БОБИ НОСИ ТОЧКАТА В ШУМЕН

ЮНАК (Шумен) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 1:1

Юношите с равен в градското дерби с „Дунав“

В поредният протоколен мач в края на сезона ЛОКОМОТИВ завърши 1:1 в Шумен без да се напряга особено. Домакините от „Юнак“ вече си бяха осигурили оставането в групата и също играха доста освободено. Получи се един приятен и равностоен мач, в който шуменци първи излязоха напред в резултата след почивката. При едно разбъркване пред вратата на „железничарите“ Кръстев откри за 1:0. ЛОКОМОТИВ пропусна изгодни положения за гол, но показа характер и наказа „юнаците“ с късен гол на капитана Боби Георгиев в 85-та минута – 1:1. Този кръг беше един от най-резултатните на североизток за сезона. В шест мача бяха отбелязани 39 гола, един завърши 0:0 и регистирахме поредната служебна загуба на Септември’98 (Тервел). Само 12 гола паднаха на стадиона в Омуртаг, където местния Левски и Ченоморец (Чернево) сътвориха истинско шоу за публиката, завършвайки 7:5.“Комшиите“ ни от „Бенковски – Малчика Юнайтед“ катострофираха при гостуването си на лидера в Девня с 0:6 и усложниха положението си в групата. В последният кръг тази събота те ще трябва да победят задължително шуменските „юнаци“ в Батишница и да разчитат на честна игра отстрана на Дулово’98 в домакинството им срещу Албена’97. Другият „претендент“ за четвърта дивизия Антибиотик-Лудогорец напрактика вече изпадна от групата след срамна загуба у дома срещу Феърплей-Порт с 0:4. Така бившият професионален клуб от Разград само за година се смъкна с две стъпала по-надолу във футболната йерархия и от следващия сезон ще мери сили със селата от своята област. В среща за първенството на юношите старша възраст младите локонадежди гостуваха символично на Дунав. Градското дерби беше без значение за класирането и позволи по-отворена игра. Дунав отриха резултата в 10-та минута с гол на Георгиев. Отговорът на „железничарите“ незакъсня и в 35-та минута след асистенция на Борис Минев националът Окан Неджати изравни с глава за крайното 1:1.