Локо (Русе) се справи лесно с „Мартен“

Локомотив (Русе) спечели закономерна победа с 3:0 над ФК „Мартен“ в среща от поредния XVII-и кръг на шампионата в Източната областна група. За лидера в класирането се разписаха Беркан Ибрямов, Ангел Иванов и Кристиян Атанасов.

Двубоят на стадион „Локомотив“ премина изцяло под диктовката на домакините. Гостите от Мартен не можаха да намерят сили да се противопоставят на устрема на „железничарите“ и приеха играта в своята половина.

След множество пропуски логичното се случи и в 22-рата минута Беркан Ибрямов откри за Локо (Русе). Напрежението в наказателното поле на мартенчани продължи и след гола. В 36-ата минута Александър Александров подаде на Ангел Иванов за 2:0.

След почивката картината на терена не се промени. Локомотивци доминираха и създадоха много изгодни ситуации пред вратата на съперника. Алекс Стойчев и Беркан Ибрямов пропуснаха от добри положения, а гол на острието Християн Енчев с красив прехвърлящ удар бе отменен от съдията.

Крайният резултат бе оформен в 73-ата минута. От корнер Ибрямов прати топката на крака на включилия се в атаката капитан Кристиян Атанасов, който от втора греда шутира неспасяемо в мрежата на гостите.

Дебют за първия отбор в двубоя срещу „Мартен“ записаха Ивайло Иванов и Еджен Тасим, влезли като смени през второто полувреме.

С тази победа Локомотив (Русе) продължава да води във временното класиране с актив от 37 точки и е единственият отбор без допусната загуба. На втора позиция е Дунарит (Николово) с 35 точки, следван от Дунав (Сливо поле) с 34 и Спартак (Бъзън) – с 33.

Това, което тренирахме в седмицата преди мача, успяхме да го покажем по време на днешната среща. Играхме подчертано нападателно, имахме преимущество през целия двубой. Гостите не ни затрудниха особено. Пропуснахме много положения, но, в крайна сметка, трябва да сме доволни от крайния успех. Поради различни причини имах известни проблеми с окомплектоването на състава за мача с „Мартен“. Наложи ми се да повикам в групата трима играчи от нашите юноши младша възраст. Доволен съм от тяхното включване и от старанието, което демонстрираха. Целим се в едно от първите две места в крайното класиране, така че се надявам доброто ни представяне са продължи в оставащите срещи до края на сезона“, коментира след мача старши треньорът на Локо (Русе) Йордан Кирилов.

В сряда, 21 април, предстои междинен кръг в първенството на Източната група. „Железничарите“ ще гостуват на третия в класирането Дунав (Сливо поле). Поради работния ден двата клуба са постигнали договореност мачът да се играе от 18:00 часа, вместо от 16 ч., както бе заложено в първоначалната програма.

Следващото домакинство на Локомотив (Русе) ще бъде идната неделя, 25 април, когато на нашия стадион ще гостува силно представящият през пролетта се тим на Вихър (Николово).

Срещу „Мартен“ Локомотив (Русе) излезе в следния състав: 12. Тихомир Друмев, 21. Симеон Стойчев, 4. Кристиян Атанасов /капитан/, 5. Мартин Тодоров, 22. Шемси Хасанов, 13. Александър Александров, 17. Алекс Стойчев, 8. Ангел Иванов, 10. Михаил Любенов, 11. Беркан Ибрямов, 7. Християн Енчев.

По-късно в игра влязоха още: 1. Преслав Иванов, 24. Ивайло Иванов, 19. Еджен Тасим и 97. Емре Алим.