Енчев дебютира с два гола, „железничарите“ завършиха дербито в Николово с 10 души

Дунарит (Николово) и Локомотив (Русе) поднесоха вълнуващ двубой с много перипетии, какъвто подхожда на дерби между първия и втория в класирането на Източната областна група. „Железничарите“ поведоха бързо с два гола на новото попълнение Християн Енчев, но домакините се добраха до крайното 2:2.

Срещата се проведе на ужасния, изпълнен с много неравности терен в село Николово, от което несъмнено пострада качеството на играта. Но и при тези условия двата тима сътвориха истинско зрелище за насъбралата се публика.

Футболистите на Локо (Русе) изненадаха своя съперник с много силно първо полувреме. Николовчани бяха видимо стъписани от напористата игра на „железничарите“ и се принудиха да им отстъпят инициативата.

Мечтан дебют с „червено-черната“ фланелка записа пристигналият от Австрия нападател Християн Енчев. Видя се, че новото острие на локомотивската атака притежава много добри качества и ще бъде заплаха за противниковите вратари занапред.

Още в 10-ата минута Енчев проби на скорост отляво и с хубав удар откри головата си сметка, като промуши топката между краката на вратаря на „Дунарит“. Голът амбицира още повече „железничарите“ и те продължиха да атакуват настоятелно.

По перфектен начин в 24-ата минута Беркан Ибрямов се вряза по фланга и с остро центриране намери Християн Енчев, който опъна мрежата на домакините за втори път.

Натискът на русенци продължи и се стигна до още две много сериозни положения пред вратата на съперника. Първо, Антонио Обрешков пропусна да увеличи аванса на „железничарите“, а малко по-късно само благодарение на неравностите пред вратата на „Дунарит“ Християн Енчев се размина с хет-трика.

Николовчани се поокопитиха едва в края на полувремето и успяха да намалят до 1:2 чрез Димитър Илиев, възползвайки се от грешка в отбраната на „Локомотив“ в 42-ата минута. Не особено добра намеса на централния защитник Кристиян Атанасов позволи на домакините да се доберат до изравняване на резултата в 50-ата минута. Автор на гола за „Дунарит“ бе Азарик Доланян.

В последния половин час „железничарите“ трябваше да доиграят мача с 10 души. В 62-ата минута Антонио Обрешков влезе в излишен спор с главния съдия за негово отсъждане и си изкара втори жълт картон.

Това даде повод на домакините да се възползват от численото си превъзходство на терена и да потърсят пълен обрат в резултата. Те наложиха на свой ред плътен натиск и затегнаха обръча около вратата на Локо (Русе).

Отбраната на „железничарите“ обаче не се огъна и с геройски усилия неутрализира опитите на тима на „Дунарит“ да грабне крайната победа. Блестящи прояви имаше вратарят Тихомир Друмев, който отрази 4-5 много коварни удари на нападателите на съперника.

В крайна сметка, последният съдийски сигнал прозвуча при 2:2. Равенството вероятно ще задоволи и двата отбора по пътя им към първото място. Въпреки амбиците на „Дунарит“ да нанесе първата загуба на „Локомотив“, след днешния двубой русенци продължават напред без загубен мач.

„Изиграхме перфектно първо полувреме. Можехме да поведем с 4 гола и да си решим рано мача. Трябва да съжаляваме, че не успяхме да вкараме всичките си положения преди почивката. Теренът беше ужасен. Но такива са условията, при които трябваше да играем. Второто полувреме, особено след като останахме с човек по-малко, нашата тактическа постройка се развали, приехме играта в своята половина и допуснахме някои грешки. Все пак не мога да не поздравя нашите футболисти за усилията им да удържат равния резултат докрая“, коментира след дербито старши треньорът на „Локомотив“ Йордан Кирилов.

Първи минути с екипа на „железничарите“ в днешната среща записаха още Шамси Хасанов (внук на русенската футболна легенда Шамси Сюлейманов) и Дениз Чакър.

В следващия кръг Локо (Русе) приема на своя стадион силно представящия се през този сезон отбор на Спартак (Бъзън). Мачът е идната неделя, 28 март, от 15:00 часа.

В Николово днес „железничарите“ започнаха в следния състав: Тихомир Друмев, Симеон Стойчев, Кристиян Атанасов /капитан/, Мартин Тодоров, Божидар Дончев, Ангел Иванов, Алекс Стойчев, Михаил Любенов, Беркан Ибрямов, Антонио Обрешков, Християн Енчев.

По-късно в игра влязоха още Шамси Хасанов, Дениз Чакър и Александър Александров.