Злато и сребро за Локо (Русе) във втория ден на шампионата в Сливен

Вторият ден на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст в Сливен донесе още два медала за състезателите на Локомотив (Русе). Радостина Стоянова дублира златото и на 200 м, след като предния ден бе на върха в спринта на 100 м. Сребърно отличие спечели Даниел Димов в бягането на 200 м.

Борбата на 200 м при девойките бе между Радостина Стоянова и Никол Стамболийска от СКЛА „Цвети Кирилова“. В квалификациите Стамболийска записа първо време 25,97 сек, докато спринтьорката на русенските „железничари“ бе трета с 26,33. Преди нея с 26,28 се подреди Велислава Стаматова от Олимп 97 (Силистра).

Както и при победа си на 100 м, така и сега Радостина Стоянова убедително надбяга конкуренцията, спирайки хронометъра на 25,38 сек. За Стамболийска остана среброто с резултат 25,63, а бронзовият медал тук бе спечелен от Виктория Тренчева с време 25,89.

На другия полюс бе Даниел Димов при юношите. Атлетът на Локомотив (Русе) записа първи резултат 22,57 в квалификациите на 200 м, но на финала остана втори с време 22,74. Първи в тази дисциплина бе Петър Пеев от Атлетик (София) с резултат 22,56, а трети остана Иван Иванов от Евър (Варна) с 22,93. Останалите финалисти на 200 м пробягаха дистанцията за повече от 23 секунди.