Добър мач на локомотивци

Локомотив (Русе) – Ударник (Коларовград) 2:2

В последната си среща от първенството на „Б“ републиканска група отборът на Локомотив (Русе) се представи много добре. За разлика от друг път, в този мач нападателите проявиха успешни опити за стрелба в противниковата врата. С желание за победа играха и състезателите от отбраната.

В първата част на срещата локомотивци установиха териториално надмощие. В този мач, въпреки твърдата на моменти игра, коларовградци (шуменци – б.р.) задоволиха. Те използваха далечни прехвърляния и показаха добро обработване на топката. Състезателите на „Ударник“ проявиха по-голяма активност през второто полувреме, като създадоха редица опасни положения пред вратата на „Локомотив“.

„Ударник“ пръв откри резултата чрез реализирането на 11-метров наказателен удар. По-късно, също от 11-метров наказателен удар, домакините изравниха и при резултат 1:1 завърши първото полувреме.

Коларовградци (шуменци – б.р.) отбелязаха втория си гол след едно объркване в отбраната на „Локомотив“. Когато срещата беше към своя край, русенци се активизираха, засилиха натиска към вратата на „Ударник“ и успяха да изравнят резултата две минути преди края на мача.

Съдията Камбуров от Търново даде задоволително и авторитетно ръководство.