Локомотивци, стегнете редиците си!

Локомотив (Русе) – Панайот Хитов (Тутракан) 0:1 (0:0)

В мач от първенството на Североизточната футболна зона на Градския стадион в Русе се срещнаха единадесеторките на Локомотив (Русе) и Панайот Хитов (Тутракан). След загубата на дунавци във Варна това бе вторият студен душ за любителите на футбола в нашия град.

Неочаквано, но заслужено, тутраканските футболисти постигнаха победа с 1:0 (0:0). С поредица от вихрени набези в първите минути гостите отнеха способността на локомотивци да завържат присъщата си игра. Неприятно бе да се наблюдават безплодните усилия на русенските футболисти да установят връзка между отделните звена и играчи, да задържат играта в полето на гостите, да пречупят стихийния им натиск. Единственото красиво в мача бе голът, който П. Трушев (П.Х – №9) отбеляза в 77-ата минута с ефектна задна ножица.

Локомотив излезе на терена без някои титуляри, но това не може да оправдае загубата му.