Без голове в Нови пазар

Ботев (Нови пазар) и Локомотив (Русе) завършиха наравно 0:0 в среща от последния есенен XVII-и кръг на първенството в Североизточната трета лига. Вратарят на „железничарите“ Димитър Лазаров хвана дузпа, а домакините завършиха мача с десет души на тежкия терен в Нови пазар.

Двубоят ще се запомни с твърдата игра на „Ботев“, стигаща на моменти до откровени грубости. От своя страна футболистите на „Локомотив“ опитаха да играят по-технично и имаха по-чисти положения, които обаче не успяха да реализират.

След почивката реферът Красен Георгиев от Варна даде спорна дузпа за домакините при шпагат и игра за топката на бранителя на русенци Мартин Иванов в наказателното поле. Вратарят на „железничарите“ Димитър Лазаров успя да отрази удара от бялата точка в 50-ата минута и запази вратата си суха.

Грубостите по терена стигнаха до жесток удар без топка в 78-ата минута срещу капитана на Локо (Русе) Живко Парашкевов, който в адски болки бе принудително заменен. За тази си постъпка нападателят на „Ботев“ Юлиян Загоров видя червения цвят на картона и новопазарци завършиха срещата с намален състав.

В последните минути „железничарите“ можеха да се поздравят и с пълния успех, но изведеният сам срещу вратата Сонер Хюсеин пропусна от изгодно положение.

„Съжалявам, че изпуснахме да победим в Нови пазар. Имахме всички шансове да прибавим нови три точки в актива си. Теренът беше много тежък, а домакините от „Ботев“ преминаха границите на твърдата игра, докато нашият отбор се опитваше през целия мач да играе футбол. Сега ни предстои дълга пауза в първенството и се надявам напролет да продължим с добрите си игри в Трета лига“, каза след края на срещата старши треньорът на русенци Ивайло Кирилов.

По този начин Локомотив (Русе) завърши есенния дял на шампионата със серия от шест мача без загуба и заема четвъртото място в класирането с актив от 26 точки. Следващият мач на „червено-черните“ в Трета лига ще бъде през пролетта на 2018 година, когато в края на февруари ще приемат Светкавица (Търговище). Предстои Зоналният съвет на БФС да оповести датите и часовете на двубоите от пролетния полусезон непосредствено преди неговото начало.

Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Мартин Иванов, Мартин Рачев, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов (капитан) /78′ – Мартин Георгиев/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Сонер Хюсеин.