Локо (Русе) загуби първата си контрола в Попово

Локомотив (Русе) отстъпи с 2:4 в първата си контролна среща от лятната подготовка в Попово. Срещу местния „Черноломец 1919“ русенци изпробваха в реална игрова обстановка всички футболисти, с които старши треньорът Йордан Кирилов разполага преди началото на сезона в Трета лига.

През първото полувреме на терена на стадион „Стамо Костов“ излязоха „титулярите“ на двата тима и предложиха една здрава битка, в която защитните линии доминираха над нападателите.

Младите играчи на „железничарите“ се противопоставиха много успешно на по-опитния си съперник и се получи равностойна игра с многобройни възможности за организиране на опасни атаки, завършили с авторитетни намеси на централните защитници от Попово и Русе. Само на два пъти бранителите на „Черноломец 1919“ и „Локомотив“ допуснаха грешки, при които паднаха и двата гола в първата част.

Първо, в 28-ата минута при атака отдясно и последвало високо центриране защитник на домакини изби нескопосано топката и прехвърляйки вратаря, я прати неспасяемо под гредата на собствената си врата за 0:1.

В 36-ата минута домакините стигнаха до изравняване на резултата. Централните защитници на Локо (Русе) оставиха двама нападатели на „Черноломец 1919“ сами срещу вратаря и при последвалото центриране отдясно топката бе засечена в малкото наказателно поле за 1:1.

След почивката и дава тима направиха многобройни смени, като пуснаха в игра и изпробваха както различни футболисти, така и различни тактически схеми. Груби грешки в отбраната на „железничарите“ костваха два гола за тима от Попово още в началото на второто полувреме, довели резултата до 3:1.

В 66-ата минута при скоростна атака на Локо (Русе) Алекс Стойчев напредна отляво, успя да финтира бранителите пред себе си и с хубав параболичен удар от 25 метра прати неспасяемо топката в мрежата за 3:2.

Малко по-късно поповчани стигнаха и до четвърти гол, оформяйки крайния резултат 4:2.

„Приятно съм изненадан от това, което показахме през първото полувреме. Играхме със самочувствие, успяхме да се противопоставим много успешно и да притиснем нашия съперник. От друга страна пък, не допуснахме опасности пред нашата врата, с изключение на положението при изравнителния гол. След почивката действително играта се поразстрои предвид многото смени. Но ние разполагаме с група от 27 футболисти, от които трябва да отсеем състава за новия сезон в Трета лига. Така че, бях длъжен да видя качествата им в игрова обстановка, за да преценя с каква група от играчи ще работим през първенството“, коментира след двубоя старши треньорът на Локо (Русе) Йордан Кирилов.

Следващата контролна среща на „железничарите“ е тази събота от 18:30 ч., когато ще гостуват в Шумен на тамошния тим на „Волов“.