Късен гол донесе победата на „железничарите“

Локомотив (Русе) стигна до трудна победа с 1:0 над гостуващия Черноломец (Попово) в завързан мач от поредния XXV кръг на първенството на Североизточната Трета лига. Драматичният успех дойде с гол в 89-ата минута на Добромир Филипов.

Двата тима водиха твърда и безкомпромисна битка през цялото време, опитваха да се надлъжат един друг чисто тактически и когато, като че ли двубоят клонеше към логично, безплодно равенство, късметът се усмихна на „железничарите“.

Локо Русе) - Черноломец

Още от началото „Локомотив“ и „Черноломец“ се вкопчиха здраво и без много проучване опитаха да дръпнат „чергата“ в своя полза.

В 8-ата минута гостите от Попово спечелиха пряк свободен удар. Кристиян Върбанов центрира, а снажният бранител Мартин Ковачев с глава не намери целта.

В последвалите минути „железничарите“ овладяха топката и наложиха териториален натиск. Стигнаха и до няколко корнера, при които обаче не последва нищо сериозно.

През първото полувреме така и не се достигна до удар в очертанията на двете врати. Футболистите водиха много битка по терена, играха твърдо, но без излишни грубости, запазвайки коректния тон на двубоя.

В началото на втората част инициативата отново бе у „железничарите“. В 52-ата минута Дани Братоев пропусна да завърши успешно една хубава атака. Много активен по лявото крило бе Преслав Петков, подпомаган по фланга от Ивайло Иванов.

Последваха две сериозни положения пред русенската врата, при които вратарят Ангелов се прояви с отлични спасявания.

В 65-ата минута останаха съмнения за червен картон на централния бранител на „Черноломец“ Мартин Ковачев, тъй като след съприкосновение той спря откъсващия се сам напред Дани Братоев.

В 67-ата минута пък удар на острието на „Локо“ Бисер Георгиев мина на сантиметри от вратата на поповчани. Пет минути по-късно и Симеон Дочев отправи шут, който макар и точен, не представляваше проблем за вратаря Пантев.

Получилият се до този момент хубав, здрав и интересен двубой за стандартите на Североизточната Трета лига изглеждаше, че ще завърши без победител. Но, за щастие „железничарите“ съумяха да проявят воля за победа и в крайна сметка да зарадват феновете по трибуните.

Героят се казваше Добромир Филипов. В 89-ата минута той посрещна отбитата след изпълнение на корнер топка на дъгата на наказателното поле и хладнокръвно я прати в мрежата за 1:0.

Падналият гол покачи напрежението на терена в последните минути, припламнаха и искри. Гостите, естествено, нямаше как да се примирят с очертаващата се загуба. Имаха и своя шанс да изравнят, но вратарят Ангелов за пореден път бе на своя пост и спаси трите точки.

Щастлив след края на срещата бе старши треньорът на „железничарите“ Свилен Касабов. „Отборът посвещава днешната победа на нашия играч Мартин Иванов, който, знаете, пострада при последния ни мач в Попово и още се възстановява. Искам специално да поздравя и нашите фенове за създадената атмосфера по време на мача днес. За нас е важно, че спечелихме трите точки и искам да се фокусираме над този факт“, сподели Касабов.

С постигната победа Локомотив (Русе) събра 16 точки и вече диша далеч по-спокойно в таблицата на временното класиране. В следващия кръг „железничарите“ ще гостуват на дублиращия отбор на Спартак (Варна). Мачът в морската столица ще бъде другата неделя, 7 май, от 17:00 часа.

За „Локомотив“ срещу „Черноломец“ играха: 1. Александър Ангелов, 6. Мартин Ангелов (46‘ – 16. Сюлейман Салим), 2. Живко Дончев, 3. Живко Парашкевов /капитан/, 4. Ивайло Иванов, 8. Добромир Филипов, 7. Симеон Дочев, 77. Мирослав Георгиев, 99. Дани Братоев, 10. Преслав Петков (66‘ – 19. Динко Станчев), 9. Бисер Георгиев (90‘ – 18. Даниел Митев).