Драматична победа за „Локо U19” срещу „Волов U19”

Локомотив (Русе) се наложи с 2:1 след пълен обрат в резултата срещу Волов (Шумен) в мач от първенството на юношите старша възраст в Зона „Варна“.

Двубоят в Сливо поле започна със серия от добри положения пред вратата на гостите, при които „железничарите“ не успяха да се възползват и да поведат. Вместо това, в 30-ата минута шуменци откриха резултата и запазиха аванса си до края на полувремето.

След почивката Локо (Русе) притисна по-сериозно съперника си и в 53-ата минута Александър Александров възстанови равенството.

Докрая на срещата „червено-черните“ продължиха да търсят настойчиво победата и в крайна сметка успяха да вземат трите точки с гол в последната минута. При серия от корнери центрираната топка попадна у капитана на „железничарите“ Кристиян Атанасов, който от воле разстреля вратаря на „Волов“ за крайното 2:1.

„Напълно заслужена победа за нашия отбор. Все още правим доста пропуски от чистите положения, които създаваме и има да работим още над ефективността в завършващата фаза на атаките си. Хвърлих доста нерви в този мач и се радвам, че през второто полувреме успяхме да се стегнем и да си вземем победата“, коментира след двубоя треньорът на „Локо U19“ Калоян Георгиев.