Златен Денис под пороя в Сливен

Трима спринтьори на Локомотив (Русе) се наредиха сред 10-те най-бързи български мъже за сезона. На проведения в Сливен национален шампионат по лека атлетика за мъже и жени топ атлетът на русенските „железничари“ Денис Димитров очаквано бе над всички и спечели златния медал на 100 м с време 10,57 сек.

Общо 41 състезатели се включиха в сериите на 100 м. Стоил Фильов от Локо (Русе) финишира втори в своята серия с време 11,18 сек, което му осигури участието на полуфиналите. В друга от сериите победител стана друг състезател на „железничарите“ Георги Ганчев с резултат 11,06, а в последната серия Денис Димитров бе втори с време 11,11. Единствено двама състезатели на Атлетик (София) записаха времена под 11 секунди в сериите. Петър Кременски – 10,80 и Георги Георгиев – 10.81.

В полуфиналите Стоил Фильов отпадна в своята серия след като пробяга 100-те метра за 10,93, докато в другата серия Денис Димитров остана втори с 10,67, колкото записа и победителя Петър Кременски. Трети с 10,73 финишира Георги Ганев от Локо (Русе).

Финалът на 100 м се проведе под пороен дъжд. Денис Димитров надбяга всички и записа постижение от 10,57 сек. Битката за второто място беше доста оспорвана. Накрая фотофинишът разчете 10,66 за Боян Петров (Атлетик – София), 10,662 за Кирил Кирилов (АК Павел Павлов – Враца) и 10,667 за Петър Кременски (Атлетик – София). Пети на финала остана Георги Ганев от Локо (Русе) с 10,68. 9-и в крайното класиране пък се нареди съотборникът му Стоил Фильов.

Снимки: Списание „Атлетика“