Труден успех за „железничарите“ срещу Спартак (Бъзън)

Локомотив (Русе) стигна до трудна, но много важна победа срещу коравия тим на Спартак (Бъзън) в среща от поредния кръг на Източната областна група. За минималния успех с 1:0 се разписа Ангел Иванов в 32-ата минута на двубоя.

Гостите от Бъзън изненадаха неприятно „железничарите“ със силна игра и още през първото полувреме можеха да вкарат спокойно 2-3 гола от много добри положения.

Единствено солидното представяне на отбраната, ръководена в отсъствието на капитана Кристиян Атанасов от Мартин Тодоров, както и блестящите намеси на вратаря Тихомир Друмев предотвратиха възможността гостите да поведат в резултата.

Едва в 32-рата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Християн Енчев топката попадна у Ангел Иванов и той съумя да вкара оказалия се единствен гол в мача.

Попадението за „Локомотив“ накара тимът от Бъзън да хвърли нови сили в атака. Отличи се особено бившият футболист на „железничарите“ Динко Станчев, който сега защитава цветовете на „Спартак“.

Въпреки подчертано офанзивната си игра, нападателите на гостите пращаха топката в аут или бяха спирани след авторитетните намеси на защитниците и на вратаря на „Локомотив“.

Не се мина и без припламването на искри на терена. Двата тима се наложи да завършат двубоя в намалени състави. В 35-ата минута пътя към съблекалните пое футболист на „Спартак“, а в 55-ата минута и Симеон Стойчев остави „железничарите“ с 10 души на терена.

До края на мача и двата тима имаха своите шансове, но резултатът остана непроменен.

„От тази среща за нас най-важни са трите точки. Гостите ни превъзхождаха и трябва да признаем, че резултатът можеше да бъде друг, ако от „Спартак“ имаха повече късмет. Липсата на централния ни защитник Атанасов, който днес игра мач в националната футзал лига, се усети. Но и в негово отсъствие момчетата успяха да се справят, за което мога само да ги поздравя“, коментира след мача старши треньорът на Локо (Русе) Йордан Кирилов.

В следващия кръг „железничарите“ трябваше да гостуват по програма на Спартак (Хотанца), но ще запишат служебна победа с 3:0, тъй като съперникът им се отказа от участие на полусезона.

На 18 април Локо (Русе) ще приеме на своя стадион отбора на ФК „Мартен“ в следващия двубой от първенството на Източната областна група

Срещу Спартак (Бъзън) днес „железничарите“ играха в следния състав: Тихомир Друмев, Симеон Стойчев, Мартин Тодоров (капитан), Божидар Дончев, Атанас Великов (Шемси Хасанов), Ангел Иванов, Ник Доцев (Александър Александров) Алекс Стойчев, Михаил Любенов, Беркан Ибрямов, Християн Енчев