Локомотив (Русе) отпадна от тазгодишната надпревара в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. „Железничарите“ допуснаха болезнена загуба с 1:2 като гости на Дунав (Батин) в областния финал. Бисер Георгиев откри резултата, но домакините сътвориха сензационен обрат и се поздравиха с незаслужен успех.
Драгош Фирцулеску, който водеше „Локомотив“ от резервната скамейка, сигурно още се чуди, как отборът му успя да загуби този двубой. Домакините от Батин изиграха мача почти на ходом, без да се потят излишно (с изключение на дузпата, само две положения за всичките 90 минути!).
На другия полюс „железничарите“ имаха явно игрово превъзходство през цялото време на срещата, създадоха много опасности пред вратата на „Дунав“, вложиха старание и самоотверженост в борбата, и… накрая си тръгнаха победени от „Батин Арена“.
Без предварително проучване двата тима се вкопчиха в здрава битка още след първия съдийски сигнал. В единоборствата футболистите на „Локомотив“ доминираха, а и успяваха да затруднят домакините при изнасянето на топката с преса още в тяхната половина.
В 13-ата минута при скоростна атака на „железничарите“ Дани Братоев проби отляво в наказателното поле и подаде към връхлитащия на точката на дузпата Бисер Георгиев. Той се освободи елегантно от шпагата на защитник на домакините и с нисък удар по земята прати топката в мрежата за 0:1.
И след гола двата отбора продължиха да се дебнат един-друг за грешки. Батинчани много трудно изнасяха топката в предни позиции, а когато го правеха бранителите на „Локомотив“ успяваха с лекота да ликвидират всяка една опасност още в зародиш. В срещуположния край на игрището опитите за атака на „железничарите“ пък ставаха лесна жертва на собствената им прибързаност и неточни подавания.
Чак в 25-ата минута Мирослав Георгиев се престраши да тества рефлекса на появилия се на терена като смяна резервен вратар на „Дунав“ Пламен Сашев. Две минути по-късно след находчив пас на Динко Станчев отдясно и Бисер Георгиев отправи коварен удар, но стражът на домакините внимаваше и улови топката.
Секунди по-късно Георгиев с хубав поглед върху играта изведе зад защитата на Батин Айкут Адемов. Централният нападател на „железничарите“ финтира защитник, излъга и вратаря, но от малък ъгъл прати топката в гредата.
След тези силни минути на гостите от Русе дойде и студеният душ. При наглед лесно центриране след изпълнен тъч отляво в наказателното поле на „Локомотив“ защитникът Мартин Иванов игра с ръка и това даде основание на съдията да отсъди дузпа в полза на „Дунав“.
Така без да имат реално голово положение от игра до този момент домакините изравниха. Щатният изпълнител в редиците на батинчани – вратарят Пламен Сашев – бе точен от бялата точка – 1:1 в 31-вата минута.
Още в следващата атака Дани Братоев бе изведен отляво и с мощен удар, макар и малък ъгъл, бе близо до целта. За съжаление топката мина в аут на сантиметри от гредата на домакините.
В последния четвърт час на първото полувреме на терена не се случи нищо интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.
Втората част също започна с подчертан териториален и игрови превес на „железничарите“. В 54-ата минута при хубава атака от точката на дузпата Адемов върна към Братоев и той със силен удар бе близо до втори гол за русенци. Но вратарят Сашев прояви завиден рефлекс и изби в корнер.
Едва в 57-ата минута от отбора на „Дунав“ за пръв път стигнаха от игрова ситуация до точен удар в рамката на вратата на „Локомотив“. Младият вратар Пасев обаче майсторски успя да отрази коварния удар на дясното крило на батинчани.
И в следващите минути „железничарите“ продължиха да доминират изцяло като владееха топката, търсиха пролуки в защитата на домакините, създаваха положения. Голям пропуск направи в 78-ата минута Бисер Георгиев, изведен по великолепен начин от Дочев очи в очи със Сашев. Георгиев успя да финтира елегантно вратаря, но пропусна да вкара на празна врата, тъй като се засуети излишно и притичал бранител му изби топката.
И тук, за голямо съжаление, се повтори поговорката „като не вкараш – ще ти вкарат“. Буквално от единственото си по-сериозно положение в мача домакините от Батин стигнаха до победния гол. Защитата на „Локомотив“ проспа контраатаката на „Дунав“, при която Любомир Петков бе изведен сам срещу Пасев и с хубав техничен удар вкара за 2:1 в 81-ата минута.
В оставащите десетина минути на терена имаше само един отбор – този на гостите. За съжаление, против всякаква логика, нов гол на падна и „железничарите“ трябваше да напуснат с наведени глави.
От отбора на „Локомотив“ добри думи заслужават за представянето си в двубоя Бисер Георгиев (голям мач!) и вратарят Пасев.
Георгиев с право трябва да бъде отличен за играч на мача – раздаде се напълно, вкара гол (но и направи най-големия пропуск пред гола), демонстрира завидна техника на малко пространство, стремеше се непрекъснато да гради играта в атака, навъртя и сериозен километраж, покривайки голям периметър с непрекъснато движение през всичките 90 минути.
Младият вратар Пасев също направи много добро впечатление с изключително верен поглед върху играта, правилно пласиране и отличен рефлекс. Не може да бъде винен за допуснатите голове.
Длъжници към своя отбор бяха Дани Братоев и Динко Станчев. И двамата по навик се увличаха прекалено много в индивидуална игра, вложиха излишно много техника, без да постигат нужната ефективност. Предвид тромавата защита на домакините, и централният нападател Адемов можеше да бъде по-находчив в търсенето на правилната позиция, а и като цяло да бъде много по-активен в офанзивен план.
Разбира се, отборът на четвъртодивизионния Дунав (Батин) не може да бъде мерило за „железничарите“. Те бяха длъжни да вземат рутинна победа срещу подобен съперник, вместо да допускат поредното голямо разочарование за собствените си привърженици.
Другата събота, 4 ноември, Локомотив (Русе) ще има трудно изпитание като домакин на Черноломец (Попово) в двубой от XIII-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига. Мачът започва от 14:00 часа.
В Батин за „Локомотив“ играха: 1. Давид Пасев, 6. Мартин Ангелов (83‘ – 3. Георги Николов), 2. Живко Дончев, 77. Мартин М. Иванов, 19. Сюлейман Салим (87‘ – 20. Даниел Гидолов), 18. Мирослав Георгиев (46‘ – 8. Добромир Филипов), 13. Симеон Дочев, 11. Динко Станчев, 99. Дани Братоев, 10. Бисер Георгиев, 7. Айкут Адемов.
Жълти картони: Мартин Ангелов, Мартин М. Иванов. Симеон Дочев.
ПЪЛЕН ЗАПИС ОТ МАЧА ДУНАВ (БАТИН) – ЛОКОМОТИВ (РУСЕ):
Напиши коментар