Тъжен есенен епилог за Локо (Русе)

Ужасното представяне на Локомотив (Русе) в есенния дял на първенството на Североизточната Трета лига приключи с нова тежка загуба у дома. На Градския стадион „железничарите“ се дадоха без бой на дубъла на Черно море (Варна) – 0:3 в среща от последния за есента XV-и кръг.

Първото полувреме приключи при равностойна игра, без голове, но с интересни положения и пред двете врати.

След почивката обаче, гостите от Варна се наложиха по категоричен начин. За това спомогна и глупаво изпросеният червен картон от страна на Добромир Филипов в 52-ата минута, оставил локомотивци с 10 души на терена до края на двубоя.

На два пъти Марин Петков бе точен за „моряците“. В 57-ата минута след силен негов удар се получи рикошет и топката влетя неспасяемо в русенската врата за 0:1.

В 69-ата минута Кристо Яначков се вряза в обраната на „Локо“, излъга бранителите пред себе си и стреля точно за 0:2.

В 78-ата минута Марин Петков получи топката в наказателното поле на „железничарите“ и прати топката незабавно в мрежата за крайното 0:3.

По този начин Локомотив (Русе) финишира есенния дял на първенството на последното място във временното класиране – единственият отбор без победа досега, с актив от три точки, дошли от три равенства.

Срещу „Черно море II” за „Локо“ играха: 1. Александър Ангелов /капитан/ (76‘ – 12. Преслав Иванов), 6. Мартин Ангелов, 2. Живко Дончев, 15. Даниел Венков, 3. Симеон Василев (76‘ – 11. Станислав Ботев), 17. Преслав Великов, 4. Ивелин Спасов, 8. Иван Димитров (60‘ – 5. Даниел Митев), 10. Добромир Филипов, 7. Пламен Иванов, 9. Сюлейман Салим.