сезон 1994/95

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

СЕВЕРНА „Б“ РЕПУБЛИКАНСКА ФУТБОЛНА ГРУПА

                    Крайно класиране

 1. Спартак (Варна)          30   19   8   3   69:19   65
---------------------------------------------------------
 2. Раковски (Русе)          30   19   8   3   63:21   65
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 3. Дунав (Русе)             30   18   5   7   58:22   59
 4. Сторгозия (Плевен)       30   18   5   7   60:39   59
 5. КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)    30   18   3   9   67:32   57
 6. Чардафон (Габрово)       30   14   7   9   44:28   49
 7. Черно море (Варна)       30   15   3  12   43:38   48
 8. Спартак (Плевен)         30   14   3  13   42:34   45
---------------------------------------------------------
 9. Ботев (Нови пазар)       30   13   5  12   38:33   44
10. Светкавица (Търговище)   30   10   7  13   35:34   37
11. Доростол (Силистра)      30    9   7  14   31:44   34
12. Овеч (Провадия)          30   10   3  17   36:67   33
13. Лесичери (Лесичери)      30    7   5  18   27:69   26
14. Локомотив (Видин)        30    6   3  21   25:67   21
15. Преслав (Велики Преслав) 30    5   5  20   27:71   20
16. Академик (Свищов)        30    4   5  21   25:72   17

Източник: Bulgarian-football.com и личен архив на Борис Попов.
– Спартак (Варна) печели първенството само по голова разлика пред втория Раковски (Русе). Това става след „изразителна“ победа с 18:0 над Лесичери (Лесичери) в предпоследния кръг във Варна. Тази среща обаче започва с 28-минутно закъснение с мотив, че гостите са закъсали по пътя, а неформалният повод е, за да се изчака края на мача Раковски (Русе) – Академик (Свищов) (6:0). След протест от страна на Раковски БФС постановява мачът Спартак (Варна) – Лесичери да бъде преигран. Този път резултатът е „само“ 15:0, като гостите от Лесичери започват двубоя с 10 души, които пристигат с микробус. 11-ият им състезател влиза в игра около 20-ата минута, след като се е придвижил до Варна с влак. Резултатът от преиграването е зачетен от БФС и Спартак (Варна) влиза директно в „А“ РФГ, докато Раковски (Русе) играе бараж като втори отбор в крайното класиране.
– Янтра (Габрово) променя името си на Чардафон (Габрово) преди началото на сезона.
– Локомотив (Видин) се отказва от участие в първенството на Северозападната „В“ РФГ през следващия сезон.
– От следващия сезон се създава единна „Б“ РФГ. Последните осем отбора в крайното класиране изпадат от настоящите Северна и Южна „Б“ РФГ. В „А“ РФГ се класират директно само първенците на Северната и Южната „Б“ РФГ, докато вторите отбори в крайното класиране играят бараж за влизане в „А“ РФГ.
Голмайстори за Корабостроител през сезона:

26 – Иво Георгиев
10 – Симеон Кръстев
9 – Михаил Христов
7 – Мариян Огнянов
7 – Борислав Богомилов
2 – Христофор Цочев
2 – Евгени Ангелов
1 – Иван Близнаков
1 – Ценко Серафимов
1 – Стефан Митов
1 – Георги Георгиев

Резултати:

I кръг

20 август 1994 г., събота, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Овеч (Провадия)                    7:0
Черно море (Варна) - Преслав (Велики Преслав)     2:0
Академик (Свищов) - Сторгозия (Плевен)            1:1
Светкавица (Търговище) - Чардафон (Габрово)       1:0
Лесичери (Лесичери) - Раковски (Русе)             1:2
Спартак (Плевен) - Локомотив (Видин)              3:1
Доростол (Силистра) - Спартак (Варна)             0:2
Ботев (Нови пазар) – КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)        2:2
[0:1 Иво Георгиев 18', 1:1 Тургай Курдов 26',
 1:2 Мариян Огнянов 28', 2:2 Станимир Лефтеров 72'], 500 зрители

II кръг

27 август 1994 г., събота, 18:00 ч:
Овеч (Провадия) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)           2:4
[0:1 Иво Георгиев 11, 1:1 Пламен Борисов 21'-дузпа,
 1:2 Михаил Христов 24, 2:2 Йорданов 55,
 2:3 Михаил Христов 82', 2:4 Мариян Огнянов 88'],
 400 зрители
Спартак (Варна) - Ботев (Нови пазар)              2:1
Локомотив (Видин) - Доростол (Силистра)           2:0
Раковски (Русе) - Спартак (Плевен)                2:0         
Чардафон (Габрово) - Лесичери (Лесичери)          2:0
Сторгозия (Плевен) - Светкавица (Търговище)       2:1
Преслав (Велики Преслав) - Академик (Свищов)      3:1
28 август 1994 г., неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Черно море (Варна)                 3:2

III кръг

3 септември 1994 г., събота, 17:00 ч:
Черно море (Варна) - Овеч (Провадия)              2:0
Академик (Свищов) - Дунав (Русе)                  1:2
Светкавица (Търговище) - Преслав (Велики Преслав) 0:0
Лесичери (Лесичери) - Сторгозия (Плевен)          1:2
Спартак (Плевен) - Чардафон (Габрово)             2:2
Доростол (Силистра) - Раковски (Русе)             1:1
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Спартак (Варна)           2:0
[1:0 Иво Георгиев 8', 2:0 Мариян Огнянов 12'],
 3 500 зрители
4 септември 1994 г., неделя, 17:00 ч:
Ботев (Нови пазар) - Локомотив (Видин)            1:0

IV кръг

10 септември 1994 г., събота, 17:00 ч:
Овеч (Провадия) - Спартак (Варна)                 0:1
Локомотив (Видин) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         0:0
 850 зрители
Чардафон (Габрово) - Доростол (Силистра)          1:0
Сторгозия (Плевен) - Спартак (Плевен)             1:0
Преслав (Велики Преслав) - Лесичери (Лесичери)    3:1
Дунав (Русе) - Светкавица (Търговище)             2:0
Черно море (Варна) - Академик (Свищов)            3:1
11 септември 1994 г., неделя, 15:00 ч:
Раковски (Русе) - Ботев (Нови пазар)              1:0

V кръг

17 септември 1994 г., събота, 17:00 ч:
Академик (Свищов) - Овеч (Провадия)               1:0
Светкавица (Търговище) - Черно море (Варна)       1:0
Лесичери (Лесичери) - Дунав (Русе)                0:1
Спартак (Плевен) - Преслав (Велики Преслав)       5:0
Доростол (Силистра) - Сторгозия (Плевен)          1:4
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Раковски (Русе)           1:2
[0:1 Димитър Тотев 40, 1:1 Борислав Богомилов 54',
 1:2 Димитър Тотев 56']
[червен картон - Михаил Христов (Корабостр) 79'],
 3 000 зрители
Спартак (Варна) - Локомотив (Видин)               3:0
18 септември 1994 г., неделя, 17:00 ч:
Ботев (Нови пазар) - Чардафон (Габрово)           3:1

VI кръг

24 септември 1994 г., събота, 17:00 ч:
Овеч (Провадия) - Локомотив (Видин)               2:0
Раковски (Русе) - Спартак (Варна)                 2:1
Чардафон (Габрово) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)        2:1
[1:0 Иван Райков 44', 2:0 Бойко Величков 76',
 2:1 Мариян Огнянов 89'], 2 000 зрители
Сторгозия (Плевен) - Ботев (Нови пазар)           1:0
Преслав (Велики Преслав) - Доростол (Силистра)    1:1
Черно море (Варна) - Лесичери (Лесичери)          1:0
Академик (Свищов) - Светкавица (Търговище)        1:1
25 септември 1994 г., неделя, 16:00 ч:
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен)                   2:0

VII кръг

1 октомври 1994 г., събота, 15:00 ч:
Светкавица (Търговище) - Овеч (Провадия)          2:1
Лесичери (Лесичери) - Академик (Свищов)           2:1
Спартак (Плевен) - Черно море (Варна)           неигран
[Със свое решение БФС постановява на 30 септември
 мача да не се играе поради дългове на "Черно море" 
 в размер на 500 000 лв към самия футболен съюз и да
 се присъди служебен резултат 3:0 в полза на Спартак.
 По-късно Черно море обжалва това решение на БФС.]   
Доростол (Силистра) - Дунав (Русе)                0:0
Ботев (Нови пазар) - Преслав (Велики Преслав)     4:0
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Сторгозия (Плевен)        1:0
[1:0 Иво Георгиев 15'], 2 500 зрители
Спартак (Варна) - Чардафон (Габрово)              1:0
Локомотив (Видин) - Раковски (Русе)               1:3

VIII кръг

5 октомври 1994 г., сряда, 15:00 ч:
Овеч (Провадия) - Раковски (Русе)                 1:0
Чардафон (Габрово) - Локомотив (Видин)            1:0
Сторгозия (Плевен) - Спартак (Варна)              1:1
Преслав (Велики Преслав) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)  2:1
[1:0 Ремзи Караман 30', 2:0 Кънчев 65', 
 2:1 Иво Георгиев 82']
[червен картон - Ценко Серафимов (Корабостр)],
 500 зрители
Дунав (Русе) - Ботев (Нови пазар)                 2:0
Черно море (Варна) - Доростол (Силистра)          3:0
Академик (Свищов) - Спартак (Плевен)              0:0
Светкавица (Търговище) - Лесичери (Лесичери)      3:0

IX кръг

15 октомври 1994 г., събота, 15:00 ч:
Лесичери (Лесичери) - Овеч (Провадия)             2:1
Спартак (Плевен) - Светкавица (Търговище)         1:0
Доростол (Силистра) - Академик (Свищов)           1:0
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Дунав (Русе)              0:0
 7 000 зрители
Спартак (Варна) - Преслав (Велики Преслав)        3:1
Локомотив (Видин) - Сторгозия (Плевен)            1:3
16 октомври 1994 г., неделя, 15:00 ч:
Раковски (Русе) - Чардафон (Габрово)              0:0
Ботев (Нови пазар) - Черно море (Варна)           2:1

X кръг

22 октомври 1994 г., събота, 15:00 ч:
Овеч (Провадия) - Чардафон (Габрово)              5:3
Сторгозия (Плевен) - Раковски (Русе)              1:1
Преслав (Велики Преслав) - Локомотив (Видин)      2:1
Дунав (Русе) - Спартак (Варна)                    1:0
Черно море (Варна) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)        3:1
[3:0 Харалампи Хараламбиев 68', 73', 76,
 3:1 Иво Георгиев 82'], 1 200 зрители
Академик (Свищов) - Ботев (Нови пазар)            2:2
Светкавица (Търговище) - Доростол (Силистра)      0:0
Лесичери (Лесичери) - Спартак (Плевен)            2:1

XI кръг

29 октомври 1994 г., събота, 15:00 ч:
Спартак (Плевен) - Овеч (Провадия)                5:0
Доростол (Силистра) - Лесичери (Лесичери)         2:0
Ботев (Нови пазар) - Светкавица (Търговище)       1:0
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Академик (Свищов)         2:0
[1:0 Христофор Цочев 48', 2:0 Симеон Кръстев 59'],
 2 000 зрители
Спартак (Варна) - Черно море (Варна)              2:1
Локомотив (Видин) - Дунав (Русе)                  0:0
Чардафон (Габрово) - Сторгозия (Плевен)           2:3
30 октомври 1994 г., неделя, 15:00 ч:
Раковски (Русе) - Преслав (Велики Преслав)        3:0

XII кръг

5 ноември 1994 г., събота, 14:30 ч:
Овеч (Провадия) - Сторгозия (Плевен)              3:1
Преслав (Велики Преслав) - Чардафон (Габрово)     0:2
Дунав (Русе) - Раковски (Русе)                    1:0
Черно море (Варна) - Локомотив (Видин)            2:0
Академик (Свищов) - Спартак (Варна)               1:2
Светкавица (Търговище) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)    2:1
[1:0 Георги Хараланов 57', 2:0 Юлиян Христов 73'-дузпа,
 2:1 Иво Георгиев 88'], 500 зрители
Лесичери (Лесичери) - Ботев (Нови пазар)          2:0
Спартак (Плевен) - Доростол (Силистра)            2:0

XIII кръг

19 ноември 1994 г., събота, 14:30 ч:
Доростол (Силистра) - Овеч (Провадия)             2:1
Ботев (Нови пазар) - Спартак (Плевен)             2:0
Спартак (Варна) - Светкавица (Търговище)          0:0
Локомотив (Видин) - Академик (Свищов)             3:1
Раковски (Русе) - Черно море (Варна)              0:0
Чардафон (Габрово) - Дунав (Русе)                 1:0
Сторгозия (Плевен) - Преслав (Велики Преслав)     2:0
20 ноември 1994 г., неделя, 10:00 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Лесичери (Лесичери)       4:1
[1:0 Борислав Богомилов 16', 2:0 Иван Близнаков 29',
 3:0 Михаил Христов 77', 3:1 Стефан Лъхчиев 81',
 4:1 Евгени Ангелов 87'], 600 зрители

XIV кръг

26 ноември 1994 г., събота, 14:30 ч:
Овеч (Провадия) - Преслав (Велики Преслав)        1:1
Дунав (Русе) - Сторгозия (Плевен)                 2:0
Черно море (Варна) - Чардафон (Габрово)           1:0
Академик (Свищов) - Раковски (Русе)               0:1
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Видин)        3:0
Лесичери (Лесичери) - Спартак (Варна)             2:2
Спартак (Плевен) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)          2:3
[1:0 Йончев 7', 2:0 Р. Петров 9'-дузпа, 
 2:3 Симеон Кръстев 12', 40', 50'], 500 зрители
Доростол (Силистра) - Ботев (Нови пазар)          2:0

XV кръг

17 декември 1994 г., събота, 14:00 ч:
Ботев (Нови пазар) - Овеч (Провадия)              5:2
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Доростол (Силистра)       3:0
[1:0 Михаил Христов 12', 2:0 Симеон Кръстев 44', 
 3:0 Ценко Серафимов 52'], 800 зрители
Спартак (Варна) - Спартак (Плевен)                3:0
Локомотив (Видин) - Лесичери (Лесичери)           4:1
Чардафон (Габрово) - Академик (Свищов)            7:0
Сторгозия (Плевен) - Черно море (Варна)           3:0
Преслав (Велики Преслав) - Дунав (Русе)           1:1
18 декември 1994 г., неделя, 14:00 ч:
Раковски (Русе) - Светкавица (Търговище)          4:1

XVI кръг

25 февруари 1995 г., събота, 14:30 ч:
Овеч (Провадия) - Дунав (Русе)                    1:0
Преслав (Велики Преслав) - Черно море (Варна)     1:2
Сторгозия (Плевен) - Академик (Свищов)            3:2
Чардафон (Габрово) - Светкавица (Търговище)       2:0
Раковски (Русе) - Лесичери (Лесичери)             0:0
Локомотив (Видин) - Спартак (Плевен)              0:3
Спартак (Варна) - Доростол (Силистра)             2:1
26 февруари 1995 г., неделя, 14:30 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Ботев (Нови пазар)        5:0
[2:0 Иво Георгиев 12, 15'-дузпа, 4:0 Михаил Христов 55', 73',
 5:0 Стефан Митов 82'], 3 000 зрители

XVII кръг

4 март 1995 г., събота, 15:30 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Овеч (Провадия)           4:0
[1:0 Стефан Митов 11, 2:0 Иво Георгиев 13', 70',
 4:0 Георги Георгиев 88'], 3 500 зрители
Ботев (Нови пазар) - Спартак (Варна)              0:0
Доростол (Силистра) - Локомотив (Видин)           2:0
Спартак (Плевен) - Раковски (Русе)                0:1 
Лесичери (Лесичери) - Чардафон (Габрово)          1:2
Светкавица (Търговище) - Сторгозия (Плевен)       2:4
Академик (Свищов) - Преслав (Велики Преслав)      2:2
Черно море (Варна) - Дунав (Русе)                 1:0

XVIII кръг

11 март 1995 г., събота, 15:30 ч:
Овеч (Провадия) - Черно море (Варна)              2:1
Дунав (Русе) - Академик (Свищов)                  7:0
Преслав (Велики Преслав) - Светкавица (Търговище) 1:3
Сторгозия (Плевен) - Лесичери (Лесичери)          3:2
Чардафон (Габрово) - Спартак (Плевен)             2:0
Локомотив (Видин) - Ботев (Нови пазар)            1:0
Спартак (Варна) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)           2:0
[1:0 Валентин Станчев 55', 2:0 Явор Йорданов 69'],
 4 000 зрители
12 март 1995 г., неделя, 15:30 ч:
Раковски (Русе) - Доростол (Силистра)             3:1

XIX кръг

18 март 1995 г., събота, 15:30 ч:
Спартак (Варна) - Овеч (Провадия)                 3:0
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Локомотив (Видин)         3:0
[1:0 Михаил Христов 4', 2:0 Борислав Богомилов 38',
 3:0 Симеон Кръстев 78'], 2 500 зрители
Ботев (Нови пазар) - Раковски (Русе)              1:1
Доростол (Силистра) - Чардафон (Габрово)          2:2
Спартак (Плевен) - Сторгозия (Плевен)             2:0
Лесичери (Лесичери) - Преслав (Велики Преслав)    0:0
Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе)             1:1
Академик (Свищов) - Черно море (Варна)            2:1

XX кръг

22 март 1995 г., сряда, 15:30 ч:
Овеч (Провадия) - Академик (Свищов)               3:2
Черно море (Варна) - Светкавица (Търговище)       2:0
Дунав (Русе) - Лесичери (Лесичери)                5:0
Преслав (Велики Преслав) - Спартак (Плевен)       0:2
Сторгозия (Плевен) - Доростол (Силистра)          3:0
Чардафон (Габрово) - Ботев (Нови пазар)           1:1
Локомотив (Видин) - Спартак (Варна)               0:1
23 март 1995 г., четвъртък, 15:30 ч:
Раковски (Русе) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)           4:3

XXI кръг

1 април 1995 г., събота, 17:00 ч:
Локомотив (Видин) - Овеч (Провадия)             отложен
Спартак (Варна) - Раковски (Русе)                 1:0
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Чардафон (Габрово)      отложен
Ботев (Нови пазар) - Сторгозия (Плевен)         отложен
Доростол (Силистра) - Преслав (Велики Преслав)  отложен
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)                 отложен
Лесичери (Лесичери) - Черно море (Варна)        отложен
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)      отложен
Срещите са отложен поради обилен снеговалеж.
5 април 1995 г., сряда, 17:00 ч:
Локомотив (Видин) - Овеч (Провадия)               1:1
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Чардафон (Габрово)        2:0
[1:0 Борислав Богомилов 25', 2:0 Иво Георгиев 30'],
 2 500 зрители
Ботев (Нови пазар) - Сторгозия (Плевен)           2:0
Доростол (Силистра) - Преслав (Велики Преслав)    5:1
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе)                   2:1
Лесичери (Лесичери) - Черно море (Варна)          1:2
Светкавица (Търговище) - Академик (Свищов)        4:1


XXII кръг

8 април 1995 г., събота, 17:00 ч:
Овеч (Провадия) - Светкавица (Търговище)          1:0
Академик (Свищов) - Лесичери (Лесичери)           0:1
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен)             1:0
Дунав (Русе) - Доростол (Силистра)                3:0 
Преслав (Велики Преслав) - Ботев (Нови пазар)     1:2
Сторгозия (Плевен) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)        0:2
[0:2 Иво Георгиев 35', 53'], 1 200 зрители
Чардафон (Габрово) - Спартак (Варна)              1:1
8 април 1995 г., неделя, 17:00 ч:
Раковски (Русе) - Локомотив (Видин)               8:0

XXIII кръг

15 април 1995 г., събота, 17:00 ч:
Раковски (Русе) - Овеч (Провадия)                 5:0
Локомотив (Видин) - Чардафон (Габрово)            1:2
Спартак (Варна) - Сторгозия (Плевен)              2:2
Ботев (Нови пазар) - Дунав (Русе)                 1:0
Доростол (Силистра) - Черно море (Варна)          2:0
Спартак (Плевен) - Академик (Свищов)              2:0
Лесичери (Лесичери) - Светкавица (Търговище)      0:0
16 април 1995 г., неделя, 17:00 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Преслав (Велики Преслав)  4:0
[1:0 Иво Георгиев 14', 2:0 Симеон Кръстев 79',
 3:0 Иво Георгиев 81'-дузпа, 4:0 Симеон Кръстев 84'],
 1 500 зрители

XXIV кръг

19 април 1995 г., сряда, 17:00 ч:
Овеч (Провадия) - Лесичери (Лесичери)             2:0
Светкавица (Търговище) - Спартак (Плевен)         4:0
Академик (Свищов) - Доростол (Силистра)           2:0
Черно море (Варна) - Ботев (Нови пазар)           1:0
Дунав (Русе) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)              3:2
[1:0 Сезер Мустафов 29, 1:1 Иво Георгиев 32',
 2:1 Валери Кулинов 49', 3:1 Румен Ангелов 58',
 3:2 Иво Георгиев 88'-дузпа], 8 000 зрители
Преслав (Велики Преслав) - Спартак (Варна)        1:3
Сторгозия (Плевен) - Локомотив (Видин)            3:1
Чардафон (Габрово) - Раковски (Русе)              0:0

XXV кръг

30 април 1995 г., неделя, 10:00 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Черно море (Варна)        6:0
[1:0 Иво Георгиев 3', 2:0 Борислав Богомилов 34',
 3:0 Иво Георгиев 50', 4:0 Борислав Богомилов 68',
 5:0 Иво Георгиев 80', 6:0 Симеон Кръстев 90'],
 1 200 зрители
30 април 1995 г., неделя, 17:00 ч:
Чардафон (Габрово) - Овеч (Провадия)              3:1
Раковски (Русе) - Сторгозия (Плевен)              2:1
Локомотив (Видин) - Преслав (Велики Преслав)      1:2
Спартак (Варна) - Дунав (Русе)                    1:1
Ботев (Нови пазар) - Академик (Свищов)            1:0
Доростол (Силистра) - Светкавица (Търговище)      2:1
Спартак (Плевен) - Лесичери (Лесичери)            2:0

XXVI кръг

6 май 1995 г., събота, 18:00 ч:
Овеч (Провадия) - Спартак (Плевен)                1:2
Лесичери (Лесичери) - Доростол (Силистра)         2:2
Светкавица (Търговище) - Ботев (Нови пазар)       1:0
Академик (Свищов) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)         0:2
[0:1 Мариян Огнянов 5', 0:2 Евгени Ангелов 72'],
  1 000 зрители
Черно море (Варна) - Спартак (Варна)              0:2
Дунав (Русе) - Локомотив (Видин)                  3:0 сл.
Гостите не се явяват.
Преслав (Велики Преслав) - Раковски (Русе)        2:4
Сторгозия (Плевен) - Чардафон (Габрово)           1:0

XXVII кръг

13 май 1995 г., събота, 18:00 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Светкавица (Търговище)    2:1
[0:1 Николай Бъчваров 18', 1:1 Борислав Богомилов 31',
 2:1 Михаил Христов 88'], 500 зрители
14 май 1995 г., неделя, 18:00 ч:
Сторгозия (Плевен) - Овеч (Провадия)              6:2
Чардафон (Габрово) - Преслав (Велики Преслав)     4:0
Раковски (Русе) - Дунав (Русе)                    4:1
Локомотив (Видин) - Черно море (Варна)            1:7
Спартак (Варна) - Академик (Свищов)               7:0
Ботев (Нови пазар) - Лесичери (Лесичери)          4:0
Доростол (Силистра) - Спартак (Плевен)            0:0

XXVIII кръг

20 май 1995 г., събота, 18:00 ч:
Овеч (Провадия) - Доростол (Силистра)             0:3
Спартак (Плевен) - Ботев (Нови пазар)             2:1
в Елена, стадион "Чумерна":
Лесичери (Лесичери) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)       2:0
[1:0 Цачев 70'-дузпа, 2:0 Тихомир Нейков 84'],
 300 зрители
Светкавица (Търговище) - Спартак (Варна)          1:1
Академик (Свищов) - Локомотив (Видин)             3:4
Черно море (Варна) - Раковски (Русе)              1:1
Дунав (Русе) - Чардафон (Габрово)                 1:0
Преслав (Велики Преслав) - Сторгозия (Плевен)     1:3

XXIX кръг

30 май 1995 г., вторник, 18:00 ч:
КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) - Спартак (Плевен)          3:1
[1:0 Иво Георгиев 7'-дузпа, 1:1 Симеонов 14',
 2:1 Иво Георгиев 51', 3:1 Симеон Кръстев 87'],
 4 000 зрители
31 май 1995 г., сряда, 18:00 ч:
Преслав (Велики Преслав) - Овеч (Провадия)        1:1
Сторгозия (Плевен) - Дунав (Русе)                 3:1
Чардафон (Габрово) - Черно море (Варна)           1:0
Раковски (Русе) - Академик (Свищов)               6:0
Локомотив (Видин) - Светкавица (Търговище)        2:1
Спартак (Варна) - Лесичери (Лесичери)            18:0 [анулиран]
Ботев (Нови пазар) - Доростол (Силистра)          2:0

XXIX кръг - преиграване

5 юни 1995 г., понеделник, 18:00 ч:
Спартак (Варна) - Лесичери (Лесичери)            15:0

XXX кръг

10 юни 1995 г., събота, 18:00 ч:
Овеч (Провадия) - Ботев (Нови пазар)              2:0
Доростол (Силистра) - КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе)       1:3
[0:1 Михаил Христов 2', 0:3 Мариян Огнянов 26', 67', 
 1:3 Недю Недев 84'], 200 зрители
Спартак (Плевен) - Спартак (Варна)                0:2
Лесичери (Лесичери) - Локомотив (Видин)           3:0 сл.
Светкавица (Търговище) - Раковски (Русе)          1:2
Академик (Свищов) - Чардафон (Габрово)            0:0
Черно море (Варна) - Сторгозия (Плевен)           3:3
Дунав (Русе) - Преслав (Велики Преслав)           5:2

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Първи кръг

2 ноември 1994 г, сряда:
Чавдар (Бяла Слатина) – КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) 3:1
[0:1 Мариян Огнянов 8′, 3:1 Георгиев 17′, 33, 60′]

ДРУГИ ТУРНИРИ

Купа на Професионалната футболна лига

Първи кръг

6 септември 1994 г, вторник, 17:00 ч:
Дунав (Русе) – КОРАБОСТРОИТЕЛ (Русе) 2:0 [репортаж]
[1:0 Ивелин Спасов 10, 2:0 Валери Кулинов 18′],
5 000 зрители

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напиши коментар