„Локомотив“ се измъкна от опасната зона след нова победа

Локомотив (Русе) записа нова убедителна победа в среща от XXIII-ия кръг на първенството на Североизточната Трета лига, играна на Градския стадион. „Железничарите“ се наложиха с 3:0 над Ботев (Нови пазар) след голове на Преслав Петков и Дани Братоев, а между тях в собствената си врата се разписа Аян Ирфан.

Мачът започна със силен натиск на „железничарите“, което принуди гостите от Нови пазар да се дръпнат плътно в защита. Много активен в тези първи минути бе напористият Преслав Петков по левия фланг, докато Мирослав Георгиев и Симеон Дочев превзеха средата на терена за „Локомотив“ и наложиха своята игра.

Локо (Русе) - Ботев (Нови пазар)

Още в началото на двубоя главният съдия Деян Павлов от Търговище даде да се разбере, че няма да толерира грубата игра и набързо показа жълти картони на Мартин Ангелов от „Локо“ и на двама футболисти на „Ботев“.

В 18-ата минута, след като получи топката от Петков, със силен шут Бисер Георгиев разтресе напречната греда на вратата на гостите.

Две минути по-късно резултатът вече бе открит. Отпуши се Преслав Петков, който вкара първия си гол с екипа на „железничарите“. Всичко започна, когато Бисер Георгиев се пребори за една топка на дясното крило и центрира. Вратарят Марков успя да избие, но Филипов пое и пусна към Петков, който през куп от тела успя да намери мрежата за 1:0.

След като получиха гол, новопазарци опитаха да изнесат играта напред. Стигнаха до един удар в стената от фаул, после изпълниха корнер, а в 28-ата минута грешка на бранителя Калоян Петров остана ненаказана за щастие на домакините.

Постепенно тимът на „Ботев“ се отвори и опита да погледне по-смело напред. Така обаче се отвориха пространства в собствената им половина. При повече концентрация и късмет, на няколко пъти Дани Братоев можеше да се разпише, но не сполучи.

До края на първото полувреме локомотивци се отчетоха с удари към вратата на съперника на Калоян Петров и Бисер Георгиев, при които топката не улучи целта.

След почивката „железничарите“ наложиха осезаем териториален натиск, Братоев, Георгиев и Дочев обсипаха вратата на съперника с удари, но гол така и не падна.

От своя страна гостите опитаха няколко епизодични контраатаки, които съвсем не бяха лишени от смисъл. Отбраната на „Локо“ обаче внимаваше и не допусна неприятни изненади.

Домакините обаче продължиха настойчиво да търсят решителния втори гол и усилията им се увенчаха с успех. В 70-ата минута току-що появилият се на терена Динко Станчев проби отляво и центрира остро в пеналта на „Ботев“, където централният защитник Аян Ирфан засече топката и си отбеляза автогол за 2:0.

Пет минути по-късно Дани Братоев с далечен удар намери долния десен ъгъл на вратаря Марков за 3:0. А в 77-ата минута Братоев нацели и напречната греда.

След като резултатът бе ясен, „железничарите“ не свалиха оборотите, а натикаха отпадналите вече физически гости в собственото им наказателното поле. Заредиха се атака след атака, които поставиха на сериозни изпитания вратаря и защитниците на „Ботев“. До края на двубоя обаче нов гол така и не падна.

В крайна сметка футболистите на „Локомотив“ изковаха един ценен успех в битката за оцеляване в Трета лига. Третата им победа в пролетната кампания ги изведе извън опасната зона с актив от 13 точки на 12-а позиция. След тях в таблицата остават Волов (Шумен) с 12 точки, Спортист (Генерал Тошево) – с 11 и Ботев (Нови пазар) – с 9.

В следващия кръг „железничарите“ ще гостуват на „Волов“, който е друг пряк конкурент в дъното на класирането. Мачът е насрочен за след Великденските празници – на 22 април, събота, от 16:00 часа.

Локомотив (Русе) - Ботев (Нови пазар) 3:0 - среща от XXIII кръг на първенството на Североизотчната Трета лига, играна на 9 април 2023 г. на Градския стадион. Стартовият състав на „железничарите“: прави /от ляво на дясно/ Дани Братоев, Сюлейман Салим, Калоян Петров, Добромир Филипов, Живко Парашкевов (капитан), Александър Ангелов; приклекнали /от ляво на дясно/ Мирослав Георгиев, Бисер Георгиев, Мартин Ангелов, Симеон Дочев, Преслав Петков.

За „Локомотив“ днес играха: 1. Александър Ангелов (83‘ – 12. Преслав Иванов), 6. Мартин Ангелов, 5. Калоян Петров, 3. Живко Парашкевов /капитан/, 16. Сюлейман Салим, 8. Добромир Филипов (57‘ – 2. Живко Дончев), 10. Мирослав Георгиев, 7. Симеон Дочев, 17. Дани Братоев, 13. Преслав Петков (66‘ – 19. Динко Станчев), 9. Бисер Георгиев (83‘ – 20. Ивайло Попов).