сезон 1995/96

Първенство | Купа на България | Други турнири | Приятелски срещи

 

„Б“ ПРОФЕСИОНАЛНА ФУТБОЛНА ГРУПА

Източник: Bulgarian-football.com и личен архив на Борис Попов. В „А“ група влизат Марица, Миньор и Спартак (Плевен). В съответните „В“ групи изпадат Хан Аспарух, Беласица, Дунав, Берое, Сторгозия и Арда. От следващия сезон съставът на „Б“ група е намален от 20 на 18 отбора.

Голмайстори за Локо (Русе) през сезона:

5 – Драгомир Енчев
5 – Ценко Серафимов
4 – Виктор Нанков
4 – Илиян Памуков
2 – Величко Великов
2 – Димитър Димитров
2 – Румен Монев
2 – Атанас Стефанов
1 – Орхан Османов
1 – Тихомир Димитров
1 – Стоян Младенов
1 – Валери Венков
1 – Венцислав Спасов
1 – Николай Синабов

ФК Локомотив (Русе) - сезон 1995/96

Отборна снимка на първия отбор на Локо (Русе) след връщането на името през лятото на 1995 г. Клекнали (от ляво на дясно) Николай Николаев, Емил Гидолов, Димитър Димитров, Йордан Димитров, Стефан Митов, Илиян Памуков, Ценко Серафимов, Росен Станков. Втори ред (от ляво на дясно): Ремзи Нуриев (ст. треньор), Валентин Николаев (администратор), Тихомир Димитров, Величко Великов, Драгомир Енчев, Николай Боянов, Борислав Богомилов, Огнян Аспарухов, Стоян Младенов, Игнат Младенов (председател на ФК). Трети ред (от ляво на дясно): Борис Попов (лекар), Красимир Дончев, Евгени Ангелов, Виктор Нанков, Орхан Османов, Деян Денев и Стоян Илиев (техн. директор).

Старши сезон в началото на сезона е Ремзи Нуриев, заменен на поста на 5 ноември от Георги Велинов.

Прездидент на клуба през сезона е Орлин Танов, председател на ФК – Игнат Младенов, спортно-технически директор – Стоян Илиев, администратор – Валентин Николаев.

Съставът на Локомотив през сезона:

полузащитник

ИграчРоден наМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Стоянов-3000
Венцислав Спасов7 юни 1963 г.5021
Валери Венков27 юни 1969 г.6120
Николай Николаев27 юни 1972 г.9000
Румен Монев5 май 1962 г.9200
Величко Великов16 март 1972 г.13100
Борислав Богомилов26 септември 1959 г.13030
Стоян Младенов2 октомври 1975 г.19110
Стефан Митов4 март 1970 г.22050

нападател

ИграчРоден наМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Орхан Османов16 септември 1973 г.7100
Тихомир Димитров13 февруари 1969 г.8100
Атанас Стефанов-10120
Росен Станков-11000
Йордан Димитров10 август 1962 г.12030
Димитър Димитров19 януари 1973 г.15130
Драгомир Енчев19 юни 1964 г.22440
Виктор Нанков4 декември 1967 г.24200

вратар

ИграчРоден наМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Стоян Вълков-1000
Красимир Дончев12 януари 1966 г.5000
Петър Войнов24 януари 1965 г.6000
Деян Денев10 септември 1970 г.14000

защитник

ИграчРоден наМачовеГоловеЖълти картониЧервени картони
Евгени Ангелов-10000
Емил Гидолов12 август 1971 г.11040
Огнян Аспарухов10 ноември 1972 г.17010
Ценко Серафимов1 май 1971 г.23330
Николай Боянов12 октомври 1963 г.24050
Илиян Памуков22 юли 1974 г.24340

Резултати:

Резултати от „Б“ ПФГ – сезон 1995/96

ДатаСрещаРезултатСтатияКръг
Локомотив (Русе) - Чардафон (Габрово)I кръг
Берое (Стара Загора) - Локомотив (Русе)II кръг
Локомотив (Русе) - Хасково (Хасково)III кръг
Хан Аспарух (Исперих) - Локомотив (Русе)IV кръг
Локомотив (Русе) - Пирин (Благоевград)V кръг
Академик (София) - Локомотив (Русе)VI кръг
Локомотив (Русе) - Спартак (Плевен)VII кръг
Дунав (Русе) - Локомотив (Русе)VIII кръг
Локомотив (Русе) - Олимпик (Галата)IX кръг
Чирпан (Чирпан) - Локомотив (Русе)X кръг
Локомотив (Русе) - Миньор (Перник)XI кръг
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (Русе)XII кръг
Локомотив (Русе) - Черно море (Варна)XIII кръг
Марица (Пловдив) - Локомотив (Русе)XIV кръг
Локомотив (Русе) - Септември (София)XV кръг
Сторгозия (Плевен) - Локомотив (Русе)XVI кръг
Локомотив (Русе) - Беласица (Петрич)XVII кръг
Локомотив (Русе) - Арда (Кърджали)XVIII кръг
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (Русе)XIX кръг
Чардафон (Габрово) - Локомотив (Русе)XX кръг
Локомотив (Русе) - Берое (Стара Загора)XXI кръг
Хасково (Хасково) - Локомотив (Русе)XXII кръг
Локомотив (Русе) - Хан Аспарух (Исперих)XXIII кръг
Пирин (Благоевград) - Локомотив (Русе)XXIV кръг
Локомотив (Русе) - Академик (София)XXV кръг
Резултати:

I кръг

12 август 1995, събота, 18:00 ч:
Черно море (Варна) - Пирин (Благоевград) 1:0
Миньор (Перник) - Спартак (Плевен) 2:1
Марица (Пловдив) - Хан Аспарух (Исперих) 2:0
Олимпик (Галата) - Беласица (Петрич) 1:0
Арда (Кърджали) - Хебър (Пазарджик) 1:1
Сторгозия (Плевен) - Берое (Стара Загора) 0:0
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Чардафон (Габрово) 1:0
[1:0 Орхан Османов 49'], 1 500 зрители
Чирпан (Чирпан) - Дунав (Русе) 4:1
Локомотив (ГО) - Академик (София) 1:0
Септември (София) - Хасково (Хасково) 2:2

II кръг

19 август 1995, събота, 18:00 ч:
Пирин (Благоевград) - Марица (Пловдив) 0:0
Спартак (Плевен) - Локомотив (ГО) 3:0
Хан Аспарух (Исперих) - Септември (София) 2:1
Олимпик (Галата) - Чирпан (Чирпан) 2:0
Беласица (Петрич) - Хебър (Пазарджик) 2:0
Берое (Стара Загора) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 1:1
[1:0 Демирев 57', 1:1 Величко Великов 72'],
1170 зрители
Чардафон (Габрово) - Арда (Кърджали) 3:0
Академик (София) - Черно море (Варна) 5:1
Хасково (Хасково) - Сторгозия (Плевен) 2:0
20 август 1995, неделя, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Миньор (Перник) 2:1

III кръг

26 август 1995, събота, 18:00 ч:
Чирпан (Чирпан) - Беласица (Петрич) 0:0
Миньор (Перник) - Олимпик (Галата) 3:1
Локомотив (ГО) - Дунав (Русе) 4:1
Черно море (Варна) - Спартак (Плевен) 2:0
Марица (Пловдив) - Академик (София) 3:0
Септември (София) - Пирин (Благоевград) 1:0
Сторгозия (Плевен) - Хан Аспарух (Исперих) 2:0
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Хасково (Хасково) 1:0
[1:0 Виктор Нанков 14'], 1 000 зрители
Арда (Кърджали) - Берое (Стара Загора) 1:2
Хебър (Пазарджик) - Чардафон (Габрово) 4:1

IV кръг

30 август 1995, сряда, 18:00 ч:
Беласица (Петрич) - Чардафон (Габрово) 1:0
Берое (Стара Загора) - Хебър (Пазарджик) 1:0
Хасково (Хасково) - Арда (Кърджали) 2:1
Хан Аспарух (Исперих) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:0
3 500 зрители
Пирин (Благоевград) - Сторгозия (Плевен) 2:0
Спартак (Плевен) - Марица (Пловдив) 0:0
Олимпик (Галата) - Локомотив (ГО) 3:2
Чирпан (Чирпан) - Миньор (Перник) 1:0
31 август 1995, четвъртък, 18:00 ч:
Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 0:0
Академик (София) - Септември (София) 1:0

V кръг

9 септември 1995, събота, 17:00 ч:
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Пирин (Благоевград) 1:0
[1:0 Илиян Памуков 48'], 1 000 зрители
Сторгозия (Плевен) - Академик (София) 1:1
Хебър (Пазарджик) - Хасково (Хасково) 3:1
Чардафон (Габрово) - Берое (Стара Загора) 1:0
Миньор (Перник) - Беласица (Петрич) 2:0
Локомотив (ГО) - Чирпан (Чирпан) 3:0
Арда (Кърджали) - Хан Аспарух (Исперих) 1:0
Септември (София) - Спартак (Плевен) 0:1
10 септември 1995, неделя, 17:00 ч:
Черно море (Варна) - Олимпик (Галата) 3:1
Марица (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:0

VI кръг

16 септември 1995, събота, 17:00 ч:
Олимпик (Галата) - Марица (Пловдив) 1:0
Пирин (Благоевград) - Арда (Кърджали) 2:0
Хасково (Хасково) - Чардафон (Габрово) 2:0
Миньор (Перник) - Локомотив (ГО) 2:0
Беласица (Петрич) - Берое (Стара Загора) 5:1
Чирпан (Чирпан) - Черно море (Варна) 2:0
Хан Аспарух (Исперих) - Хебър (Пазарджик) 2:1
Спартак (Плевен) - Сторгозия (Плевен) 2:1
17 септември 1995, неделя, 17:00 ч:
ст."Академик", София:
Академик (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
[1:0 Андонов 31', 2:0 Мирчев 64'], 100 зрители
Дунав (Русе) - Септември (София) 4:2

VII кръг

23 септември 1995, събота, 17:00 ч:
Арда (Кърджали) - Академик (София) 1:0
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Спартак (Плевен) 3:1
[1:0 Тихомир Димитров 18', 2:0 Стоян Младенов 30',
2:1 Ивайло Йотов 56', 3:1 Илиян Памуков 80'],
500 зрители
Септември (София) - Олимпик (Галата) 0:0
Чардафон (Габрово) - Хан Аспарух (Исперих) 0:0
Локомотив (ГО) - Беласица (Петрич) 3:0
Берое (Стара Загора) - Хасково (Хасково) 3:3
Хебър (Пазарджик) - Пирин (Благоевград) 0:0
Сторгозия (Плевен) - Дунав (Русе) 3:0
24 септември 1995, неделя, 17:00 ч:
Марица (Пловдив) - Чирпан (Чирпан) 3:2
Черно море (Варна) - Миньор (Перник) 0:2

VIII кръг

30 септември 1995, събота, 17:00 ч:
Чирпан (Чирпан) - Септември (София) 1:0
Академик (София) - Хебър (Пазарджик) 0:0
Спартак (Плевен) - Арда (Кърджали) 2:1
Олимпик (Галата) - Сторгозия (Плевен) 3:0
Хан Аспарух (Исперих) - Берое (Ст. Загора) 2:0
Локомотив (ГО) - Черно море (Варна) 1:0
Беласица (Петрич) - Хасково (Хасково) 2:0
Миньор (Перник) - Марица (Пловдив) 1:0
Пирин (Благоевград) - Чардафон (Габрово) 2:1
1 октомври 1995, неделя, 15:00 ч:
Дунав (Русе) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:2
[0:1 Драгомир Енчев 26', 1:1 Валери Кулинов 75'-дузпа,
2:1 Иван Димитров 77', 2:2 Ценко Серафимов 88'-дузпа],
1 500 зрители

IX кръг

14 октомври 1995, събота, 15:00 ч:
Септември (София) - Миньор (Перник) 2:1
Сторгозия (Плевен) - Чирпан (Чирпан) 1:1
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Олимпик (Галата) 1:0
[1:0 Ценко Серафимов 28']
[пропусната дузпа - Ценко Серафимов (Локо) 13']
[червен картон - Тодоров (Олимпик) 62'], 1 200 зрители
Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 2:0
Хебър (Пазарджик) - Спартак (Плевен) 6:2
Чардафон (Габрово) - Академик (София) 2:0
Берое (Стара Загора) - Пирин (Благоевград) 1:1
Хасково (Хасково) - Хан Аспарух (Исперих) 3:1
15 октомври 1995, неделя, 15:00 ч:
Черно море (Варна) - Беласица (Петрич) 2:0
Марица (Пловдив) - Локомотив (ГО) 2:1

X кръг

18 октомври 1995, сряда, 15:00 ч:
Беласица (Петрич) - Хан Аспарух (Исперих) 0:0
Пирин (Благоевград) - Хасково (Хасково) 1:0
Академик (София) - Берое (Стара Загора) 2:0
Спартак (Плевен) - Чардафон (Габрово) 2:1
Дунав (Русе) - Хебър (Пазарджик) 2:0
Олимпик (Галата) - Арда (Кърджали) 2:0
Чирпан (Чирпан) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
[1:0 Иванов 71', 2:0 Шербетов 86'], 2 500 зрители
Миньор (Перник) - Сторгозия (Плевен) 1:0
Локомотив (ГО) - Септември (София) 1:1
Черно море (Варна) - Марица (Пловдив) 0:2

XI кръг

21 октомври 1995, събота, 15:00 ч:
Марица (Пловдив) - Беласица (Петрич) 2:0
Хан Аспарух (Исперих) - Пирин (Благоевград) 3:3
Сторгозия (Плевен) - Локомотив (ГО) 3:0
Арда (Кърджали) - Чирпан (Чирпан) 0:0
Хебър (Пазарджик) - Олимпик (Галата) 3:0
Чардафон (Габрово) - Дунав (Русе) 2:0
Берое (Стара Загора) - Спартак (Плевен) 0:1
Хасково (Хасково) - Академик (София) 5:0
22 октомври 1995, неделя, 15:00 ч:
Септември (София) - Черно море (Варна) 5:2
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Миньор (Перник) 1:1
[1:0 Димитър Димитров 2', 1:1 Патев 85'],
700 зрители

XII кръг

28 октомври 1995, събота, 15:00 ч:
Беласица (Петрич) - Пирин (Благоевград) 3:1
Академик (София) - Хан Аспарух (Исперих) 1:0
Спартак (Плевен) - Хасково (Хасково) 2:0
Дунав (Русе) - Берое (Стара Загора) 2:0
Олимпик (Галата) - Чардафон (Габрово) 1:0
Чирпан (Чирпан) - Хебър (Пазарджик) 1:0
Миньор (Перник) - Арда (Кърджали) 2:0
Локомотив (ГО) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 3:0
[1:0 Румен Венков 34', 2:0 Яков Папарков 36',
3:0 Валентин Станков 55'], 1 500 зрители
29 октомври 1995, неделя, 15:00 ч:
Черно море (Варна) - Сторгозия (Плевен) 2:0
Марица (Пловдив) - Септември (София) 3:0

XIII кръг

1 ноември 1995, сряда, 14:30 ч:
Хебър (Пазарджик) - Миньор (Перник) 0:1
Чардафон (Габрово) - Чирпан (Чирпан) 2:1
Берое (Стара Загора) - Олимпик (Галата) 2:0
Хасково (Хасково) - Дунав (Русе) 1:0
Хан Аспарух (Исперих) - Спартак (Плевен) 4:2
Пирин (Благоевград) - Академик (София) 2:1
Септември (София) - Беласица (Петрич) 3:1
Сторгозия (Плевен) - Марица (Пловдив) 1:3
Арда (Кърджали) - Локомотив (ГО) 1:1
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Черно море (Варна) 1:1
[1:0 Виктор Нанков 4', 1:1 Маринов 18'],
500 зрители

XIV кръг

4 ноември 1995, събота, 14:30 ч:
Беласица (Петрич) - Академик (София) 1:2
Спартак (Плевен) - Пирин (Благоевград) 4:1
Олимпик (Галата) - Хасково (Хасково) 2:0
Чирпан (Чирпан) - Берое (Стара Загора) 2:0
Миньор (Перник) - Чардафон (Габрово) 2:0
Локомотив (ГО) - Хебър (Пазарджик) 1:0
Черно море (Варна) - Арда (Кърджали) 2:0
Марица (Пловдив) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 5:0
[1:0 Стефан Митов 5'-автогол, 2:0 Асен Николов 16',
4:0 Веселин Тосев 18', 39', 5:0 Стоян Делчев 82'],
3 000 зрители
Септември (София) - Сторгозия (Плевен) 4:1
5 ноември 1995, неделя, 14:30 ч:
Дунав (Русе) - Хан Аспарух (Исперих) 0:0

XV кръг

18 ноември 1995, събота, 14:30 ч:
Сторгозия (Плевен) - Беласица (Петрич) 2:0
Градски стадион, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Септември (София) 0:1
[0:1 Митков 62'], 250 зрители
Арда (Кърджали) - Марица (Пловдив) 0:0
Хебър (Пазарджик) - Черно море (Варна) 2:0
Чардафон (Габрово) - Локомотив (ГО) 0:1
Берое (Стара Загора) - Миньор (Перник) 0:0
Хасково (Хасково) - Чирпан (Чирпан) 2:1
Хан Аспарух (Исперих) - Олимпик (Галата) 3:1
Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе) 3:0
19 ноември 1995, неделя, 14:30 ч:
Академик (София) - Спартак (Плевен) 0:0

XVI кръг

25 ноември 1995, събота, 14:30 ч:
Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 1:0
Олимпик (Галата) - Пирин (Благоевград) 1:1
Чирпан (Чирпан) - Хан Аспарух (Исперих) 2:0
Миньор (Перник) - Хасково (Хасково) 3:0
Локомотив (ГО) - Берое (Стара Загора) 2:0
Черно море (Варна) - Чардафон (Габрово) 2:1
Сторгозия (Плевен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
[1:0 Вълков 11', 2:0 Петко Георгиев 64'],
2 186 зрители
26 ноември 1995, неделя, 14:30 ч:
Септември (София) - Арда (Кърджали) 2:0
Марица (Пловдив) - Хебър (Пазарджик) 2:0
Дунав (Русе) - Академик (София) 1:1

XVII кръг

2 декември 1995, събота, 14:00 ч:
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Беласица (Петрич) 2:1
[1:0 Румен Монев 62', 2:0 Драгомир Енчев 86',
2:1 Димитър Карадалиев 87']
[червен картон - Стоев (Беласица) 45'],
250 зрители
Арда (Кърджали) - Сторгозия (Плевен) 2:1
Хебър (Пазарджик) - Септември (София) 2:0
Чардафон (Габрово) - Марица (Пловдив) 0:0
Берое (Стара Загора) - Черно море (Варна) 2:1
Хасково (Хасково) - Локомотив (ГО) 2:2
Хан Аспарух (Исперих) - Миньор (Перник) 2:0
Пирин (Благоевград) - Чирпан (Чирпан) 1:0
Академик (София) - Олимпик (Галата) 3:3
Спартак (Плевен) - Дунав (Русе) 2:0

XVIII кръг

6 декември 1995, сряда, 14:00 ч:
Беласица (Петрич) - Дунав (Русе) 3:1
Олимпик (Галата) - Спартак (Плевен) 1:0
Чирпан (Чирпан) - Академик (София) 2:1
Миньор (Перник) - Пирин (Благоевград) 1:0
Локомотив (ГО) - Хан Аспарух (Исперих) 1:1
Черно море (Варна) - Хасково (Хасково) 1:3
Марица (Пловдив) - Берое (Стара Загора) 4:2
Септември (София) - Чардафон (Габрово) 1:0
Сторгозия (Плевен) - Хебър (Пазарджик) 3:1
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Арда (Кърджали) 2:0
[1:0 Драгомир Енчев 53', 2:0 Илиян Памуков 89'],
100 зрители

XIX кръг

9 декември 1995, събота, 14:00 ч:
Арда (Кърджали) - Беласица (Петрич) 1:0
Хебър (Пазарджик) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 3:1
[1:0 Красимир Папазов 2', 2:0 Радко Димитров 6',
2:1 Атанас Стефанов 9', 3:1 Георги Кьосев 18'],
500 зрители
Чардафон (Габрово) - Сторгозия (Плевен) 2:1
Берое (Стара Загора) - Септември (София) 3:1
Хасково (Хасково) - Марица (Пловдив) 2:0
Хан Аспарух (Исперих) - Черно море (Варна) 1:0
Пирин (Благоевград) - Локомотив (ГО) 2:1
Академик (София) - Миньор (Перник) 1:0
Спартак (Плевен) - Чирпан (Чирпан) 1:0
Дунав (Русе) - Олимпик (Галата) 0:1

XX кръг

17 февруари 1996, събота, 14:30 ч:
Беласица (Петрич) - Олимпик (Галата) 1:0
Хебър (Пазарджик) - Арда (Кърджали) 3:1
Чардафон (Габрово) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
[1:0 Здравко Лазаров 66'-дузпа, 2:0 Емил Георгиев 87']
[червен картон - Венцислав Спасов (Локо) 63'], 500 зрители
Състав на Локо: Петър Войнов, Стефан Митов, Николай Боянов,
Огнян Аспарухов, Ценко Серафимов, Стоянов (73'- Валери Венков),
Величко Великов, Драгомир Енчев, Атанас Стефанов, Румен Монев,
Венцислав Спасов
Берое (Стара Загора) - Сторгозия (Плевен) 3:1
Хасково (Хасково) - Септември (София) 3:2
Хан Аспарух (Исперих) - Марица (Пловдив) 1:3
Пирин (Благоевград) - Черно море (Варна) 0:0
Академик (София) - Локомотив (ГО) 3:1
Спартак (Плевен) - Миньор (Перник) 3:1
18 февруари 1996, неделя, 14:30 ч:
Дунав (Русе) - Чирпан (Чирпан) 1:0

XXI кръг

24 февруари 1996, събота, 14:30 ч:
Локомотив (ГО) - Спартак (Плевен) 0:1
Септември (София) - Хан Аспарух (Исперих) отложен
Чирпан (Чирпан) - Олимпик (Галата) 0:0
Хебър (Пазарджик) - Беласица (Петрич) 1:0
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Берое (Стара Загора) 1:0
[1:0 Ценко Серафимов 36'-дузпа], 500 зрители
Арда (Кърджали) - Чардафон (Габрово) 0:0
Миньор (Перник) - Дунав (Русе) 3:0
Черно море (Варна) - Академик (София) 1:1
Сторгозия (Плевен) - Хасково (Хасково) 2:1
25 февруари 1996, неделя, 14:30 ч:
Марица (Пловдив) - Пирин (Благоевград) 1:0
5 март 1996, вторник, 15:30 ч:
Септември (София) - Хан Аспарух (Исперих) 3:1

XXII кръг

2 март 1996, събота, 15:30 ч:
Беласица (Петрич) - Чирпан (Чирпан) 2:0
Олимпик (Галата) - Миньор (Перник) 2:2
Спартак (Плевен) - Черно море (Варна) 2:1
Пирин (Благоевград) - Септември (София) 3:0
Хан Аспарух (Исперих) - Сторгозия (Плевен) 2:0
Хасково (Хасково) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:0
1000 зрители
Берое (Стара Загора) - Арда (Кърджали) 2:0
Чардафон (Габрово) - Хебър (Пазарджик) 2:0
3 март 1996, неделя, 15:30 ч:
Дунав (Русе) - Локомотив (ГО) 2:0
Академик (София) - Марица (Пловдив) 2:1

XXIII кръг

9 март 1996, събота, 15:30 ч:
Чардафон (Габрово) - Беласица (Петрич) 3:0
Хебър (Пазарджик) - Берое (Стара Загора) 3:0
Арда (Кърджали) - Хасково (Хасково) 1:1
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Хан Аспарух (Исперих) 2:1
[0:1 Стефан Юруков 38', 1:1 Румен Монев 47',
2:1 Драгомир Енчев 76'], 500 зрители
Сторгозия (Плевен) - Пирин (Благоевград) 1:1
Локомотив (ГО) - Олимпик (Галата) 1:0
Миньор (Перник) - Чирпан (Чирпан) 2:0
10 март 1996, неделя, 15:30 ч:
Марица (Пловдив) - Спартак (Плевен) 1:0
Черно море (Варна) - Дунав (Русе) 5:0
Септември (София) - Академик (София) 3:2

XXIV кръг

13 март 1996, сряда, 15:30 ч:
Олимпик (Галата) - Черно море (Варна) 3:0
Пирин (Благоевград) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 5:0
[1:0 Костадин Герганчев 5', 2:0 Антон Бачев 30',
3:0 Костадин Герганчев 65', 4:0 Йордан Боздански 76',
5:0 Юри Иваников 84'], 2 000 зрители
Академик (София) - Сторгозия (Плевен) 3:1
Хасково (Хасково) - Хебър (Пазарджик) 4:1
Берое (Стара Загора) - Чардафон (Габрово) 0:1
Беласица (Петрич) - Миньор (Перник) 1:2
Чирпан (Чирпан) - Локомотив (ГО) 1:0
Хан Аспарух (Исперих) - Арда (Кърджали) 2:0
Спартак (Плевен) - Септември (София) 3:1
14 март 1996, четвъртък, 15:30 ч:
Дунав (Русе) - Марица (Пловдив) 3:0

XXV кръг

16 март 1996, събота, 15:30 ч:
Берое (Стара Загора) - Беласица (Петрич) 1:0
Чардафон (Габрово) - Хасково (Хасково) 1:0
Хебър (Пазарджик) - Хан Аспарух (Исперих) 1:0
Арда (Кърджали) - Пирин (Благоевград) 1:2
стадион „Локомотив“, Русе:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Академик (София) 1:1
[1:0 Валери Венков 10', 1:1 Калин Банков 36'],
300 зрители
Сторгозия (Плевен) - Спартак (Плевен) 1:1
Локомотив (ГО) - Миньор (Перник) 1:0
17 март 1996, неделя, 15:30 ч:
Септември (София) - Дунав (Русе) 2:3
Марица (Пловдив) - Олимпик (Галата) 0:0
Черно море (Варна) - Чирпан (Чирпан) 1:0

XXVI кръг

23 март 1996, събота, 15:30 ч:
Чирпан (Чирпан) - Марица (Пловдив) 1:1
Академик (София) - Арда (Кърджали) 1:0
Спартак (Плевен) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 4:0
Олимпик (Галата) - Септември (София) 0:1
Хан Аспарух (Исперих) - Чардафон (Габрово) 1:1
Беласица (Петрич) - Локомотив (ГО) 3:1
Хасково (Хасково) - Берое (Стара Загора) 5:1
Миньор (Перник) - Черно море (Варна) 3:1
Пирин (Благоевград) - Хебър (Пазарджик) 3:1
24 март 1996, неделя, 15:30 ч:
Дунав (Русе) - Сторгозия (Плевен) 1:0

XXVII кръг

30 март 1996, събота, 15:30 ч:
Хасково (Хасково) - Беласица (Петрич) 3:0
Берое (Ст. Загора) - Хан Аспарух (Исперих) 3:1
Чардафон (Габрово) - Пирин (Благоевград) 2:1
Хебър (Пазарджик) - Академик (София) 1:1
Арда (Кърджали) - Спартак (Плевен) 3:3
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Дунав (Русе) 1:0
Сторгозия (Плевен) - Олимпик (Галата) 1:1
Септември (София) - Чирпан (Чирпан) 3:1
31 март 1996, неделя, 15:30 ч:
Марица (Пловдив) - Миньор (Перник) 3:1
Черно море (Варна) - Локомотив (ГО) 2:1

XXVIII кръг

6 април 1996, събота, 17:00 ч:
Миньор (Перник) - Септември (София) 1:0
Чирпан (Чирпан) - Сторгозия (Плевен) 3:2
Олимпик (Галата) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
Локомотив (ГО) - Марица (Пловдив) 1:0
Спартак (Плевен) - Хебър (Пазарджик) 2:1
Академик (София) - Чардафон (Габрово) 2:0
Пирин (Благоевград) - Берое (Стара Загора) 2:0
Хан Аспарух (Исперих) - Хасково (Хасково) 2:1
Беласица (Петрич) - Черно море (Варна) 0:3 сл.
прекратен при 0:0
7 април 1996, неделя, 17:00 ч:
Дунав (Русе) - Арда (Кърджали) 1:0

XXIX кръг

10 април 1996, сряда, 17:00 ч:
Марица (Пловдив) - Черно море (Варна) 1:0
Септември (София) - Локомотив (ГО) 2:1
Сторгозия (Плевен) - Миньор (Перник) 1:2
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Чирпан (Чирпан) 1:0
Арда (Кърджали) - Олимпик (Галата) 1:1
Хебър (Пазарджик) - Дунав (Русе) 3:1
Чардафон (Габрово) - Спартак (Плевен) 2:0
Берое (Стара Загора) - Академик (София) 1:3
Хасково (Хасково) - Пирин (Благоевград) 2:0
Хан Аспарух (Исперих) - Беласица (Петрич) 2:0

XXX кръг

13 април 1996, събота, 17:00 ч:
Беласица (Петрич) - Марица (Пловдив) 1:2
Олимпик (Галата) - Хебър (Пазарджик) 1:1
Чирпан (Чирпан) - Арда (Кърджали) 2:0
Миньор (Перник) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 1:0
Локомотив (ГО) - Сторгозия (Плевен) 1:0
Черно море (Варна) - Септември (София) 2:1
Пирин (Благоевград) - Хан Аспарух (Исперих) 2:1
Академик (София) - Хасково (Хасково) 2:1
Спартак (Плевен) - Берое (Стара Загора) 2:0
14 април 1996, неделя, 17:00 ч:
Дунав (Русе) - Чардафон (Габрово) 2:1

XXXI кръг

20 април 1996, събота, 17:00 ч:
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Локомотив (ГО) 1:0
Арда (Кърджали) - Миньор (Перник) 0:2
Хебър (Пазарджик) - Чирпан (Чирпан) 1:2
Чардафон (Габрово) - Олимпик (Галата) 2:1
Берое (Стара Загора) - Дунав (Русе) 4:1
Хасково (Хасково) - Спартак (Плевен) 0:0
Хан Аспарух (Исперих) - Академик (София) 1:0
Пирин (Благоевград) - Беласица (Петрич) 3:0
21 април 1996, неделя, 17:00 ч:
Септември (София) - Марица (Пловдив) 2:2
Сторгозия (Плевен) - Черно море (Варна) 1:3

XXXII кръг

27 април 1996, събота, 17:00 ч:
Беласица (Петрич) - Септември (София) 1:0
Олимпик (Галата) - Берое (Стара Загора) 2:1
Чирпан (Чирпан) - Чардафон (Габрово) 0:0
Миньор (Перник) - Хебър (Пазарджик) 2:0
Локомотив (ГО) - Арда (Кърджали) 5:0
Черно море (Варна) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 2:0
Академик (София) - Пирин (Благоевград) 0:2
Спартак (Плевен) - Хан Аспарух (Исперих) 3:1
28 април 1996, неделя, 17:00 ч:
Марица (Пловдив) - Сторгозия (Плевен) 6:0
Дунав (Русе) - Хасково (Хасково) 4:0

XXXIII кръг

4 май 1996, събота, 18:00 ч:
Пирин (Благоевград) - Спартак (Плевен) 1:0
Хасково (Хасково) - Олимпик (Галата) 2:0
Берое (Стара Загора) - Чирпан (Чирпан) 2:3
Чардафон (Габрово) - Миньор (Перник) 3:1
Хебър (Пазарджик) - Локомотив (ГО) 3:1
Арда (Кърджали) - Черно море (Варна) 1:2
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Марица (Пловдив) 2:1
Сторгозия (Плевен) - Септември (София) 0:2
Хан Аспарух (Исперих) - Дунав (Русе) 2:0
5 май 1996, неделя, 18:00 ч:
Академик (София) - Беласица (Петрич) 6:1

XXXIV кръг

11 май 1996, събота, 18:00 ч:
Беласица (Петрич) - Сторгозия (Плевен) 2:0
Септември (София) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 4:0
Марица (Пловдив) - Арда (Кърджали) 6:0
Черно море (Варна) - Хебър (Пазарджик) 2:0
Локомотив (ГО) - Чардафон (Габрово) 1:0
Миньор (Перник) - Берое (Стара Загора) 4:0
Чирпан (Чирпан) - Хасково (Хасково) 2:0
Олимпик (Галата) - Хан Аспарух (Исперих) 3:1
Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0
Спартак (Плевен) - Академик (София) 1:2

XXXV кръг

18 май 1996, събота, 18:00 ч:
Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич) 4:0
Пирин (Благоевград) - Олимпик (Галата) 5:1
Хан Аспарух (Исперих) - Чирпан (Чирпан) 1:1
Хасково (Хасково) - Миньор (Перник) 2:1
Берое (Стара Загора) - Локомотив (ГО) 2:2
Чардафон (Габрово) - Черно море (Варна) 0:1
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Сторгозия (Плевен) 3:1
Арда (Кърджали) - Септември (София) 2:0
Хебър (Пазарджик) - Марица (Пловдив) 2:1
Академик (София) - Дунав (Русе) 2:1

XXXVI кръг

25 май 1996, събота, 18:00 ч:
Беласица (Петрич) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:1
Олимпик (Галата) - Академик (София) 2:0
Чирпан (Чирпан) - Пирин (Благоевград) 0:1
Миньор (Перник) - Хан Аспарух (Исперих) 2:0
Локомотив (ГО) - Хасково (Хасково) 0:0
Черно море (Варна) - Берое (Стара Загора) 1:0
Марица (Пловдив) - Чардафон (Габрово) 1:0
Септември (София) - Хебър (Пазарджик) 4:1
Сторгозия (Плевен) - Арда (Кърджали) 1:0
Дунав (Русе) - Спартак (Плевен) 0:2

XXXVII кръг

29 май 1996, сряда, 18:00 ч:
Арда (Кърджали) - ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) 0:2
Хебър (Пазарджик) - Сторгозия (Плевен) 6:3
Чардафон (Габрово) - Септември (София) 1:0
Берое (Стара Загора) - Марица (Пловдив) 0:1
Хасково (Хасково) - Черно море (Варна) 2:2
Хан Аспарух (Исперих) - Локомотив (ГО) 4:1
Пирин (Благоевград) - Миньор (Перник) 2:0
Академик (София) - Чирпан (Чирпан) 3:2
Спартак (Плевен) - Олимпик (Галата) 2:0
Дунав (Русе) - Беласица (Петрич) 2:2

XXXVIII кръг

1 юни 1996, събота, 18:00 ч:
Беласица (Петрич) - Арда (Кърджали) 7:0 сл.
прекратен при 4:0
Олимпик (Галата) - Дунав (Русе) 3:2
Чирпан (Чирпан) - Спартак (Плевен) 1:0
Миньор (Перник) - Академик (София) 5:1
Локомотив (ГО) - Пирин (Благоевград) 3:1
Черно море (Варна) - Хан Аспарух (Исперих) 2:2
Марица (Пловдив) - Хасково (Хасково) 3:1
Септември (София) - Берое (Стара Загора) 2:0
Сторгозия (Плевен) - Чардафон (Габрово) 2:3
ЛОКОМОТИВ (РУСЕ) - Хебър (Пазарджик) 0:2

КУПА НА БЪЛГАРИЯ

Резултати от турнира за Купата на България – сезон 1995/96

ДРУГИ ТУРНИРИ

 Купа на Професионалната футболна лига

Резултати от турнира за Купата на Професионалната футболна лига – сезон 1995/96

ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ

Напишете първия коментар

Напиши коментар