Локо (Русе) вкара шест в памет на Борислав Богомилов

Локомотив (Русе) разгроми с 6:0 аутсайдера Бенковски (Бяла) в среща от XXV-ия кръг на Североизточната трета лига, играна в Сливо поле. Победата бе посветена на починалия преди година старши треньор на „железничарите“ Борислав Богомилов – Шивача, чиято памет бе почетена преди първия съдийски сигнал.

Капитанът на „червено-черните“ Живко Парашкевов изведе съотборниците си терена, носейки на ръце портрет на любимия наставник, а на помена преди началото двубоя вдовицата на Шивача – Снежи, получи топка с подписите на всички играчи от настоящия отбор на Локо (Русе). Скромният дар й бе връчен от бившия старши треньор Димитър Димитров – Кулеманс, извел „железничарите“ до промоция в „Б“ група през 2002 г.

Самият мач очаквано премина под тоталното превъзходство на домакините от Русе. Отличи се Валентин Валентинов, който записа хеттрик. Още във 2-ата минута той изведе своите напред в резултата. Мартин Недков удвои в 28-ата минута след мощен пробив и асистенция на Динко Станчев. Малко преди почивката Валентинов направи 3:0 с хубав удар в ъгъла на беленската врата.

Железничарите“ постигнаха нови три гола през второто полувреме. Динко Станчев и Живко Парашкевов също записаха имената си сред голмайсторите, а Валентинов вкара третия си гол в мача.

Победата на Локо (Русе) можеше да бъде още по-изразителна, ако три минути преди края Борислав Джарнавлиев не бе пропуснал да се разпише от дузпа.

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на лидера в класирането „Добруджа 1919“. Срещата в Добрич е тази събота, 21 април, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Джан Али, Огнян Брайнов /Владимир Перчемлиев/, Борислав Джарнавлиев, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов /Мартин Рачев/, Стефан Митев /Диян Руменов/, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Валентин Валентинов.