СЛЕД ДРАМАТА С ДУЗПИТЕ ПРОДЪЛЖАВАМЕ НАПРЕД

ЛОКО(Рс) – Черно море (Вн) 3:1:
Голмайстори: 1:0 Окан Неджати 23-дузпа, 34, 2:1 Атанасов 55, 3:1 Колев 85-автогол, след дузпи 8:5

Русенските „железничари“ останаха единственият местен отбор, който продължава напред във финалите на републиканското първенство при юношите. Това стана в драматичен осминафинал, където нашите успяха да преодолеят Черно море (Варна) след изпълнения на дузпи. Макар и с неприятния пасив от 1:3 в първата среща младите локонадежди почнаха устремено двубоя и след няколко пропуска при една атака към варненската врата топката срещна ръката на защитник на гостите. Реферът Паунов беше категоричен и Неджати изведе „червено-черните“ напред след точно изпълнен 11-метров наказателен удар. Отново той се разписа малко по-късно, когато засече едно центриране с глава и така локомотивци заличиха набързо преднината на Черно море. След почивката русенци можеха спокойно поне да удвоят актива си, но вратарят на „моряците“ имаше ден и се намеси на няколоко пъти. спасявайки чисти голове в своята врата. За нещастие при един далечен удар на Атанасов гостите достигнаха до гол, който ги класираше напред, но всичко си дойде на мястото пет минути преди края. Тогава Колев си заби ефектен автогол и се стигна до драмата с дузппите, където „железничарите“ показаха хладнокръвие и реализираха всичките си пет възможностти. Момчетата на треньора Людмил Алексанров защитиха авторитета на локомотивската школа и заслужено продължават на четвъртфиналите при старшата възраст, където техни вероятни съперници са Спартак (Пл), Валекс (Трявна), ЦСКА, Спартак(Вн), Локо (Сф), Черноморец (Бс) или Левски (Сф).

ЛОКОМОТИВ: Маринов, Александров, Григоров, Джукелов (59 – Георгиев), Трендафилов, Великов, Хасан, Петров, Окан Неджати, Османов (80 – Яковленко), Минев