46' - Мустафов), Тодоров, 
Цочев, Йорданов, Аврамов, Монев (55' - В. Великов), 
Христов.
Беласица (Петрич) - Спартак (Пловдив)             2:1
Розова долина (Казанлък) - Академик (Свищов)      1:1
ЛЕКС (Ловеч) - Бдин (Видин)                       4:1
6 септември 1992, неделя, 17:00 ч:
Черно море (Варна) - Шумен (Шумен)                3:2

VIII кръг

13 септември 1992, неделя, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Бдин (Видин)                   0:0
Академик (Свищов) - ЛЕКС (Ловеч)                  2:0
Шумен (Шумен) - Розова долина (Казанлък)          0:1
Спартак (Пловдив) - Черно море (Варна)            0:0
Несебър (Несебър) - Беласица (Петрич)             2:1
в Русе, Градски стадион:
Дунав (Русе) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)              3:2
[0:1 Евгени Игнатов 19', 1:1 Деян Йорданов 47',
 2:1 Сезер Мустафов 48', 3:1 Борислав Богомилов 70',
 3:2 Костадин Аврамов 84'], 9 000 зрители
Доростол (Силистра) - Светкавица (Търговище)      1:1
Нефтохимик (Бургас) - Миньор (Перник)             6:2
Хебър (Пазарджик) - Рилски спортист (Самоков)     3:2
Ботев (Враца) - Монтана (Михайловград)            1:3

IX кръг

19 септември 1992, събота, 17:00 ч:
Монтана (Михайловград) - Спартак (Плевен)         2:0
Рилски спортист (Самоков) - Ботев (Враца)         4:0
Миньор (Перник) - Хебър (Пазарджик)               2:1
Светкавица (Търговище) - Нефтохимик (Бургас)      3:0
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Доростол (Силистра)       1:0
[1:0 Костадин Аврамов 82'], 2 000 зрители
Беласица (Петрич) - Дунав (Русе)                  2:1
Черно море (Варна) - Несебър (Несебър)            1:2
Розова долина (Казанлък) - Спартак (Пловдив)      2:0
ЛЕКС (Ловеч) - Шумен (Шумен)                      2:1
Бдин (Видин) - Академик (Свищов)                  1:0

X кръг

23 септември 1992, сряда, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Академик (Свищов)              2:0
Шумен (Шумен) - Бдин (Видин)                      1:1
Спартак (Пловдив) - ЛЕКС (Ловеч)                  2:1
Несебър (Несебър) - Розова долина (Казанлък)      2:1
Дунав (Русе) - Черно море (Варна)                 1:1
Доростол (Силистра) - Беласица (Петрич)           0:0
Нефтохимик (Бургас) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)       2:1
[2:0 Симеонов 25'-дузпа, 33'-дузпа, 
 2:1 Мариян Тодоров 45'], 3 500 зрители
Хебър (Пазарджик) - Светкавица (Търговище)        5:2
Ботев (Враца) - Миньор (Перник)                   2:2
Монтана (Михайловград) - Рил. спортист (Самоков)  0:0

XI кръг

26 септември 1992, събота, 17:00 ч:
Рилски спортист (Самоков) - Спартак (Плевен)      2:1
Миньор (Перник) - Монтана (Михайловград)          1:0
Светкавица (Търговище) - Ботев (Враца)            3:0
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Хебър (Пазарджик)         3:0
[1:0 Мариян Тодоров 42', 2:0 Христофор Цочев 47',
 3:0 Величков 67'], 1 500 зрители
Беласица (Петрич) - Нефтохимик (Бургас)           1:0
Розова долина (Казанлък) - Дунав (Русе)           2:0
ЛЕКС (Ловеч) - Несебър (Несебър)                  3:0
Бдин (Видин) - Спартак (Пловдив)                  1:0
Академик (Свищов) - Шумен (Шумен)                 1:2
27 септември 1992, неделя, 17:00 ч:
Черно море (Варна) - Доростол (Силистра)          2:0

XII кръг

3 октомври 1992, събота, 15:00 ч:
Спартак (Плевен) - Шумен (Шумен)                  1:0
Несебър (Несебър) - Бдин (Видин)                  3:1
Дунав (Русе) - ЛЕКС (Ловеч)                       0:0
Доростол (Силистра) - Розова долина (Казанлък)    3:1
Хебър (Пазарджик) - Беласица (Петрич)             1:1
Ботев (Враца) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)             1:2
[1:0 Емилов 9', 1:1 Величков 14', 
 1:2 Мариян Тодоров 79'], 300 зрители
Монтана (Михайловград) - Светкавица (Търговище)   2:0
Рилски спортист (Самоков) - Миньор (Перник)       1:0
4 октомври 1992, неделя, 15:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Академик (Свищов)             0:2
Нефтохимик (Бургас) - Черно море (Варна)          1:2

XIII кръг

10 октомври 1992, събота, 15:00 ч:
Черно море (Варна) - Хебър (Пазарджик)            2:0
11 октомври 1992, неделя, 15:00 ч:
Миньор (Перник) - Спартак (Плевен)                1:1
Светкавица (Търговище) - Рил. спортист (Самоков)  2:0
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Монтана (Михайловград)    2:1
[1:0 Костадин Аврамов 5', 1:1 Антонов 67',
 2:1 Костадин Аврамов 77'], 1 200 зрители
Беласица (Петрич) - Ботев (Враца)                 0:0
Розова долина (Казанлък) - Нефтохимик (Бургас)    4:1
ЛЕКС (Ловеч) - Доростол (Силистра)                2:0
Бдин (Видин) - Дунав (Русе)                       2:3
Академик (Свищов) - Несебър (Несебър)             3:0
Шумен (Шумен) - Спартак (Пловдив)                 2:0

XIV кръг

17 октомври 1992, събота, 15:00 ч:
Спартак (Плевен) - Спартак (Пловдив)              4:1
Несебър (Несебър) - Шумен (Шумен)                 0:0
Дунав (Русе) - Академик (Свищов)                  0:2
Доростол (Силистра) - Бдин (Видин)                3:1
Нефтохимик (Бургас) - ЛЕКС (Ловеч)                0:0
Хебър (Пазарджик) - Розова долина (Казанлък)      1:1
Ботев (Враца) - Черно море (Варна)                0:2
Монтана (Михайловград) - Беласица (Петрич)        3:1
Рил. спортист (Самоков) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)   1:0
[1:0 K. Николов 64'], 2 200 зрители
Миньор (Перник) - Светкавица (Търговище)          0:0

XV кръг

24 октомври 1992, събота, 15:00 ч:
Светкавица (Търговище) - Спартак (Плевен)         2:0
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Миньор (Перник)           0:2
[0:1 Петров 63', 0:2 Евгениев 88'], 500 зрители
Беласица (Петрич) - Рилски спортист (Самоков)     1:1
Черно море (Варна) - Монтана (Михайловград)       2:1
Розова долина (Казанлък) - Ботев (Враца)          1:0
ЛЕКС (Ловеч) - Хебър (Пазарджик)                  1:2
Бдин (Видин) - Нефтохимик (Бургас)                1:3
Академик (Свищов) - Доростол (Силистра)           1:0
Шумен (Шумен) - Дунав (Русе)                      2:0
Спартак (Пловдив) - Несебър (Несебър)             2:0

XVI кръг

31 октомври 1992, събота, 15:00 ч:
Спартак (Плевен) - Несебър (Несебър)              2:2
Дунав (Русе) - Спартак (Пловдив)                  2:1
Доростол (Силистра) - Шумен (Шумен)               3:1
Хебър (Пазарджик) - Бдин (Видин)                  3:0
Ботев (Враца) - ЛЕКС (Ловеч)                      0:2
Монтана (Михайловград) - Розова долина (Казанлък) 1:0
Рилски спортист (Самоков) - Черно море (Варна)    1:0
Миньор (Перник) - Беласица (Петрич)               3:0
Светкавица (Търговище) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)    2:0
[2:0 Първанов 42', 74'-дузпа], 1 200 зрители
1 ноември 1992, неделя, 14:30 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Академик (Свищов)           1:1

XVII кръг

11 ноември 1992, сряда, 14:30 ч:
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Спартак (Плевен)          1:1
[1:0 Мариян Тодоров 68', 1:1 Малинов 88], 300 зрители
Беласица (Петрич) - Светкавица (Търговище)        4:0
Черно море (Варна) - Миньор (Перник)              3:1
Розова долина (Казанлък) - Рил.спортист (Самоков) 0:0
ЛЕКС (Ловеч) - Монтана (Михайловград)             3:1
Бдин (Видин) - Ботев (Враца)                      2:2
Академик (Свищов) - Хебър (Пазарджик)             3:0
Шумен (Шумен) - Нефтохимик (Бургас)               0:0
Спартак (Пловдив) - Доростол (Силистра)           1:0
Несебър (Несебър) - Дунав (Русе)                  3:2

XVIII кръг

21 ноември 1992, събота, 14:30 ч:
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)                   2:0
Доростол (Силистра) - Несебър (Несебър)           2:0
Нефтохимик (Бургас) - Спартак (Пловдив)           2:0
Хебър (Пазарджик) - Шумен (Шумен)                 2:0
Ботев (Враца) - Академик (Свищов)                 3:1
Монтана (Михайловград) - Бдин (Видин)             4:0
Рилски спортист (Самоков) - ЛЕКС (Ловеч)          4:1
Миньор (Перник) - Розова долина (Казанлък)        1:0
Светкавица (Търговище) - Черно море (Варна)       2:1
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Беласица (Петрич)         1:0
[1:0 Мариян Тодоров 47']

XIX кръг

28 ноември 1992, събота, 14:30 ч:
Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен)              3:1
Черно море (Варна) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)        2:1
Розова долина (Казанлък) - Светкавица (Търговище) 3:0
ЛЕКС (Ловеч) - Миньор (Перник)                    2:0
Бдин (Видин) - Рилски спортист (Самоков)          0:0
Академик (Свищов) - Монтана (Михайловград)        1:1
Шумен (Шумен) - Ботев (Враца)                     2:0
Несебър (Несебър) - Нефтохимик (Бургас)           0:2
Дунав (Русе) - Доростол (Силистра)                2:1
29 ноември 1992, неделя, 14:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Хебър (Пазарджик)             1:0

XX кръг

27 февруари 1993, събота, 14:30 ч:
Спартак (Плевен) - Доростол (Силистра)            4:0
Дунав (Русе) - Нефтохимик (Бургас)                1:1
Несебър (Несебър) - Хебър (Пазарджик)             2:1
Шумен (Шумен) - Монтана (Монтана)                 3:1
Академик (Свищов) - Рилски спортист (Самоков)     2:2
Бдин (Видин) - Миньор (Перник)                    1:1
ЛЕКС (Ловеч) - Светкавица (Търговище)             3:2
Розова долина (Казанлък) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) отложен
Черно море (Варна) - Беласица (Петрич)            3:0
28 февруари 1993, неделя, 14:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Ботев (Враца)                 5:0
3 март 1993, сряда, 15:30 ч:
Розова долина (Казанлък) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)  2:0
[1:0 Спасов 59'-дузпа, 2:0 Маринов 67'], 1 000 зрители


XXI кръг

6 март 1993, събота, 15:30 ч:
Беласица (Петрич) - Розова долина (Казанлък)      3:0
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - ЛЕКС (Ловеч)              1:2
[0:1 Симеонов 40', 0:2 Христов 80',
 1:2 Евгени Игнатов 89'], 1 000 зрители
[червени картони - Костадинов (Кор), Гецов (Кор),
 Стефанов (ЛЕКС), Христов (ЛЕКС)]
Светкавица (Търговище) - Бдин (Видин)           отложен
Бдин не пътува до Търговище поради финансови причини.
Миньор (Перник) - Академик (Свищов)               2:0
Рилски спортист (Самоков) - Шумен (Шумен)         2:0
Монтана (Монтана) - Спартак (Пловдив)             1:1
Ботев (Враца) - Несебър (Несебър)                 2:0
Хебър (Пазарджик) - Дунав (Русе)                  4:1
Нефтохимик (Бургас) - Доростол (Силистра)       отложен
Срещата е отложена поради заснежен терен.
7 март 1993, неделя, 15:30 ч:
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)           отложен
Срещата е отложена поради заснежен терен.
8 март 1993, понеделник, 15:30 ч:
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)           отложен
Срещата е повторно отложена поради заснежен терен.
24 март 1993, сряда, 15:30 ч:
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)             2:0
31 март 1993, срядан 15:30 ч:
Нефтохимик (Бургас) - Доростол (Силистра)         1:0

XXII кръг

13 март 1993, събота, 15:30 ч:
Спартак (Плевен) - Нефтохимик (Бургас)            2:1
Доростол (Силистра) - Хебър (Пазарджик)         отложен
Дунав (Русе) - Ботев (Враца)                    отложен
Несебър (Несебър) - Монтана (Монтана)             2:3
Шумен (Шумен) - Миньор (Перник)                 отложен  
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)      отложен
във Вълчедъм, ст. "Златия":
Бдин (Видин) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)              0:0
 850 зрители
ЛЕКС (Ловеч) - Беласица (Петрич)                  1:0
Розова долина (Казанлък) - Черно море (Варна)     2:0
14 март 1993, неделя, 15:30 ч:
Спартак (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков)     1:1
24 март 1993, сряда, 15:30 ч:
Дунав (Русе) - Ботев (Враца)                      2:0
Шумен (Шумен) - Миньор (Перник)                   6:0
Доростол (Силистра) - Хебър (Пазарджик)           2:1
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)        2:1

XXIII кръг

17 март 1993, сряда, 15:30 ч:
Розова долина (Казанлък) - Спартак (Плевен)       2:2
Черно море (Варна) - ЛЕКС (Ловеч)                 1:0
Беласица (Петрич) - Бдин (Видин)                  4:1
в Русе, Градски стадион:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Академик (Свищов)         0:0
 700 зрители
Светкавица (Търговище) - Шумен (Шумен)            1:2
Миньор (Перник) - Спартак (Пловдив)               1:2
Рилски спортист (Самоков) - Несебър (Несебър)     4:1
Монтана (Монтана) - Дунав (Русе)                  2:0
Ботев (Враца) - Доростол (Силистра)               1:0
Хебър (Пазарджик) - Нефтохимик (Бургас)           2:3

XXIV кръг

21 март 1993, неделя, 15:30 ч:
Спартак (Плевен) - Хебър (Пазарджик)              1:0
Нефтохимик (Бургас) - Ботев (Враца)               0:0
Доростол (Силистра) - Монтана (Монтана)           1:0
Дунав (Русе) - Рилски спортист (Самоков)          2:1
Несебър (Несебър) - Миньор (Перник)               0:0
Спартак (Пловдив) - Светкавица (Търговище)        3:0
Шумен (Шумен) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)             2:1
[2:0 Тодор Праматаров 52', 68', 2:1 Христофор Цочев 72'],
 3 500 зрители
Академик (Свищов) - Беласица (Петрич)             1:0
Бдин (Видин) - Черно море (Варна)                 1:0
ЛЕКС (Ловеч) - Розова долина (Казанлък)           3:0

XXV кръг

27 март 1993, събота, 15:30 ч:
ЛЕКС (Ловеч) - Спартак (Плевен)                   1:1
Розова долина (Казанлък) - Бдин (Видин)           3:2
Черно море (Варна) - Академик (Свищов)            2:0
Беласица (Петрич) - Шумен (Шумен)                 2:2
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Спартак (Пловдив)         0:2 
[0:1 Петков 17', 0:2 Николай Праматаров 77'],
 700 зрители
Светкавица (Търговище) - Несебър (Несебър)        2:0
Миньор (Перник) - Дунав (Русе)                    3:0
Рилски спортист (Самоков) - Доростол (Силистра)   3:0
Монтана (Монтана) - Нефтохимик (Бургас)           2:0
Ботев (Враца) - Хебър (Пазарджик)                 2:0

XXVI кръг

3 април 1993, събота, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Ботев (Враца)                  2:0
Хебър (Пазарджик) - Монтана (Монтана)             1:1
Нефтохимик (Бургас) - Рилски спортист (Самоков) прекратен
Срещата е прекратена 88 минута при 2:0 за Нефтохимик.
След сбиване между играчи на двата отбора гостите
от Рилски спортист напускат терена. По-късно е 
присъден служебен резултат 5:0 в полза на Нефтохимик.
Доростол (Силистра) - Миньор (Перник)             3:0
Дунав (Русе) - Светкавица (Търговище)             2:0
Несебър (Несебър) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         1:1
[1:0 Марков 30', 1:1 Сашо Начев 55'], 400 зрители
[червени картони - Казаков (Нес), Байчев (Кор),
 Христофор Цочев (Кор)]
Спартак (Пловдив) - Беласица (Петрич)             5:0
в Попово (поради наказание с лишаване от домакинство):
Шумен (Шумен) - Черно море (Варна)                0:1
Академик (Свищов) - Розова долина (Казанлък)      2:0
Бдин (Видин) - ЛЕКС (Ловеч)                       0:3

XXVII кръг

7 април 1993, сряда, 17:00 ч:
Бдин (Видин) - Спартак (Плевен)                   1:2
ЛЕКС (Ловеч) - Академик (Свищов)                  3:1
Розова долина (Казанлък) - Шумен (Шумен)          1:0
Черно море (Варна) - Спартак (Пловдив)            2:1
Беласица (Петрич) - Несебър (Несебър)             2:1
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Дунав (Русе)              0:1
[0:1 Сезер Мустафов 44'], 3 500 зрители
Светкавица (Търговище) - Доростол (Силистра)      2:1
Миньор (Перник) - Нефтохимик (Бургас)             1:1
Рилски спортист (Самоков) - Хебър (Пазарджик)     2:1
Монтана (Монтана) - Ботев (Враца)                 1:1

XXVIII кръг

11 април 1993, неделя, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Монтана (Монтана)              2:1
Ботев (Враца) - Рилски спортист (Самоков)         2:2
Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник)               0:0
Нефтохимик (Бургас) - Светкавица (Търговище)      1:0
Доростол (Силистра) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)       0:0
 3 000 зрители
Дунав (Русе) - Беласица (Петрич)                  1:0
Несебър (Несебър) - Черно море (Варна)            1:1
Спартак (Пловдив) - Розова долина (Казанлък)      1:0
Шумен (Шумен) - ЛЕКС (Ловеч)                      1:0
Академик (Свищов) - Бдин (Видин)                  5:1

XXIX кръг

17 април 1993, събота, 17:00 ч:
Академик (Свищов) - Спартак (Плевен)              1:1
Бдин (Видин) - Шумен (Шумен)                      0:3
ЛЕКС (Ловеч) - Спартак (Пловдив)                  2:0
Розова долина (Казанлък) - Несебър (Несебър)      1:0
Черно море (Варна) - Дунав (Русе)                 3:1
Беласица (Петрич) - Доростол (Силистра)           5:0
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Нефтохимик (Бургас)       0:0
 500 зрители
Светкавица (Търговище) - Хебър (Пазарджик)        3:2
Миньор (Перник) - Ботев (Враца)                   1:1
Рилски спортист (Самоков) - Монтана (Монтана)     2:1

XXX кръг

21 април 1993, сряда, 17:00 ч:
Спартак (Плевен) - Рилски спортист (Самоков)      4:0
Монтана (Монтана) - Миньор (Перник)               2:0
Ботев (Враца) - Светкавица (Търговище)            4:1
Хебър (Пазарджик) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         4:1
[1:0 Кандьов 15', 2:0 Атанасов 19', 
 2:1 Румен Монев 59'-дузпа, 3:1 Пенев 68',
 4:1 Никленов 76'], 2 000 зрители
Нефтохимик (Бургас) - Беласица (Петрич)           1:0
Доростол (Силистра) - Черно море (Варна)          0:0
Дунав (Русе) - Розова долина (Казанлък)           3:2
Несебър (Несебър) - ЛЕКС (Ловеч)                  0:0
Спартак (Пловдив) - Бдин (Видин)                  3:0
Шумен (Шумен) - Академик (Свищов)                 1:0

XXXI кръг

25 април 1993, неделя, 17:00 ч:
Шумен (Шумен) - Спартак (Плевен)                  5:1
Академик (Свищов) - Спартак (Пловдив)             1:0
Бдин (Видин) - Несебър (Несебър)                  0:0
ЛЕКС (Ловеч) - Дунав (Русе)                       2:0
Розова долина (Казанлък) - Доростол (Силистра)    1:1
Черно море (Варна) - Нефтохимик (Бургас)          1:0
Беласица (Петрич) - Хебър (Пазарджик)             3:1
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Ботев (Враца)             0:1
[0:1 Илиев 58'], 600 зрители 
Светкавица (Търговище) - Монтана (Монтана)        2:0
Миньор (Перник) - Рилски спортист (Самоков)       2:1

XXXII кръг

1 май 1993, събота, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Миньор (Перник)                3:2
Рил. спортист (Самоков) - Светкавица (Търговище)  0:0
Монтана (Монтана) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         1:0
[1:0 Анатоли Тонов 67'], 1 800 зрители
Ботев (Враца) - Беласица (Петрич)                 2:0
Хебър (Пазарджик) - Черно море (Варна)            2:2
Нефтохимик (Бургас) - Розова долина (Казанлък)    1:0
Доростол (Силистра) - ЛЕКС (Ловеч)                0:2
Дунав (Русе) - Бдин (Видин)                       6:0
Несебър (Несебър) - Академик (Свищов)             2:0
Спартак (Пловдив) - Шумен (Шумен)                 0:1

XXXIII кръг

8 май 1993, събота, 18:00 ч:
Шумен (Шумен) - Несебър (Несебър)                 4:1
Академик (Свищов) - Дунав (Русе)                  2:0
Бдин (Видин) - Доростол (Силистра)                1:3
ЛЕКС (Ловеч) - Нефтохимик (Бургас)                4:1
Розова долина (Казанлък) - Хебър (Пазарджик)      1:0
Беласица (Петрич) - Монтана (Монтана)             3:1
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Рил. спортист (Самоков)   0:2
[0:1 Лилчо Арсов (вратар) 70'-дузпа, 0:2 Методиев 89']
 400 зрители
Светкавица (Търговище) - Миньор (Перник)          0:0
9 май 1993, неделя, 18:00 ч:
Спартак (Пловдив) - Спартак (Плевен)              4:2
Черно море (Варна) - Ботев (Враца)                2:0

XXXIV кръг

15 май 1993, събота, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Светкавица (Търговище)         2:0
Миньор (Перник) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)           1:2
[0:1 Румен Монев 44', 0:2 Димитров 72',
 1:2 Евгениев 85'], 200 зрители
Рилски спортист (Самоков) - Беласица (Петрич)     1:1
Монтана (Монтана) - Черно море (Варна)            3:2
Ботев (Враца) - Розова долина (Казанлък)          2:0
Хебър (Пазарджик) - ЛЕКС (Ловеч)                  1:1
Нефтохимик (Бургас) - Бдин (Видин)                3:0 сл.
Гостите не се явяват за мача поради финансови проблеми.
Доростол (Силистра) - Академик (Свищов)           0:2
Дунав (Русе) - Шумен (Шумен)                      0:3
Несебър (Несебър) - Спартак (Пловдив)             3:0

XXXV кръг

22 май 1993, събота, 18:00 ч:
Несебър (Несебър) - Спартак (Плевен)              4:3
Спартак (Пловдив) - Дунав (Русе)                  1:1
Шумен (Шумен) - Доростол (Силистра)               3:0 сл.
Гостите не се явяват за мача.
Академик (Свищов) - Нефтохимик (Бургас)           1:0
Бдин (Видин) - Хебър (Пазарджик)                  0:3 сл.
Бдин обявява, че няма да се яви на мачовете си 
до края на сезона.
ЛЕКС (Ловеч) - Ботев (Враца)                      2:1
Розова долина (Казанлък) - Монтана (Монтана)      2:0
Черно море (Варна) - Рилски спортист (Самоков)    4:0
Беласица (Петрич) - Миньор (Перник)               1:0
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Светкавица (Търговище)    1:2
[0:1 Хараланов 20', 1:1 Румен Монев 20', 
 1:2 Бъчваров 32'], 300 зрители

XXXVI кръг

26 май 1993, сряда, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)          2:1
[1:0 Гаврилов 48', 2:0 С. Попов 87',
 2:1 Румен Монев 90'], 250 зрители
Светкавица (Търговище) - Беласица (Петрич)        5:1
Миньор (Перник) - Черно море (Варна)              3:1
Рилски спортист (Самоков) - Роз.долина (Казанлък) 5:0
Монтана (Монтана) - ЛЕКС (Ловеч)                  1:2
Ботев (Враца) - Бдин (Видин)                      3:0 сл.
Хебър (Пазарджик) - Академик (Свищов)             0:0
Нефтохимик (Бургас) - Шумен (Шумен)               1:2
Доростол (Силистра) - Спартак (Пловдив)           1:1
Дунав (Русе) - Несебър (Несебър)                  1:1

XXXVII кръг

30 май 1993, неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен)                   0:2
Несебър (Несебър) - Доростол (Силистра)           2:2
Спартак (Пловдив) - Нефтохимик (Бургас)           3:0
Шумен (Шумен) - Хебър (Пазарджик)                 6:0
Академик (Свищов) - Ботев (Враца)                 2:1
Бдин (Видин) - Монтана (Монтана)                  0:3 сл.
ЛЕКС (Ловеч) - Рилски спортист (Самоков)          6:0
Розова долина (Казанлък) - Миньор (Перник)        0:0
Черно море (Варна) - Светкавица (Търговище)       5:0
Беласица (Петрич) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         3:0
[1:0 Златински 69', 2:0 Гущеров 74', 
 3:0 Златински 86'], 1 500 зрители

XXXVIII кръг

5 юни  1993, събота, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич)              1:3
в Русе, стадион "Локомотив":
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Черно море (Варна)        0:4
[0:1 Бакърджиев 10'-дузпа, 0:3 Живко Келепов 30', 60',
 0:4 Михайлов 90'], 700 зрители
Светкавица (Търговище) - Розова долина (Казанлък) 4:0
Миньор (Перник) - ЛЕКС (Ловеч)                    1:0
Рилски спортист (Самоков) - Бдин (Видин)          3:0 сл.
Монтана (Монтана) - Академик (Свищов)             1:0
Ботев (Враца) - Шумен (Шумен)                     0:1
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Пловдив)             1:0
Нефтохимик (Бургас) - Несебър (Несебър)           2:2
Доростол (Силистра) - Дунав (Русе)                4:0

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

IV кръг

(7 октомври 1992 г.)
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) – Ботев (Нови пазар) 0:0

(21 октомври 1992 г., 14:30 ч)
Ботев (Нови пазар) – КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) 2:1

Корабостроител отпада от турнира след загуба в реванша в Нови пазар.

ДРУГИ ТУРНИРИ

 

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар