Сребро и бронз за спринтьорите на Локо (Русе) в първия старт за сезона

Спринтьорите на Локомотив (Русе) направиха много силно участие в първия официален старт за сезона при мъжете. Това се случи на проведения на стадиона на НСА в столицата 26-и турнир „Нови звезди“.

34 състезатели от България и Сърбия се включиха на спринта на 100 м. Огнян Банялиев от Локо (Русе) спечели второто място на финала с време 10,86 сек. По-бърз от представителя на русенските „железничари“ бе само Боян Петров от Атлетик (София), записал време 10,60. Трети на 100 м финишира съотборникът му Георги Георгиев с 10,89.

Другите двама представители на Локо (Русе) в спринта на 100 м Стоил Фильов и Илиан Борисов също попаднаха във финалната осмица. Любопитното е, че Фильов записа най-добро време в сериите от всички 34-ма участници – 10,77, но на финала остана 6-и с 11,05. В сериите Банялиев беше с второ време – 10,88. Борисов пък не стартира на финала на 100 м.

Преди това в сериите на 200 м Илиан Борисов от Локо (Русе) спря хронометрите на 21,81 сек, което му отреди третото място в крайното класиране. Съотборникът му Георги Ганчев се нареди след него на четвърта позиция с 21,93. Победител на 200 м стана Петър Кременски от Атлетик (София) с 21,06, а среброто грабна Кирил Кирилов от АК Павел Павлов (Враца) с време 21,42.

Огнян Банялиев от Локомотив (Русе) спечели сребърния медал във финала на 100 м с време 10,86 сек.