Русенските „железничари“ отстъпиха пред „Светкавица“ в контрола

Серията от контролни мачове на Локомотив (Русе) продължи с една полезна проверка като гост срещу Светкавица Търговище. Двубоят на стадион „Димитър Бурков“ се състоя в събота вечерта и приключи с победа за опитния състав на домакините с 4:2.

Старши треньорът на Локо (Русе) Борислав Богомилов не можеше да разчита на двама от своите титуляри, но това пък му даде възможност да види в игрова обстановка за повече време всички футболисти, с които разполага.

Първото полувреме завърши с минимална преднина от един гол за Светкавица. Точен бе Иван Георгиев. Играта определено се раздвижи през втората част, когато и резултатът набъбна с пет нови попадения. Освен че вкараха два гола след почивката, дело на Йордан Димитров и Атила Юмер, русенци уцелиха греда и пропиляха на лека ръка три чисти голови положения.

В състава на домакините през второто полувреме се включи нападателят Исмаил Иса, който в момента поддържа спортна форма с тима от Търговище. Той бе в основата на двата гола, довели резултата до 3:0. Първо Иса подаде на Иван Георгиев за 2:0, а по-късно след негово центриране в наказателното поле на русенци бе отсъдена дузпа, реализирана от Румен Русков.

След това последва силен щурм на русенските „железничари“ и резултатът бе намален до 3:2. Локомотивци потърсиха изравняването и притиснаха здраво своя противник. Вместо това, героят на мача за Светкавица Исмаил Иса изпълни майсторски пряк свободен удар и оформи крайното 4:2.

Ръководството на Локо (Русе) има определени забележки към съдийството на мача в Търговище.

Локомотив (Русе) започна в следния състав: Радосвет Христов, Огнян Брайнов, Атила Юмер, Мартин Иванов, Ивайло Иванов, Мартин Рачев, Живко Парашкевов, Динко Станчев, Борислав Караиванов, Йордан Димитров, Радомир Хараланов.

Следващата, последна контролна среща на Локомотив (Русе) преди началото на новия сезон в Североизточната трета лига ще бъде в сряда, 10 август, в Русе. Съперник ще бъде тимът на Трансмариска (Тутракан). „Железничарите“ се завръщат в първенството след 14-годишна пауза идния уикенд, когато са гости на новака в групата Доростол 2013 (Силистра). Очаква се в понеделник Зоналният съвет на БФС във Варна да утвърди датите и часовете в програмата за есенния полусезон в Трета лига.

Вижте и кратко видео от началните минути на контролата срещу Светкавица Търговище:

Снимка и видео: NRG News, Търговище