„Железничарите“ изпуснаха дубъла на „Дунав“

В среща от седмия кръг на Североизточната Трета лига русенските „Локомотив“ и „Дунав II” завършиха наравно без голове. По-щастливи от спечелената точка би трябвало да са символичните гости, защото „железничарите“ определено имаха както инициативата, така и повечето положения в двубоя, удариха две греди, можеше да получат и правото да изпълнят дузпа.

Преди този мач и двата отбора бяха с по една-единствена спечелена точка на дъното на класирането. Залогът за първа победа в първенството беше налице, съответно локомотивци и дубълът на „Дунав“ предложиха един приличен за стандартите на Трета лига футбол на събралите се около 400 зрители на стадион „Локомотив“.

Локо (Русе) - Дунав II

Локомотив (Русе) - Дунав II (Русе) 0:0 - среща от VII кръг на първенството на Североизточна Трета лига, играна на 24 септември 2022 г. на стадион "Локомотив". Снимка: Областен футбол Русе.

Първият половин час игра премина предимно във взаимно проучване без да бъдат създадени реални заплахи пред двамата вратари. На два пъти чрез Живко Парашкевов и Добромир Филипов бе направен опит остриетата Алекс Стойчев и Гюрсес Александров да бъдат изведени на удобна позиция за стрелба, но високите пасове не бяха сполучливи.

Като цяло „железничарите“ имаха пълната инициатива през първото полувреме и не даваха на своя съперник да мине центъра. Едва в 31-вата минута играчите на „Дунав II” организираха първата си смислена атака. Тогава Георги Петков се вряза отдясно и центрира остро в наказателното поле на „Локо“, където Радослав Великов се оказа непокрит, но ударът му мина встрани от вратата.

В 34-ата минута Алекс Стойчев получи топката отляво, излъга защитник на гостите и от малък ъгъл центрира остро. Вратарят на „Дунав II” Николов обаче извади късмет и улови топката, след като връхлитащият Гюрсес Александров се размина с нея на милиметри и не успя да я засече в мрежата.

В 41-ата минута капитанът Живко Парашкевов се пребори за една топка пред наказателното поле на „Дунав II” и намери отляво Мартин Иванов. Той от своя страна успя да центрира към малкия пеналт, където Гюрсес Александров с глава прати кълбото в напречната греда. Симеон Дочев посрещна отбитата топка, но за съжаление стреля твърде високо.

Пред вратата на младите дунавци продължи да ври и кипи и в следващите секунди. След разбъркване Парашкевов подаде хитър пас на Александров, който бе оставен непокрит на две метра пред голлинията, но стреля в тялото на вратаря. Отбитата топка отскочи надясно, където притичалият Бисер Георгиев вместо да вкара на празна врата, уцели страничната греда.

Минута по-късно пак Мартин Иванов с прострелно центриране отляво намери Алекс Стойчев в наказателното поле, но той се засуети и притичал бранител на „Дунав II” успя да избие топката от краката му.

В последните секунди на първото полувреме с много хубав извеждащ пас Симеон Дочев намери Гюрсес Александров на удобна позиция за стрелба, но ударът му бе уловен от вратаря Николов.

Началото на втората част започна с безплодна битка предимно в центъра на терена. В 61-ата минута останаха съмнения за дузпа, след като централният бранител на „Дунав II” Преслав Банков първо събори Живко Парашкевов в пеналта, а след това срита и Мартин Ангелов. Реферът Деян Павлов обаче остана безмълвен.

В 70-ата минута гол за „Локо“ на Бисер Георгиев бе отменен заради маркирана засада.

В 83-ата минута претенции за неотсъдена дузпа имаха и играчите на „Дунав II”. След удар на Виктор Игнатов топката се отби в ръката на Ивайло Иванов, но реферът Павлов недвусмислено посочи, че тя е докоснала ръката над лакътя. А и бранителят на „Локо“ беше с гръб към тази ситуация и нямаше умисъл в действията му.

В ответната атака Теодор Иванов центрира и намери другия дебютант Пламен Иванов, който стреля силно, но вратарят на „Дунав II” прояви рефлекс и отрази удара му.

В 85-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар Живко Парашкевов бе контузен в наказателното поле на гостите и се наложи да бъде заменен принудително.

Въпреки очевидната несполука и липсата на късмет, „железничарите“ заслужават похвала за проявеното старание в този мач. Верни на традициите, те водиха безкомпромисна битката до последните минути на двубоя. Специално трябва да бъде отличен за представянето си неостаряващият капитан на Локо (Русе) Живко Парашкевов, който бе навсякъде по терена, раздаде се напълно и се прояви като истински лидер на отбора.

Дебютиралите през вторите 45 минути с „червено-черната“ фланелка Пламен и Теодор Иванови демонстрираха добри индивидуални качества, но се видя, че ще им е нужно още време за сработване с новите им съотборници.

В първенството на Трета лига предстои пауза заради мачовете от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Жребият отреди в първия кръг „Локомотив“ да гостува на „Доростол“ на 1 октомври, събота, от 16:00 часа. Двата тима играха само преди седмица за първенство в Силистра, когато домакините се наложиха с минималното 1:0.

За „Локомотив“ срещу „Дунав II” играха: 1. Александър Ангелов, 2. Живко Дончев, 11. Ивайло Иванов, 6. Мартин Ангелов, 21. Мартин Иванов, 3. Живко Парашкевов /капитан/ (88‘ – 14. Симеон Василев), 7. Симеон Дочев, 13. Добромир Филипов (84‘ – 5. Божил Николов), 19. Алекс Стойчев (46‘ – 18. Теодор Иванов), 10. Бисер Георгиев, 77. Гюрсес Александров (46‘ – 8. Пламен Иванов).

Снимки: Областен футбол Русе.

Пълен запис от мача във видеоканала на „Дунав“.