„Локомотив“ стартира със загуба в пролетната кампания

Волов (Шумен) се наложи с 2:0 като гост на Локомотив (Русе) в среща от първия пролетен кръг на първенството в Трета лига. Шуменци стигнаха до успеха с голове през второто полувреме на двубоя.

В състава на гостите личаха имената на трима бивши футболисти на „Локомотив“. Опитните Живко Парашкевов и Ивайло Иванов бяха титуляри при „железничарите“ до 2019 г., докато младият халф Алекс Стойчев бе част от представителния тим в последните два сезона и дори изкара част от зимната подготовка с „Локо“, но очевидно в последния момент е избрал да премине във „Волов“.

Първото полувреме на стадион „Локомотив“ завърши без голове, с поделено надмощие и без сериозни положения пред двете врати. Веднага след почивката именно Алекс Стойчев наказа доскорошните си съотборници. В 47-ата минута той се освободи елегантно от персоналната си опека и с плътен удар стреля неспасяемо за 1:0 в полза на „Волов“.

В 87-ата минута появилият се на терена като резерва Румен Касабов затвори мача за гостите с решителен втори гол.

Загубата остави „Локомотив“ на пет точки разлика след предпоследния във временното класиране Доростол (Силистра), който също загуби в този кръг с 0:2 като гост на „Спортист“ в Генерал Тошево.

В следващия кръг след седмица на 5 март, събота, от 15:00 часа, „железничарите“ гостуват в Попово за труден мач срещу силно представящия през този сезон тим на домакините от „Черноломец“, намиращ се трето място във временното класиране.

Срещу „Волов“ за „Локомотив“ играха: 1. Александър Ангелов, 2. Живко Дончев, 4. Калоян Петров, 5. Мартин Тодоров, 11. Йордан Йорданов, 7. Атилла Юмер /капитан/ (68′ – 99. Божил Николов), 20. Давид Димитров, 18. Константин Митев (53′ – 17. Стефан Григоров), 8. Мартин Ангелов, 10. Бисер Георгиев, 14. Гюрсес Александров (80′ – 6. Георги Петков).

Снимка: Областен футбол – Русе.