Лесна победа за Локо (Русе) в областното дерби

Локомотив (Русе) се справи лесно с аутсайдера Бенковски (Бяла) в областното дерби от XXII-ия кръг на Североизточната трета лига. С головете на Мартин Иванов, Стефан Митев и Огнян Брайнов „железничарите“ стигнаха до крайното 3:0 на терена в Сливо поле.

Двубоят премина при тоталното превъзходство на русенци, които пропуснаха да запишат далеч по-изразителна победа. С най-много пропуски пред беленската врата се отличи нападателят Валентин Валентинов. Все пак, в 17-ата минута той бе спънат в наказателното поле от бранителя и играещ треньор на „Бенковски“ Цветан Ганев и спечели дузпа за своя отбор. Зад бялата точка застана Мартин Иванов и не сгреши за 1:0.

Пет минути преди почивката Стефан Митев открадна една топка пред наказателното поле, вряза се в защитата на гостите и топовен удар удвои резултата.

Картината на терена не се промени и през второто полувреме. В 70-ата минута централният защитник на Локо (Русе) вкара директно от пряк свободен удар и оформи крайния резултат 3:0.

Това бе и последният мач от т.нар. „редовен сезон“ в Североизточната трета лига. Сега на база на класирането след този кръг ще бъде изготвена програмата до края на първенството, като отборите ще изиграят по още един мач помежду си. В петък, 6 април, от 16:00 часа „Локомотив“ ще приеме възродения тим на Спартак 1918 (Варна), чийто старши треньор е добре познатият в Русе Енгибар Енгибаров.

„Не съм виждал толкова слаб отбор, като този на Бенковски (Бяла). Можехме да се поздравим с по-голяма победа, но, въпреки пропуските, съм доволен от старанието на нашите футболисти. За нас истинският тест ще бъде в петък, когато приемаме Спартак (Варна). Ръководството на Локомотив (Русе) ще направи всичко възможно мачът да се проведе на стадион „Дунав“ . Във вторник ще бъде ясно къде ще играем“, сподели след края на срещата старши треньорът на „железничарите“ Ивайло Кирилов.

Съставът на Локо (Русе) срещу Бенковски: Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев (46′ – Джан Али), Борислав Джарнавлиев /капитан/, Огнян Брайнов, Ивайло Иванов, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Рачев, Мартин Иванов, Мартин Недков (75′ – Диян Руменов), Валентин Валентинов.

Снимки: Венелин Иванов.