Локо (Русе) изпусна победата в Голямо Враново

Ботев (Голямо Враново) и Локомотив (Русе) завършиха наравно без голове в среща от втория кръг на първенството на Областната група. „Железничарите“ бяха близо до пълния успех, но отменен гол и пропусната дузпа ги лишиха от трите точки.

В първия си мач миналата седмица голямоврановци бяха разбити като гости на Дунав (Сливо поле) с 0:5 и сега трябваше да се реваншират пред собствена публика. На желанието им обаче русенци противопоставиха бойка игра и успяха да много бързо да се адаптират към трудния терен. Превесът на „Локомотив“ в първото полувреме за съжаление не намери изражение в промяна на нулевия резултат след редица пропуски от изгодни положения.

След почивката „червено-черните“ имаха своите шансове, но късметът очевидно днес не бе на тяхна страна. В 70-ата минута Мартин Тодоров вкара дългоочаквания гол. Попадението обаче бе отменено от съдията с мотив, че при атаката е извършено нарушение срещу вратаря на Ботев (Голямо Враново).

Усилията на „железничарите“ в предни позиции до самия край на срещата доведоха до дузпа в тяхна полза, отсъдена в 85-ата минута. Зад бялата точка застана Кристиян Атанасов, но ударът му прати топката в гредата на вратата на домакините. Така, в крайна сметка, последният съдийки сигнал прозвуча при резултат 0:0.

„Това е рискът да работиш само с млади футболисти. Липсата на опит в ключовите ситуации днес си каза думата, но важното е от тези пропуски да извлечем поуки и да бъдем по-успешни във всеки следващ мач“, коментира минути след срещата старши треньорът на „железничарите“ Калоян Георгиев.

Локо (Русе) в Голямо Враново

„Локомотив“ започна мача в Голямо Враново в следния състав: Георги Миланов, Беркан Ибрямов, Йордан Йорданов, Кристиян Атанасов, Мартин Тодоров, Михаил Любенов, Ник Доцев, Симеон Стойчев /капитан/, Кристиян Арсов, Емре Алим, Алекс Стойчев.

По-късно в игра влязоха още: Мартин Йорданов, Виктор Христов, Христо Симеонов, Кристиян Костов, Александър Александров.

В следващия кръг Локо (Русе) ще приеме Дунарит (Николово) в първо домакинство за сезона. Двубоят е идната неделя, 27 септември, от 17:00 часа.