Локомотив (Русе) – Локомотив (Пловдив) 2:1: Кръв и студ на стадион “Локомотив”

Локомотив (Русе) - Локомотив (Пловдив) 2:1: Кръв и студ на стадион “Локомотив”

Локомотив (Русе) – Локомотив (Пловдив) 2:1

0:1 Чалъков(12), 1:1 Енев(86), 2:1 Неджати(90)
ЛОКО(РУСЕ): Златански, Ковачев, Серафимов, Василев, Енев, Великов, Огнянов /81 Цонев/, Керчев, Боби Георгиев, Пл.Кръстев /83 Неджати/, Христов /81 Митков/.
ЛОКО(Пд): Шарков, Бачков, Ив.Гешев, Йенов, Динков /83 Ат.Пашев/, Д.Пашев, Миленков /68 Камбуров/, Велчев, Иво Гешев /65 Караманов/, Георгиев, Чалъков.
Стадион ЛОКОМОТИВ, 600 души .

При нетипично за септември студено време и силен вятър 600 верни фенове на русенските „железничари“ станаха свидетели на невероята драма, в която любимците им отрязаха главите на пловдивските „смърфове“ с два гола в последните минути. Това се случи в среща от турнира за Купата на България, превърнала се в най-стойностния мач за ЛОКОМОТИВ през този сезон. Още при първата си сериозна атака пловдивското „Юве“ откри резултата след колективна грешка в нашата защита. Чалъков се оказа непокрит в наказателното поле и стреля остро под плонжа на Златански. „Червено-черните“ натиснаха здраво, но през първото полувреме късметът явно ги беше напуснал. Боби Георгиев, Кръстев и Христов излизаха на удобни позиции, но след удрите им се чуваха само въздишките на стадиона. След почивката пловдивчани решиха да заложат на сигурността и се оттеглиха в глуха защита. „Железничарите“ пробваха какви ли не комбинации и актаки но все нещо не достигаше. Огнянов почти разплака публиката, след като от много изгодно положение би край врата. В 83-та минута Динков от Локо (Пд) влезе остро при един въздушен двубой с русенския капитан Пламен Кръстев, при което последния остана неподвижен на земята. Страшната случка хвърли в ужас всички на стадиона. Срещата прекъсна за почти пет минути, докато лекарите освестяваха двамата контузени. Наложи се лека кола да влиза на терена, за да откара сериозно пострадалия Кръстев, но той отказа да се качи и напусна мача с окървавено лице. До обратът се стигна след подновяването на играта. Окрилени от неприятния иннцидент русенци натиснаха „смърфовете“ в тяхната половина и в 86-та минута след пряк свободен удар резултатът беше изравнен. Топовен шут на Миро Енев прати топката под напречната греда само на сантиметри над слисания вратар Шарков, който дори и не разбра какво стана. Стадионът подлудя и не спря да подкрепя своите докрая. В даденото от съдията продълженние резервата Окан Неджати взриви трибуните след красив гол с глава. Така ЛОКОМОТИВ отстрани пловдивските си съименници и са класира за третия кръг на турнира за Купата на България. След срещата локофеновете дълго аплодираха своите любимци, които показаха, че „червено-черните“ от Русе не са за подценяване.

Репортаж на „Бряг“ за този мач:
Кръв и студ на стадион “Локомотив”

“Железничарите” бият с 2:1 съименниците си от
Пловдив и влизат в третия кръг на турнира

Невероятна драма в студа видяха 300 зрители на стадион “Локомотив”, където в събота “Локомотив” /Русе/ победи с 2:1 “Локомотив” /Пд/ в мач от втория кръг на турнира за Купата на България.
След колективна грешка в защитата на русенските “железничари” гостите откриха с 1:0, като попадението реализира Чалъков в 15-ата минута на първата част. През този период от играта “смърфовете”, без Владо Колев и Михаил Юмерски в състава си, доминираха на терена. Важни единици от русенския тим изневериха и не можаха да разкрият потенциала си. Коренна промяна в играта на “железничарите” настъпи след почивката. Удари на Пламен Ковачев и Петьо Огнянов минаваха покрай вратата на “смърфовете” и вдигаха адреналина на 300-та души, наблюдаващи двубоя.
Драмата настъпи в последните минути на двубоя. След сблъсък с противников нападател Пламен Кръстев, получил преди време комоцио, падна безжизнен на терена. Веднага влезе кола, с която да го изкарат. След лекарската намеса обаче Кръстев отказа да влезе в превозното средство и сам напусна игрището, като кръвта се стичаше от главата му.
Възбудени от неприятния инцидент, русенци натиснаха и в 86-ата минута Мирослав Енев с топовен удар изравни. Течеше последната минута, когато Мартин Керчев се вряза остро в противниковата защита, стреля, но вратарят изби. След последвалото центриране отдясно Окан Неджати засече коженото кълбо с глава и донесе победата на русенци.