„Железничарите“ изпуснаха победата срещу Доростол 2013

Локомотив (Русе) и Доростол 2013 (Силистра) завършиха наравно без голове в среща от XIVия кръг на Североизточната трета лига. „Железничарите“ могат само да съжаляват за пропуснатата победа, след като доминираха в мача и направиха куп пропуски пред вратата на гостите.

През първото полувреме най-деен в предни позиции за домакините бе Станимир Петров, пред когото се откри и най-чистото положение. Насочената от него топка обаче, бе избита от голлинията на силистренската врата.

След почивката „червено-черните“ продължиха да диктуват събитията на терена. Второто полувреме се игра почти на една врата – тази на гостите от Доростол 2013. Русенци създадоха много положения за отбелязване на гол, които не успяха да оползотворят. Не помогнаха и влезлите в игра опитен халф Ивайло Кирилов и едвам възстановеният от контузия Динко Станчев. Въпреки изключително силния натиск на „железничарите“ в последните минути, резултатът остана непроменен.

В следващия кръг Локомотив (Русе) ще гостува на Ботев (Нови пазар). Двубоят е идния петък, 11 ноември, от 14:00 ч. По същото време Доростол 2013 приема Септември ’98 (Тервел).

Съставът на Локо (Русе) срещу Доростол 2013: Християн Дянков, Атила Юмер, Борислав Джарнавлиев, Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Мартин Рачев, Борислав Караиванов /Динко Станчев/, Живко Парашкевов, Алеф Караосман, Валентин Валентинов /Ивайло Кирилов/, Станимир Петров /Станимир Ангелов/.

Локо (Русе) - Доростол 2013 0-0

Локомотив (Русе) - Доростол 2013 (Силистра) 0:0, среща от Североизточната трета лига, играна на 4 ноември 2016 г. на стадион "Дунав" в Русе. Снимка: Калоян Георгиев.