НАДЕЖДИ В ЧЕРВЕНО И ЧЕРНО

ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) – Левски (Главиница) 2:0

Победата на финала може да се окаже мач на сезона
В съботният следобед на стадион ЛОКОМОТИВ всички знаеха, че лидерът ОФК Девня е разгромил като гост във Варна Феърплей и очакваха „червено-черните“ да се изкачат на второ място в крайното класиране на североизток. Поради слуховете за отказване на „содите“ от място в „Б“ група русенци трябваше задължително да спечелят трите точки и да се надяват на административна промоция във втора дивизия. Мачът започна с безплоден натиск на „железничарите“ но подредената защита на Левски се справяше без проблеми. Дори гостите първи достигнаха до реално голово положение, когато след един пряк свободен удар топката облиза дясната греда на вратата пазена от Златански. Това накара ЛОКОМОИТИВ да заиграе още по-мощно и на два пъти удари на Боби Георгиев също срещнаха гредите в противоположния пеналт. И след почивката нашите подължиха да атакуват, но ударите на Георгиев, Огнянов и Димитров минаваха встрани или стрещаха тялото на вратаря на гостите. Те от своя страна отпаднаха физически и след като видяха, че не могат да сътворят нищо напред преминаха на невероятната схема на игра с 6-7 защитници. Почти не се виждаше как може да бъде нарушено нулевото равенство, когато в 69-та минута след центриране отляво Боби Георгиев отбеляза фамозен гол с глава – 1:0. Попадението вдъхна увероност на „железничарите“ и ето че десет минути по-късно Владо Димитров успя да промуши топката през куп от играчи и на двата отбора – 2:0. С тази победа ЛОКО се изкачи на втора позиция в крайното класиране и с терпет ще очкваме вестите от Долината на химията, където лидерът в групата може да освободи единственото място даващо право на промоция.

Юноша на ЛОКО (Русе) спаси Малчика Юнайтед от изпадане.

Финалният кръг на североизток беше успешен и за другите два „русенски“ отбора в групата. Големите победители са момчетата на треньора Петър Колев, които упяха да се заържат в групата след невероятна драма на стадоина в Батишница. Познатите бивши играчи на ЛОКОМОТИВ Оби Икеле, Пламен Петков и особено младия Павел Наков бяха в основата на победата с 2:1 срещу шуменските „юнаци“. В 20-та минута екснацоиналът Петков изведе Малчика Юнайтед напред в резултата. Сякащ самият дявол слезе на терена в 55-та минута, когато Христов по чиста случйност успя да отбележи за 1:1, при което „комшиите“ от Батишница отпадаха от „В“ група за сметка на Лудогорец, получил три точки бонус в този последен кръг, заради отказването на Септември (Тервел). Драмата настъпи пет минути преди края на мача, когато „Малчика“ достигнаха до спасителния гол. Юношата на ЛОКОМОТИВ Павел Наков вкара най-важното попадение за новия си отбор през този сезон и така го спаси от изпадане. На другият полюс бяха в Тръстеник, след като новакът Чикаго-Атлетик завърши на четвърто място. С голове на Генчев и Йорданов тимът на треньора Ремзи Нуриев спечели с 2:1 срещу Левски (Омуртаг), които успяха само да изравнят в 75-та минута чрез Хасан. На стадион Корабостроител във Варна лидерите ОФК Девня показаха характер и разгромиха неочаквано местния Феърплей с 3:0. Още в първите минути на мача гостите взеха териториално надмощие и започнаха да атакуват варненската врата. При равен резултат имаше съмнително положение за дузпа за домакините, но тя не бе свирена. След това гостите логично стигнаха до първия гол чрез Кателиев в 24-та мин, а след 11 минути Желязков удвои. При този резултат отборите се оттеглиха на почивка. След подновяване на играта отново Желязков се разписа с глава в 75-та мин.. До края на мача „Феърплей“ не можа да стигне до гол въпреки по-честото владение на топката и анемичните удари на трансферната цел на Славия Тодор Радомиров. Атаките на варненската команда се разбиваха пред наказателното поле на „Девня“, чиято отбрана действаше в синхрон.