„Локо“ загуби първата си контрола край морето

„Железничарите“ загубиха с 0:3 от дублиращия тим на Спартак (Варна) първата си контрола от зимната подготовка.

Мачът край морето се игра при студено и много неприятно време с температура под нулата. Домакините се адаптираха по-добре към тези условия и заслужено победиха.

Нападателят Янаки Смирнов откри резултата за домакините в 25-ата минута. Партньорът му в атаката на „Спартак II” Севастиян Георгиев удвои в 38-ата минута, възползвайки се от неразбирателство в отбраната на „Локо“.

През второто полувреме варненци успяха да вкарат още един гол за крайното 3:0. Точен бе Даниел Халачев в 70-ата минута.

Треньорският щаб на Локо (Русе) имаше възможност да види за пръв път в игрова обстановка повечето от новите попълнения в отбора. Отличи се опитният Атилла Юмер, който изнесе много силен мач.

Следващата контрола на „железничарите“ е точно след седмица, когато гостуват на гара Левски срещу местния едноименен тим.

Срещу „Спартак II“ за „Локомотив“ започнаха: Александър Ангелов, Живко Дончев, Калоян Петров, Мартин Тодоров, Тодор Стоянов, Атилла Юмер, Бисер Георгиев, Давид Димитров, Ясен Тодоров, Мартин Ангелов, Йордан Йорданов.

По-късно в игра влязоха още: вратарите Кристиян Николов и Преслав Иванов, както и полевите играчи Преслав Великов, Николай Драганчев, Божил Николов, Стефан Григоров, Светослав Белчев и Мирослав Йорданов.