Юношите на Локо (Русе) отстъпиха на Черноморец (Балчик)

Локомотив (Русе) отстъпи с 1:3 на Черноморец (Балчик) в среща XVI кръг на първенството за юноши старша възраст в Зонална група „Варна“, играна на терена в Сливо поле. Голът за младите „железничари“ вкара Беркан Ибрямов.

Гостите от Балчик, чийто отбор е съставен предимно от юноши на варненския „Черно море“, са втори във временното класиране, а някои от техните футболисти имат и минути във Втора лига с представителния отбор на „Черноморец“. Солидният противник обаче не притесни русенци и те играха като равни на „Черноморец“, създадоха и много добри положения за гол, които не съумяха да реализират.

В равностойното първо полувреме балчиклии успяха първи да поведат в резултата след половин час игра. Голът им падна от добре изпълнен пряк свободен удар.

В началото на второто полувреме Беркан Ибрямов вкара за 1:1 като оползотвори стремежа на съотборниците си към изравнителния гол. Минути по-късно гостите отново поведоха, след като се възползваха от индивидуална грешка в отбраната на Локо (Русе).

На свой ред младите „железничари“ потърсиха пак изравняване в резултата и притиснаха здраво съперника, но допуснаха груба грешка отзад. След неразбирателство между вратаря Костов и централния защитник Атанасов се стигна до нелеп автогол на последния. При 1:3 като че ли всичко вече изглеждаше решено и този резултат остана непроменен до края на двубоя.

„Стана един хубав мач. Мога да похваля нашите футболисти за старанието. Стояхме на терена като равен с равен срещу един силен противник, разполагащ с добре подготвени технически и силни физически играчи от варненската школа. Допуснахме голове след индивидуални грешки, над чието отстраняване трябва да продължим да работим с усърдие“, каза след срещата треньорът на Локомотив U19” Калоян Георгиев.

В следващия кръг от първенството в Зонална група „Варна“ младите локомотивци ще запишат служебен успех срещу отказалия се от участие Черноломец (Попово), след което, на 8 май, ще гостуват на „Волов“ в Шумен.

Съставът на „Локо U19” срещу Черноморец (Балчик): Кристиян Костов, Атанас Великов, Кристиян Атанасов, Ерсин Енверов, Джан Акиф, Валентин Георгиев (капитан), Симеон Стойчев, Мартин Йорданов, Михаил Любенов, Беркан Ибрямов, Даниел Костадинов /Виктор Денев, Румен Костов, Мелих Сали/.