Бисер Георгиев носи победата за „Локо“ в първата контрола

Локомотив (Русе) се наложи с 2:1 като гост на Волов (Шумен). Двубоят бе първа контролна среща и за двата тима, които се готвят за новия сезон в Североизточната Трета лига.

Домакините заложиха в този мач на доста подмладен състав, млади футболисти бяха попълнили и редиците на гостуващите „железничари“. След много битка, но липса на реални голови положения, първото полувреме приключи без голове – 0:0.

Развръзката дойде в последните минути на срещата. Първо в 84-ата минута Бисер Георгиев наказа наивна грешка на шуменската отбрана и откри за русенци – 0:1.

Новото попълнение на „Волов“ Юнуз Юнуз успя да възстанови равенството три минути по-късно, след като излъга защитата на „Локо“ и стреля неспасяемо във вратата на гостите – 1:1.

„Железничарите“ обаче продължиха да се борят до последния съдийски сигнал и усилията им бяха възнаградени в последата минута. След изпълнен корнер Бисер Георгиев се оказа най-съобразителен и донесе победата на своите с втория си гол в мача.

Локомотивци продължават да се готвят при домашни условия за новия сезона на североизток. Следващата контрола е планирана за 31 юли, когато „железничарите“ ще гостуват в Нови пазар на местния „Ботев“.

Снимка: Архив – Салим Салих, Shumen Football News.