Тежка загуба в Червена вода изхвърли „Локо“ от баражите

Локомотив (Русе) отпадна от борбата за определяне на областния първенец след тежка загуба в последния кръг на шампионата на Източната група. „Железничарите“ бяха победени като гости в Червена вода от местния „Сокол“ с 6:1 и останаха извън „финалната четворка“.

Двубоят беше практически „финал“ за определяне на последния участник в баражите. Преди този мач „Локомотив“ беше четвърти с 43 точки, докато „Сокол“ бе на петото място с 41 точки. Това означаваше, че домакините имаха своите шансове единствено, ако победят „железничарите“, докато за русенския тим и равният резултат беше добър изход.

Срещата се игра пред около 200 зрители на зле подготвения и непочистен от окосената трева терен на стадиона в Червена вода. При тези условия техничната игра с ниски подавания бе практически невъзможна.

Домакините се оказаха по-находчиви и умело използваха високите центрирания и изсипаните топки пред вратата на „Локомотив“, докато русенци бяха дезориентирани. Отделно, въпреки положените усилия, острието Християн Енчев, се оказа изолиран от своите съотборници и трудно излизаше на стрелкови позиции.

Началото за „железничарите“ бе възможно най-лошото, защото още във 2-рата минута „соколите“ успяха да открият резултата. Силният натиск на отбора от Червена вода доведе до още три гола до края на първото полувреме, което на практика реши спора.

След почивката картината на терена не се промени. И докато „железничарите“ стигнаха до почетен гол, дело на Александър Александров, домакините вкараха още два пъти за крайното 6:1.

„Първо искам да подчертая, че като старши треньор поемам изцяло вината, както за тази загуба, така и за отпадането ни от баражите. Да, теренът в Червена вода беше ужасен и не ставаше за провеждане на футболна среща. Но, това не ни оправдава. Има определени причини за тези загуби през пролетта и те са си изцяло у нас. Като почнем от несериозното отношение на някои футболисти към тренировъчния процес, пък и на терена в официалните мачове. Оказа се, че играчите от формацията ни при юношите младша възраст показаха повече старание и сърце да носят фланелката на първия отбор, отколкото от някои от батковците им. Изводите са направени и ние ще се разделим с определени футболисти, които се видя, че нямат сърце и душа да носят емблемата на „Локомотив“. Предстои ни да седнем с президента Петър Петров и да начертаем плановете за следващия сезон. Вече съм набелязал нови играчи за селекция и мога да гарантирам, че целта ни е да качим нивото и отборът да изглежда по много по-различен начин на есен“, коментира старши треньорът на „Локо“ Йордан Кирилов.

Петото място в крайното класиране на Източната областна група е най-лошото в 90-годишната история на русенските „железничари“. Преди началото на сезона мъжкият отбор на „Локомотив“ бе възстановен след една година пауза, последвала отказването от участие в Трета лига. Тимът бе изграден от млади футболисти предимно от школата на „червено-черните“ и бе воден през есенния полусезон от треньорския тандем Калоян Георгиев – Румен Шанкулов, заменен през пролетта от Йордан Кирилов.

За „Локомотив“ в Червена вода играха: 12. Тихомир Друмев (46′ – 1. Преслав Иванов), 21. Симеон Стойчев (78′ – 9. Бенан Мустафов), 4. Кристиян Атанасов /капитан/, 5. Мартин Тодоров, 24. Ивайло Иванов, 8. Ангел Иванов, 17. Алекс Стойчев (70′ – 77. Кристиян Костадинов), 13. Александър Александров (78′ – 22. Иван Димитров), 11. Беркан Ибрямов (70′ – 97. Емре Алим), 10. Михаил Любенов, 7. Християн Енчев.

Снимка: Областен футбол Русе.