сезон 2021/22

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи | Школа

СЕВЕРОИЗТОЧНА ТРЕТА ЛИГА

След промяна в ръководството на клуба, оглавено от новия председател на Управителния съвет Стоян Младенов (вписан в Търговския регистър официално на 2 септември 2021 г.), е решено представителният отбор на Локомотив (Русе) да бъде включен в първенството на Североизточна Трета лига за сезон 2021/22 по покана на БФС.

Отборът се включва в първенството със състав от футболисти предимно във възрастовата граница 16-18 години, записва поредица от слаби резултати и се установява на последното място в класирането след есенния полусезон.

На 23 март 2022 г. Изпълнителният комитет на БФС прекратява членството на Локомотив (Русе) като клуб в съюза заради административно нарушение. Като следствие от това всички отбори (представителен мъже и детско-юношески) са извадени от съответните първенства.

Фактически, наказанието с изваждане от първенството, зачитане на досегашните резултати и присъждане на служебни загуби до края на сезон 2021/22 е наложено и изпълнено само по отношение на представителния отбор на Локомотив (Русе) в Североизточната Трета лига.

Преди това, на полусезона, детският отбор – участник в Зона „Варна“, се отказва от участие по други причини, докато Юношите младша възраст (Зона „Варна“) и Деца „Б“ (Зона „Русе“) довършват сезона в съответните първенства.

Крайно класиране

Североизточна Трета лига – сезон 2021/22

#ОтборМПРЗОГДГГРТ
126233087157272
226191659174258
326174566165055
426158353173653
526149349153451
626107944301437
72696114034633
82696112341-1833
92688103341-832
102676133751-1427
112663172869-4121
122655162786-5920
132644182966-3716
14260224784-772

Бележки към сезона:

  • През изминалия сезон Доростол Силистра (Силистра) участва в групата благодарение на заявено обединение със Светкавица 2020 (Поройно) и под името Доростол-Светкавица, което наименование се използва от ЗС на БФС – Варна. Такова обединение обаче така и не е извършено юридически. През настоящият сезон клубът продължава участие в групата, използвайки собственото си име.
  • С началото на сезона Дунав (Русе) е преименуван на Дунав от Русе (Русе) след като е извършено прехвърляне на дейността, активите и пасивите на клуба от досегашното му дружество (което прекратява дейност) към ново такова, регистрирано на 14 септември 2020 г.
  • Волов (Шумен) играе домакинските си мачове на ст.“Панайот Волов“ в Шумен.
  • Доростол Силистра (Силистра) играе домакинските си мачове на ст.“Луи Айер“ в Силистра.
  • Дунав от Русе (Русе) играе домакинските си мачове през есента на ст.“Дунав“ в Русе, а пред пролетта на Градксия стадион.
  • Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове на ст.“Локомотив“ в Русе.
  • Лудогорец 1945 III (Разград) играе домакинските си мачове на комплекс „Гнездо на орли“ в Разград.
  • Рилци (кв.Рилци, Добрич) играе домакинските си мачове на ст.“Дружба“ – изкуствен терен в Добрич.
  • Светкавица Търговище (Търговище) играе домакинските си мачове на ст.“Димитър Бурков“ в Търговище.
  • Спартак 1918 II (Варна) играе домакинските си мачове на ст.“Спартак“ във Варна..

Спортно-технически щаб

Мартин Йорданов – изпълнителен директор
Йордан Кирилов – старши треньор /до 27 септември 2021 г./
Свилен Касабов – старши треньори /от 27 септември 2021 г./

Състав на отбора за сезон 2020/21

ФК Локомотив (Русе) - сезон 2021/22

Снимка на представителния отбор на ФК Локомотив (Русе), направена преди първия мач от сезон 2021/22 на стадион "Панайот Волов" в Шумен. Втори ред /прави, от ляво на дясно/: Камен Кюранов, Чавдар Астарджиев, Калоян Петров, Божил Николов, Мартин Тодоров, Давид Димитров, Йордан Йорданов, Алекс Стойчев, Мирсат Салим, Александър Ангелов, Йордан Кирилов /старши треньор/; Първи ред /клекнали, от ляво на дясно/: Бисер Георгиев, Християн Енчев, Мартин Ангелов, Пламен Василев, Живко Дончев, Николай Драганчев , Ангел Иванов, Георги Петков.

вратар

#Играч#МачовеГолове
1Александър Ангеловвратар160
12Преслав Ивановвратар10
12Камен Кюрановвратар00
12Тихомир Друмеввратар10

защитник

#Играч#МачовеГолове
Добромир Дамяновзащитник10
2Живко Дончевзащитник160
3Чавдар Астарджиевзащитник30
4Калоян Петровзащитник151
5Мартин Тодоровзащитник160
7Атилла Юмерзащитник30
11Йордан Йордановзащитник120
16Пламен Василевзащитник140
24Ясен Тодоровзащитник10
77Преслав Великовзащитник100

полузащитник

#Играч#МачовеГолове
6Ангел Ивановполузащитник50
6Мартин Ангеловполузащитник160
7Росен Николаевполузащитник50
9Лятиф Латифполузащитник40
11Георги Петковполузащитник40
13Тодор Стояновполузащитник70
13Християн Върбановполузащитник10
14Симеон Василевполузащитник60
18Мирсат Салимполузащитник60
18Константин Митевполузащитник10
19Алекс Стойчевполузащитник132
19Момчил Бъчваровполузащитник10
20Давид Димитровполузащитник150
21Николай Драганчевполузащитник100

нападател

#Играч#МачовеГолове
7Християн Енчевнападател30
10Бисер Георгиевнападател163
17Стефан Григоровнападател20
21Гюрсес Александровнападател30
88Айкут Адемовнападател20
99Божил Николовнападател141
Локо (Русе) - пролет 2022

Футболният отбор на Локомотив (Русе) за пролетния полусезон в Североизточната Трета лига, сниман преди контролната среща срещу Дунав (Батин) на 13 февруари 2022 г. заедно с изпълнителния директор на клуба Мартин Йорданов /прав, най-отляво/ и старши треньора Свилен Касабов /прав, най-отдясно/.

Резултати

Резултати от Североизточна Трета лига – сезон 2021/22

ДатаСрещаРезултатСтатияКръг
Волов (Шумен) - Локомотив (Русе)I кръг
Локомотив (Русе) - Черноломец (Попово)II кръг
Дунав (Русе) - Локомотив (Русе)III кръг
Локомотив (Русе) - Лудогорец III (Разград)IV кръг
Спартак 1918 II (Варна) - Локомотив (Русе)V кръг
Дунав (Русе) - Локомотив (Русе)III кръг
Локомотив (Русе) - Рилци (кв. Рилци, Добрич)VI кръг
Устрем (Дончево) - Локомотив (Русе)VII кръг
Ботев (Нови пазар) - Локомотив (Русе)VIII кръг
Локомотив (Русе) - Черноморец (Балчик)IX кръг
Спортист 2011 (Генерал Тошево) - Локомотив (Русе)X кръг
Локомотив (Русе) - Септември ’98 (Тервел)XI кръг
Доростол (Силистра) - Локомотив (Русе)XII кръг
Локомотив (Русе) - Светкавица (Търговище)XIII кръг
Локомотив (Русе) - Волов (Шумен)XIV кръг
Черноломец (Попово) - Локомотив (Русе)XV кръг
Локомотив (Русе) - Дунав (Русе)XVI кръг
Лудогорец III (Разград) - Локомотив (Русе)XVII кръг
Локомотив (Русе) - Спартак 1918 II (Варна)XVIII кръг
Рилци (кв. Рилци, Добрич) - Локомотив (Русе)XIX кръг
Локомотив (Русе) - Устрем (Дончево)XX кръг
Локомотив (Русе) - Ботев (Нови пазар)XXI кръг
Черноморец (Балчик) - Локомотив (Русе)XXII кръг
Локомотив (Русе) - Спортист (Генерал Тошево)XXIII кръг
Септември ’98 (Тервел) - Локомотив (Русе)XXIV кръг
Локомотив (Русе) - Доростол (Силистра)XXV кръг
Светкавица (Търговище) - Локомотив (Русе)XXVI кръг

Всички резултати в Североизточна Трета лига – сезон 2021/22 в архива на Bulgarian-football.com

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

ФК Локомотив (Русе) не участва в турнира за Купата на България през сезон 2021/22.

ДРУГИ ТУРНИРИ

Купа на Аматьорската футболна лига

Резултати от Купата на АФЛ – сезон 2020/21

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ШКОЛА

ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ

Локомотив U17 (Русе)

Отборът на Локомотив (Русе) - участник в първнството за юноши младша възраст в Зона "Варна" през сезон 2021/22. Снимката е правена на стадион "Локомотив" преди мача от първия кръг на първенството срещу Спартак 1918 (Варна).

Зона „Русе“ – ЮМВ – крайно класиране

Юноши младша възраст /род. 2005-06 г./ – Зона „Варна“ – сезон 2021/22

#ОтборМПРЗОГДГГРТ
12221108257764
222173279146554
322172359124753
42212194945437
522103949321733
622110114340333
72294945351031
82281133768-3125
92253143667-3118
102251161867-4916
112242162250-2814
1222211919103-847

Бележки към сезона:

  • Волов (Шумен) играе домакинските си мачове на Ученически стадион в Шумен.
  • Девня 2005 (Девня) играе домакинските си мачове в кв.Повеляново, Девня.
  • Дунав от Русе (Русе) играе домакинските си мачове на ст.“Дунав“ в Русе.
  • Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове на ст.“Локомотив“ в Русе.
  • Лудогорец 1945 (Разград) играе домакинските си мачове на комплекс „Гнездо на орли“ в Разград.
  • Олимпик (Варна) играе домакинските си мачове на НСБ „Спортпалас“ в кк Чайка.
  • Спартак 1918 (Варна) играе домакинските си мачове на НСБ „Спортпалас“ в кк Чайка.
  • Фратрия (Бенковски) играе домакинските си мачове в Старо Оряхово.
  • Черно море (Варна) играе домакинските си мачове на ст.“Корабостроител“ в кв.Аспарухово, Варна.
  • Останалите отбори играят домакинските си мачове на стадионите на клубовете си.

Зона „Русе“ – ЮМВ – резултати

Дата и часКръгМачРезултат
12/09/2021, неделя, 10:00 ч.I кръгЛокомотив (Русе) – Спартак 1918 (Варна)0:2
19/09/2021, неделя , 10:00 ч. II кръг Локомотив (Русе) – Девня 2005 (Девня)6:0
26/09/2021, неделя , 10:00 ч. III кръг Светкавица Търговище – Локомотив (Русе)2:0
03/10/2021, неделя , 10:00 ч. IV кръгЛокомотив (Русе) – Волов (Шумен)0:2
10/10/2021, неделя , 10:00 ч. V кръгДобруджа 1919 (Добрич) – Локомотив (Русе)1:0
17/10/2021, неделя , 10:00 ч. VI кръгЛокомотив (Русе) – Олимпик (Варна)0:1
23/10/2021, събота, 13:00 ч. VII кръгДунав (Русе) – Локомотив (Русе)3:1
31/10/2021, неделя , 10:00 ч. VIII кръгЛокомотив (Русе) – Лудогорец 1945 (Разград)0:10
07/11/2021, неделя , 10:00 ч. IX кръгЧерно море (Варна) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
15/11/2021, понеделник, 10:00 ч. X кръгЛокомотив (Русе) – Доростол Силистра1:1
22/11/2021, понеделник, 10:00 ч.XI кръгФратрия (Варна) – Локомотив (Русе)1:1
13/03/2022, неделя, 10:00 ч.XII кръг Спартак 1918 (Варна) – Локомотив (Русе)3:0
20/03/2022, неделя, 10:00 ч.XIII кръг Девня 2005 (Девня) – Локомотив (Русе)2:3
27/03/2022, неделя, 10:00 ч.XIV кръг Локомотив (Русе) – Светкавица Търговище0:2
03/04/2022, неделя, 10:00 ч.XV кръг Волов (Шумен) – Локомотив (Русе)0:2
10/04/2022, неделя, 11:00 ч.XVI кръг Локомотив (Русе) – Добруджа 1919 (Добрич)6:0
17/04/2022, неделя, 10:00 ч.XVII кръг Олимпик (Варна) – Локомотив (Русе)2:0
01/05/2022, неделя, 10:00 ч.XVIII кръг Локомотив (Русе) – Дунав (Русе)0:3
08/05/2022, неделя, 10:00 ч.XIX кръг Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
15/05/2022, неделя, 11:00 ч.XX кръг Локомотив (Русе) – Черно море (Варна)0:1
22/05/2022, неделя, 11:00 ч.XXI кръг Доростол Силистра – Локомотив (Русе)5:0
29/05/2022, неделя, 10:00 ч.XXII кръг Локомотив (Русе) – Фратрия (Варна)2:3
Всички резултати от сезона на сайта Bulgarian-Football.com.

ДЕЦА

Зона „Варна“ – Деца – крайно класиране

Деца /род. 2007-08 г./ – Зона „Варна“ – сезон 2021/22

#ОтборМПРЗОГДГГРТ
12219307146760
222163358134551
322144454173746
422141749242543
522132754233141
622113849321736
722100123742-530
82280142244-2224
92252152979-5017
102242162063-4314
112240182267-4512
122232171976-5711
  • Волов (Шумен) играе домакинските си мачове на Ученически стадион в Шумен.
  • Девня 2005 (Девня) играе домакинските си мачове в кв.Повеляново, Девня.
  • Дунав от Русе (Русе) играе домакинските си мачове на ст.“Дунав“ в Русе.
  • Локомотив (Русе) играе домакинските си мачове на ст.“Локомотив“ в Русе.
  • Лудогорец 1945 (Разград) играе домакинските си мачове на комплекс „Гнездо на орли“ в Разград.
  • Олимпик (Варна) играе домакинските си мачове на НСБ „Спортпалас“ в кк Чайка.
  • Спартак 1918 (Варна) играе домакинските си мачове на НСБ „Спортпалас“ в кк Чайка.
  • Фратрия (Бенковски) играе домакинските си мачове в Старо Оряхово.
  • Черно море (Варна) играе домакинските си мачове на ст.“Корабостроител“ в кв.Аспарухово, Варна.
  • Останалите отбори играят домакинските си мачове на стадионите на клубовете си.
Дата и часКръгМачРезултат
12/09/2021, неделя, 11:30 ч.I кръгЛокомотив (Русе) – Спартак 1918 (Варна)1:0
19/09/2021, неделя , 11:30 ч. II кръг Локомотив (Русе) – Девня 2005 (Девня)7:0
26/09/2021, неделя , 11:30 ч. III кръг Светкавица Търговище – Локомотив (Русе)0:2
03/10/2021, неделя , 11:30 ч. IV кръгЛокомотив (Русе) – Волов (Шумен)3:1
10/10/2021, неделя , 11:30 ч. V кръгДобруджа 1919 (Добрич) – Локомотив (Русе)0:1
17/10/2021, неделя , 11:30 ч. VI кръгЛокомотив (Русе) – Олимпик (Варна)1:2
23/10/2021, събота, 14:30 ч. VII кръгДунав (Русе) – Локомотив (Русе)0:3
31/10/2021, неделя , 11:30 ч. VIII кръгЛокомотив (Русе) – Лудогорец 1945 (Разград)0:3 сл.*
07/11/2021, неделя , 11:30 ч. IX кръгЧерно море (Варна) – Локомотив (Русе)3:0
15/11/2021, понеделник, 11:30 ч. X кръгЛокомотив (Русе) – Доростол Силистра2:1
22/11/2021, понеделник, 11:30 ч.XI кръгФратрия (Варна) – Локомотив (Русе)1:2
13/03/2022, неделя, 11:30 ч.XII кръг Спартак 1918 (Варна) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
20/03/2022, неделя, 11:00 ч.XIII кръг Девня 2005 (Девня) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
27/03/2022, неделя, 11:30 ч.XIV кръг Локомотив (Русе) – Светкавица Търговище0:3 сл.
03/04/2022, неделя, 11:30 ч.XV кръг Волов (Шумен) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
10/04/2022, неделя, 11:30 ч.XVI кръг Локомотив (Русе) – Добруджа 1919 (Добрич)0:3 сл.
17/04/2022, неделя, 11:30 ч.XVII кръг Олимпик (Варна) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
01/05/2022, неделя, 11:30 ч.XVIII кръг Локомотив (Русе) – Дунав (Русе)0:3 сл.
08/05/2022, неделя, 11:30 ч.XIX кръг Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (Русе)3:0 сл.
15/05/2022, неделя, 11:30 ч.XX кръг Локомотив (Русе) – Черно море (Варна)0:3 сл.
22/05/2022, неделя, 11:30 ч.XXI кръг Доростол Силистра – Локомотив (Русе)3:0 сл.
29/05/2022, неделя, 11:30 ч.XXII кръг Локомотив (Русе) – Фратрия (Варна)0:3 сл.
Всички резултати от сезона на сайта Bulgarian-Football.com.
* – срещата Локомотив – Лудогорец 1945 завършва при резутат 2:0 в полза на Локомотив. По-късно е присъден служебен резултат 3:0 в полза на Лудогорец 1945 заради нередовен играч в състава на Локомотив.
– Локомотив се отказва от участие през пролетния полусезон, като резултатите му до този момент са зачетени, а в останалите срещи са му присъдени служебни загуби.

Зона „Русе“ – Деца – крайно класиране

Деца /род. 2007-08 г./ – Зона „Русе“ – сезон 2021/22

#ОтборМПРЗОГДГГРТ
1181701129812151
218122441182338
3189364637930
4176382354-3121
5176292542-1720
61752103846-817
71700177104-970
Дата и часКръгМачРезултат
18/09/2021, събота, 11:00 ч.I кръгЛокомотив (Русе) – почива
25/09/2021, събота, 11:00 ч. II кръг Локомотив (Русе) – Кубрат 2016 (Кубрат)2:2
02/10/2021, събота, 11:00 ч. III кръг Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (Русе)4:0
09/10/2021, събота, 11:00 ч. IV кръгЛокомотив (Русе) – Дунав 2009 (Сливо поле)2:5
16/10/2021, събота, 11:00 ч. V кръгФилип Тотю 2018 (Две могили) – Локомотив (Русе)5:0
23/10/2021, събота, 11:00 ч. VI кръгЛокомотив (Русе) – Черноломец 1919 (Попово)2:4
30/10/2021, събота, 11:00 ч. VII кръгБенковски (Бяла) – Локомотив (Русе)1:5
06/11/2021, събота, 11:00 ч. VIII кръгЛокомотив (Русе) – почива
13/11/2021, събота, 11:00 ч. IX кръгКубрат 2016 (Кубрат) – Локомотив (Русе)1:0
20/11/2021, събота, 11:00 ч. X кръгЛокомотив (Русе) – Лудогорец 1945 (Разград)0:10
26/03/2022, събота, 10:00 ч.XI кръгДунав 2009 (Сливо поле) – Локомотив (Русе)1:1
02/04/2022, събота, 10:00 ч.XII кръг Локомотив (Русе) – Филип Тотю 2018 (Две могили) 3:1
09/04/2022, събота, 10:00 ч.XIII кръг Черноломец 1919 (Попово) – Локомотив (Русе)0:2
16/04/2022, събота, 10:00 ч.XIV кръг Локомотив (Русе) – Бенковски (Бяла)2:0
23/04/2022, събота, 10:00 ч.XV кръгЛокомотив (Русе) – почива
03/05/2022, вторник, 10:00 ч.XVI кръгЛокомотив (Русе) – Кубрат 2016 (Кубрат)2:3
07/05/2022, събота, 10:00 ч.XVII кръгЛудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (Русе)3:1
14/05/2022, събота, 10:00 ч.XVIII кръгЛокомотив (Русе) – Дунав 2009 (Сливо поле)1:0
21/05/2022, събота, 10:00 ч.XIX кръгФилип Тотю 2018 (Две могили) – Локомотив (Русе)1:0
28/05/2022, събота, 10:00 ч.XX кръгЛокомотив (Русе) – Черноломец 1919 (Попово)3:2
Всички резултати от сезона на сайта Bulgarian-Football.com.