Дербито на Градския стадион завърши без победител

Локомотив (Русе) и Дунав (Сливо поле) стигнаха до равенство 1:1 в дерби-среща от VII-ия кръг на първенството в Източната областна група. Алекс Стойчев откри за „железничарите“ през първата част, а след почивката гостите успяха да изравнят от дузпа.

Мачът на Градския стадион беше от еднакво значение и за двата тима, които се намират в челото на временното класиране. Още в началните минути локомотивци установиха териториално надмощие и успяха да притиснат съперника в неговата половина. Първо „червено-черните“ удариха греда, а малко по-късно успяха да открият резултата.

В 22-ата минута при хубава комбинация Беркан Ибрямов и Михаил Любенов разиграха добре с двойно подаване, Ибрямов се отскубна с бърз пробив по фланга и последва центриране. Топката попадна пред вратата на гостите у Алекс Стойчев, който майсторски я насочи в мрежата за 1:0.

Обиграният отбор на Дунав (Сливо поле) успя да затвори подстъпите към вратата си със стабилна игра в защита, докато „железничарите“ положиха известни усилия в търсенето на пролуки в наказателното поле на съперника.

След почивката гостите стигнаха до изравняване на резултата в 54-тата минута. При акция в наказателното поле на „Локо“ в опита си за игра с топката бранител извърши нарушение срещу играч на Сливо поле и това даде основание на главният съдия да отсъди дузпа. Наказателният удар бе успешно реализиран за 1:1.

В оставащите минути до края на срещата и двата отбора получиха своите, макар и не многобройни шансове за победно попадение. Нападателите обаче имаха срещу себе си две отлично работещи защитни линии, които в крайна сметка не успяха да преодолеят.

„Доволен съм от старанието на нашите футболисти в днешната среща. Тактически играхме много правилно, указанията бяха спазени точно. Така или иначе, не допуснахме гол от игрова ситуация, а за мен това е важно. Имахме срещу себе си един отбор, който играе в този си състав вече шест години и е много добре сработен. Като за дерби-среща се получи един добър мач. Считам, че равният резултат е реален“, сподели след двубоя старши треньорът на Локо (Русе) Калоян Георгиев.

От щаба на гостите от Сливо поле изразиха също задоволство от представянето си днес и подчертаха, че русенските „железничари“ са най-добрият отбор, срещу който са играли досега от началото на сезона.

В следващия кръг Локо (Русе) ще гостува в Николово на възстановения тази година местен тим на „Вихър 2020“. Двубоят ще се играе другата неделя, 1 ноември, от 14:00 часа.

Локомотив“ започна днешния мач в следния състав: 55. Георги Миланов, 3. Йордан Йорданов, 4. Кристиян Атанасов, 5. Мартин Тодоров, 21. Симеон Стойчев, 6. Ник Доцев, 17. Алекс Стойчев, 11. Беркан Ибрямов, 19. Даниел Костадинов, 10. Михаил Любенов, 7. Стефан Григоров.

По-късно в игра влезе и: 13. Виктор Христов.