Гостите изравниха в последните секунди

Локомотив (Русе) – Колеяж (Познан, Полша) 2:2

На Градския стадион, въпреки дъждовитото време, стотици русенци наблюдаваха международната среща между полския „Колеяж“ и Локомотив (Русе).

Полските железничари проведоха две срещи преди гостуването си в Русе: те загубиха от Локомотив (Стара Загора) с 1:2 и спечелиха срещу Локомотив (Лом) с 5:3.

Двата отбора играха при следните състави:

„Локомотив“ – Симеонов – Русев, Бозев, Стефанов – Добрев, Панчев – Г. Василев, Русев II, Бъчваров, Ценев, Дишлиев.

„Колеяж“ – Вонсович – Шитко, Вакареци, Шикорски – Микетюк, Бранд – Магреш, Прутек, Конярек, Червински, Хейчик.

Още в първите минути русенските локомотивци наложиха бързо темпо. В 5-ата минута, чрез Бъчваров, те поведоха с 1:0.

Гостите също отговориха с бързи атаки.

През второто полувреме играта стана още по-бърза. Поляците гонеха изравняване. На няколко пъти те проведоха остри нападения, но не успяха да отбележат гол. В замяна на това след редица неуспешни атаки на домакините Г. Василев се откъсна и от няколко метра вдигна чудесно пред вратата на „Колеяж“. Тук, между няколко полски защитници и вратаря, единственият локомотивец Русев я посрещна и повиши на 2:0.

От този момент полските железничари се активизираха и започнаха често да заплашват вратата на домакините. В 31-ата минута на второто полувреме Конярек с точен удар заби топката в левия ъгъл на вратата.

Срещата щеше да завърши при резултат 2:1, ако няколко секунди преди края й поляците чрез Прутек не бяха отбелязали втори изравнителен гол.