Ивайло Каменаров спечели бронзов медал от полумаратона в Плевен

Състезателят на Локомотив (Русе) Ивайло Каменаров спечели третото място в полумартона в Плевен. Той финишира в дистанцията от 21,1 км с време 1:14:05 на четвъртото издание на Плевенския маратон, завършило в неделя, 21 май.

Преди него, хванати за ръце, финалната линия заедно пресякоха Йоло Николов Атлет (Мездра) и Шабан Мустафа от Шампион (Сунгурларе). И двама бяха обявени за победители и делят първото място с време 1:11:25.

Победител в полумаратона при жените стана първата българка, участвала на маратон на олимпийски игри, Милица Мирчева, състезаваща се за Атлет (Мездра). Тя пробяга 21,1 км за 1:20:22.

На класическата маратонска дистанция от 42,2 км триумфира кениецът Аугустус Кипроно с 2:30:04, а при жените победител стана 18-годишната Габриела Красимиров от Добруджа 99 (Добрич). При дебюта си на тази дистанция тя финишира за 3:09:02.