Без голове в последната контрола на Локо (Русе)

Локомотив (Русе) и румънският Акси (Адунаци Копъчени) завършиха наравно 0:0 в контролна среща, играна на Градския стадион. Двата тима изнесоха постна продукция, в която преобладаваха физическите единоборства и твърдата игра, накъсвана често заради основателно маркирани от съдията нарушения.

В пореден мач „железничарите“ демонстрираха тотална липса на идея как да организират атаките си. Пробойните в средата на терена и липсата добър поглед към играта доведоха до хаос в офанзивните действия.

При почти всеки опит за изнасяне на играта в предни позиции футболистите на Касабов едва успяваха да направят две точни подавания, след което следваше грешен пас или откровено подаряване на топката на съперника.

Единствен плюс в показаното на терена от страна на „Локо“ бе стабилната игра в защита. В редица ситуации отбраната на „железничарите“ бе на мястото си и още в зародиш ликвидираше опасностите.

Локо (Русе) - Акси

Локомотив (Русе) - Акси (Адунаци Копъчени, Румъния) 0:0 - международна приятелска среща, играна на 24 февруари 2024 г. на Градския стадион

Повече като че ли се очакваше и от гостите от Румъния. С пълен актив от точки и впечатляващата голова разлика 70:9 от есенния полусезон „Акси“ е едноличен лидер с шест точки аванс в класирането на гюргевската четвърта лига. Тимът от Адунаци Копъчени обаче изобщо не впечатли с изявите си на Градския стадион.

Едва в последните минути на срещата румънците имаха два точни удара към вратата на „Локо“, но вратарят Ангелов внимаваше и прояви чудесен рефлекс.

В крайна сметка закономерно двубоят завърши 0:0 – резултат, който едва ли удовлетворява и двата тима, но бе логичен завършек на един общо взето слаб мач.

След като отложиха срещата от първия кръг на първенството срещу „Дунав II”, „железничарите“ подновяват участието си в Трета лига с гостуване в Търговище срещу „Светкавица“ другата събота, 2 март, от 15:00 часа.

В същото време Зоналният съвет на БФС насрочи отложеното градско дерби „Локо“ – „Дунав II“ за 17 април, сряда, от 17:00 часа.